Po akej dobe sa vám rozbehla po cisárskom laktácia?

martija
11. jan 2009

ahojte mamicky

skusala som najst podobnu temu,ale nic som nenasla,tak ak viete ma odporucit inde,tak vopred dakujem,ak nie tak prosim o radu.

Nepisem v mojom mene,ale v mene mojej sestry,ktora na svet cisarskym rezom priviedla vcera presne na obed dievcatko.Cisarsky sa robil narychlo,tak mala celkovu narkozu,je z toho este mimo,nemoze sa postavit,toci sa jej hlava.Rodila v Za,vravia,ze baby friendly hospital,ale babatko nema....este pri nej poriadne mala nebola a zatial ani nebude.Davaju jej dudel,pije glukozu....ja jej neviem poradit,rodila som v spanielsku,tam glukozu nepodavaju,ani ziadne cumle.Moj nazor je taky,ze ked daju babatku cumel a flasku,mozu dost "pokafrat" laktaciu.

Malinku si skusala prikladat,ale uz teraz to vyzera na bojkot,odvraca hlavicku...

Takze moje otazky su: po akej dobe sa vam rozbehla po cisarskom laktacia??Ako je mozne,ze babatkam davaju cumle?Smie sa to,ked napriklad by som s tym nesuhlasila? Mozem ziadat,aby bolo babatko pri mne,alebo,aby mi ho nosili na kojenie,tak casto ako to ide??

Vopred dakujem....

janula.k
2. jan 2016

@mafifinka ahoj, tiez som bola nedavno v podobnej situacii a naozaj v tomto pripade pomoze len odsavacka. Zozen si kvalitnu elektricku a odsavaj aj kazde dve hodiny. Aj v noci. Ja som si maleho prilozila na 4.den po sekcii a uz som mala mlieko a odsavacku som uz nepotrebovala..kolky den po sekcii si?

janula.k
2. jan 2016

@katrin21 ked ma mamicka dieta na JISke tak jej ju nemozu prilozit. Ani dotknut sa jej nemoze...ja som si mohla maleho zobrat na ruky az na 4.den. Zalezi v akom stave je dietatko..ale z JISky ho urcite nebudu nosit mamicke na izbu.

katrin21
2. jan 2016

@janula.k jaj dieta na JISke.. ja ze ona je na Jiske.. aha, tak jasne.... to chapem.. to je ine... zle som pochopila.
Hmm.. tak to naozaj len odsavat :( a verit a cakat...

hankaop
2. jan 2016

@martija ja som rodila v hainburgu,malu hned po porode malu muzovi,mne asi pol hodinu potom,bola som na pooperacnom. Vecer ju odniesli,lebo som nevladala,rano priniesli s cumlom. To rano myslim dostala glukozu. Odvtedy bola so mnou stale,iba asi pol hodinu rano babatka brali na kupanie a vazenie. Niektorym davali glukozu,mojej nie,netrebalo. Mlieko prislo na treti den,dovtedy bolo kolostrum. Laktacna poradkyna bola stale k dispozicii.

atrami
2. jan 2016

Ahoj, pri prvej som bola tiez v celkovej narkoze, rozbehla sa mi na 3. deň, treba prikladať stale, na spustenie je vyborny hroznový džús a samzrejme pritomnost babätka. Mala som 3 sekcie a rozbehla sa vždy.

mafifinka
3. jan 2016

@janula.k porodili ma na silvestra, lenze podla lekarov ja malu skor ako o tyz.ani nedostanem na prilozenie ☹ je na JIS ke s vahou 1500g...mliecko si odsavam kazde 2-3h kolko da...a vsetko im tam nosim.Ale snad sa to rozbehne...

janula.k
3. jan 2016

@mafifinka tak to si len treti den po sekcii, tak uz len trpezlivo odsavat. Mne zapozicali v nemocnici elektricku ods. Medelu a bola vazne super. A pi vela tepleho caju, vodu, mlieko..ale to isto vies.
Verim, ze sa to rozbehne. Mozno budes aj malinku najskor krmit cez flasku, resp. striekacku, lebo tak malinka si asi este moc z prsnika nevytiahne, ale ktovie 🙂 Drzim palce 😉