Opakované zápaly prsníka a upchaté mliekovody

dejna20
13. jan 2014

Moj maly ma 6 mes. Prvy zapal som mala asi po 2 t a potom nic.
Asi pred 3-4 mes sme zacali s prikrmmy (raz denne) a odvtedy mam stale problemy. Prvykrat som bola aj na pphotovosti lebo som mala teplotu skoro 40. Dali mi zinat. Potom som mala na silvestra dalsi zapal, okolo 5teho dalsi (ine prso) a dnes zase (ine prso).
Striedaju sa.
Uz neviem co vyskusat. Klasika kojim casto z choreho, natieram aj bradavky lanolinom od ppsledneho zapalu, lebo mam aj vyzuzlane bradavky, maly je schopny sa ciconit aj celu noc. Teple sprchy pred kojenim, pritlacanie pri kojeni. Po kojeni zemiak s chladnicky do podprdy. Na teplozi paralen.
Dalej uz neviem co robit?co by vedel spravit gynekolog?

dejna20
autor
13. jan 2014

A beriem aj lecitin 4krat denne

luba41
13. jan 2014

@dejna20 skús si zavolať laktčnú poradkynu..možno máte zlé prisatie. a to spôsobuje upchávanie ...LP skontroluje a poradí..to že malý vela saje je v poriadku, ale je dôležité ako je pricucnutý..

dejna20
autor
13. jan 2014

@luba41 no ona tu bola na zaciatku. Zle sa prisaval-kusal. Ale to sa poriesilo, celych 5m bol pokoj. Myslis, zeby zabudol ako sa prisava? Nema dudel ani flasku.

barnica
13. jan 2014

Ja som mala taký istý problém a potom mi bohužiaľ mliečko vďaka tomu aj zmizlo a musel ísť drobček na umelinky. Ale mne dvakrát na rozchodenie pomohli octanové obklady na prsia a med na bradavky perfektne sa to zhojilo a skoro prírodne 🙂

luba41
13. jan 2014

@dejna20 za 5 mesiacov sa mohlo niečo zmeniť, aj ked nebadane..ja by som sa skontaktovala znova s nou.. 😉

maminag
13. jan 2014

Ahoj, ja som mala tiež zápaly, 4 na jeden prsník, vysoké horúčky, prsník strašne bolestivý, bradavky popraskané až tak, že mi hnisali, gyn. mi predpísala antibiotiká, ale už si nepamätám aké, nezabrali, potom druhé, ktoré zháňala po všetkých lekárňach, v okolí máme až 8 lekární, mali ich iba v jednej, tie mi už zabrali, a doma som si prikladala na prsník zábaly z kyslého mlieka, tie mi zaberali super.....ale radšej by som predsa šla len ku dok. .... 🙂

matozazzo
13. jan 2014

@dejna20 Ides na to zle s odstavovanim... treba pomaly, nepises, ako kojis, ako prikrmujes. Prsniky sa ti zbytocne nalievaju :( Ak sa naleje, citis tlak, musis odstriekat do ulavy, vsetky hrcky rozmasirovat, inak bude zapal, len obklady nepomozu :(
Napis presne, kedy kojis, kedy prikrmujes, najhorsie je, ak si to neodsledujes, davas len z toho, co je bolavy a potom druhy je zas plny a zapali sa :(

dejna20
autor
13. jan 2014

@barnica ja mam skor pocit, ze mam toho mlieka vela a ono sa furt zraza, aj ked maly pije ako o zivot. Uz ma asi aj 9kg. Tym prikrmom zase moc neda, davame len zeleninu mix, niekedy mu chuti sem tam nie.

Ale dnes po kojeni z toho zleho prsa kakal skoro na cierno. Ale urcite mi nesal krv, bradavka vyzera dobre.

dejna20
autor
13. jan 2014

@matozazzo z odstavovanim? Ja ho nechcem odstavit.
Kojim na poziadanie, ak je to do 2h tak z toho isteho prsnika, ak je interval vacsi tak vystriedam prso.
Papa raz denne cca 100-150ml zeleninoveho prikrmu. Toto nemam pravidelne ale pol h po jedle ho kojim.
Ale inak pocit plnych prs nemavam. Pri pravom vobec, pri lavom malokedy. Ja som zase citala
, ze zapalene prso treba vydojit co najviac az do dna

barnica
13. jan 2014

tak skús metódu že keď dopapká tak si zvyšok mliečka odsať je dosť možné že ti nevyťahá všetko mliečko a tým pádom sa robí zápal,treba si ho dodatočne odstriekať rukou to je príjemnejšia forma ak máš boľavé prsníky alebo odsávačkou,ale aj sa stane že ti rozcucká bradavky do krvi a máš ich popraskané radšej ručné odstriekanie. Stolica môže byť spojená s mliečkom tým že je tam zápal ale bábätku to neublíži dokonca mne kázala odsávať mliečko aj napriek zápalu jedine vtedy som nesmela ak šla krv lebo to by mohlo bábatku spôsobiť bolenie bruška.

matozazzo
14. jan 2014

@dejna20 Problem so zapalmi je vtedy, ak sa nespravne koji. Napriklad ak zacinas prikrmovat, tak automaticky vynechavas postupne jedno kojenie - za neho je nahrada stravy. Tym, ze kojis kedy sa mu zachce, je to zlozite, to poradit neviem. A ano, je pravda, ze treba, aby max.vypil prsnik, ale nie vzdy.

andrejka1978
14. jan 2014

@dejna20 no ja som mala tiez casto zapaly. opakovali sa po 2 tyzdnoch. pomaha samozrejme obklad z vina a ine domace recepty a ked uz je velmi zle tak ATB. u mna to vsak definitivne vyriesilo to,ze som zacala pit zeleny jacmen. postupne ako som pila zapaly sice este nejaku dobu prichadzali ale boli uz podstatne slabsie (tj.bez teploty len mierna bolest) az do 2 mesiacov uplne zmizli a uz sa nikdy nevratili. a jacmen mi teda pomohol tu ale aj v inych problemoch. je to velmi dobra vec aj ked dost stoji..........