Po kojení plač a kŕče. Akú to má príčinu?

medvedik21
8. aug 2007

chcela by som vediet vase skusenosti
ked mojho maleho synceka dokojim tak po chvilke spusti strasny rev a chytia ho velke krce v zaludku
niekedy ho to chyti priamo pri kojeni
nemate s tymto niekto skusenost?je to vobec normalne. lekar ma odbil ze to su koliky ale ja neviem
moze to mat neaku pricinu?

rebeka
8. aug 2007

ahojky. Nema tvoj drobec problemy s prdikmi alebo kakanim?

My totiz tiez obcas po kojeni tlacime ako o zavod a casto to vrcholi placom. Lekarka mi dnes predpisala nejake kvapky, ale este sme ich nestihli vybrat. A tiez mu mam jemne masirovat brusko okolo pupku v smere hodinovych ruciciek najlepsie s mastickou s nazvom Pupík. a samozrejme cvicime s nozickami. Asi som to moc nepomohla... 😔

mirka414
8. aug 2007

ajoj medvedik skus kvapky SAP SINPLEX stoja okolo 145sk ja som ich davala 5x denne 15kvapiek.moja malinka tak hrozne plackala a vazne lekar mi povedal,ze treba len mastit brusko mentolom pupik krem je super a vydrzat 😒 a to som bola u lekara skoro kazdy druhy den ☹ a dokonca prvu noc o tretej hodine rano som zobudila mojho ocina,ze ideme nazad do porodnice,ze ja to uz nevidrzim ☹ ☹ .a potom som este davala do zadocku palicku aby sa vyprdkala a vykakala a bolo dobre.a cuduj sa svete presne na den 3mesiackov ako povedal lekar nam to preslo.dufam ze som pomohla.

katusha
8. aug 2007

medvedik, presne ako radia baby, pupikom natierat a masirovat brusko 😉
skus aj maleho davat pred papanim na chvilku na brusko, nam to pomohlo, sice mala prilis neplakala ale niekedy sa stalo ... vela stastia 🙂

bibinka
8. aug 2007

medvedik- a neurobila si ty dietnu chybu v tvojej strave? mohla si niečo zjesť, čo malému teraz "nepasuje". ja som malému takto vyrobila koliku z dusenej cibule čo som dala pod mäso. odvtedy sme varili bez cibule.
inak-kolika trvá fakt tie tri mesiace.to ťa môže trochu ukľudniť, potom zmiznú zo dňa na deň.my sme používali rektálnu rúrku aj mastičku na bruško dr.hoj na vetry. a pomohlo nám to.
držkám palce a prajem čo najmenšiu količku 😉

medvedik21
autor
9. aug 2007

ked ja mam pocit ze to ma z toho mojho mlieka..ja uz nic nejem..mam pocit ze nech ziem vypijem cokolvek ma to stale..neviem na to prist co mu skodi..vetry davam prec rektalkou a mastim pupikom..brali sme uz espumisan,sab simplex a teras infacol a stale to iste..oni su na prdiky ale toto mne pripada ako zaludocne krce co tieto lieky neriesia..nevstrebavaju sa len spjaju bublinky

kattom
9. aug 2007

medvedik21 - nas Kubo mi to pri kojeni robieva tiez - niekedy je pokoj aj tri dni a niekedy pri kazdom kojeni - a to si tiez davam pozor na stravu. (a stava sa, ze sa vykaka a pat minut na to ideme znova - akoby dva dni nekakal.) ked sa zacne kubo zvyjat a da sa do placu - vascinou tak po minute, co je na prsku, viem, ze ide o prdiky. tak ho "odstavim" - aj ked hrozne place, rozbalim a vymasirujem brusko (navod od gedren 😀 ) - na pravej strane zacinam a idem smerom k pupku - v smere hodinovych ruciciek do kruhu kruzim palcom alebo ukazovakom - zalezi, ako maly lezi. predstav si, ako ide hrube crevo cloveku. neboj sa tlacit troska silnejsie - az budes citit take bublinky - to su zastavene prdiky. u nas staci, ked mu premasirujem cast sprava pod pupok, potom mu este pritlacim nozickyk brusku a dam ho do pozicie na kakanie - bud sa mi vykaka alebo sa vyprdi (inak tato pozicia je super na prdiky - toto kebyze mi niekto ukazal, ked sme prisli z porodnice - asi by nas kolika tolko netrapila) - pozri foto - http://www.mokosha.info/content/view/50/77/. je to k bezpliekovej metode, ale nemusis ju praktizovat - kludne babo nechaj v plienke. maly nam zo zaciatku pri tejto pozicii plakal - ale zvykol si a velmi mu to pomaha.
inak pri masazi - nesmie ti babo plakat, lebo sa mu napne brusko a nebude to fungovat a kludne vymasiruj brusku pri kazdom prebalovani. mozes aj kremik pouzit -my pouzivame pupik. a hned po jedle nedavaj maleho do tej pozicie, aby ti negrckal

lilyk
10. aug 2007

medvedik, vyskusali ste davat cajik?, nam niekedy pomaha cajik na spokojne brusko( harmancek, fenikel, aniz).za pokus to stoji. 😉

medvedik21
autor
10. aug 2007

cajik som davala ale posledny tyzden mi ho uz nechce pit..dala som mu prevarenu vodicku na radu lekara ze caj mam skusit vynechat ze co to spravi a odvtedy mi nechce pit caj..a spokojne brusko je az od neskorsieho mesiaca..som ho chcela ale v lekarni povedali ze po novom to este mesacne deti nesmu
ta masaz je tak ze kruzis palcom a kruzis zaroven aj dokola okolo pupika?ze vlastne kruzis okolo pupika kruzivymi pohybmi?
ozaj to pomaha ked ho rozcapim ako zabku ako je to na tom obrazku?
a teda mam byt kludna je to kolika?

mirka414
10. aug 2007

medvedik my sme ten sap museli pit 2mesiace a potom zaberal nemala by si hned prestat...

medvedik21
autor
11. aug 2007

je to normalne ze uz 3ti den nespi,v noci tak nachvilku,mame kolotoc jedenia masirovania a pchania trubicky,ozaj to ta kolika mava az takyto priebeh? ☹

mirka414
11. aug 2007

medvedik ja som az plakala co sa malinka skrucala od bolesti.neboj babko na bolest zabudne,no ty nie.maminky to boli stale.mne doktor kazal len stale ten sap,ze on zaberie.

mimakro
11. aug 2007

Nepremýšľala si nad alergiou na laktózu? Detičky, čo ňou trpia, nesmú byť dojčené a musia piť špeciálne mlieka. Nemôže Ťa lekárka odoslať na gastro? Tam s tým majú viac skúseností.

laura11
12. aug 2007

Ahoj medvedik, mne to maly tiez robil, pomahalo casto ho davat odgrgnut, aj pocas kojenia aj nakoniec.

andosa
12. aug 2007

Ahoj medvedik, veľmi dobre ťa chápem v tom, čo práve prežívaš. Mne maličký plakával vo dne v noci, aj som s ním bola po 10-tich dňoch po návrate z pôrodnice späť v nemocnici, kde sme absolvovali kompletné vyšetrenia všetkého a zistilo sa, že je zdravý, len má koliky. Jeden lekár mi povedal, že vraj to nie je taká bolesť, že by sa škriabal po stene. No mal pravdu, škriabal sa len po mne, lebo ku stene sme ho nepriložili. My sme skúsili všetko: Espumisan, Sab Simplex, Infacol, nejaké homeopatikum, cvičenie nožičkami, masírovanie bruška a naviem ešte čo všetko , čo existuje. Do dnes sme sa záchvatov úplne nezbavili, a to do každého mliečka (papá umelé, lebo z toho nespania a stresov som prišla o mlieko) dostáva 15 kvapiek Sab Simplexu. Sú dni, keď je úplne v pohode a potom to príde zasa, ako tento víkend. A k malému som sa niekedy správala tak, že sa za to až hanbím, ale to bolo z tej bezmocnosti a aj strachu a únavy. Dnes to už aj ja zvládam lepšie. A nehanbím sa priznať ,že už keď bolo najhoršie, dala som si tabletku na ukľudnenie. Malý má už 15 týždňov a stále z toho nie sme úplne von. Je to smutné, že v 21. storočí neexistuje liek na hlúpu koliku detičiek. Jediný liek je skúšať všetko možné a vydržať. Tak ti držím palce, aby vám to čo najrýchlejšie prešlo.

kattom
12. aug 2007

re: medvedik21 "ta masaz je tak ze kruzis palcom a kruzis zaroven aj dokola okolo pupika?ze vlastne kruzis okolo pupika kruzivymi pohybmi?
ozaj to pomaha ked ho rozcapim ako zabku ako je to na tom obrazku?"

najskor masirujem v smere hodinovych ruciciek z pravej strany dole do praveho uhla - zacnem asi 1 cm pod rebrami a postupujem smerom k pupiku.
ta pozicia ako zabka - (alebo ako bolo babo v brusku) nam naozaj pomaha. predtym sme museli pouzivaj aj rektalnu rurku a uz mesiac chvalabohu je odlozena v sufliku

ivec79
12. aug 2007

dievcata,
necitala som vsetko, ale mavame koliku aj my, Dr. nam dala kvapky a kolika je na ustupe! Sab simplex, pre nas 10 kvapiek pred kritickou hodinou, teda stvorhodinovkou a je to. Neviem ci su len na lekarsky predpis, vela stastia, je to o nervy, ked vam takto babo place...

fabuska
13. aug 2007

Asi kazdy zazil ten problem aj my a nasej malej pomohol sirup INFACOL je naozaj dobry a ak ma bolesti tak sa dava pre papanim.Ozaj pomaha doporucujem vyskusat

mirka414
13. aug 2007

sap simplex naozaj pomaha davat do mliecka 15kvapiek ale necakat zazraky hned v prvy den ale davat pravidelne...

fabuska
13. aug 2007

ano pohahaju vselijake kvapky a sirupy ale ak to bude pretrvavat treba zmenit mleiko na ine,nemoze byt stale dieta na nejakych sirupoch a kvapkach.

zade
2. sep 2007

Medvedik21 - presne tento problem mam aj ja so svojou dcerkou.
Skutocne sa velmi lahko povie vydrzat niekomu kto ma babo kludne a spinka, potom vstane napapka sa, troska sa samo pohra a opat si spinka tri hodiny.
Ja to nepoznam. Poznam len ustavicny plac a bolest bruska, caste vetry, cervenu tvaricku, nosenie na rukach a prikaladanie k prsniku. Ked ju dam dole opat je to len plac. Mysleli sme , ze mam malo mliecka pretoze pije velmi pomalicky, vlastne je prisata aj 40 min. Nakolko mi to sposobilo iba ocucanie bradaviek a neskor mastitidu prekonavanu antibiotikami dva tyzdne, dovolim jej byt prisatej tak 20 min. Ci je to spravne neviem.
Stravujem sa tak ako pises, nic poriadne nejem, co tiez nie je OK, ale co uz.
Mam pocity, ze to vzdam a prejdeme na flasu, no potom si zasa poviem - VYDRZIM. Ale ako?! Ked vidim, ako sa skutocne trapi a neviem jej pomoct?
No a nakoniec mam pocit, ze keby kazda dojcila s takymi problemami ako ja, asi to take jednoduche nebude.
Nechcem byt hrdinka naopak som len bezradna :(.

kikaz
2. sep 2007

Ahoj Zade u mojej malej je to presne rovnake ona keď spustí nepomože nik.Takže je to Ťažké ja si vždy poviem že musím vydržať veď stále taká malinká nebude a keď už nebude bude mi to lúto.

mirka414
2. sep 2007

fabuska zabudla som tiez sme menili znacku mliecka na nutrilon s beby sme grckali a bolo to bolenie.nutrilon bol lepsi.drzkam palceky vsetkym.ozi ako sa ma medvedik21?

danu
3. sep 2007

my sme dosli na to ze Elluska si chce este raz odgrgnut, dame si ju na brusko(i ked hrozi ze sa vygrcka ) ale odgrcne si a je to v pohode ziadny rev, skrucanie a podobne 😉

zade
3. sep 2007

danu, nenapadlo ma to, no skusim ju dat na brusko aj ja

knockin
6. sep 2007

my sme už vyskúšali všekty možné sirupy a stale nic. Pomaly zacínam stracat nervy. Celodenné nosenie na rukách a nekonečný plac ma vycerpáva psychicky aj fyzicky.Chcela by som si užit moje babetko ale neda sa.Teraz sa už modlím nech má tri mesiace ale to už potom nebude taká maličká. Nemožeme nikam íst, ani nic spravit - bežné domáce práce na tie som už zabudla.
Prajem vsetkým mamickám vela sily a energie.

janamacka
6. sep 2007

ahoj knockin, sme dve mala sa kruti a stene este aj teraz zo spanku. a potom ze koliky maju chlapci 😉
drzim palce, aj ja sa snazim mysliet pozitivne, no pri pohlade na tu spust co mi tu ta starsia nechala....

vita1
6. sep 2007

knockin a janamacka, aj my sme si uzili koliky, ale maly ma uz tri mesiac a naozaj sa to zlepsilo, hoci na rukach chce byt srale 🙂 nam najviac pomahali kvapky babycalm a caj oh hippu pre spokojne brusko, ale ten som pila ja 😉 viem presne, ako sa teraz citite a velmi vam drzim palce

anka254
8. sep 2007

ahäoj medvedík, moja malá mi to robievala stále, pri každom kojení,
hoci som jedla len to, čo mi kázali, stále dostávala tie krče - koliku. dlho sme si nevedeli dať rady, ani ju utíšiť, až nakoniec som to s kojením vzdala, a prešla na sunár, aj to sunár robený nie z čistej prevarenej vody, ale riedila som 5O% prevarenej vody a 50% ryžového vývaru, a kolika prešla.

zade
9. sep 2007

Dievcata,
moja malicka ma dohnala k tomu, ze som zasla k inej lekarke ako je moja pediatricka. Vypocula ma a to bolo prve pozitivum nasho trapenia. Malicku vysetrila a dala mi za pravdu, ze ma brusko ako balon. Odobrali jej vzorku z konecnika a po troch dnoch sa zistilo, ze ma v criervkach velmi neprijemneho bacila, ktory jej sposobuje problemy. Dostali sme antibiotika.
Zatial este nezabrali, ale chcem len povedat, ze sa netreba vzdavat nemusi to byt vzdy len kolika. I ked, aj ja sa uz tesim, kedy bude nat tie tri mesiace 🙂

iliria
9. sep 2007

Aj moja babulka si zvykne po kojeni poplakat, hlavne vecer. Aj teraz som s nou cvicila 4 hodiny. Davam jej sab simplex, aj caj, niekedy ani neviem ktore vlastne zabralo 🙂
A este jedna poloha ju super ukludni, volame ju lietadielko, lebo je bruskom dolu na rukach, na jednej ruke ma hlavicku, druhou rukou ju drzim medzi nozickami az pod brusko. toto vzdy zaberie. Prajem vsetkym vela trpezlivosti.