Po najedení vracia a nechutí mu. Čo s tým?

rejocka
22. jan 2009

🙂 Ahojte mamičky,chcem sa Vás spýtať či máte skúsenosť a radu:moja sestra porodila pred dvoma dňami a maličký čo spapá vzvracká a ani sa veľmi nehlási na jedlo,zatiľ pije glukozu-ešte nemá mliečko.Tobiasko sa narodil na termín, s Váhou 3150 a 51 cm.ďakujem za rady a názory 😉

zukab
22. jan 2009

no mliecko sa jej spusti okolo tretieho, stvrteho dna. do tej doby z bradavky vychadza kolostrum. nemusi to byt viditelne, cize tvoja sestra si moze mysliet, ze tobiaskovi nic nedava, ale nie je to pravda. a cim viacej si ho bude prikladat, tym skor a tym viac mlieka sa jej bude tvorit.
co sa tyka vracania, na reflux je asi priliz skoro v dvoch dnoch...
co na to lekari?

zukab
22. jan 2009

moja mala tiez vracala, ked mala niekolko dni.
bud si neodgrgla (este to nevedela), alebo sa priliz nalogala, alebo jej to zle sadlo na zaludok.
neskor to preslo same.

rejocka
autor
22. jan 2009

🙂 vďaka Zukab,aj ja si myslím,že to prejde,že je ešte veľmi maličký,prikladá si ho,darí sa a dr.sa k tomu nevyjadrujú berú to asi normálne,a tebe sa Sofinka na začiatku hlásila k jedlu?Sofia je nádherné meno to mám pripravené ak budeme mať tretie dieťatko dievčatko 😅

zukab
22. jan 2009

dakujem, sofiu som vzdy chcela, ked sa tak este nevolalo kazde tretie dievcatko na pieskovisku 😀 ale ani to ma neodradilo 😉
ak si dobre spominam na prve dni, tak mala tiez nebola nejaka velmi akcna a k jedlu sa velmi nehlasila. ani teraz nie je velky jedak.
myslim si, ze sestra sa nema coho bat, vrackanie o chvilu prejde, tobiaskovi sa traviaci system prisposobi novym podmienkam a bude to 🙂

rejocka
autor
22. jan 2009

🙂vďaka si zlatá-zajtra ti večer napíšem či sa rozpapal a zmiernilo sa vrackanie-dúfam 😉

paola.o1
22. jan 2009

Mne maly vracka stale, uz ma skoro 4 mesiace, boli sme aj na vysetreni - refux, ale vsetko o.k., podla Dr. ked babotko si grckne tak to 10 . mesiacov je to v pohode, pokial pribera a pod.... tak si grckame🙂

annag
22. jan 2009

rejocka, grckanie je spôsobené práve veľkým príjmom do žalúdka, toto je častá chyba sestier, že dávajú deťom veľké množstvá glukózy, vlastne len namiesto UM dávajú glukózu, aj 20 ml je pre bábo veľmi veľa, určite by ju nemalo dostávať z fľaše, vypije jej naraz veľmi veľa , zákonite ju vygrcká, žalúdok novorodenca môže mať len 30ml, až postupne sa začne rozťahovať

- pravdepodobne sa jej už zajtra mliečko spustí , zatiaľ nech dojčí krátko a často

zebricka
22. jan 2009

Ta glukoza je ok a mala by sa davat po trosicke zo striekacky alebo lyzickou.... UM je hlupost, ak je cielom kojit...
Nech stale priklada a moze vyskusat homeopatiu, Ricinus communis 5CH, 3x denne 5 guliciek...

rejocka
autor
22. jan 2009

🙂ďakujem vám 🙂 dávajú mu glukozu po lyžičke,ale vlastne včera v noci ešte nebol so sestru na izbe tak možno dali aj z flašky 😠 ,a čo znamená refux?

rejocka
autor
22. jan 2009

Ricinus communis 5ch je na tvorbu mliečka?

zebricka
22. jan 2009

Reflux znamena, ze nefunguju zaklapky na zaludku tak, ako by mali a strava sa vracia spat, tam, kde by sa vracat nemala, samozrejme aj so zaludocnymi kyselinami a vraj je to velmi neprijemne, az bolestive...

Ano, Ricinus je na podporu tvorby mlieka... ale musi to byt presne henten nazov, lebo ina koncentracia je zase na ine...

marcela.m
23. jan 2009

Kajka zvrackala az pokial nezacala chodit.Este ked sa plazila /okolo 8 mesiacov/,zvykla zvrackat.Ked bola mala,mala som z toho depky.Ale je to normalne,lebo male deti nemaju ten zvierac uzavrety,ci co,tak sa to lahko vracia naspat.Po jedle skus davat pozor,a nenarabaj s nou velmi.Pripadne ak by to bolo velmi zle,tak sa spytaj lekara,niekedy to moze byt aj vaznejsie.
Nemozem ani kludne pisat,lebo ma Kajka otravuje a place mi tu.Musim sa jej ist venovat.