Odstavenie od kojenia

tam81
29. apr 2012

vcera som odstavila maleho od kojenia. chcem to urobit zo dna na den,takze malemu budem davat uz len flasu.zacala som si na elektrickej odsavacke odsavat ked mam naplnene prsniky. odsavam si po 3-4 hodinach asi 50ml z kazdeho prsnika.potom si masirujem a prikladam studene obklady a mam tesnu podprsienku. viete mi poradit ci to robim spravne?ako mam dalej postupovat? dakujem

mimikas
29. apr 2012

pi vela salvioveho caju. to pomaha, podla mna to robis spravne aj ja som tak odstavila, odsavaj ale za kazdym si daj o 10 min vacsi odstup aby si prsia zvykali ze odsavas menej a menej a pi menej ako zvycajne. Mne to trvalo 2 tyzdne kym sa produkcia ustali a este stale mam mlieko aj ked uz neodsavam.

tam81
autor
29. apr 2012

a ako viem ci som si odsala dost,lebo nechcem si odsat vela,aby sa mi vela netvorilo. ja odsajem tolko,ze mi prsia trosku zmakknu ale makke nie su,len uz nie su take plne. mam si radsej odsat trochu viac a menej casto,alebo menej odsat a castejsie?

kolko ml si odsavala na zaciatku na kazdej strane?

ivia123
29. apr 2012

Baby materske mliečko je to najzdravšie čo svojmu bábu možete dať.Ak je male nedavajte mu tie umele mlieka.Ja stale dojčim a dcerka mala teraz 2 roky.Myslim si,že robite veľku chybu,ale je to vaše rozhodnutie. ☹

tinki
30. apr 2012

@tam81 Určite neodsávaj častejšie, práveže predĺžuj intervaly odsávania. V podstate by ti stačilo odsať len ak by si mala pocit, že je plný. Ale ak je makký, tak nemusíš pravidelne odsávať.

mimikas
30. apr 2012

@ivia123 nechcem sa ta nejako dotknut ale kazdy mame ine nazory na kojenie a nie vsetci mozeme kojit aj keby sme chceli, takze takymito komentmi netreba trapit mamicky ktore sa snazia a chcu ale nemozu a zo vsadial si musia vypocut kopec otazok o kojeni a potom sa pozerat na zhrozene tvare inych ludi, ked povedia ze nekoja, ale nikto sa ich uz neopyta ze preco. Neber to osobne to je len moj nazor na vecne otazky o kojeni.

mimikas
30. apr 2012

@tam81 urcite odsaj len tolko aby sa ti ulavilo, ked mas velmi naliate prsniky, ale intervaly medzi odsatiami pomaly predlzuj a odsaval vzdy menej a menej. Inak su aj lieky Ricinus communis 30 ch na zastavenie tvorby mlieka, berie sa 5 granul 2x denne a Lac caninum ale tam si nie som ista davkovanim. Pi uz spomynany salviovy alebo metovy caj a nos pevnu podprsenku, najlesie ak v nej budes aj spat 😀

gubcikova
1. máj 2012

ja som neodsávala.prsia som si zviazala.mala som tabletky od doktora na zastavenie laktácie.ak boli prsia plné odsávala som ručne troška,ale inak pod horúcou sprchou.prsia som mala zviazané asi 3 dni

tam81
autor
2. máj 2012

@gubcikova
ahoj, dakujem. volala som lekarke,dala mi tabletky. boli len na dva dni,vcera vecer som zobrala poslednu a prsia som neodsavala,ale odstriekala rukou pod sprchou. ale stale mam este prsia obrovske. kolko bude trvat kym sa zacnu zmensovat?

tam81
autor
2. máj 2012

@mimikas
dakujem za radu. vzala som tabletky. este stale mam prsia plne aj po vybrati tabletiek. kolko to bude este trvat?ake su tvoje skusenosti?

mimikas
2. máj 2012

mne to trvalo vez dva tyzdne a este stale mam trochu mlieka, skus neodsavat vobec co to urobi, aj ked mas naliate prsie a bolia ta tak skus tak take dve tri hodky a uvidis, len davaj pozor aby sa ti prsia nezapalili, kontroluj si teplotu. Skus aj ten salviovy caj, to mne pomohlo asi najviac taky liter denne, a odsaj si tak max. 15-20 ml, ja som teraz eúz prestala uplne odsavat ale prsia este trosku bolia. Niektorym zenam na to stacia 3 dni inym mesiac. My patrime asi k tej druhej skupine 😖

gubcikova
2. máj 2012

@tam81 no mne trvalo asi tak 2 týždne kým sa ako tak laktácia zastavila.skús teplú sprchu ono to vytečie samo.alebo skús ich zviazať(či tesnejšiu podprdu) a kúp si šalviový čaj ako tu písala @mimikas

tam81
autor
2. máj 2012

dievcata dakujem vam za prispevky. som rada,ze nie som sama. ja si uz neodsavam, uz sa mi zda,ze mi nerastu,ale urcite sa nezmensuju. len mi bolo divne,ze po liekoch a stale take naliate. som myslela ze to do dvoch dni sa zacne mlieko stracat..ale asi to xce trpezlivost. mne sa zda,ze ked pijem viac tak sa nalievaju. a teraz je tak horuco,tak sa neda nepit.

1lussy1
29. máj 2012

ahojte chcem sa vás opýtat ja som gtiež prestala kojiť malu už nekojím 3 dni a prsia som si vobec neodsavala aj tak som tam mala už malo mlieka nekojila som až tak moc v poslednej dobe ale je tam mlieko v prsiach.mám si to odsať či to zmizne samé?

lakte
29. máj 2012

@1lussy1 neviem co vas privedlo k tomu, ze ste prestali dojcit, no mlieko nemizne zo dna na den, je to dlhodobejsi proces. A ked sa vlastne skonci s dojcenim predcasne tak potom nastane situacia, ze zrazu nevie mamicka co z prsnikmy. ☹
Ak si budes odsavat tak si vlastne budes tvorbu mlieka stale udrziavat, niesom poradkyna na odstavenie od dojcenia, a za seba a moj nazor je, ze ak je mliecko mohla si este dalej dojcit...
Ale kedze nepoznam cele pozdadie tvojho pribehu, odpoviem len na co sa pytas.
Salvia znizuje tvorbu mlieka a tiez si odsaj len tolko, aby sa ti trochu ulavilo ak ta prsniky tlacia.
Nieje sanca ze si to este premyslis? Dojcenie ma vyznam aj po veku 6.mesiacov, a nieje to cisto len o prijime materskeho mlieka, aj ked jeho dolezitost nieje zandedbatelna
Zvazovanie prsnikov nieje dobra cesta.

kvanda
28. nov 2012

Ahojte, chcem sa spýtať či po jednom užití tých homeopatík Ricinus Comunis 30 CH môžem ešte kojiť? Chcela som totiž prestať ale moja dcérka ešte nie je na to pripravená 😉

ewisam
12. okt 2013

Dievcata potrebujem radu, lebo uz akosi nevladzem. Uz sa mi zdalo, ze sa syn odstavuje, pytal si didy, coraz menej. (Vdaka comu sa mi zrejme podarilo otehotniet 🙂) Tesila som sa, lebo uz aj prvu noc bez dojcenia prespal. Ale znova nabehol na system didy stale za noc aj 3-4x. A samozrejme zaspava na prsniku. Bez didy sa u nas nespi... Dnes vstaval rano o pol siedmej, poobede nespal a vecer nie a nie spat. 2x cucol a on uz vstava.... (samozrejme MM je stale menej) Skusala som navyknut ho na hracku pred spanim, naucil sa, len didy sa nie a nie vzdat..Cez den odvadzam pozornoost, ale zahra sa, dokonci co ma a hup didy

stepanka274
12. okt 2013

no ja som odstavovala dvojročnú dcérku asi pol roka. začala som, vždy to vyzeralo sľubne, ale potom sa to vždy zvrhlo ako u teba, potom som zašla za lekárkou, tá mi poradila homeopatiká na zastaveni e laktácie a poradila mi, aby som si obviazala prsia (lebo sa mi nalievali ked som menej kojila), pomohlo to, potom som si zamazala bradavky niečím čo by jej nechutilo (lekvár alebo horčica, už si nepamätám), no boli to obštrukcie, a po mesiaci dôsledného odstavovania prestala, ale stála sa musela dotýkať ručičkou bradaviek. pevné nervy!

stepanka274
12. okt 2013

@kvanda môžeš určite ešte kojiť, to nie je nič silné, príroda.

ewisam
12. okt 2013

@stepanka274 Dakujem, no mam pocit, ze nic nepomaha...neviem, ci spominane homeopatika mozem v case tehotenstva...co sa tyka natierania gebuzinkami, zotrie a pokracuje... Nerada by som, aby mal z toho soky, odstavit a viac nedat.

stepanka274
13. okt 2013

celé to odstavovanie je veľmi individuálne, ja som odstavovala 4 deti a každé malo iný priebeh, treba sa nastaviť primerane sebe aj dieťaťu, nič nesiliť a s citom. 🙂

alchemilkazltozelena
1. okt 2015

pomaha ricinus? ma zmysel ho zacat brat?

nique666
19. jan 2016

@alchemilkazltozelena aj v tejto teme sme sa nasli?? Jaa ich mam jak kamene! Prave som vycmulala prve ricinus, nasadila si ich aj ty? 🙂

alchemilkazltozelena
20. jan 2016

@nique666 ja som si davala ricinus este minuly rok a mne nepomohol..ale nieze si kkupis ten na podporu kojenia 🙂 ja som poslala muza a pytal na zastavenie tvorby mlieka...lebo oba druhy sa vilaju ricinus..mne pomohlo pitie salvioveho caju 2 x denne po pol litra, skus

nique666
20. jan 2016

@alchemilkazltozelena uz aj ten pijem moka, dnes som mala dve salky, vodu ziadnu 🙂 😀 ale uz ich nemam az ako kamen, nemusela som tolko odstriekavat, tak asi pomohol bud caj, alebo homeo. Mne je aj jedno co pomoze, hlavne ze pomoze 😀