Po akej dobe sa vám rozbehla po cisárskom laktácia?

martija
11. jan 2009

ahojte mamicky

skusala som najst podobnu temu,ale nic som nenasla,tak ak viete ma odporucit inde,tak vopred dakujem,ak nie tak prosim o radu.

Nepisem v mojom mene,ale v mene mojej sestry,ktora na svet cisarskym rezom priviedla vcera presne na obed dievcatko.Cisarsky sa robil narychlo,tak mala celkovu narkozu,je z toho este mimo,nemoze sa postavit,toci sa jej hlava.Rodila v Za,vravia,ze baby friendly hospital,ale babatko nema....este pri nej poriadne mala nebola a zatial ani nebude.Davaju jej dudel,pije glukozu....ja jej neviem poradit,rodila som v spanielsku,tam glukozu nepodavaju,ani ziadne cumle.Moj nazor je taky,ze ked daju babatku cumel a flasku,mozu dost "pokafrat" laktaciu.

Malinku si skusala prikladat,ale uz teraz to vyzera na bojkot,odvraca hlavicku...

Takze moje otazky su: po akej dobe sa vam rozbehla po cisarskom laktacia??Ako je mozne,ze babatkam davaju cumle?Smie sa to,ked napriklad by som s tym nesuhlasila? Mozem ziadat,aby bolo babatko pri mne,alebo,aby mi ho nosili na kojenie,tak casto ako to ide??

Vopred dakujem....

tanjaja12
11. jan 2009

Ahoj. Akoby som citala o mojom porode, vsetko sedi od slova do slova, len to miesto nie. Ja som rodila v NZ. Sestricky mi malu nosili len tri-styrikrat za den, hroooza. Nevedela som sa vzdy dockat a prve prikladania boli uplne nanic...Mala sa neprisala a ked spustila plac jednoducho mi ju zobrali. Vsetko ma bolelo, ale ked mi ju priniesli snazila som sa ako drak. Na druhy den prisla taka hrozna sestricka, ja jej ze asi musim skusit inu polohu, lebo lezmo mi to nijako neslo. Ona mi ju polozila na postel a povedala, ze robte si s nou co chcete... 😝 Potom ale boli aj mile, jedna radila klobucik, ale nastastie sa nasla taka, co mi ukazala ako malej narvat bradavku do pusi a ked sa na 10 minut konecne prisala tak to bol najsuper pocit vtedy premna. Odvtedy som bojovala a tusim na treti den od porodu ked tam davaju na izbu s babom, som uz plne dojcila a dojcim dodnes. Aj ked ruzove to nebolo, ale mne problemy zacali az prichodom domov, ale spociatku nie nedostatkom mlieka, ale tym ze mala vela grckala. A cumel davam aj ja dalej, malu ukludni, mozno robim chybu,ale je to uz tak...A ako casto mi malu nosili tie prve dva dni som nevedla ovplyvnit.

sonulik1
11. jan 2009

ahojcek, aj ja som rodila cisarskym a kojenie bolo v pohode, nech sa sestra neboji - ja som kojila 15 mesiacov. Je logicke ze malu nema pri sebe lebo by to asi ani nezvladla - jak sama pises nevladze sa poriadne ani postavit. Prvy den po cisarskom je to asi najhorsie, potom to uz bude len a len lepsie. V slovenskych porodniciach to vacsinou tak byva ze po cisarakoch zvyknu mat maminy babatka na rooming in az cca na nejaky treti den. No ale mali by jej malu pravidelne nosit na kojenie aby ju mohla prikladat aby sa mohlo spustit mliecko. Glukoza myslim nie je az taka hrozna ked davaju, viem ze davali aj mojej malej, mne potom pomohlo pri kojeni ked som si nakvapkala par kvapiek glukozy na bradavku a mala sa hned prisala, nech si potom prip. vypyta od sestriciek. S tymi cumlami to je druha vec - to sa mi zda tiez divne, myslim ze by ale mala mat moznost povedat ze si to nezela.

adriana33
11. jan 2009

Ahoj martija,
po cisarskom sa mi laktacia rozbehla na 4. den (nepocitam den porodu), ak je v baby friendly hospital, tak by mala mat babätko pri sebe skoro stale. Ja som bola v Kosiciach, babätko sa mala pri sebe cely den, deticky brali prec len na kupanie a potom od polnoci do pol siestej rana. Cisarsky mi robili v stredu, vo stvrtok mi ju priniesli na kojenie (lepsie povedane na prikladanie 🙂 ), v piatok som uz mala babätko pri sebe cely den. Urcite moze ziadat, aby bolo pri nej.
Ako je mozne, ze davaju babäkam cumle, to veru neviem... Pokial sa mi nerozbehla laktacia krmili moju malu glukozou, ale cumel nemala.

martija
autor
11. jan 2009

tak super,som rada,ze to ide....s tym cumlom,ved ked sa laktacia rozbehne,tak preco nie,ja len,ze to moze pokazit techniku sania a pod.,..super,ze si to zvladla,ja mylsim,ze podstatne je chciet...
ja by som jej tiez vedela hodne pomoct s prisanim malej a tak okolo toho,bo mam vela osobnych skusenosti,ale co cert nechcel hrozia nam ovcie kiahne,tak sa tam nemozem ani priblizit,strasne ma to stve a mrzi,ved som ju ani nevidela,ale co uz.....
..takze jej mozem odkazat,ze ked bude viac vladat a malinku jej nechaju,tak to pojde...si ma potesila...dakujem

tvarohacek
11. jan 2009

já rodila též sekcí a laktace se nádherně rozeběhla,mléka jsem měla více než maminka, co se mnou byla na pokoji a rodila přirozeně. Jinak ale vím, že první dny mimča rozhodně nedokrmovali s tím, že mají zásosby živin, které jim vystačí dokud se laktace nerozběhne. 🙂

davulinek
12. jan 2009

Ahoj,tak ja jsem taky rodila cisarskym a mlicko se mi spustilo treti den,a to se mi maly v den porodu nechtel vubec prisat a prisal se az na druhy den okolo poledne a pak uz to slo pekne,mlika jsem mela tolik,ze bych "nadojila" cele novorozenecke,ale jen,co jsem dojela domu,tak nejak zacalo ubyvat,maly porad kricel hlady,takze to dopadlo tak,ze po 3 tydnech neustaleho prikladani jsme skoncili na nutrilonu.
Jinak maly se narodil v 11:13 a az okolo pul 5 odpoledne mi ho donesly a to jsem se uz asi od dvou hodin ptala,kdy mi ho donesou,asi tak za pul hodiny,co mi ho donesli,mi ho zase odnesli a donesli mi ho znovu AZ rano,a to jsem se ptala sestry,jestli nekricel hlady a prej v noci si jednou kvaknul,dali mu glukozu a spal dal.No byla jsem v porodnici od po-so-sla jsem domu a cely den jsem ho tam mela z patka na sobotu,jinak byl pryc,ale asi tak ten 4 den mi ho uz nosili pravidelne,co se vzbudil a nechavali mi ho tam,do te doby,jak jsem chtela ja,jak jsem se na to citila.😉

trixi
12. jan 2009

ahoj martija, tiez som rodila cisarskym, ale kedze viem ake praktiky su v mnohych slovenskych porodniciach, tak som rodila v zahranici. Ziaden cumel (sestricky sa velmi hnevali, ak nejaka mamina chcela dat cumel miminku), ziadne dokrmovanie glukozou. Ak dokrmovanie, tak materskym mliekom a nie cez flasu ale cez malicek, takze mimi si nenavyklo na lahke satie cez flasku. Ja som s laktaciou a s prisatim maleho nemala ziadny problem. Kojim este stale (maly ma 16 mesiacov) a vyzera ze kojit budem este dlho. Mam dve susedy, ktore rodili cisarom v nasom meste, ziadna nekoji, pretoze deti krmili flasou glukozou a deticky sa nevedeli prisat. Drzim palce, chce to trpezlivost a ziadny stres.

dukie
12. jan 2009

Ahoj. Já rodila taky císařem a mlíčko se mi rozběhlo až doma, pokud dobře počítám, tak to bylo 6. den po císaři (den operace je den nula). V porodnici mi ho na sále ukázali (měla jsem spinální anestezii) a pak ho odnesli (za doporovodu tatínka) na novorozenecké. Až mě převezli na pokoj (oddělení gynekologické), tak si ho manžel mohl vyzvednout a donést ho za mnou, abychom se pomuckali 🙂, a zase ho zanesl zpátky na novorozenecké, kde se o malého starali. 🙂 Jestli mu dávali dudlík, to nevím... řekla bych spíš že ne, protože i dokrmy nás učili dávat stříkačkou... 🙂

Další den (tedy první po porodu) mě převezli na oddělení šestinedělí a večer mi Toníčka přinesla sestřička na přiložení (přisál se nádherně napoprvé) a nosila ho v noci a dopoledne druhý den každé 3 hodiny. Na pokoj jsem ho dostala teprve až večer - za což jsem vděčná, protože mě jizva bolela tak, že jsem z postele vstávala v rekordním čase 5 minut... 😝 Takže starat se o něj mi dávalo pěkně zabrat a byla jsem ráda, že jsem měla alespoň ten jeden den klid...

Nicméně... Toníček začal bojkotovat přisátí třetí den po porodu, a to z jednoho prostého důvodu: Měl hlad, ale zjistil, že z prsu prostě nic neteče, že se nenabaští, a tak ho začal odmítat. Tehdy mi poradili velmi dobře - jeho krmit rovnou ze stříkačky, nesnažit se ho vztekat, a zkoušet těch pár kapiček, co se mi udělalo, odstříkat normálně do plínky (do lahvičky by to nemělo smysl, že jo...), aby si prsa nemyslela, že žádný mlíčko nechceme. No a mělo to úspěch. Po příchodu z porodnice domů jsem to ještě den a půl praktikovala a 6. den po porodu jsem Toníčka zkusila zase přiložit. No a chytil se a bumbal a bumbal... a už to od té doby šlo samo. 🙂

Rozhodně to ale chce trpělivost. 😉

akejka
12. jan 2009

No ja mám obe deti narodené sekciou v celkovej anestéze.
Laktácia sa mi naplno spustila už 2. deň po pôrode tým, že som si malú prikladala k prsníku každé 2 hodiny, aj častejšie. Cumlík som jej dávala ja, lebo inak by mi dudlala bradavku nonstop. A v pohode - nemalo to žiadny vplyv na jej sanie. Takisto jej dávali 1. deň glukózu, aj ja som jej občas dala 2., 3. deň glukózu na radu laktačnej sestry. Mliečka sa mi tvorilo hojne, ani dudlík, ani glukóza v mojom prípade na laktáciu nevplývali.

skrecok
12. jan 2009

Ahoj, ja som rodila cisarskym rezom so spinalkou v BA-Ruzinove. Prve dni mi nosili sestricky, ale prvy den som nebola vobec schopna maleho prilozit k prsniku, ani sa otocit na bok. Bolo to hrozne. Az na druhy den, ked mi bolo lepsie, ale aj tak to bola slabota. Maly sa len na chvilu prisal, a aj tak z toho nic nebolo lebo nemal co tahat. Dovtedy mu davali glukozu, potom Nutrilon a taktiez cumel (ja som to videla na novorodeneckom odd. kde musel lezat prve dni kvoli ATB). Mne sa naplno rozbehla laktacia az na 3.den (vtedy som mala maleho cely den ked som uz bola schopna sa ho postarat vo dne aj v noci) a postupne sa mi viac a viac tvorilo mliecko. Sice sme na zaciatku mu este davali Nutrilon, lebo mojho mliecka bolo malo a on bol stale hladny. A od jeho 2. tyzdnoch ho plne dojcim.
Treba mat naozaj trpezlivost a NEVZDAVAT SA! Prve dni su najtazsie, aj som sa dobre natrapila s bolavymi prsnikmi a krvavymi bradavkami a to vyse 2 tyzdne. Ale stalo to za to. 😉

skrecok
12. jan 2009

Mimochodom maly aj napriek tomu od narodenia v nemocnici dostaval cumlik...uz 2.mesiac nema cumlik a nema ho rad, ked mu dame v tom momente vypluje 😕 . Mame doma aspon 5 cumlikov roznej znacky a aj tak. 😉

janka1874
12. jan 2009

ja som tiež robila cisárskym a tiež sa mi mlieko rozbehlo až na 4 deň ale to som si už pomáhala homeopatikami tie tiež sú na rozbeh mlieka ja som si ich pre istotu kúpila vopred pred nástupom do nemocnice kedže som vedela že to bude cisársky a to že jej bábo nenechajú je síce blbé ale nie zo srandy to tak robia ona je po operácii takže má dosť čo robiť so sebou nie to starať sa o mimčo neboj ono to bude dobré ešte si ho dosť užije 😀 a zabudla som dodať kojím do teraz

danuska24
12. jan 2009

u mna sa laktacia rozbehla az na 6 den, malej nedavali nic aj ked som ich o to prosila a nakoniec skoncila na infuziach - rozvratene vnutorne prostredie.. ked sme sli domov kazali mi kupit nutrilon HA, tak som si kupila a nakoniec som ho dala kamoske kedze sme nepotrebovali z neho ani lyzicku. malu mi prvykrat doniesli na jisku asi do 1/2 hodiny po porode - prilozit. rodila som v utorok - v stredu poobede ma dali uz na izbu - malu mi len nosili na kojenie a az v stvrtok mi ju nechali na izbe. (tiez BFH)

lencici
12. jan 2009

tak ako píše skrecok netreba to vzdávať..... ja som to vzdala skoro vôbec sa mi mala nechcela prisať ja som bola z toho na nervi a ona asi tiež....po mesiaci som to vzdala uplne a prešli sme na nutrilon....do teraz to ľutujem keby som sa trošku viac snažila tak by sa to možno spustilo samo.....Mne sa mliečko spustilo na 4deň.....

martija myslim že je to normalne že ešte nema bábo pri sebe. Mne moju malu dali po 2 dňoch. A ešte aj vtedy som mala problem sa o nu postarať

kacenqa
12. jan 2009

ahoj martija,

viem, ze kazdy sa po sc zotavuje inak, ja som mala akutny v plnej narkoze, malu mi priniesli az po 14 hodinach od porodu, na prve prisatie, lebo som lezala na inom poschodi ako je novorodenecke. hned, ako mi dovolili zliezt z postele, snazila som sa co najviac chodit, vstavat a sadat si, lebo cim castejsie som to robila, tym lepspie to islo. to odporucam aj tvojej sestre, nech sa co najviac hybe, pokial len vladze.

rodila som v nedleu o 23.36 a v pondelok o asi 17hod som si vydupala prelozenie z RES izby na sestonedelie a hned na to som si vypytala malu k sebe a mala som ju pri sebe az do cca 22.00 a o 6.00 mi ju doniesli zase s tym, ze ked nebudem vladat, mozem ju odniest na novorodenecke. ale ja osm si ju nechala prisebe znova az do tej 22.00 kedy mi ju odniesli. ja som to brala tak, ze ved doma s nou tiez budem sama a nikto mi nedojde s tym, ze ked nebudem vladat, mozem ju odlozit....tak som si povedala, ze to musim zvladnut hned od zaciatku. jasne, ze som nechodila super rychlo a vstavanie mi trvalo aj 2 minuty, ale radsej som to prezila len aby som malu mala pri sebe co najviac....pretoze tych par hodin, odkedy som sa rano o siedmej prebrala, az pokym mi ju do tej 14.30 nedoniesli, som skoro zosalela....

viem, ze oni jej obcas tiez dali glukozu, aj som z toho mala nervy, ale davali jej to striekackou (aspon tak, ze nie z flase) no a ja som si ju prikladala kazdu chvilku, ako zaplakala, laktacna poradkyna mi to parkrat ukazala a potom to uz celkom slo. mliecko sa mi spustilo takmer okamzite....

tiez sa este kojime, aj pijeme z flase, ces sosacik, a nema to ziadny vplyv na kojenie.

drzim seste palceky!

martija
autor
12. jan 2009

dakujem dievcata,ste ma potesili...uz sestru nahovaram,ci nemaju wifi,nech si notebook zobere do nemocky 😀 ,urcite by ju to povzbudilo.

...dneska uz je jej lepsie,ale nahovaraju na klobuciky,lebo nema "bohvieake" bradavky.Ona ma presne ako aj ja som mala,teda neboli vystupene,ale ani vpacene nie su,dietatko ich v pohode vytiahne,tak neviem,preco to robia... 😠 ...inak mi vravela,ze ju dost brutalne stipu do bradaviek,aby jej vysli,no neviem,ja som toto nezazila....

skrecok
12. jan 2009

No, skoda ze az teraz riesia bradavky...Na trhu su take pomocky, ktore pomahaju zenam ktore maju ploche alebo vpacene bradavky a mala to uz pravidelne pouzivat pocas tehotenstva. Kuk napr. AVENT Niplette system.
http://www.biga.sk/dojcenie-odsavanie/avent-nip...

kacenqa
12. jan 2009

marti, no tak to je sila...mne ked malu vtedy prvy krat sestricka z novorodeneckeho doniesla, pozrela sa na moje prso a zasveholila nieco v style, no zbohom, zas dalsia s nic moc bradavkami.....to som vobec nechapala. nastastie jak mi ju polozila do postele na tej RESke, tak sa otocila na pate a nechala ma tam s nou samu, tak som sa jej snazila nejako dat bradavku...samo, ze to mala vsade naokolo, len nie v puske, aj prve fotky, co potom nasi s muzom ju videli ma este take, ze je cela zababrana...

bianca
12. jan 2009

matija ja som po cisarskom mlieko nedostala a do malej hned rvali umelinu takze nech je segra vdacna za glukozu.Mne malu nosili na JIS ku koli mlieku ale nic neslo(sak ja by aj mohlo v takej deb...polohe)Druhy den ma previezli a malu mi dali asi na 4 hodinky a dalsi den mi ju tam nechali na stalo ale musela som sama chodit,jest a nesmela sa mi tocit hlava co je logicke.

jjohanka
12. jan 2009

ahoj holky, tak to jste měly ještě štěstí!
já jsem rodila sekcí ve spinále v OV, baby friendly hospital. nejenže mi na JIP malou ke kojení ani nedonesli, ale nebyli schopni a ochotni ani zjistit, kde leží ( JIP, novorozenecké ). druhý den mě přeložili na šestinedělí a tak jsem se dopídila, že malá je na novorozeneckém. ke mně na pokoj ji za celou dobu nedali, prý to nelze, když už jednou byla na novorozeneckém. za mnou ji nenosili, tak mi nezbylo, než se hned druhý den po porodu vzchopit a chodila jsem za ní já, co 3 hodiny. ten první den byl šílený - slabost, závrať - však to znáte. tak jsem prosila sestřičku, jestli by mě za malou nemohli aspoň zavést na vozíku. a odpověď? to nemáme v náplni práce, ať vás tam vozí manžel.... z toho poletování po chodbách jsem skončila s bronchitidou na dvojkombinaci antibiotik. takže asi jedno s druhým zapříčinilo, že jsem plně nikdy nekojila, malá byla na příkrmech a laktace ustala cca po 3 týdnech marné snahy ☹
a ještě k cumlíku - na novorozeneckém ho měly všechny děti, prý aby pořád tak nekřičely....
takže tak to bylo v této baby friendly hospital, kterou mohu " opravdu vřele doporučit " 😠

anke
12. jan 2009

ahoj,
ja jsem rodila take sekci ve spinalu, po 12ti hodinach prirozeneho porodu ... maleho mi ukazali uz zabaleneho v povijanu asi na 30 vterin a pak ho privezli az v 9 rano (narodil se ve 21hod), pak si ho vzdy odvezli a po 3 hodinach zase, dokrmovali nutrilonem, zadna glukoza ... prvni noc jsem skoro celou byla moc smutna, ze ani nevim, kde mrnousek je a jestli neplace, ale bylo mi docela zle, tak jsem to zas nemohla prozivat tak naplno, jenom vim, ze jsem nespala ... mamince vedle totiz mrne privezli driv, protoze rodila uz rano ... poprve ho privezli, donutili nas lehnout na bok (nejhorsi poloha po cisari) a odesly, maly se pustil a ja v tom lehu brecela bolesti a nebyla schopna ho dat zpet, tak jsme na sebe koukali a rvali ... ale odpolko vzdycky na navstevu prisel MM a nechali jsme si mrnouse privezt a byl s nama az do konce navstev, kojila jsem pak v polosede se zvednutou posteli ... dokrmovali jsme Nutrilonem, laktace se spoustela hrozne pomalu (coz se ani nedivim - prvni prilozeni probehlo po 12ti hodinach od porodu), mrnous ztracel na vaze, bojkotovala jsem system kojeni po 3 hodinach a prikladala porad (za hadek s personalem, ze pry to delam blbe), i kdyz jsem mela rozkousane bradavky, protoze nam nikdo nerekl, jak se maji prisavat (mrnous se prisaval na nekolikrat - mel kratkou uzdicku pod jazykem), nechteli ho ani ockovat kvuli vaze (zhubnul z 4530g na 4010g), jak me pustili domu 6. den po porodu, tak jsem doma udelala nutrilon asi 3x a od te doby jedem bez dokrmu ... laktace na plno tedy az asi 8. den ... jo a privezli mi ho normos s dudlikem, bez ptatni - od te doby dudlame, ale mne to zas tak neva .. jo a taky baby friendly hospital v Brne ... ale kazdopadne at to sestra nevzdava, rozkojit to jde - a kdyz to nepujde, tak to taky neni konec sveta - tohle je dulezite, aby vedela, protoze me furt vsichni rikali, ze prece MUSIM malyho kojit a ja kvuli tomu probrecela v porodnici 2 dny ...

kalo
12. jan 2009

Já rodila v narkoze, po 4 hodinách mi malou přinesly na JIP. Přisála se, nic moc neteklo, ale do druhého dne jsem se rozkojila na 100% a kojila jsem 8 měsíců. No problem 😉

katkaza
12. jan 2009

Ahoj,ja som rodila tiez v za a taktiez sekciou v celkovej narkoze.rodila som o 10 a prvykrat som si mohla malu prilozit asi okolo 19.Malu dokrmovali materským mliekom.Mne sa mlieko rozbehlo na štvrtý deň,ale to už bola absolutne stotožnená s fľašou.Pokiaľ som je chcela len kojiť,spustila vresky a bola vytrvala.A to som si ju skusala prikladat fakt skoro stale.Skončilo to tak,že sme na Bebe HA 1.Keď sa na to spatne pozerám,je mi veľmi luto,ze som to tak skoro vzdala.Ale niekedy to asi fakt nejde. ☹

fiallinka
13. jan 2009

Ahoj, taky jsem měla akutní císař, malého mi ale dali hned, jak jsem se probrala -asi po 2 hodinách - k prsu a pak ho pravidelně nosili, nedávali dudel ani glukózu - dost se tomu divím, to by rozhodně neměli být babyfriendly, na druhou stranu k té glukóze můžou mít nějaký důvod. Prsa se mi nalily cca mezi 3 - 4. dnem a teď normálně kojíme. Ale chce to určitě, aby ségře mimčo pravidelně nosili už teď, cucá jen mlezivo, ale tělo už na to reaguje a připravuje laktaci...

dejna3
13. jan 2009

ahojte, ja som mala neplánovanú sekciu v spinále, malinká sa narodila o 13,20 a priniesli mi ju cca po 3 hodinkách, ale vtedy sa neprisala (ale v tej blbej polohe sa ani nečudujem). Potom ju priniesli na dojčenie až ráno (mne sa - chvalabohu lakatácia rozbehla hneď), a po vizite som ju mala už takmer celý deň okrem obeda a noci pri sebe - ale ja som si ju tak pýtala... no za tie 2 noci , čo nespala pri mne som vďačná, lebo som mala čo robiť so sebou a aspoň som si oddýchla a nabrala sily... 🙂
a ešte - u nás cumlíky deťom sestry nedávali, dokonca, ak dala niektorá mamička sama od seba a oni brali bábätko, tak kázali cumlík vytiahnúť... a tiež podávajú glukózu a až na nejaký 3 deň, keď mamička nemá mliečko, dávajú UM

pastuska
13. jan 2009

Ahojte,
tak ja som rodila plánovaným cisárkym rezom, zo zdravotných dôvodov. Prvý príspevok opisuje aj môj popôrodný stav, malého mi dali tak až na tretí deň, a to hneď na druhý deň som sa už sama postavila z postele, hoci som revala od bolesti...ale chcela som mať maličkého pri sebe. Faktom je, že ja som celé tehotenstvo verila, že kojiť budem a ďalej som sa nad tým nezamýšľala (vedela som, že to bude SC). A kojím dodnes, malý má cez pol roka. Laktácia sa spustila asi na druhý deň po prvom priložení, ktoré bolo tak na tretí deň po SC. A mala som hrozne veľa mlieka, keby sa dalo, mohla som dávať do banky materského mlieka...pritom moja mama nekojila ani jedného z nás, vraj nemala mlieko...(ale v tej dobe to mohla byť len laktačná kríza).
Rodila som v BR, ale tiež ma štvalo, že hneď im strčili fľašu do úst...aj prikrmovali glukózou - nie aby nám ich nosili normálne na kojenie...pokiaľ sestričky nemali čas, bábätká mohli revať a revať, koľko chceli...raz mi ho sestrička doniesla s tým, že tu máte syna mamička, už dve hodiny nám tu hrozne reve...no skoro som ju prizabila vtedy.
Jedna jediná sestrička bola milá a ochotná...odstriekavala som si mlieko, a tým potom dokrmovala malého...
A tiež to je vraj Baby friendly hospital...

simona55
14. jan 2009

ahojte, ja som reodila ties s planovanym cisarakom kvoli zdravotnym problemom, to to mam 4 porod dva tak a dva tak, ale tento stvrty bol strach a hruza , porodila som v sobotu rano amaleho som vydela len niekedy popoludni ked prisiel manzel a sestra s detmi. ja som myslela ze to pojde ako pri prvom cisaraku ze mi ho hned polozia k prsu ale som marne cakala, pitala som sa sestricky ze preco niesom medzy maminamy na 600 edeli a ona my povedala ze vam to lekar povie . ani vtedy ma nenapadlo ze tu sa nieco stalo dalej so lezala ako by my maly nechibal neviem co sa somnou stalo v ten den . potom prisiel manzel a vravy vydelasi davidka hovorim nie chod sa pozried a donesho. no ked sa vratil alebez maleho uz som vedela ze tu sa nieco stalo, vravy manzel ze maly je pod inkubatorom a hrozimu zapal pluc berieme ho na rengen . vydela som slzy v manzelovich ociach alesom sa nic nepitala neviem jednoducho co bolo somnou ale nejako som sa o maleho nezaujimala a pritom bol velmi ocakavany. potom vecer prisiel doki na vyzitu a vravy mamicka este den nosite dalej dieta tak sa nenarodi zive bol priduseni . a pritom bol ze vraj skor narodeny . no na svrty den my ho priniesli na kojenie no ale som samohla aj pretrhnut sa neslo to on sa nevedel prisat len plakal a plakal co teras , no vydela som par mamin ze pouzivaju silikonovy klobucik tak so si dala kupit a potom to stim slo tak 1mesiac som kojila stym a potom a doreras bez neho. chvala bohu dopadlo to dobre.

ankam
14. jan 2009

ahojte,mne sa po sekcii mliecko spustilo asi na 2-3den.ale malinka bola slaba-tak som cca mesiac odsavala a pila moje mliecko z flase.asi 2dni pred prepustenim z nemocky sa krasne prisala-uz bola podrastnuta za ten mesiac 😉

kubaka
14. jan 2009

Ahoj, oba kluci byli císařem a záleží na tom, jak často dítě přikládáš - mě ho nosili na kojení, přisál se, podudal a když nic nevypil, dali mu truchu MATEŘSKÉHO mléka z kádinky od jiné maminky. Rozhodně bych odmítala glukozu z lahve. Když ho nebude přikládat každé 2-3 hodiny, laktace se přirozeně nerozběhne. A musí být hladový. Mě oba kluky přinesli přiložit k prsu ještě na JIPce, aby začala stimulace co nejdříve. Glukozou nacucané dítě se nebude snažit sát z prsu. Ovšem dítě po císaři mít u sebe nemůže - nemůže se postarat ani o sebe natož o mimino. To až tak 4. den a na noc jsem ho dávala sestřičkám. Ale pečlivě mi ho nosili, když se probudil. Rodila jsem v pražském Podolí. Mléko mi naběhlo v obou případech 5. den a kojili jsme vesele a spokojeně.

sophy
14. jan 2009

tiez som mala cisarsky, maly sa prvych 24 hodin nechcel prisat, grckal a grgal - mal plne brusko plodovej vody, tak nebol hladny, babatko samozrejme pri mne po operacii nebolo, nosili ho len na krmenie, prve dni je to fakt problematicke - mas dost kym sa postavis z postele, nei aby si behala okolo babatka, avask vzdy ked ho doniesli, tak som si ho prikladala, maznali sme sa, aby som bola uvolnena a mlieko nabehlo, tiez ho po 24 hodinach po porode zacali dokrmovat nutrilonom zo striekacky, maleho nosili kazde 3 hodiny na prikladanie, treti den som uz mala mlieko a mohla som si ho krmit sama, dojcenie je o spravnej technike a relaxovani, ten kto sa stresuje, ten mlieko nema... a k cumlu - detska sestra mi povedala ked bol maly nekludny, ze mu mam dat cumel, na dojcenie to ziadny vplyv nemalo, cicanie je reflex, dokonca v noci krmim z flasky, ale prsnik mu je este aj teraz milsi a nezmyli si ho s nicim