Pocit smútku po ukončení dojčenia

mirimooch
14. máj 2020

Ahojte baby. Mam ročnú dcérku a ešte stále ju dojčím. Posledne dva - tri mesiace mam neuveriteľne problémy s ragadami. (na každej bradavky niekoľko hlbokých) Do teraz som si dojčenie veľmi užívala a bol to taký ten náš čas a bolo to krásne, ale teraz je to so slzami v očiach a s bolesťou aj mimo dojčenia, boli to aj keď som "hore bez" nieto ešte mat podperu oblečenú. Rozhodla som sa ze ju už teda prestanem dojčiť, ale ale zrazu ma prepadol neuveriteľný smútok-depka, ako keby sa s niekym rozchadzam. Uvedomujem si, že som ju dojčila dostatočne dlho, ide skôr o tie moje stavy smútku. Stretli ste sa stým niektorá?

barboritta
14. máj 2020

@mirimooch Z coho tie ragady mas?Nespravne sa prisava,alebo zubky?mozno ak by sa ich podarilo zahojit,mohla by si pokracovat.Stretla som sa s niecim podobnym,ale my sme sa trapili od narodenia 9 mesiacov, potom som to ukoncila.je mi to luto,ale muselo to byt.Nebudes horsia mama ak das umele ci kravske,neboj

tramtada31
14. máj 2020

@mirimooch neboj sa, potom príde podľa mna lepšia fáza, že sa budete maznat, stiskat a nie preto, že si mama mliekaren, ale že si jej milovaná mamka😊 nám sa s dcerou po odstavení vzťah náramne zlepšil a viac vzrucnel(odstavila som tiež až po roku)

mirimooch
autor
14. máj 2020

@barboritta dlho bola výhradne dojčená a na požiadanie. Chcela som ju už učiť na vodu z fľašky (keďže som ju chcela už menej dojčiť) ale všetky fľaše samozrejme odmietala a z pohárika vypila asi iba glg. Jedinú ktorú potom chcela bola taká tá slamkova a myslím, že tá nám pokazila prisatie. Kontaktovala som aj laktacnu ale ta mi len hovorí ze nech jej vodu inak nedávam ak nechce pohár.
Ako dlho si sa tak cítila po skončení?

mirimooch
autor
14. máj 2020

@tramtada31 myslím, že máš pravdu. A v podstate si to aj všetko uvedomujem. Aj to, že potom budem mat aj trochu viac slobody. Len teraz ten hrozný pocit ma "núti" dojčiť aj cez bolesť. A už som si toľko krát povedala ze to bolo posledný krát.

radkaradix
14. máj 2020

Môj sa odstavil v roku sám, a to som ani nemala žiadne problémy, skrátka akoby mu viac chutila normálna strava a mlieko už nepotreboval a nebavilo ho to ťahať.. tiež som si poplakala. Ale aspoň odvtedy prespal celú noc 🙂 A ľúbi ma predsa stále rovnako..

barboritta
14. máj 2020

@mirimooch no ono je to este velmi cerstve,cca 2 tyzdne. Ale velke plus je,ze maly lepsie v noci spinka,aj mne sa plet velmi zlepsila.Ale uz mi je ovela lepsie,prve dni som si aj poplakala,ze je dojceniu koniec.Teraz si len poviem,ze skoda,ale dala som kolko som mohla.Zo zaciatku to vyzeralo,ze nebude dojceny vobec

mimi1983
14. máj 2020

Myslím, že toto prežíva každá mamina čo koji. Najhoršie na celom ukončeni dojčenia bolo sa s tým vysporiadať sama so sebou. 2x som ofstavovala, síce v 2r, ale deti to zvládli úplne nad moje očakávania. Za 3-4dni boli odstavené a bez výrazného plaču.
Ja som si pred ukončením natočila videa, a keď mi bolo smutno, som si ich pozerala. ♥️ Som 2mes. po odstavení, a som šťastná ze som to urobila. Oveľa viac sa mojkame, objímame, bozkávam. Vynahrádza si to teraz takto...

mirimooch
autor
14. máj 2020

@radkaradix to je super, ze sa pre to rozhodol sám. Tak je to aspom pre dieťa najlepšie. No moja by ťahala aj do 18-ky 😆

mirimooch
autor
14. máj 2020

@barboritta súhlasím. Tiež si hovorím, že som jej dala koľko som mohla. Už keď je to na úkor môjho zdravia, tak už to asi nebude také správne. Tiež mi brutálne vypadali vlasy, tak tiež dúfam, že by sa to čoskoro mohlo popraviť.

mirimooch
autor
14. máj 2020

@mimi1983 asi áno. Predpokladám, že tento pocit by som mala aj keby mala o rok vid a viac. Jednoducho to je také nejaké puto. Prestala som ju postupne dojčiť v noci a tiež to zvláda úplne v pohode. A cez deň sa niekedy trochu dožaduje, ale už jej aj tak dávam iba pri zaspavani a zobudzani. Ale s tým videom je to super nápad. To ako sa pri tom tvári je na nezaplatenie a verím, že by to pomohlo. Dik 😉

ivka27101
14. máj 2020

Ahoj, ja som tiež môjho dojcila asi rok aj mesiac a keď som ho prestala dojčiť mi to bolo hrozne ľúto. A ešte stlae aj je. Prestala som ho dojčiť kvôli ďalšiemu tehotenstvu bála som sa ze bude žiarliť keď budem druhé dojčiť a celkom rýchlo sa to naučil co som nečakala a stále mam chuť sa k tomu znova vrátiť dokonca že aj keď pôrodim. Neviem ci som ti pomohla asi skor nie len som ti chcela povedať ze prezivam presne to iste a stále mi to je ľúto a hneď by som mu dala 🙂

klavirova
11. okt 2021

@tramtada31 to je teda zaujimave, že vztah sa zlepšil po odstavení..ktovie ako sa to.da.vedecky vysvetliť.. zaujímalo by ma to 🙂...A nemyslím to.nijak.zle, len som si povedala po prrečítni, ze wooow

klavirova
11. okt 2021

@mimi1983 wow..nechapem to, ze sa vztah moze viac zmojkaviet....existuje na to.nejake.vysvetlenie?

klavirova
11. okt 2021

@mimi1983 tie videá...to bol dobrý nápad...mne to nenapadlo