"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

sasuliatko2011
23. sep 2010

@krtica11, nemusíš si prsia stahovat, nerozmýšlala si nad tým, že by si ho UM len dokrmovala? skus napísat do temy dakujeme annag, annag je laktačná poradkyna, určite by tvoj problem vyriešila raz-dva 🙂

krtica11
23. sep 2010

sasuliatko2011 ani nie lebo by som to musela odstrekovať a to naozaj nevladzem za tuto noc som dohromady spala asi 3 hod lebo každe 3 hod.som musela odstrekavať lebo mi išlo odstreliť prsia a potom ostatne som behala okolo maleho

evi21
23. sep 2010

@sasuliatko2011 nerozumiem preco chces prestat kojit ked mas dost mlieka....slabe mlieko neexistuje, to je mytus, mozno mas len slaby vypudzovaci reflex, ze malemu sa tazko to mliecko spusta, niekedy sa na to davaju kvapky Secatoxin

sasuliatko2011
23. sep 2010

@evi to asi patrilo krtici 🙂

evi21
23. sep 2010

@sasuliatko2011 jasne, pardon 😉 😉 😉

sasuliatko2011
24. sep 2010

aj tak si myslím, že je to škoda 😢 😢 😢 malý je ešte malinkavý, naučil by sa dojčit a ty tiež 😢 😢 fakt mi je to luto

kala33
24. sep 2010

No ja som pri staršom mlieko odstriekala celých 7m a to som ho mala toľko, že som ho ešte aj odovzdávala. Bolo to únavné to priznávam , lebo ešte k tomu mi nechcel vôbec spávať. Ale aspoň nejaký čas sme to zvládli , lebo ked začal prespávať celú noc a ja od únavy som odsávala v noci a ráno , tak sa zo dňa na deň stratilo. Je na každej ako sa k tomu postaví.
a tento drobec ako sme začali piť čajík a s príkrmami sa odstavil sám, je to škoda ale ani za svet už nechce, tak sme prešli na UM.

misicka1980
21. okt 2010

Ahojte,
potrebujem poradit ako mam odstavit svoju rocnu dcerku od prsnika. Rano sa kojime, v noci uz ani nie, dostava UM ale ked mliecko vypije tak place a dozaduje sa prsnika. Ak jej ho nedam, tak sa hadze v postielke a reve tak ako keby sme ju tyrali ☹ . Nakoniec jej ten prsnik vzdy dam, ona ho pouziva uz iba ako ukludnovadlo a ako dudel. 🙂 Obcas si potaha.Pekne si ho pohladka, podudle asi tak 15 min a potom medzi nami zaspi v posteli a takto spime spolu az do rana. Uz som z nej zufala. Snazil sa aj manzel ju vzdy uspat, ale reve este viac. Dudal od narodenia nechcela a skusala som jej ho dat aj teraz ale nechce ho. Skusala som ju aj nechat vyrevat, ale ten plac, ktory spusti v noci sa neda pocuvat, uplne mi trha usi. Neviete mi poradit co mam robit? Co by zabralo? Teraz sme dali postielku do detskej izby ale je to stale to iste, o pol noci uz bola medzi nami v posteli a prso mala v ustach.
Dakujem.

luvie
21. okt 2010

@misicka1980 není ještě malá na úplné odstavení??? nechala bych jí ho.... Naše Kačka má prso tak 20x denně... možná se na to dívám jinak

misicka1980
22. okt 2010

@luvie Uz aj ja som nad tym rozmyslala, asi to necham tak a uvidme ako sa to bude vyvijat dalej. Aj tato noc bola podobna este si myslim ze horsia ako tie ostatne. Skoro celu noc bola prilepena na prsniku. Pred tym to tak nebyvalo, budila sa len 2 krat a krasne sme sa vyspali. Mozno to bude aj tym, ze nam asi idu zuby, neviem. Skusim sa opytat lekarky.

sorciera24
22. okt 2010

@misicka1980 skus odstavit zatial len od nocneho dojcenia, proste to musis vydrzat a nedat....aj za placu, ked to zvladnes...a zarucene ti nebude plakat hodiny...u nas to bolo 2krat po 15 minut prvu noc, 30minut druhu noc a tretiu uz prespal celu...ono to uz nie je o hlade v tomto veku...ale o ukludnovani sa 😉

talinka
22. okt 2010

@krtica11 nechapem, preco sa tak rychlo chces vzdat kojenia, bud silna a pekne koj, je to to najlepsie pre tvoje dietatko a aj pre tvoje pohodlie, uvidis... 😵 a ako ti tu aj radia baby, napis do temy Dakujeme annag tam ti baby poradia odbornejsie...netreba sa hned vzdavat, tiez mam po cisarskom a kojim doteraz 😉 a to ma maly uz skoro dva roky...Um je pekny humac, ja by som to svojmu dietatu nedala pit 😝

jespera
22. okt 2010

@misicka1980 my sme mali presne to iste..aspon si myslim ked to citam, mojej ked isli zuby tiez bolo zle...a myslela som si ze len prsnik ju ukludni ale figa..takze otazka je ci sa naozaj ukludni pri prsniku. Mojej pomahalo len mojkanie..a zrazu som prisla na to ze jej prsnik ani nechyba..tak sa podstate odstavila sama.

jespera
22. okt 2010

@misicka1980 este dodam, ze podla mna uz odstav uplne..pokial je to iba hranie a minimum pitia..tak naco, zbytocne sa bude na teba viazat este viac, a to spanie v posteli...no ja viem, je to tazke, ale tym ze jej dovolis spat s vami v posteli, len upevnujes to co chce ona,, a cim dalej tym viac si na to zvykne..neviem, moj nazor..ty uz musis vediet co ako..

evi21
23. okt 2010

Ahoj , poprosila by som o radu, museli sme odstavit pred 2 dnami nasho takmer 11 mesacneho synceka kvoli nastupu do prace. Predtym odmietal MM, malo jedol prikrmy, v noci hore co 1,5 az 2 hodiny na kojenie, za den vypil z pitka cca 1dcl tekutin. Dufali sme , ze odstvenim sa prijem jedla aj tekutin zlepsi. Zatial je o jnieco viac, stale je to nedostatocne, a je to riadny boj s nim, ale vypil za den len 2dcl tekutin, UM vobec zatial nechce. Aj zaspaval pri kojeni, takze bojujeme teraz so vsetkym... Neviem co robit hlavne kvoli tomu prijmu tekutin, ci este zo 2 dni vydrzat ako to pojde, alebo ho kojit aspon cca 2x za den, aj ked to bude len oddalovanie problemu a stale vacsie trapenie v noci a pri uspavani, lebo on je neskutocny tvrdohlavec, a nepochopi preco raz dostane a raz nie... ☹

danka_ba
23. okt 2010

@misicka1980 ja mam ten isty problem. Cez den mi to kojenie ani tak moc nevadi - ale v noci ... keby si potiahla ako ma a potom spinkala tak dobre. Ale ona ma ma ako dudlik. Skusala som v noci nedat a plakala 1 den od 8 do 10 - potom som to vzdala, dalsie den to vydrzala do pol 2 a potom som to opät vzdala ... obcas si pospinkavala ked som ju hladkala a hojdala za zadocek - lenze akonahle som prestala zobudila sa aj ona. Tak som to po 3 nociach vzdala a skusim opät neskôr ...
inak uz sme kupili 4 UM a zatial nam ziadne nechuti ...

misicka1980
23. okt 2010

@danka_ba Mojej dcerke chuti iba Sunar, nechcela ani Nutrilon a ani Hami. Ja sa pokusam stale ju odstavit, ale je to tazke. Minulu noc mi prespala az 5 hodin, co som bola prekvapena, takze mozno je to na dobrej ceste. Uvidime ako to bude dnes.

misicka1980
23. okt 2010

@jespera Dakujem za radu, ale skusala som ju aj mojkat ale potom chyti take nervy, ze sa hadze v postielke alebo mne na rukach. Buenm skusat dalej. Posielam za nou aj manzela, ale vobec to nezabera. Musim povedat, ze minulu noc uz ovela lepsie, zobudila sa az o 3 nadranom, co inokedy bola uz do 3 trikrat hore. Takze mozno je to na dobrej ceste, uvidime aka bude tato noc. Postielku ma stale vo svojej izbicke. Bola by som fakt rada ak by mi uz prespala celu noc.

boldy
24. okt 2010

@danka_ba @misicka1980 mam rovnaku situaciu ako vy, len mam starsie dieta... este ani raz mi neprespala noc, oducit sa nechce, stale by bola len prilepena a nad ranom uplne akoby si nahradzala dudel, ktory nechce... uz neviem ako na nu, UM tiez nechce

vinifera
24. okt 2010

Ahojte kočky!
Tak ja som nočné kojenie zatrhla ešte v 10. mesiaci. To bol vnoci hore aj 10 x a ja už som fakt nevládala. Prvú noc reval a reval. Chlap ma prosil aby som mu dala cici nech je už pokoj. Cumel som ani neskúšala - nikdy ho nechcel. Čaj odmietal tiež. Druhú noc reval trocha menej. To som ho skúšala uspať kadejako - v kočíku, na rukách atď (čo som ale nikdy dovtedy nerobila) Tretiu noc asi rezignoval. Od vtedy sme sa vnoci kojili len 2 x. UM sme zaviedli až v 14. tom mesiaci.Nič iné mliečne napapal a ani nepapá nakoľko má alergiu na BKM. Asi v 18. mesiacu ustalo aj nočné kojenie úplne. Neprespí celú noc. Budí (ale veľa aj na to že si škriabe ekzém). Ale cici už nedostane. Cez den ešte sem tam príde a cucne si. To mu nezakazujem. Ani by to nemalo zmysel lebo do 16. mesiaca bol veľký prsníkový závislák a dokázal robít obrovský randál ked som mu nechcela dať. Takto postupne zabúda. A keď je na dva dni u babky ani nevie že nejaký cicky existujú.

danka_ba
24. okt 2010

@misicka1980 ja som jej skusala dat aj sunar - a ani ten nic. Vcera sme kupili to Francuzske mlieko a krpec ani to nechce ...uvidime, mozno casom.
inak skusala som jej dat rozmixovany banan a do toho 30 ml mlieka a vtedy mi to zjedla ...

danka_ba
24. okt 2010

@boldy aspon som neni sama 🙂
ja si tiez myslim ze si nahradza cumlik ... skusala som jej ho dat akoze hracku, aj si ho dala do ust, zasmiala sa a vyplula.

danka_ba
24. okt 2010

@vinifera super, tak gratulujeme 🙂
asi to budem musiet aj ja razne zatrhnut v noci, ale ked ona tak srdcervuco place ☹

iinuska
24. okt 2010

ahojte, my sme na tom podobne. Stale kojim, maly od narodenia neprespal celu noc...Pravidelne je 5-6x hore a dozaduje sa prsa. Nemam ani dudel, a nepije ani z flase. Neviem, ako to pojde dalej. ked som mu skusala dat UM, vobec ho nechcel.

vinifera
24. okt 2010

@danka_ba Vyrevať som ho nikdy nenechala. Vždy som ho nejak tíšila. Ale tak podarilo sa. Aj ke´d to bolo náročné.

danka_ba
25. okt 2010

@vinifera tak to ti uprimne v dobrom zavidim. Ta moja je taky maly cecek - po hodine plakania sa na chvilu utisila ked prso aspon drzala ... asi je pre nu este skoro, ja neviem, lebo ked jej nedam tak len mrcni a place ☹

vinifera
25. okt 2010

@danka_ba neviem či skoro alebo neskoro. Ale nočné kojenie je iba zlá návyk. Tak veľké dieťa už podľa mna nepotrebuje vnoci byť nono stop prisaté. Používa maminu iba ako dudlík. Na upokojenie. Môj malý sa doteraz upokojuje tým že mi vleze do podprdy a chytí si bradavku 😉 A ver tomu že aj môj bol silný cickový závislak. Bol plne kojený do 6,5 mesiaca. A samotné nočné kojenie ustalo až v 16. mes. Ale už to nebolo o tom že dostal 10 x za noc. Ale max raz.

misicka1980
25. okt 2010

@boldy Aj moja Emily nad ranom pouziva prso ako dudel, posledne dni jej v noci davam len UM a zatial sme v pohode, ale rano o 7.00 ked sa zobudi tak jej musim dat prso a ona sa ukludni a spi este do pol 9. V noci ked jej dam UM, tak potom sa este dozaduje prsa, ale nechavam ju v postielke a trosku si poplace a potom zaspi. Prve 2 noci velmi plakala ale odolala som, lebo by som sa potom uz vobec nevyspala. Dufam, ze takto sa zavislti od prsa zbavime, ale je to velmi tazke.

juliakocka
26. okt 2010

ahojte maminky......poradte prosim......maličku už kojim len sem tam cez den ani velmi nechce, ale v noci hej, a mna to už nebavi, ked viem ze aj tak musim zrobit UM, lebo z cici sa nenaje........ako ju odstaviť? ja som ochotna aj zo dna na den prestat kojit, co na to vsak moje prsia? nezapalia sa hm? poradte prosim ci sa to da z minuty na minutu prestat..........dakujem

salvinka
26. okt 2010

ako tak vas spatne citam, kukam ze byva dost problem starsie dieta oducit od prsnika..
ja som teraz vo faze ze neviem co robit.. maly ma takmer 8mesiacov, kojili sme uplne v pohode, no uz od porodnice pouzivame cumlik.. laktacna ma varovala ze ho mam zahodit, ze babatka s cumlikom vedia poriadne hryzt ked maju zubky.. vtedy mi to bolo jedno, podstatne pre mna bolo ze vdaka dudliku sme spavali takmer celu noc.. 1-2krat sa mi budil na papanie..
teraz vsak riesim tu druhu vec :-/ ako mu narastli zubky, zacal ma hryzt.. niekedy je to celkom znesitelne, jemne, to je v poriadku.. ale stalo sa mi uz asi tretikrat ze ma zahryzol riadne do krvy a ostali mi ranky.. tie kym sa hoja tak kojenie je velmi neprijemne a bolestive.. (mozno ste to niektora zazili na zaciatku ked sa vam poranilo bradavky zo zleho prisatia- aj to som absolvovala- no pretrpela som to s myslienkou ze prvy polrok je velmi dolezity co sa tyka kojenia)

teraz sa mi bradavka lieci uz asi druhy tyzden a ja mam normalne nechut mu davat papat 😅
ked bolo najhorsie, spravila som mu UM, cize problem s flaskou nemame, skor je to teraz v mojej psychike.. ci bojovat dalej (aj ked sa to stava cim dalej tym viacej pre mna neprijemne) alebo prejst na UM
co by ste robili v mojej situacii?