Po akej dobe sa vám rozbehla po cisárskom laktácia?

martija
11. jan 2009

ahojte mamicky

skusala som najst podobnu temu,ale nic som nenasla,tak ak viete ma odporucit inde,tak vopred dakujem,ak nie tak prosim o radu.

Nepisem v mojom mene,ale v mene mojej sestry,ktora na svet cisarskym rezom priviedla vcera presne na obed dievcatko.Cisarsky sa robil narychlo,tak mala celkovu narkozu,je z toho este mimo,nemoze sa postavit,toci sa jej hlava.Rodila v Za,vravia,ze baby friendly hospital,ale babatko nema....este pri nej poriadne mala nebola a zatial ani nebude.Davaju jej dudel,pije glukozu....ja jej neviem poradit,rodila som v spanielsku,tam glukozu nepodavaju,ani ziadne cumle.Moj nazor je taky,ze ked daju babatku cumel a flasku,mozu dost "pokafrat" laktaciu.

Malinku si skusala prikladat,ale uz teraz to vyzera na bojkot,odvraca hlavicku...

Takze moje otazky su: po akej dobe sa vam rozbehla po cisarskom laktacia??Ako je mozne,ze babatkam davaju cumle?Smie sa to,ked napriklad by som s tym nesuhlasila? Mozem ziadat,aby bolo babatko pri mne,alebo,aby mi ho nosili na kojenie,tak casto ako to ide??

Vopred dakujem....

ollako
14. jan 2009

tiez som po akutnom cisarskom v celkovej narkoze s velkou stratou krvi.. dojcim uz takmer 4 mesiace,mlieka mam dost...maleho mi prilozili az na treti den po porode,kedze mi museli davat transfuziu...maly sa hned prisal a cickal o 106, ale kedze som si ho zle prikladala bradavky mi znicil do krvi...takze potom som si len odsavala...riadne kojit som zacala asi po 1O dnoch tazkze da sa to.. pokial matka a aj dieta chce drobec veeelmi chcel... ale bol to boj a musim povedat,ze keby nemam pri sebe mamu davno by som to vzdala.mala som z toho poporodnu depressiu a po prichode domov som drobca odmietala,ale prekonala som to a teraz som stastna,ze to tak dopadlo a ja si mozem vychutnavat blizkost mojho synceka

eliska7
14. jan 2009

martija,mne sa začalo po planovanom cisarskom tvoriť mlieko na 7 den!(o mojich depkach z toho pisať radšej nebudem),doležite je:stale prikladať,vela piť,psychicka pohoda a pevne presvedčenie že chce kojiť!mali sme vela problemov(odsavanie 7.mes pre reflux,strata sacie reflexu)ale napriek tomu som kojila 26 mesiacov 😉

nensy
14. jan 2009

tak já jsem taky po druhém císaři a ani jednou se mi nerozjelo mlíko a to jsem přikládala jako blázen 😝 ten první byl neplánovaný a ten druhý plánovaný takže obě děti krmený na UM

ollako
14. jan 2009

este som zabudla povedat cumlik mal a tych 10 dni pil z flasky,alebo s chranicom na bradavke a teraz cumlik aj flasku totalne odmieta...a niekedy ma to a stve,lebo sa nemozem od neho pohnut na dlhsie ako 2 hod.lebo odsate mlieko z flasky nechce a cumlik by sa tiez zisiel hlavne na uspatie

loveforever
14. jan 2009

Tak aj ja sa pripajam... som taktiez po cisarskom (neplanovanom a dost rychlom) porod sa mi vobec nerozbehol takze neviem co je to kontrakcia...maleho mi na prikladanie priniesli po 4hodinach od prebratia... obaja sme sa velmi snazili...maly sa prisal a tahal ako o dusu,ale mliecko nam akosi neprislo...mala som z toho len krvave bradavky a nakoniec chtiac-nechtiac sme na UM od narodenia...samozrejme bola som z toho strasne strasne smutna,pretoze som tuzila kojit...par dni som si poplakala a zmierila sa s tym... ☹

martija
autor
14. jan 2009

dakujem dievcata,je to naozaj velmi velmi rozne.Volame so sestrou,ako to ide...uz ma chuda lanolinove obklady,bradavky na "kasu".Skusa to s malickou,mliecko uz ma,ale malinka sa jeduje,bojkot ako vysity....necudo...ved z flasticky lahko tecie,s flastickou ma aj prvu skusenost od narodenia,takze sa nedivim,ze sa jej zda cudne,ked mliecko netecie a jeduje sa.Takze sestra zvadza kazdodenny boj priklada,ale vraj malinka sa tak vie rozhnevat,ze sa neda ukludnit nicim,nepomoze ani prilozit znova,alebo k druhemu prsu,zajtra by mala ist domov.....

presne ako mnohe pisete,nesnazi sa sat z prsnika, sestra odsava po troske to ide,takze hadam cochvilka to rozkoji,hlavne,aby sa bradavky zahojili a malinka prestala jedovat....

martija
autor
14. jan 2009

loveforever,ja viem zhruba aky je to pocit,ked mamicka nemoze kojit,ja sice kojim,ale presli sme obdobim odmietania prsnika a zchylovalo sa k UM,a uz vtedy mi bolo do placu,ale precitala som si o tom dost a naozaj sa netreba trapit.clovek v tomto obdobi uz vlastne nevie,ci koji z vlastneho presvedcenia,alebo z natlaku okolia.Mnohe maminky tu pisu,ze miesto pozdravu na ulici hned otazka - kojis? a ked nebodaj z nejakeho dovodu nekoji,hned ju odcudzuju.Je toho natlaku az moc,a mylsim,ze aj ked sa maminka dobrovolne rozhodne nekojit (nieto este zo zdravotnych,alebo inych dovodov),nemala by sa odsudzovat,je to predsa intimna zalezitost kazdej mamicky a mala by sa akceptovat tak ci tak.Keby bola spolocnost k tomuto problemu zhovievavejsia,myslim,ze by sa tolko mamiciek netrapilo,ze nemozu kojit.....

martija
autor
14. jan 2009

eliska klobuk dole!!!..a ako vravis,pohoda je alfou a omegou kojenia......

tamka84
14. jan 2009

ahoj baby, ja som tiež rodila cisárskym 22.11.2008 v NZ, a tiež som bola úplne nespokojná, lebo mi malú nosili iba 1-2krát denne prikladať a to tiež malú predtým nakrmili umelou stravou. Nechápala som a nemocnica si tiež hovorí baby friendly hospital ☹. A ked som sa pýtala sestričiek prečo mi ju nenosia častejšie povedali že na to nemajú čas. Lenže ked mi ju doniesli nikdy nebola hladná a hned začala plakať ked som ju prikladala. Celý čas čo som bola v nemocnici sa mi tým pádom ani netvorilo mlieko iba posledný den sa začalo. Vela som plakala, lebo som chcela kojiť. Na posledný den som si začala odsávať mlieko a dávať zo striekačky malej. A ked sme odchádzali prišla jedna doktorka a chcela malej vyšetriť ušká, a že si ju mám dať na prsník nech sa malá upokojí. Tak som jej povedala že to nebude možné lebo malá vždy plače ked si ju prikladám. Začudovala sa a ukázala mi ako správne priložiť dieťa aby sa prisalo, a podarilo sa jej to. Bol to super pocit, a odvtedy kojím. Je to už 7 týždnou, aj ked mám popraskané bradavky a strašne ma to bolí ked sa prisáva, ale bojujem a dúfam že sa skoro ani nevzdám. Tak držím všetkým palce čo majú takéto zlé skúsenosti z "Baby fiendly hospital"

tina_
14. jan 2009

ahoj,
ja som rodila obe deti sekciou, prva bola planovana a druha- necakana- 2 mesiace pred terminom, doslova o 5 min. 12. Malicka bola na JIS-ke uplne v inej budove, takze len co som sa vladala postavit na nohy, tak som absolvovala ut cestu k nej. Mne laktaciu "nastartoval" pohlad na nu, malicku (980gr.) v inkubatore, takze som zacala vytlacat od prvych 3 kvapiek sa mi to postupne rozbehlo- dakujem Bohu za odsavacku Medela (odsavanie kazde tri hodiny, aj v noci -cele 2 mesiace v nemocke, a min. dalsie dva doma).
Pochopitelne, najprv ju len krmili sondou, ked bolla vacsia, davali flasu. Prikladat som ju mohla v ramci "klokankovania", ale tahat velmi nemohla, lebo by zacala chudnut.
Naivne som si myslela, ze doma ju preucim z flase na prsnik, ale bol to dlhy boj, nakoniec mi pomohla komunikacia s laktacnou poradkynou.

Zohnala som si suplementor (fakt zazrak) od Medely, je to taka mikrotenulinka hadicka, ktora ide z flasky, a je prilepena na prsniku,
moja mala sa totiz po tom dlhom "flaskovani" nevedela dobre prisat, a teda tahala skoro nic, tym padom sa tvorilo menej a menej...takze som nanovo odsavala, a krmila ju tym suplementorom.
Tym padom stimuluje aj bradavku, nie je frustrovana, ze netecie, lebo cez tu hadicku jej mliecko ide, a tak sa mi za par dni nanovo rozbehla laktacia a mala sa naucila aj dobre prisat.
Dakujem za kazdy den dojcenia, teraz mame 6 mesiacov 🙂

Inak, ak ma "rozžute" bradavky, je dietatko zle prisate, treba opravit techniku prikladania, velmi dobre ti tu poradi aj Annag, je tu aj taka tema "dakujeme Annag", fakt kazdemu individualne poradi, aj na IP, super mamina...

eliska7
14. jan 2009

ak su velmi bolave bradavky treba upraviť techniku kojenia,ide o zle prisatie,lahko sa piše,ale ukazať je to najlepšie na živo.ja som sa sedem dni trapila,tiež som mala až krv na nich potom prišla ako z neba kojaca poradkyna a ukazala ako priložiť a bolo po probleme-užastný pocit,ked sa prisala bez bolestí 😉
my sme mali dudliky a flašu do toho siedmeho mesiaca a ked som ju naučila znova sať-koniec umeline 😉 ani za svet nezobrala ine do ust a čo poznam ani jedno kojene nechce flašu,ani dudle.
velmi doležite je aby nezačali podavať flašku kým pride mliečko,lebo potom ťažko presvedčiť vyhladovane dieťa,že prsnik je lepši,ked musi ťahať o život!mne malej dali v porodnici raz z flaše a vypočuli si teda svoje,našťastie jedna staršia sestrička mi dala za pravdu a hnevala sa na kolegyne-proste sa im nechcelo s....so striekačkami,či lyžičkami 😖

tina_
14. jan 2009

Presne tak, ak je to mozne, hned ako sa sestra postavi na nohy, nech sa pyta na rooming-in a nech priklada a priklada...a ak je to mozne, najdite si laktacnu poradkynu (su na stranke www.mamila.sk, alebo www.duly.sk), niektore su ochotne prist aj domov, resp.do porodnice, kde jej pomozu viac nez sestry.
Co sa tyka novorodenenckeho, to je kapitola sama o sebe...
ja som chodila malu dojcit priamo tam, nemohli mi ju vozit, na rooming-in sa nedalo...
Maju tam kopec deti na jednu sestricku, donesu ich od mamin, povazia, a ak niektore malo vypilo, sup-sup flasa. A takych, co dokrmuju je neurekom.
jedna sestricka, dokonca NASTRIHLA ten aventacky cumlik (co by mal "simulovat" dojcenie, aby sa dietatko trosku viac ponamahalo...) tak, aby mliecko rychlejsie tieklo...takze vyzeral ako cumel na KASU...
ked som ho raz vyfasovala ja, (ked mala nevytahala, musela som dokrmovat), tak sa mi dieta skoro zadusilo, tolko mlieka mu slo do hrdla....fuj, ked si na to spominam...

martija
autor
14. jan 2009

boze dievcata,ale si tu niektore fakt vytrpite,tina,no teda,fakt nechapem,ako to mozete niektore zvladnut to odsavanie noc den,noc den,ja teda si myslim,ze som obetava az az,ale toto neviem,ci by som zvladla.

Tinka o annag uz viem, to uz je nasa "stara znama",mne tiez radila pred casom ked som mala stresy,este s pupikom a mala anicka bola v brusku, a ani teraz veru nezavahala a poradila,je to nas dobry anjel 😵

Ja som mala tiez bolave bradavky,ale u mna to nebol problem zleho nasatia,aj ked viem,ze vo vacsine pripadov je to tak,ale bolo to skor tym,ze ta moja koza bola jemnucka,potrebovala si zvyknut na ten "tah".Mne sa maly narodil prirodzenou cestou,prvych 24 hodin som mu pchala bradavku do pusinky a on spal,mohla som sa aj na hlavu postavit a vopchat mu ju az do hrdla - on proste spal,ale potom sa prebudil a chytil prso a uz ho nepustil,mala som skusenosti zo starsim synom,ktory bol kojeny 3 roky,ale aj tak som mala chrasty na bradavkach,ale len prvy tyzden,potom to uz bolo ok.

dakujem este raz za vase skkusenosti,urcite to sestre pomoze a nevzda,ked bude vidiet,ze to naozaj ide,zatial malinka bojkotuje prsnik,bo ma tu sprostu flasu,jednoznacne chyba personalu,neskutocne,co sa deje a to nechcem mysliet o veciach,ktore my mamicky nevidime....

tina_
14. jan 2009

Ako som pisala, skuste ten suplementor,...
Ja si ho este drzim v zalohe, ak by nahodou sa vyskytla nejaka laktacna kriza, ale ak by ste ho nezohnali, tak sa ozvite.
Citala som dokonca, ze aj maminam, ktore si adoptovali dietatko, teda ho neporodili, sa pomocou suplementora (davali tam do flasky UM) tou stimulaciou spustilo mlieko!! Neuveritelne, nie?

martija
autor
14. jan 2009

tinka tak o tom som pocula aj ja,len som nevedela,ze to bolo za pomoci suplementora.Fakt neuveritelne.Urcite budem na to mysliet,ze existuje aj tato moznost,dam vediet,keby sme potrebovali.Dakujem 🙂

meleri
15. jan 2009

Ahoj,

ja rodila cisarem, a k tomu v 35 tydnu takze maly byl na oddeleni predcasne narozenych. Druhy den po operaci mi prinesli ten pristroj na odsavani mleka, a reklil, ze musim odsavat co dve hodky (krome noci). Me se spustilo kolostrum hned. A za dva dny jsem mela normalni mliko. Je treba hodne odsavat, fakt doporucuju! Vsechno mliko co jsem odsala, tak se muselo oznacit, podepsat, a nosili ho malemu do inkubatoru. Co nevypil, tak jsem pak po navratu domu darovala tem predcasne narozenym.

Takze si myslim ze nazacatku se musi odsavat a odsavat, i kdyz zezacatku nic moc netece. Maly byl taky slaby a kojeni nezvladal, ale musi se to proste porad zkouset, porad ho nutit, jak spi tak ho lechtat na uchu nebo na nozicce aby se probudil a pil. Proste to chce silnou vuli a vydrzet.
Jinak jsem rodila ve Francii, takze vsude je to asi jine bohuzel. Jinak tim, ze byl narozeny brzo, tak dostaval mliko jine maminky (samozrejme overene po krevnich testech, atd), dokud jsem ja nemela mlika dost. S umelou vyzivou bohuzel nemam vubec zkusenosti.

repka
15. jan 2009

Ahoj Martija, ja som mala tiež neplánovaný cisársky v ZA. A laktácia mi začala asi na tretí deň, ale systémom že mi nestačili ani vložky do podprsenky. Malého mi priniesli ukázať na druhý deň a na sestrinu radu som si poňho chodila sama. Sestričkám som povedala že mi je dobre a keď mi ho prišli zobrať povedala som že chcem aby bol pri mne. Na noc som si chcela oddýchnuť, ale požiadala som sestričky, aby mi malého priniesli na priloženie ešte predtým, ako mu oni dajú z fľaše a napodiv doniesli mi ho 2x za noc. Ono pravda je že tým sestričkám je jednoduchšie dať bábätku fľašu, ale keď ich požiadaš oni Ti vyhovejú. Môj druhý syn bol pod lampou (novorodenecká žltačaka) ešte aj odtiaľ mi ho nosili. Teda v noci cez deň som si ho strážila sama. A nosili mi ho aj keď plakal. Nie na papanie, ale aby bol pri mne. Veľa úspechov.

jitka711
15. jan 2009

Ahoj já rodila též neplánovaně císařem. Měla jsem na požádání spinál. Malá se narodila v 19.55hod a už před 22hod mi jí přinesly na JIP. Druhý den asi 3x, malá měla snahu se přisát hned od začátku, ale já se nemohla k ní bolestí natočit.Další den jsem šla na norm. od. Tam mi jí okamžitě přivezli. Přišla ke mě sestra a seděla u mě asi 1hod, pomáhala mi s kojením. U mě se mlíko rozběhlo hned a ve velkým množství. Hned po prvním vážením jsem už malou nemusela posílat převažovat. Taky jsem se bála, nakonec vše dobře dopadlo. 🙂

alexiss27
15. jan 2009

ahoj, ja som tiez rodila cisarskym v Ziline 1.2.2009 to bude rok. Maleho som prikladala tak casto ako sa dalo ale stale mi mliecko nechodilo. Bola som z toho nestastna pretoze som velmi chela kojit...manzel mi kupil odsavacku mliecka rucnu a tak som zacala kazde dve hodiny odsavat aj ked mi spociatku nic neslo postupne sa flasticka zacala naplnat ale ledva na 20ml...
Nevzdavala som to navyse som mala problem s vpadnutymi bradavkami tak sa maly nemohol ani poriadne prisat...v nemocnici mi sestricky vyhubovali ze ci ma budu ucit kojit oni ze to musim sama...ze maly sa mozno neprisaje vobec alebo az tak ked bude mat 2-3 mesiace ☹ bola som 2 dni po porode ktory bol dost komplikovany pretoze som najskor 12 hodin rodila normalne a potom mi v hodine 12 ked malemu prestavalo bit srdiecko dali cisara ☹ TYMTO CHCEM PODAKOVAT ZA LUDSKY PRISTUP A POMOC V NAJTAZSEJ HODINKE MOHO SYNCEKA DOKTOROVI FICEKOVI, KTORY JE JEDEN VYNIKAJUCI ODBORNIK S VELKYM SRDIECKOM , tak si predstav bola som sama zdeprimovana ze to takto muselo ist pretoze maly bol 3 dni na intenzivke a tam som ho chodila prikladat...a tie mudre sestricky mi zacali nadavat ze ci ma oni budu ucit kojit...tak som odsavala ako sa dalo pravidelne kazde 2 hodky, domov nas pustili na 6 den , stale sa mi nedarilo kojit ale odstavala som stale...maleho sme krmili najskor nutrilonom z toho mal zapchu, tak sme presli na bebu z hej ho tiez brusko bolelo ...asi po 2 tyzdnoch usilovneho prikladania a odsavania som natankovala do flasticky uz 100ml z oboch cicikov , maleho som si prilozila tiez po 2 tyzdnoch a tak sa pricucol ze uz nepustil do teraz 😀 , tak aby som to zhrnula vdaka odsavaniu mi mlieco pomaly nabiehalo cca 2 tyzdne...

eliska7
15. jan 2009

ja nezabudnem na slova tej laktačnej poradkyne,ked som revala,že nemam mlieko:neplačte,ešte možte kojiť aj dvaroky!!!a tak sa aj stalo 😵

katkaza
15. jan 2009

Ahoj Martija,to čo si písala o tom kojení je absolútna pravda.My sme na UM v podstate od príchodu z pôrodnice.Keď niekoho stretnem,prvá otázka je ako sa držíme a druhá či kojím.Niekedy mám pocit,že sa na mňa dívajú ako na nejakú matku tyranku,ktorá dostatočne nemiluje svoje dieťa.,lebo ho nadája UM.Každému nevysvetlíš,že nie vždy to ide.Pritom som si maličkú prikladala nonstop a medzitým odsávala,aby sa mi vytvorilo dostatok mliečka.Odsávala som asi pol hodinu a výsledkom bolo 20 cl,ktorá vypila za päť sekúnd.Takto to išlo asi tri týždne,kým som to nevzdala úplne.

vitoria
15. jan 2009

Ahojte. Sekciu som mala pondelok a uz stredu som bola prelozena na izbu s tym, ze maleho som kojila 😉 , aj v noci 😔...zrejme vela zalezi aj od pristupu personalu..mne ho poctivo nosili na prikladanie uz od zaciatku, takze sa mi laktacia rychlo rozbehla... 🙂

majal
15. jan 2009

caute,chcela by som sa tiez pridat so svojou skusenostou. ja som tiez rodila cisarskym, mliecko sa mi rozbehlo 3.den, ale mali sme problemy s kojenim. mala sa vobec nechcela prisat a ani nechcela tahat, bola taka zaspinkana, stale by len spala. asi chcela byt este v brusku. 🙂 a ked sme prisli domov, tak som si mliecko zacala odsavat a davat jej ho pit z flasky. bola to fuska, ale chcela som jej dat to najlepsie, t.j. MM a urcite to stalo za to. mala som malo mliecka ale malej to stacilo. veru aj som si poplakala, skusala som ju prikladat, ale neslo to, mala sa jedovala. myslela som si, ze ju nebudem nikdy kojit, hlavne preto, ze si uz zvykla na flasku.ale zrazu ked mala asi 2,5 mes. a skusila som ju kojit sa mi v pohode prisala 😀 bola som happy. a tak som ju kojila aspon v noci, to mi kludne pila a bolo to najkrajsie obdobie. dalej som si mliecko odsavala a cez den som jej davala z flasky. takze chcem povzbudit mamicky, ktore by mali rovnaky problem, ze sa to da. teda moja mala aj ked sme pouzivali cumlik a od narodenia pila z flase sa nakoniec aj naucila pit z prska. sice to nebolo uplne dojcenie, lebo cez den moc nechcela, ale aj tak som rada, ze som to mohla zazit 🙂
inak este k pobyta v nemocnici - nosili mi je na "krmenie", ale ja neviem ci ju tam krmili, ale nikdy nechcela papat, spinkala. hovorili mi, ze ju mam budit, ale ona sa vobec nedala zobudit. na izbu som ju dostala na 3.den ( rodila som v piatok vecer, takze v nedelu ) najprv od tretej do vecera, v noci si ju este zobrali a na dalsi den uz od rana bola so mnou. v utorok uz sme isli domov. ja som inak mala z toho dost stres, ze namam mlieko tak z coho to moje dieta vlasne zije? ale davali im tu glukozu, tak to jej asi stacilo.

standak.
15. jan 2009

čau holki 🙂
jsem tu nějaké 2 roky nebyl, všechny moc zdravím, obzvláště Karlu06 esli tu ještě chodí, to byla moja favoritka 🙂
před těmi 2 roky mi bylo vyčítáno, že neumím sem hodit svoje fota, tak teď máte možnost - tuto sobotu 17.1. v 13,15 hod na ČT 2 v pořadu Sabotáž budu vystupovat (poznávací znamení - bílá košila). Nevím jak můj příspěvek sestříhají (kecali a natáčeli jsme spolu cca.40 min ale tak dlouho netrvá ani celej pořad a bude nás tam víc tak fakt nevím) ale hodně jsem tam mluvil i o kojení, tak kdyby byl zájem...
Standa

zatykoa
15. jan 2009

Ahojte,
tak ako vsetky z vas aj ja som rodila cisarkym, samozrejme neplanovane. Ale kedze som cakala dvojicky a lekari sa nas snazili zachranit vsetkych troch tak sa moje tehotenstvo muselo ukoncit po 31 tyzdnoch. Kedze moji chrobaci boli este velmi malicki /Zinuska vazila 910g a Viktorko 1240/ skoncili obaja v inkubatore a o nejakom prikladani na prsnik a prisati sa nemohlo byt ani reci, ale napriek tomu sa mi mliecko spustilo 5. den po porode. No a potom zacala zabava s odsavackou kedze drobci nemali sancu prsnik chytit do ust tak sa mojim "babatkom" stala odsavacka a takto som fungovala najprv v nemocnici a potom este dalsi mesiac doma, kazde 3 hodiny som odsavala a zbierala do flasiek a kazdy den nosila do nemocnice, kedze mna prepustili po 9. dnoch a mali ostali v nemocnici. Pravidelnym odsavanim som sa dopracovala k tomu, ze nielen moji mali mali dostatok mlieka, ale aj mnohe dalsie deti na nedonoseneckom oddeleni, kedze som denne odsala aj liter mlieka. Ako postupne drobci rastli, tak presli z krmenia cez sondu na flasku a neskor ked uz boli trosku vacsi tak aj na prsnik. Po mesiaci a pol ich prepustili z nemocnice a popri kojeni som musela nadalej odsavat, kedze som mala tolko mlieka, ze ked sa mala prisala tak sa isla skoro zadusit lebo tak striekalo, takze pred kazdym kojenim som si musela najprv prsniky ciastocne odsat, namiesat im do flasky trosku mliecka s fortifikatom, aby dostali to co nestihli v mojom brusku a este nasledovalo kojenie. Kedze su dvaja tak jedno papanie nam takto trvalo minimalne hodinul, bez ohladu na to ci bol den alebo noc, cize spanok nebol mojim najlepsim priatelom, ale postupne sme to vsetci 3 zvladli a ako rastli tak to bolo vzdy o nieco jednoduchsie. Teraz su mali na svete uz 8 mesiacov a ja este stale oboch kojim aj ked uz pomaly zavadzame aj pevnu stravu, ale mlieka mam este stale pre oboch dostatok.

Takze odkaz sestre nech to nevzdava a urcite to bude lepsie ked uz pojde aj s malou domov bude to pre nu menej stresujuce prostredie a aj mala bude ovela kludnejsia ked bude mamina pokojnejsia a nakoniec sa to urcite podari.

martija
autor
15. jan 2009

zatykoa,aj ostatne mamicky,klobuk dole,mnohe ste to mali tazke.....super,ze ste to tak skvele zvladli

sestra uz je doma od dneska a este sa mi ani neozvala,moc nenaspi,dokonca ked ju primar uvidel,tak jej zobral na noc malinku na novorodenecke,ze nech sa vyspi 😅 ,zajtra jej budem volat,ako zvladli prvu noc doma,aj ked je pravda,ze doma je vacsia pohoda,aj ja som sa tesila z nemocky domov,ale potom to prislo - strach,ziadna profi pomoc,ziadne,ze keby cosi,zavolam na sestricku ....nic,clovek je odkazany sam na seba,takze pre mna osobne,bol pobyt prve dni doma trosku o strachu....

Dakujem za vase skusenosti,verim,ze ju urcite podporia,ked vobec najde cas citat ☹

kaza76
12. aug 2010

Ja som rodila cisarskym neplanovane. Po narodeni bola mala (2kg.) na novorodeneckom - striedavo v inkubatore a vonku. Mne ju dali na stvrty den, predtym som ju mala prilozenu len raz, nosila som jej odstriekane mliecko (kolostrum - len minimum). Podla instrukcii som ju potom mala prikladat len na 5 min. a dokrmovat odstriekanym mlieckom, najlepsie kazde dve hodiny. Mojim nebolo akym, hodinove snahy s odsavackou koncili s vysledkom max.10 ml, ale v nemocnici som dostala k dispozicii MM od inych mamiciek (a flasu🙂. Vobec som tu flasu neriesila, bola som dost v soku z vyvoja situacie. Ako ju spravne prikladat a krmit striekackou mi ukazala laktacna poradkyna mozno na piaty alebo siesty den🙂 S prikladanim som poctivo zacala az po vyse tyzdni doma, to som najprv kojila, potom dokrmovala odstriekanym mlieckom (stale len 10-20ml) a nakoniec Nutrilonom (flasou:(. Ked mliecka stale nepribudalo, zacala som ju kojit tak dlho, ako vladala ona tahat (odsavat som uz velmi nestihala, mala dost plakala a bola som s nou doma sama, takze popri noseni na rukach nebol pri 2-3 hod. krmiacich intervaloch cas hodinu odsavat tych 10 ml:( a potom som jej davala Nutrilon. Mala postupne zacala sama chciet Nutrilonu menej, niekedy vobec (a priberala). Ked sa teraz pokusim mliecko odsavat, stale je ho minimum (mozno 20 ml), ale momentalne (6.tyzden) sa trapime len na MM, skusame podla navodu annag uz skoro tyzden viac rozbehnut laktaciu. Zatial sa to velmi nedari, mala je hladna a vyplakuva hlavne vecer...

mafifinka
2. jan 2016

Ahojte mam otazocku ak som rodila cisarskym a mala je na JIS-ke to znamena xe mi ju este neprilozili a ani sa jej nemozem dotknut... Ako sa mi ma rozbehnut mlieko ked nic co tu pisete robit nemozem ☹ snazim sa mliecko si odstriekavat ale skoro nic mi nejde, poradte mi prosim.

denisekkk
2. jan 2016

@mafifinka len odstriekavat a odstriekavat aj ked nic nejde snazit sa pripadne keby rozbehlo laktaciu aj ine dieta. niekedy sa to tak robilo. Skusaj aj ked po kvapkach . Kojila som po akutnom cisarskom 3 roky takze vsetko sa da 😎 Prve mesiace s placom ale potom to slo....drzim palce

katrin21
2. jan 2016

@mafifinka ja som bola na pooperacke 3 dni a malu mi nosili na kojenie.. stale si ju pytaj a oni ti ju donesu, musis naliehat a potom si ju priloz.. Mne ju 1x doniesli aj poobede,ale hned aj skusili prilozit, aj ked len podudklala akoze trochu, ale s hormonmi to urobi svoje a mliecko sa rozbiehalo hned potom postupne... potom uz mi ju nosili napr.3x za den na kojenie aspon... aj na pooperacku.
Odstriekavanie nie je to iste, ako mat dieta pri sebe,( napr. ja som dokonca ani nikdy poriadne odstriekat nevedela viac ako 30 .. o nicom...) prave ten pohlad na dieta a prilozenie podporuje hormony a mliecko sa naleje... To sa pouziva , aj ked je kriza, ze matka sa vyzlecie, aj babatko a da sa na hrud, aj na pol hodinu a zakryju sa spolu paplonom... vnimanie babatka a vsetko co k tomo patri sposobi, ze prsia by sa mali naliat. to je stary babsky recept.