Po kojení plač a kŕče. Akú to má príčinu?

medvedik21
8. aug 2007

chcela by som vediet vase skusenosti
ked mojho maleho synceka dokojim tak po chvilke spusti strasny rev a chytia ho velke krce v zaludku
niekedy ho to chyti priamo pri kojeni
nemate s tymto niekto skusenost?je to vobec normalne. lekar ma odbil ze to su koliky ale ja neviem
moze to mat neaku pricinu?

zuz11
9. sep 2007

u nas na koliku uplne pomohlo to ze som ja zacala pit caj na pokojne brusko, pila som ho pol roka a denne aj liter a zo zaciatku aj dva a koliky nam presli uplne 😉

medvedik21
autor
10. sep 2007

Ahojte
Som tu dlho nebola lebo sme boli opakovane v nemocnici.Teras mame nutrilon pepti a zistuju ci maly nema alergiu na bielkovinu krav. mlieka.Je mi ho luto.Lebo nakoniec zistim ze to bola len kolika a neusel sa takto trapit a pit hnusne mlieka.Mohol by normalne.Lenze ak by sa potvrdila alergia na nieco az neskor vycitala by som si to.Uz som ponahanala lekarov.Aj gastro vysetrenie nam budu robit.Ja mam stale pocit ze nieco nie je s "kostolnym poriadkom".Boli sme uboleny stale.A kolika su take place intenziv ale prejdu.Dufam ze maly nebude mat nic vazne.Ale vynadala by som lekarom ak by sa nieco preukazalo ze to 2 mesiace neriesili a nechali nas trapit.Teras sme relativne ok.Az na kakanie s rurkou.Ina mama by to zhodnotila ze ma uvrestane dieta ale tento stav v akom sme teras ja hodnotim ako blazeny oddych.Placeme uz len pol dna.Sem tam sa aj usmejeme a pospime az 1h. 😀

zuzana76
11. sep 2007

ahojte, neviete mi poradit co sa deje, ked maly krci nozicky, sibrinkuje rucickami, tlaci a je cely cerveny pocas papania, az sa niekedy rozplace a vypluva moje prso, alebo naopak tak sa meta, ze ma az boli bradavka. Je to hlavne pocas kojenia, davam aj sab simplex, je pravda ze sice nepravidelne, moze to byt ta kolika?

dika
11. sep 2007

zuzana moze to byt vzduch, ktory ho tlaci v zaludku, vtedy pomaha davat odgrgnut a potom pokracovat v papani, alebo ho možu tlacit prdiky

dahlia23
11. sep 2007

na našu malú dobre zaberal Espumisan L - kvapky pre bábätká. Môže sa dať pred kojením alebo po, používa sa aj pri fibroskopii, účinkuje do 1 min.

lienka79
12. sep 2007

Vitaj v klube deti s kolikou-.-My sme to mali nastatsie len 2. mesiace..ale bola to fakt hroza..plac, 25 h denne pred jedlom, po jedle..stale..Aj zo spania 🤐

medvedik21
autor
12. sep 2007

ja som musela davat maleho odgrgnut aj medzi kojenim,alebo len oddychnut,nic s tym nenarobis ☹
my sme presli na flasku a je to lepsie..z x dovodov
skus dat mliecko z flasky ci to nebude lepsie

dionyza
23. sep 2007

Kocky, ako mam malej masirovat brusko - neviete nejaku stranku, kde je to podrobnejsie popisane. Som uz zufala, len plac a plac ☹

dahlia23
23. sep 2007

Vyskúšaj v mikrovlnke zohriať plienku, na takú teplotu, aby si ju Ty zniesla na tvári a prilož jej ju cez tričko na bruško (bez plienky). Bruško jej potom masíruj v smere hodinových ručičiek. A skús si variť fenyklový čaj (ak dojčíš) - prenáša sa to do mliečka. 😉 U nás to zaberalo.
A ako so už písala, máme vyskúšaný aj Espumisan L. Je voľnopredajný v lekárni, stojí cca 120 Sk a nevytvára sa na ňom žiadna závislosť. 😀 😉

zajo510
22. jan 2008

Ahojte maminky, moja Alžbetka veľakrát po kojení plače, resp. nielen po ale po niekoľkých minútach kojenia spustí plač a začne byť mrzutá. Pustí cicku a potom ju zase hľadá a saje a potom zase plač a pustí cicku a tak dookola.... Robí to len cez deň, nie pri každom kojení, v noci to nerobí. Všimla som si, že ked ju hned ako začne plakať dám do zvyslej polohy na rameno a odgrgne si, tak už prestane plakať - akoby ju tá vzduchová bublinka tlačila v brušku. Potom je už spokojná. Niekedy aj vupľuje zopár hltov mlieka - akoby vypila priveľa, pekne priberá. Je to normálne, či to súvisí s nejakým zdravotným problémom prípadne refluxom? Veľa som sa snažila o ňom dočítať, ale asi to nie je náš prípad😒 ,lebo medzi krmeniami ju bruško nebolí a negrcka.

elize
22. jan 2008

ZAJO510, my sme mali podobný problém a riešila som to prestávkami počas kŕmenia na odgrgnutie (aj 3 - 5x) a bol kľud. Možno papá veľmi hltavo. My máme okrem toho aj problém s grckaním a mám podozrenie na reflux, ale vy ste iný prípad. Vyskúšaj a uvidíš 😉

zajo510
22. jan 2008

ELIZE ďakujem, to si ma ukľudnila, ja som síce myslela, že to asi bude len tým odgrgnutím, ale chcela som sa uistiť. Teraz som ju napríklad kojila a neplakala, len sa zlostila, ale akonáhle som ju dvihla, tak si grgla ako chlap :O) pekný deň a vďaka za radu.

manka
22. jan 2008

ahojte. ja len tak moju skusenost. maly mi tiez plakaval po kojeni. nebolo to ale bolave brusko ako sme si mysleli, ale bol hladny. moje mlieko mu nestacilo. po 2 tyzdnoch sme zacali prikrmovat a prestalo to....

zajo510
23. jan 2008

manka a ako si zistila, že bol hladný? nepriberal? moja sa zrejme z jedného kojenia nenasýti úplne, lebo poslednú dobu papá častejšie, ale to som čítala, že bábätká rýchlo rastú v tomto období a že je normálne že častejšie papajú. ale myslím, že hladná nebude, lebo to by sa po krmení a odgrgnutí len tak neukľudnila 🙂

acc
11. mar 2009

Zdravíčko všem!!! Jsem z České republiky kousíček od slovenských hranic 🙂 a vzhledem toho že u nás stojí INFAKOL přes 500 korun a uvás vím že to vycházi kolem dvou stovek, tak jsem chtěla někoho z vás poprosit jestli by jste někdo nebyl ochotný a nechtěl mi jeden koupit a poslat poštou!! Byla bych vám mocinky moc vděčná!! Kdyby byl někdo tak laskav tak se my ozvětě na můj mail" 😅 kurinagrinde@seznam.cz 😅
Moc předem děkuji!!! Martina 😀

acka19
9. jún 2013

@zade ahoj citala som v jednej starej diskusii,ze ttvoja malá mala bolesti bruska a ze jej zistili bacila..prosim aký bacil to bol?nas tiez boli.dakujem

barbora22
3. aug 2013

..

pet_ra
27. jan 2019

@medvedik21 ahoj. Viem ze je to uz vela rokov ale chcem sa opytat ako ste nakoniec dopadli. Zistili vam nieco alebo to bola len ta kolika. Moja mala ma presne to iste ako pises. Ja uz som zufala. Pred kazdym papanim mam stres ako ma po kojeni zase doskriabe od krcov. Ma 7 tyzdnov. Uz rozmyslam ze prestanem kojit. Celodenny plac. Budenie zo spanku no proste hroza. Dakujem