Pitie mlieka 8 mesačným synom

kika0505
16. jan 2021

Dobry deň. Prosim vas chcem sa opytat ak by mala niektora skusenost. Mam 8 mesačneho synceka ktoreho som odstavila od kojenia pil mi dva dni v noci sunar no teraz pocas celej noci ani rano uz mlieko vobec nechcel. Cez den mu ho nedavam uz som cez den ani nekojila lebo papa uz hocičo . Je problem ak pocas noci nebude pit mliečko? Alebo si zvykne casom nanho? . Ďakujem

nikpa
16. jan 2021

@kika0505 nie nie je problém, ze počas noci nepije mlieko, si šťastná žena ☺ pokial ma plnohodnotnu stravu a same nemá potrebu v noci jesť, je to v pohode

fiafia
16. jan 2021

Ja som asi čudná ale podľa mňa, je 8m málo aby dieťa nepilo žiadne mlieko

nikpa
16. jan 2021

@fiafia mne maly začal mlieko tiez skoro odmietat a zo dna na den. Riešila som to vtedy s Dr. vraj ked nechce tak nechce, je podstatné aby mal plnohodnotnu stravu. Ale snazila som sa mu dávať aspon viac mliečnych výrobkov a mal rad krupicnu kašu, mliečnu ryžu, pudingy, vsetko som robila doma z UM alebo neskôr uz z kravskeho. Tiež si myslim, ze 8 mesiacov je málo, aspoň do toho roka by bolo mlieko fajn ale co s nimi.

ivangeline
16. jan 2021

Skvelé. Dopln mlieko inak. Mliečne výrobky cez deň.

kika0505
autor
16. jan 2021

Dakujeem .. tak ano papa pravidelne ... jogurtiky, zeleninku maso, kase, vizivky . Mozno casom si zvykne na UM

lenka2710
16. jan 2021

@kika0505 mne povedala dr, že aspoň do dvoch rokov by malo dieťa vypiť 500ml mlieka cez deň, bez ohľadu co všetko už papa 🤷‍♀️ každý má iný názor na to, staršia 6.rocna mi bez mlieka ani do školky nechce ísť, proste ráno mlieko musí byť, cez víkendy alebo keď je doma ranajkuje normálne, ale keď ide do školky, musí byť mlieko 😊

siska53
16. jan 2021

@kika0505 a ved ho nenut! Nebude ziaden problem.

Moji boli v tom case dojceni a musim.teda povedat, ze maly sa nebudil od 3.m.takmer vobec. Fakt tak raz za 2-3tyzdne max.(aj to asi prehanam), v noci pil moje mlieko. Inak prespal celu noc..

kika0505
autor
16. jan 2021

@siska53 on sa mi bude tak 2 az 3 krat ked som dojcila tak pil trochu potahal no teraz ked mu davam sunar ta tak nechcel jednu noc vypil a teraz uz nechce. Nenutim ho ked nechce len sa bojim ci nie je hladny tych 12 hod ked spi

ivangeline
16. jan 2021

@kika0505 dieťa od 6m môže prespať noc a nebyť hladné. Niektoré spia od narodenia.