Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odťahovanie od prsníka a kratší spánok

janatt229
29. jan 2013

Ahojte, prosím o radu, prípadne vaše skúsenosti, ak ste niečo podobné zažili. Môj malinký ma dnes presne 6 týždňov a je plne kojený. Doteraz papával cca každé 3 hodiny, cez noc si niekedy pospal aj trochu dlhšie. Večer mávame dosť nepríjemné koliky, tak cca od deviatej do polnoci. Kojím vždy z jedného prsníka, nikdy nepapával nejako veľmi dlho, len nejakých cca 15 min. a potom už len dudloval a zaspal. Vždy mi nejaké mlieko v prsníku aj ostalo, čo viem, pretože si ho odsávam a mrazím. Pred cca 2 týždňami mi začal prsník pri kojení naťahovať a znova ho vcucol, čo je aj dosť nepríjemné. No ale posledný týždeň sa ešte aj od prsa celý odťahuje a hneď si dáva pästičky do pusy. Keď sa ho snažím znova priložiť, chvíľu to trvá, aj sa snaží, s otvorenou pusinkou a pohybmi hlávkou dopredu a dozadu naráža na prsník, ale stále si tam cpe rúčky a uchopí ho, až keď mu ja hlávku trochu k bradavke pritlačím. A takto sa to opakuje niekedy aj každú minútu. Je to dosť únavné, aj pre mňa a určite aj pre neho. Asi tak jedno z 3-5 kojení papá pekne a nerobí to, ale väčšinou áno. Myslím, že mlieka mám dosť, vidím mu ho v kútikoch pusinky keď papá a aj mu tečie po líčku alebo brade, keď sa odtiahne. Inak on papá podľa mňa dosť hltavo, aj mu občas zabehne a robí pri tom rôzne zvuky. Počas papania ho dávam aj 2-3 x odgrgnúť, lebo keď som to nechávala až na koniec, väčšinou sa mu nedalo a až neskôr trošku vygrckal. No a posledné tri dni papá ešte o niečo kratšie a budí sa každé dve hodiny, takže spinká menej. Aj by som povedala, že je to ten rastový šprut, ale vtedy bábätko žiada viac jesť, ale on nevypije ani jeden celý prsník... Tak neviem, mám pocit, že sa to celé nejako pokazilo. Inak kojím (poloha, prisatie) podľa rád laktačnej poradkyne, ktorá bola u mňa doma, tak tam by hádam problém byť nemal. Vopred ďakujem za rady a vaše skúsenosti...

monica158
29. jan 2013

@janatt229 ahoj aj ja mam problem s prisatim a odtahovanim od prsnika ....Moja dcera ma skoro 4 mesiace je plne kojena ...No ale asi posledne 2 tyzdne nechce papat pred tym papala kazde 2-3 hod no ale teraz nepapa aj 5 hod uz sa aj stalo ze preslo 7 hod a az potom sa prisala ... neviem cim to je mam aj male bradavky ale dokazala sa s nimi napapat dosita neviem co sa stalo na umele mlieko nechcem prejst materskeho mlieka mam dost ...inak mne pripada ako keby nebola hladna ...ale to nie je mozne tolko vydrzat bez papania ....niekedy prisatie trva dost dlho a so strasnym placom stale odtahuje hlavu ... uz rozmyslam aj nad tym ze pojdem k lekarke ci nema dake nechutenstvo alebo tzv zabu (honporu) alebo ci jej zuby nerastu co my aj tak pripada skoro ale uz ozaj neviem .....:(

carodejnica
29. jan 2013

@janatt229
@monica158
Dievčatá, to vyzerá na štrajk, pozrite tento protokol http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pre-pora...
Aj ja to mám so synom občas, mne pomôže zintenzívnenie fyzického kontaktu (vid protokol), ale skúste kontaktovať laktačnú poradkyňu...
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
@janatt229 U teba by som ešte tipovala aj na silný tok mlieka... tak ak aj u teba bola, skús jej zavolať a poradiť sa. 🙂

monica158
29. jan 2013

@carodejnica dakujem za radu 🙂

janatt229
autor
30. jan 2013

Ahojte
@carodejnica fakt to vyzerá akoby trochu štrajkoval, hlavne preto, že to nerobí pri každom papaní. Skúsim sa držať tých odporúčaní v protokole. Díky za radu.
@monica158 držím palce, nech toto trápenie aj u vás skoro prejde 🙂 mne pri tom odťahovaní sa neplače (zatiaľ), ale znepokojuje ma to, lebo viem, že musí byť hladný a keď si ho dám na odgrgnutie na plece, tak robí hlavičkou pohyby akoby hľadal prsník... keby nám tí naši drobci tak vedeli povedať, čo je vo veci 😉

monica158
31. jan 2013

A este ...myslite ze by nechcela papat aj koli tomu ze jej rastu zubky ...? lebo so jej pozerala do pusky a zbadala som na obidvoch stranach ako su ocne zuby take navreta biele gučky ...

janagavalcova
31. jan 2013

Mam doma 4 mesačneho chlapceka, tiez je plne dojceny a papa vzdy z jedneho prska. ked mal cca 2 mesiace zacal vymyslat- zatal dasienka pocas kojenia cim my pricvikol bradavku a odtiahol hlavicku cim my bradavku natiahol. takze som ma zacviknute a vytahane bradavky,dost to bolelo a to robieval aj 20x pocas kojenia. bolo to velmi neprijemne,ale musela som to vydrzat. toto robieval asi mesiac a odvtedy to nerobi. a zubky mozu ist,mojej starsej dcerke vysiel 1.zubok ked mala necely 5 mesiac...

janatt229
autor
1. feb 2013

@janagavalcova take nieco robi aj mne, presne ako to opisujes a potom, ked ju natiahne, ju zasa akoby vcucne do pusiny... potvorka mala... to mi zacal robit ako prve a potom sa k tomu pridalo to odtahovanie sa a toto natahovanie bradavky uz je menej caste... ktovie preco to robia, asi to nikdy nezistime... ale potesila si ma, ze s tym casom prestal... dnes zasa papa velmi malo, len nejakych cca 5-6 minut a zaspi a samozrejme, spinka potom menej ako zvycajne... skusala som ho aj zobudit, ale papat uz nechcel a znova zaspal... ktovie, mozno ma teraz take horsie obdobie, ma zrovna 6 tyzdnov a vtedy vraj vrcholia koliky, s ktorymi sa trapime uz asi mesiac a tiez babatka rychlejsie rastu, tak sa im mozno menia potreby, i ked k tomu mi to, ze menej papa nejako nesedi...

janagavalcova
2. feb 2013

my sme mali problemy s kolikami asi do 2,5mesiaca a potom bol uz pokoj a takisto aj s tym natahovanim bradavky. mne ju tiez vcucul naspät dol pusiny a je to velmi neprijemne ked to opakuje aj 20x pocas papania. drzim palceky nech to mate rychlo zasebou.

janatt229
autor
2. feb 2013

@janagavalcova ja dufam a verim, ze to prejde, ked prejdu koliky... ale ako som uz za ten kratky cas, co som mamina zistila, ked sa pominie jeden problem a trapenie, vyskytne sa zasa nieco nove ☹ ale hlavne, ze drobec nie je vazne chory

janagavalcova
3. feb 2013

veru, my máme momentálne taký problém, že nám večer zaspí okolo jedenástej (zaspí na prsku,potom sa precitne,potom na rukách a keď nefunguje ani to tak sa s mužom striedame pri kočiary,tam zaspí) a potom nočný rituál že je každú 1.5 hodinku hore, a ráno okolo pol šiestej to už vzdám a už sme hore až pokedy sa nezobudí dcérka cca7.00. Idú mu zúbky,takže je nepokojný,ale mám taký pocit že strácam mliečko,lebo už nemávam také plné prsia ako kedysi. musíme to nejako vyriešiť, takže som sa rozhodla že mu dnes dám prvú zemiakovú kašičku. tak som zvedavá ako mu zachutí...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli