Papá moje štvordňové bábätko málo?

florianabotosova
17. máj 2021

Ahojte žienky poraďte mi. V piatok som porodila. Od soboty malého prikladám k prsníku. Sestricka včera hovorila ze mam dobre mlieko a malý sa z neho napapaa. Nechávam ho na prsníku 10-15 minút a mam pocit ze mu je malo stále hľadá prsník.

bluka2
17. máj 2021

Nechaj ho koľko chce 🙂 prsník nie je len mlieko, je to aj tvoja vôňa, blízkosť, inštinkt, bezpečnosť

katkaseiner
17. máj 2021

Hlavne sa obrn trpezlivostou.. tak male babo potrebuje naraz velmi malo ale strasne casto... a presne ako bolo napisane, je to bond s tebou, hlada ta, potrebuje ta. Pri dcere som si nestihla nikdy ani tricko natiahnut a zas som kojila :D

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova na tak male babo je 10-15 minut malo, potrebuje ta citit, proste nechas ho cuckat kolko chce, potom nechas odgrgnut, ak zaspinka, ulozis na bok....a ked bude za pol hodiny pytat znova, zase mu das....do 3 mesiacov je to kojenie take, ze das, zaspi na 20 minut, zobudi sa, ponosis, zase das. Postupne si zvykne vypit naraz viac a budu sa predlzovat intervaly

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@tenerifka no sestrička v nemocnici keďže ešte som tam hovorila ze najviac 15 minút lebo mi zničí bradavky. Niekedy mu stačí keď ho dám na jeden prsník cucka a potom už iba spi na ňom a spi ďalej. A veľa ma boli to prisatie a krému jem si bradavky vždy po kojeni

sona96
17. máj 2021

@florianabotosova ja som kojila 40 minút jedna strana, 40 druhá a 40 oddych. 15 minút je hrozné málo a a keď budeš mať dobrú techniku, bradavky ti nezničí.

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@sona96 no tu sestričky somru keď je dieťa na prsníku viac ako 15 minút. Ale tak zajtra ideme už domov tak tam ho už budem kojiť koľko ja chcem a môžem si aj odsavat mliečko? Lebo pravý prsník sa mi nalieva viac a mam ho aj tvrdší. Dnes som malého nechala na pravom prsníku viac ako na ľavom

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova a ty si porodila v piatok a v pondelok si este v nemocnici? Ako prides domov, budes mat pokoj a das na svoj pocit a instinkt

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova po tieto prve dni si budes musiet asi aj odstriekat a mozes zamrazit, potom sa ti postupne bude tvorit mlieko podla poziadaviek babatka

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@tenerifka áno až zajtra má púšťajú domov

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@tenerifka lebo ten pravý prsník mam tvrdší a teda sa bojím aby sa ne zapálil lebo by som rada malého kojila predsa je to lepšie ako umelé mlieko

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova odstriekaj si z neho, a ponukni potom malemu, ked dopapa a este vela zostane, znova odstriekaj. Ono trva nejaky cas, nez sa ta tvorba mlieka znormalizuje

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova to odstriekane za jeden deñ zamraz, trebars 100ml -150ml naraz, bude sa hodit, ked sa budes chciet neskor jednu noc poriadne vyspat a manzel ho moze dat malemu z flasky

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@tenerifka som rada ze takto nabieha ale pri prisatí ma to veľmi bolí a to si vezme do pusi celú bradavku. Tu bolesť iba predychavam

comika
17. máj 2021

@florianabotosova neries, daj prsnik a hotovo. Babatka chcu byt prisate aj kvoli blizkosti, voni, teplote... bezpecia

katkaseiner
17. máj 2021

@florianabotosova velmi podobne som bola na tom ja... dcera sa dokazala kojit len a len z laveho prsnika, pravy stale velky, zrejme zla bradavka (v nemocnici tvrdili ze je fajn). Zistila som, ze dcera ked v spanku sa kojila, s pravym prsnikom nemala nikdy problem. Len ak bola 'zobudena' a potrebovala sa kojit, tak na nom len revala... vecer ked som bola uz zufala a lavy bol uz podla mna prazdny... tak som si ju vzala na ruky, muz nas zabalil do vlastnej velkej vetrovky, vonku sme sa prechadzali po branku a spat a ked zaspala, polozila som ju a nakojila z praveho..... ano zastrelte ma, robila som to ...

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova striedat, a skontrolovat, ci mas spravnu techniku kojenia, nemalo by to boliet. Ja mam cerstve infos, lebo dcera si tym tiez na zaciatku presla, jedna kamoska jej poradila videa na Mamila.sk, koji uz 3 mesiace uplne bez problemov

florianabotosova
autor
17. máj 2021

@tenerifka skúsim pozrieť. Najviac boli to prisatie potom to je už ako tak fajn chcela som skúsiť aj tie klobúčiky ale mam menšie bradavky ako sú klobúčiky a mam veľkosť S tak neviem ci by z nich malý vedel papat

tenerifka
17. máj 2021

@florianabotosova netrap sa, pozri tie videa a daj na svoj instinkt. Mnohe domorodkyne v Afrike ci juznej Amerike nevedia ani citat a pisat, ale instinktivne vedia, co robit, a porodia a odkoja hufy deti bez klobucikov ci flase, nerobme z toho vacsiu vedu, nez je. Mojej dcere tie videa velmi pomohli, zrazu ju nic nebolelo a teraz si kojenie uziva, nemusi chystat flase a nakoji hocikedy, kedy si mala vypyta, a ta krasne prospieva

kiki68
17. máj 2021

Stale prikladaj, aj kazdych 15 minut. Nas tiez tak papal. Ono ich zaludok je malinky ako oriesok a hned sa to stravi a zase chce naplnit. Preto sa tak kona a tiez dynamicky rastu. To chce tie caste kalorie do bruska. Ziadne ako kazde tri hodiny prikladat je blbost. Co najviac to takto rozdupes, tak bude dobre

bluka2
17. máj 2021

Prsia si zvyknu na ich novu rolu. Za chvilu nebudes tu bolest bradaviek cítiť. Mňa tiež boleli na začiatku pri oboch deťoch a potom 2,5 roka bez problémov. Zničiť sa bradavky nedajú, keď to proste ide. Ide o techniku, nie o čas na bradavke. Ak je dobrá, môže tam byť 24/7 a no problem, po tej počiatočnej návykovej fáze

bluka2
17. máj 2021

@tenerifka úplný súhlas. Najlepšie nad tým ani nerozmýšľat a robiť podľa inštinktu a ten ti už napovie, čo robiť, keď novorodenec chce prsník 😃 zamýšľať by som sa nad tým začala jedine v prípade, že by technika domorodec nejako nefungovala, čo je celkom malo pravdepodobné