Pitie mliečka z fľaše

excelent1
8. máj 2012

ahojte baby.mám dilemu.potrebujem odísť aj s mojou 2 mesačnou dcérkou .Nebudem ju vedieť pohodlne nakojiť ,tak rozmýšlam odsať si mliečko a dať jej ho z fľaše,zatial som to neskúšala.Nebudem mať problém potom s prisatím na prsník?mliečko si chcem vložiť do termoobalu.Takto nachovať ju budem musieť len 1 krát v ten den.píšte prosím hlavne čo máte skúsenosť.

tea333
8. máj 2012

@excelent1 podla mna sa miesto na dojcenie vacsinou najde. kam pojdes? ja som dojcila v aute vacsinou ked som bola vonku, aby sme mali klud.
Jednorazove podanie flase je risk, resp mala ti flasu vooobec nemusi zobrat, je mozne ze ju odmietne, tak sa na to priprav.

cicimon
8. máj 2012

@excelent1 suhlas s @tea333 , ja som casto kojila v aute, ked bolo treba aj na lavicke vonku ... moja flasu ani nevidela za cely cas kojenia. pokial nebudes cely den nakupovat tak kojit sa da. aj v obchodakoch su miesta na kojenie a aj vonku sa da daco najst

excelent1
autor
8. máj 2012

idem na výstavu so psom.neviem ako daleko budem mať auto ,hlavne ked ho budem mať na blízku či nebude na takom mieste ,že dojčenie bude nepríjemné v nom.chcela som to skúsiť.počula som viacero báb ,že bábo nemá problém sa prisať a napiť znova s prsníka.no ak by odmietla fľašu prsník mám zo sebou 😉 .

katren
8. máj 2012

@excelent1 no ja by som flasu ani nebrala, ved ked to bude len 1x denne.....to najdes nejake miestecko 😉

cicimon
8. máj 2012

@excelent1 ty budes sama na psa a dieta? a ako dlho tam budes?

kvetinka211
8. máj 2012

@excelent1 ahoj, celkom chapem .. teda ak mas podobny problem ako som mala ja ... jednoducho som nevedela kojit inak ako poleziacky 😉 Len doma v posteli, inak som nevedela ako sa mam poskladat, aj kojaci vankus nam bol nanic ... Ked mal cca. 4 mesiace tak som bola nutena nakojit na rodinnej oslave, tiez som to riesila najprv autom ako @tea333, ale dalsie kojenie aj na stolicke v prazdnej miestnosti sme zvladli. A potom nam to uz celkom slo ... neskor sme sa zacali kojit v parku, auparku, prezliekacich kabinkach, kaviarnach, ihriskach, vsade 😉 Ked nahodou doma stojim bez tricka a babo na rukach, tak sa sam pricucne, vyzerame ako z nejakeho domorodeho kmena 🙂 Uz by som myslim nakojila aj visiac na lampe ... Ja by som na tvojom mieste trenovala par dni vopred aby si si bola ista a zvladnete to. Flaska 1x mozno neuskodi, ale je este malinka, mohlo by sa stat ze by zacala odmietat prsnik ... tak na co riskovat ked sa to da poriesit aj inak ... drzim palce

excelent1
autor
8. máj 2012

max 3 hodky sama nebudem na dieťa a psa.mám aj 7 ročnú dcérku a idem s kamoškou a jej priatelom.naša malá na vzduchu spinká.len ak sa to pretiahne

cicimon
8. máj 2012

@excelent1 tak sic estou tam vyhliadni nejaku lavicku alebo nejake miesto, kde by si mohla nakojit a mas poriesene

graceful9
8. máj 2012

@excelent1 ja som dokrmovala a malej nerobilo problém striedať fľašu a prsník, až po určitom čase,,,,ale minule som videla jednu pani kojiť v kostole, tak myslím, že nejaké miesto na kojenie sa určite nájde aj pre teba 🙂

luciferkax
8. máj 2012

ahoj, pridávam sa ku "chápavým" :D môj drobec chce cickať iba po ležiačky, ideálne v našej spálni, ked je ticho :D :D ked sme niekam šli , napr. na kupko al. na výlet, lahli sme do trávy a "oddychovali", ekd sme šli do lekára, alebo niekde, kde sa lahnúť nedalo, dala som mu papať o niečo neskôr, ked bol trocha unavený,mal cumel a v polospánku som vytiahla cumel a dala prsník :D

excelent1
autor
8. máj 2012

hlavne mám dilemu s toho ,že začnem malú kojiť,papká aj 40min.príde na mna rad ,že mám utekať do kruhu a čo potom..malej vytrhnem cicok ,alebo nenastúpim do kruhu..bolo to myslené ako krajný prípad..nakojiť ju viem aj v stane..len či to budem stíhať. 😝

tea333
8. máj 2012

@excelent1 na vystave sa mozno najde kutik pre vas, nevystavuje sa vacsinou vsade, na celej ploche vystaviska alebo haly..ja by som si s tym hlavu nelamala a kludne nadojcila aj medzi ludmi na vystave, v nejakom kludnejsom kute. ja som si vzdy cez rameno a dieta prehodila latkovu plienku, a bolo 🙂
s tou flasou je to vzdy risk - ja som flasu par krat dala na zaciatku dojcenia, a bola to hrozna a osudova chyba, na ktoru som doplatila problemami s dojcenim.
podla mna to nie je jedina prilezitost kde ti nebude prijemne dojcit, v buducnosti toho bude uz len viac a preto by si skor mohla seba aj dcerku trenovat na dojcenie na verejnosti, niekde bokom, aby ste si obe zvykli.
lebo teraz je to 1x, ale postupom casu zacnes s dcerkou chodit von pravidelne a na dlhsie, a vyhybanie sa dojceniu na verejnosti, resp vonku alebo medzi ludmi je zlozite. babo si vypyta a ty proste das prso 😉
potom ta to zbytocne bude lakat na flase

elienka
8. máj 2012

@excelent1 ja nevidím problém v tom nakojiť hocikde, ja som kojila snáď už všade. Moja flašu ani nechcela vidieť, nie to aby si ňou vybavila jedno kojenie. To s autom je dobrý nápad, ja som tak kojila často, na zadných sedačkách sadla som si z tej strany, aby som mala vyššie koleno a o to som si oprela malú. Na výstave je veľa ludí, ale napr. vonku sa môže nájsť aj kľudnejší kútik, prípadne deku, sadnúť na trávnik, odvrátiť sa od ostatných a nakŕmiť dieťa.

tea333
8. máj 2012

@excelent1 ale vsak mas cislo a vies kedy cca budu do kruhu volat, nie? a budes tam sama? ja by som si na tvojom mieste nasla ineho handlera, aspon na cas, pre mna by bola priorita nekriciace prisate dieta 😅

excelent1
autor
8. máj 2012

hmm..vymýšlam..pri prvej ma to nikdy ani nenapadlo..a kojila som tiež hocikde kde bolo treba 😉 no bude to zážitok tak či tak..2 deti a pes..

elienka
8. máj 2012

@excelent1 no tak to urobíš tak, že jej dáš piť mimo režim, ja som to tak robila, ak som potrebovala byť niekde načas, tak som malej dala upiť aj keď nevypila celú dávku, ale vedela som, že nasledujúcu hodinku bude v pohode. Ak flašu nevezme a bude hladná, tak si len prirobíš problémy, lebo sa aj tak bude hnevať. Ja som niekedy malej dávala aj každú hodinku ak som potrebovala aby bola celý deň dobrá. Účel svätí prostriedky

tea333
8. máj 2012

@excelent1 ja to mam zatial opacne, 2 psy a 1 mimoriadne aktivne dieta. stacia mi prechadzky, na vystave by som nemala sancu prezit 😀 a to tam budes na deti sama?

excelent1
autor
8. máj 2012

@tea333 no idem aj s kamoškou a jej frajerom ..Saskia má 7 rokov takže maličkú vie v kočíku kolísať ..a ona spinká hned ako sme na čerstvom vzduchu..no a ked si upravím psa tak sa viem venovať malej.my máme 3 psov 😀 banda riadna

tea333
8. máj 2012

@excelent1 tak treba z dcerky urobit junior handlera, nie? 🙂

excelent1
autor
8. máj 2012

@tea333 ja by som aj urobila moc rada ,ale to by ona musela chcieť..teraz ide so mnou 2 krát na výstavu a to len preto ,že musí..maličkej prdke dohováram ,že budeme chodiť spolu my dve 😉 tak sa uvidíí.Saski bavia skôr kone ,tak sme začali chodiť do detskej jazdeckej školy.som zvedavá do kedy 😀 😀 😀

tea333
8. máj 2012

@excelent1 tak si asi potrebuje najst nieco "svoje" 🙂 a aku mate rasu?

excelent1
autor
8. máj 2012

asi áno.už chodila na ľudové tance ,na plavecký a teraz na tie kone ..občas ju nechápem ľudovky má rada.vodu zbožnuje ,pláva perfektne ..máme jorky a vy?mal ísť so mnou pôvodne manžel ,ale ten musí ísť do práce.a to som potrebovala odísť do srbska na otočku so sučkou a malú som chcela nechať doma s ockom ,že sa napijú s fľašky ☹ tak asi nepôjdem nikam 😕