Pijete, alebo ste pili pri dojčení iba dojčenskú vodu?

denuss
12. dec 2013

Mne kazala pediatricka pit len dojcensku, dokonca aj caj varit len z prevarenej dojcenskej vody..nejako som to neriesila, nepytala sa jej preco, ale po troch mesiacoch mi to uz trochu lezie na nervy..pijem dost vela a teda neustale dokupujeme a vyhadzujeme flase (predtym som pila vodu z vodovodu, mame dobru pokial viem)..ak to ma vyznam, tak v tom samozrejme budem pokracovat, ale este som o tom nepocula..

monika541
12. dec 2013

Podľa mňa blbosť. Nám povedala, že ani Nutrilon netreba rozrábať v dojčenskej vode, stačí preverená z vodovodu. Takže nechápem, prečo by dojč.vodu musela piť matka. Môj názor🙂

evelynm
12. dec 2013

no veru nie, pila som mineralky poloperlive, perlive - nesladene, aj vodu z vodovodu, caj z beznej vody, aj vsetko som varila bezne, z vody z vodovodu - mame dobru, bezproblemovu.
Ak mate doma dobru vodu, ak nie si alergicka, alebo nemas nejaky iny problem s obycajnou vodou, nevidim dovod na pitie dojcenskej.

povuma
12. dec 2013

somarina poriadna, vo vodovode máš čistu pitnú vodu, načo zbytočne mínať peniaze.... 😉

cat
12. dec 2013

tak to by ma ani nenapadlo, možno má teta pediatrička bonusy od firmy,čo predáva tie vody. Navyše v plastových flašiach 😝 Veď je to číry nezmysel toto niekomu kázať- moj názor.

sashabb
12. dec 2013

A chopili ste sa dobre? nemyslela len, aby si ju dávala piť malej?
Inak osobne súhlasím s ostatnými príspevkami, dojčenskú vodu som nekupovala nikdy. Voda z vodovodu je pitná pokiaľ viem 😎 a nevidím dôvod, piť vodu z umelej flaše 😝

cecil36
12. dec 2013

nie nepila som dojcensku vodu, mame vodovod a nie studnu.

luliu
12. dec 2013

Blbost, mozno dostava pani doktorka vsimne od vyrobcov dojcenskej vody 😉

janabanana
12. dec 2013

ja pila čobodaj, aj čistu z vodovodu neprevarenu, jedine ak malo tvoje babo nejaký problem alebo možno mate u vás svoju studňu prípadne je dedinská spoločná ale to sa dá na hygiene otestovať či je vhodná na pitie, veď voda u nás je schválená ako pitná.... čo myslíš že v nemocniciach kupuju balené??? tam varí jedna kuchyňa pre všetkých a veru velký sortiment pre rozne diety nemaju ani len šancu riešiť čo pojde k malým deťom a robiť z balenej a naviac by zkrachovali... a plasty.... a ďalšia vec aj malá začala okolo 8 mes piť vodovodnu neprevarenu a je v pohode a ani ako babo nemala koliky nič podobné

lauricka
12. dec 2013

normalne pi vodu aku chces, pediatricka nech sa ukludni 😀

zita19
12. dec 2013

Neviem aka je u vas kvalita vody. Vo vsaobecnosti pitna voda z verejnych vodovodov na Slovensku nie je pre novorodencov nebezpecna a nie je potrebne kupovat balene alebo kojenecke vody.
Ina situacia je ked mate vlastnu studnu. Vtedy si musite dat rozbor spravit sami a podla toho sa rozhodnut.
Pre dospeleho nie su ani hodnoty dusitanov na najvyssej povolenej hodnote nebezpecne. Nebezpecne su pre kojencov. Ak mate overenu kvalitu vody, ty ju mozes bez problemov pit a aj varit z nej drobcovi. Pre drobca by som pripravovala cajicek a stravu z kojeneckej vody len ak ta voda nie je v poriadku.

katka1981
12. dec 2013

voda z vodovodu je lepsia

1katkas
12. dec 2013

voda z vodovodu je lepsia ako voda v PET flaskach... dokonca ked som dokrmovala UM tak som prevarila obycajnu vodu z vodovodu

lasto
12. dec 2013

Ja som pila a stále pijem z vodovodu, nemyslím, že by to bolo podstatné.

ingmiriama
12. dec 2013

no ja som pila materinu dúšku rajec...ale také množstvo na začiatku kojenia 3-4 fľaše denne ....a kojila som do dvoch rokov

asocial
12. dec 2013

To ste sa nepochopili...🙂 myslela ze mala nie ty..
Ja neviem, preco stale ohladom kojenia je tolko fam...mozes pit aj ine veci...mala som u mna aj laktacnu, ta sama povedala, ze len 1000 z tvojej stravy ide do mlieka...dokonca aj primar v porodnici vravel, ze po sestonedeli jest a pit vsetko s mierou....

amisa
12. dec 2013

eeee? ak mate nezavadnu vodu nieje preco toto robit. Ja som pila dojcensku vodu len ako osviezenie, lebo bublinkove mineralky som nechcela pit.

maribell
12. dec 2013

kojila som 8 a pol mesiaca a prvy krat kupila dojcensku vodu az ked mal maly 8 mesiacov 😀 dovtedy som ja pila normalne ako vzdy sirupovu vodu z vodovodu a maly iba moje materke mliecko .. ( pijem zdravu vodu napoj z vodovodu 😀 )

jankastubka
12. dec 2013

nemala skor na mysli, ze mala ma pit dojcensku vodu? Ja som ani dietatu dojcensku vodu nedavala, nie to ete sebe.

wilikiki
12. dec 2013

Boze, mamicky, to uz naozaj nemate vlastny rozum a posluchate aj ked vam taketo kraviny povedia? 😕 😕

linda20111
12. dec 2013

Ja som nikdy nepila tu vodu 🙂 🙂 Iba klasicku z vodovodu + caje

tutky
12. dec 2013

ja kojim uz tretiu prve dve baby som kojila skoro do troch rokov a pijem aj teraz to co mi chuti dokonca aj coca colu ked dostanem chut samozrejme nie celu flasu,takze to na co mas chut si treba dat s mierou a na babetku uvidis ci je nejaky problem,ale urcite je voda s vodovodu ok aj ked ja prave tu nepijem odkedy byvam na dedine tak cistu vodu nevypijem a pritom je o.k.

zuzana234
12. dec 2013

Ahoj
ja neviem piť čistú vodu, napína ma z toho. Podľa mňa musíš piť hlavne veľa. Ja som pila ochutené nebublinkové.
Inak tie dojčenecké niektoré nie sú až tak kvalitné.
Deťom som prevárala Tomu naturu, má lepšie zloženie a je vhodná pre bábo.
Pekný večer
Zuzana

123zuzana
12. dec 2013

ahoj ani ja som ju nikdy nepila ani nebudem myslim ze je to hlupost ked mame doma normalnu pitnu vodu.. takze pijem cistu z vodovodu ale hlavne vela caju ten mi teraz v zime chuti najviac.. 🙂

seemani
13. dec 2013

pijem od začiatku úplne všetko,aj vodu, aj malinovky, aj fantu,radlerov, proste všetko načo mám chuť... A nemáme žiadny problém 🙂

jasminet
13. dec 2013

od zaciatku som pila vsetko - vodu z vodovodu, caje, kavu, colu, vineu, na co mi prisla chut. aj pohar vina raz za cas. ale dojcenske vody nie, nechutia mi. ani malej som v tom nikdy mlieko nezarabala, len prevarena z vodovodu.

luciferkax
13. dec 2013

čoooooooo? panebože, to je blbosť, voda z PET fľaše je vačší bordel než voda z vodovoodu... to by sme sa doma nedoplatili :D

marissenka
13. dec 2013

pediatricka mala na mysli varit dietatu z dojcenskej vody..aby ju pila matka je somarina 😀

anicka246
13. dec 2013

ahojte ja tiež pijem len kojeneckú vodu Lucku, ale preto lebo mi chutí, tiež som už roz,ýšlala že dačo iné by som už mohla piť ale že vraj bublinkavé sa nemôžu (malý má koliky) tak neviem čo by som mohla ešte aj sirup z vodou?? či?

btus
13. dec 2013

nie, ani ja, ani dcera nikdy nepila dojcensku vodu. Len z vodovodu. Ved tie vody su predavane v PET flasiach, takze nejake zdrave nebudu. ☹ Vjednom teste dokonca LUCKA vysla na najakom 6 mieste v nezavadnosti, pred nou boli nejake klasicke mineralky. Ani stolovu vodu nekkupujem. Prezentujem tu len moj nazor.