Pľuzgierik na bradavke. Mám ho prepichnúť?

katka.m
19. apr 2008

Na bradavke sa mi vytvoril pľuzgierik, ktorý je akoby priesvitný, ale koža na povrchu je taká pevnejšia. Nestretli ste sa tým niekto? Dosť to pri odsávaní bolí. Mám to prepichnúť alebo si to nemám všímať? Nerada by som dostala nejakú infekciu.

nellita26
19. apr 2008

mne sa to stalo, ked som si zacala odsavat mliecko odsavackou.ked mi to zacalo praskat, tak mi krv tiekla do mlieka a to uz bol koniec mojho kojenia a odsavania.vlastne mi to prasko pri odsavani.nic prijemne. 😒 tak sa drzte, aby ste tak nedopadli ako mi 😉

sjuzi
19. apr 2008

Ahoj Kati, tak ja som to mala tiež. A to z toho, že som prvé asi 4 týždne malého kojila s klobúčikmi. A na oboch bradavkách som to mala, tam kde malý najviac tlačil, sa mi spravili tieto "otlaky". Bolelo to i na dotyk, určite to nepraskaj, presne kvôli infekcii. Radšej si namasti viackrát za deň kalciovú mastičku alebo Avent mastičku na bradavky. Mne to vtedy pomohlo. 😉

luiisa
19. apr 2008

ahooj katka, ak ti to nahodou praskne, tak to len kludne potri tvojim mlieckom a nechaj zaschnut, nic sa ti nestane, mliecko obsahuje vela bojaschopnych 😉 latok!!! skus este pred odsavanim vytlacit par kvapiek mliecka a potri si dvorec a bradavku, aby sa ti povrch trosku zvlacnil, aby to odsavanie bolo trosku setrnejsie. Drzim palce 🙂 este mi napadlo, ze mozno by si mohla vyskusat na par dni rucne odsavanie, kym sa ti to ukludni.

katka.m
autor
20. apr 2008

Včera som napísala otázku do fóra na kojeni.cz a dostala som odpoveď, že mám použiť genciánovú violeť, tak že skúšam a som zvedavá, že čo bude. 😒

nobave
21. apr 2008

ja som mala ranu cez pol bradavky - plakala som vždy keď som kojila - malý nechcel cez klobúčiky a pomohli mi až náplaste Multi Mamm a odvtedy v pohode

katka.m
autor
22. apr 2008

nobave, kde to môžem kúpiť?

firstbaby
17. jún 2010

babule,aj mne sa to stalo,presne biely pluzgierik na bradavke,kojenie na tej strane je boj ale ja som tvrda a nevzdavam to....nejake babske rady co pomaha?dakujem