Papáme každú 1 - 1,5 hodinku, aj v noci. Je to normálne?

janzi
23. okt 2008

Ahojky, mame malu 3 tyzdnovu princeznu. Ked sme si ju priniesli, prespala v noci aj 6 hodin az som rozmyslala ci ju nemam budit na papanie ale uz sa to zmenilo. V noci papa kazde max 2 hodinky, cize zobudi sa napr o 1 papa cca 10 min potom si este 20 minut dudka lebo ked jej zoberiem prso tak pisti, a o 3 je znovu hore a hladna. A takto dookola celu noc a aj cez den, iba okolo 11,00 zaspi cca do 14,00-15,00 a potom zase papa v tak kratkych intervaloch, a vecer papa aj kazdu hodinu. Obavam sa aby to nebolo pre to ze vzdy vycuca iba predne mliecko a k zadnemu sa nedostane, preto je o chvilu znovu hladna. Ale ked ju budim pocas kojenia tak potiahne 1-2 krat a driemka zase. Je to normalne? Upravi sa to casom?

jana87
23. okt 2008

Ahoj Janzi, urcite sa to upravi, moj maly tiez takto papal. A to si strasne pomaly vzdy cuckal, bol na prsniku aj 45 minut, kym bol spokojne napapkany. Tiez si driemkal popri tom a ja som mala pocit, ze cely den iba kojim. Toto trvalo asi do 2 mesiacov a potom sa to zacalo upravovat, teraz papa kazde 2,5 hodiny a vycucka oba prsniky za 10 minut 🙂 . Takze neboj, musis byt trpezliva, takto aspon budes mat mliecko 😉 .

simonka99
23. okt 2008

Presne tak ako jana87,zaciatky som mala velmi tazke a tiez som mala pocit,ze vacsinu dna iba kojim 🙂 ani na prechadzky som poriadne nechodila,lebo ked si maly zmyslel jest(a to bolo aj pol hodinu po kojeni) tak spustil takyyyy rev 🙂 neboj,upravi sa to,len daj tomu cas(a pevne nervy🙂)

sasiki
23. okt 2008

hlavne vydrž!!! 😵

lucia79
23. okt 2008

janzi, ja som takto fungovala prvé 4 mesiace, nonstop som kojila, vždy keď sa prisal zatvoril oči a spal, keď som ho odpojila reval jak žlna... potom keď bol starší, už ho to sanie tak neunavovalo a napapal sa a sám prsník pustil. ale v noci je na psníku zavesený stále často.

fifinna
23. okt 2008

janzi, ja som kojila kazdu hodinu a pol ( chcel by aj skôr, ale nedala som mu ) skoro az do piatich mesiacov. Vonku vydrzal spat aj 3 hodiny, tak jedine vtedy som si oddychla. Ked bude väcsia a nebude zaspavat pri jedeni, tak hned ako dopapa jej prsnik vyber, aby sa ti nenaucila na nom spavat.

vlastadula
23. okt 2008

Vidím, že na tejto stránke sa stretli samá šikovné a uvedomelé maminky, ktoré sa plne oddali plneniu žiadosti svojich drobčekov. Ako laktačná poradkyňa s Vami súhlasím. Dieťatko si samo určí čas kedy je hladnučké a koľko si chce vypiť. Nebojte sa, ono sa to u vačšiny upraví do tých 3 mesiacov a potom to už bude malina. Treba len mať veľmi, ale veľmi pevné nervy a odhodlanie dieťatko diójčiť. A ak sa Vám to dá, nechajte si trošku pomôcť či už manželom, alebo maminou, či dobrou svokrou. Kým dieťatko trochu popestujú, Vy si zatiaľ tošku oddýchnite, pospite, kašlite na neporiadok v izbe, či na neutretý prach a plienky, či drobnosti múže požehliť aj niekto iný. Miminko potrebuje maminu oddýchnutú a usmiatu a nie zničenú prácou. Á propo..také nás majú radi aj naši chlapi, len ich treba spracovať...

monique02
23. okt 2008

ahoj janzi, je to normalne, ja som tiez ako janka, simonka kojila kazdu hodinu a pol a kojila som tiez aj 45 minut, ked som citala ze dieta sa naje za 5 minut ked bude vacsie, tak sa mi zdalo ze unas to asi nikdy nebude, ale vydrz ono sa to kazdym dnom bude lepsit a lepsit a naozaj to potom uz netrva dlhsie ako 5 minut 🙂
ked mas stale obavy, spoj sa s nejakou laktacnou poradkynou

nera
23. okt 2008

janzi - kľud, my sme to tiež dlho mali, od narodenia papala každú hodinu maximálne 2hod a to aj cez deň aj cez noc, aj keď v noci pekne spinkala, ale papať si žiadala aj počas spinkania a cez deň nikdy nespala viac ako 1/2hod a to každé 2 hodinky, takže ja som ani nevedela že existujem, už som ani nevedela kedy to skončí...ale nejak samo to prešlo a upravilo sa, ale až leď sme mali 13-15mesiacov sa mi v noci dala vyspať aj 3 hodiny do vtedy som nemohla nikam ísť na dlhšie ako na dve hodinky....ale chce to trpezlivosť. Neboj ona sa Ti odmení tým, že sa k Tebe pritúli a pomojká Ťa...je to nádherné a potom aj zabudneš čo tomu predchádzalo)len občas si spomenieš, že si stráááášne nevyspatá 😉 )

rohacka
23. okt 2008

Aj my sme to mali - kazde 1.5 - 2 hodiny. Ale ja stale tvrdim, ze to zalezi aj od velkosti zasobnika na mlieko 😀 .
Neboj, prejde to. Len to nevzdavaj. Ked bude vacsia, silnejsia, rychlejsie vytiahne tolko, kolko potrebuje.

pjosa
23. okt 2008

Moja sestra mala malu pomaly nonstop na prsniku. Bola zufala, nestastna, postupne sa to upravilo. Teraz ma mala 3 mesiace a uz aj pekne spinka, co na zaciatku bola viacej hore ako spala. Treba vydrzat

zuzube
23. okt 2008

ahojte, no my sme to mali obratene...najprv ivka papala pekne a teraz papa stale...kazdu hodinu mozno, potiahne trosicku a a o 10min chce zase...tiez som z toho unavena...a teraz som doma sama, lebo manzel odisiel na svk, takze je to este horsie...zda sa mi, ze papa velmi malo...v noci niekedy pospala aj 6, niekedy aj 8hod a teraz sa budi kazde 2 ☹ chcem vydrzat, lebo velmi chcem kojit co najdlhsie, ale uz stracam sil...u nas to trva uz nieco vyse mesiaca ☹

dadex
23. okt 2008

my mame 11 dni a tiez sme stale na prsu. Mojho drobceka som kojili vzdy ked to chcel. Niekedy to bola hodinka, niekedy tri. Na prsu stravil aj hodinku. Bala som sa, ze mam malo mlieka, alebo ze je riedke a on je stale hlady. Vcera sme boli u doktora a na moje prekvapenie maly pribral za 6 dni az 400 g. Doktorka povedala ze je to vela a malemu staci pit 10 min z kazdeho prsa. Tak to skusam a placem spolu s nim. Najhorsie na tom je, ze som dostala zapal prsnika a mam si mliecko odsavat. Nejako sa mi nedari a to ma trapi viac, ako maly ze papka kazdu hodinku - dve. Ma niekto skusenosti so zapalom_

vejinka
23. okt 2008

mam taky isty problem..maly papa vytaha vsetko zaspi..a o desat minut je hore a hladny ☹ takze sa cely den nalievam cajmi a homeopatikami aby som mu mala co dat ...ten moj vobec nexce spat..len na cicke zaspi..akonahle ho dam do postielky ..dve minuty a krici 😠

buffinko
24. okt 2008

nasa mala ma 12dni a je to detto to iste. stale by bola na prsniku a cuckala. potom ju boli brusko, co je taka preplnena, ani prdkat sa jej neda, ked sa precpe. ale aj keby jej mlieko tieklo usami, cicik nepusti 😠 musim jej ho odtrhavat od ust a to je potom revu. navyse cez den skoro vobec nespi, v noci o trosku lepsie. kojime kazdu 1-1,5hod., medzitym na rukach. cicikanie atd. cumel odmieta.. som mrtva

annag
24. okt 2008

dievčatá, do 6-8 týždňov potrebuje byť bábo stále na prsníku, je to pre neho prirodzené správanie. Do mŕtva je z oho naozaj väčšina mamičiek, ale treba trpezlivo vydržať. O čo viacej teraz bábetká papajú, o to lepšie to bude neskôr. Ony teraz potrebujú veľa priberať, neskôr sa ich potreby znížia.

Pri takýto dlhotrvajúcich dojčeniach treba striedať polohy aj prsníky - napr. 10 minút ľavý klasická, 10 minút pravý futbalová, 10 min. ľavý futbalová, 10 min pravý klasická.

Samozrejme, môžete byť aj trošku odvážnejšie a bábo po takom kolotoči aj nosiť, hojdať a nastoliť mu trošku "režim". Napr. tak, že využijete časté prechádzky vonku doobeda aj poobede, resp. podvečer, kedy sú deti najhoršie - unavené a podráždené. A skúste si zariadiť babyvak, šatku, lebo nosenie na holých rukách je veľmi únavné, čo Vás stresuje a Vaša nepohoda sa prenáša aj na bábetko. Prechádzky vonku sú v takomto prípade najúčinnejšie, i keď zo začiatku bábo plače, v priebehu týždňa dvoch si zvykne, nič sa nestane, ak si trošku poplače, je to preto, že má zmenu a nie je tak ako doteraz na prsíčku, ale zvykne si ľahko. Detičky režim milujú, len si naň musia zvyknúť. Samozrejme, všetky pravidlá treba zavádzať s materinským citom. 🙂

janzi
autor
24. okt 2008

Hlasim u nas vcera velky pokrok, rano sme este papali casto, naposledy o 11,30 zaspali o12,00 a spali do 14,45. Napapali sme sa a potom sme isly von a papali az o 17,30. Potom sme pocuvali detske pesnicky a hopsali na fitlopte a vydrzali sme nepapat az do 19,30. NOrmalne ked mame zabavu nemusime tak casto ani papat 😀

jana87
24. okt 2008

No vidis Janzi, aj zazraky sa deju 😀 . Ale dievcata, nepochopim jednu vec. Este ked som bola v porodnici, lekari sa ma pytali, ci nie je problem s prsnikmi, samozrejme ze som mala strasne donicene bradavky vdaka tomu, ze maly chcel byt na prsniku stale. No a lekar mi na to povedal, ze dieta ma papat 10-15 minut a moj prsnik nie je dudlik. A toto mi povedala aj nasa pediatricka. Ale ja som na ich rady nedala, kedze malemu sa tak malo cuckat nepacilo a vidim, ze nie sme jediny pripad (a bradavky si zvykli 😉 ). Takze stale si kladiem otazku, odkial to ti lekari beru, ze hned od narodenia ma babätko takto ukazkovo papat? Inak Dadex, ja som mala tyzden po porode zapal prsnika, bola som s tym na pohotovosti. Netreba cakat, dali mi antibiotika a tiez som odsavala z toho zapaleneho prsnika. Je to priserna bolest, ale treba to vydrzat. No a potom ti mozno este potrva, kym sa ten prsnik da dokopy, u mna to bolo tak, ze mi este asi mesiac "fungoval" o nieco horsie ako ten zdravy, ale dalo sa to pekne do poriadku. Tak nevzdavaj to, ak by si uz bola v koncoch 🙂 .

vejinka
24. okt 2008

ja som si zacala dnes pisat ako papame..ako keby sa stal zazrak a on aj nieco pospi..kedze noc dnesna bola velmi zla takze: 10.10 potom 11.40 ..1.05....15.02 podla mna je to obrovsky pokrok 😵

deina2005
24. okt 2008

no ja to poznam mne sa maly zmenil az po pol roku.kazdu hodinu chcel cicat a aj v noci.cumel vobec nechcel potom sa to trocha zmenilo ale nebol to nejaky extra pokrok.kojila som ho 15 mesiacou teras bude mat 2 roky a stale mi dava ruku pod tricko.on je na mojich prsiach totalne zavisly.ved naco bude dudkat cumel ked moze mat nieco ine 😅 ale teras pohoda uz sa v noci vyspime 😉

jana87
24. okt 2008

moj maly nastastie dudlik chce, neviem si predstavit, ze by nebolo cumlika 🙂 . Najprv som sa tomu chcela vyhnut, ale to by asi naozaj stravil 24 hodin na prsniku. Ale lutujem mamicky, ktorym deti dudlik zobrat nechcu... My doma hovorime cumliku zazracna vec 🙂