Podľa čoho si mám vybrať klobúčiky na bradavky?

tamdia
22. okt 2014

Ahojte kočky, prosím poraďte mi, tie čo už máte skúsenosť, podľa čoho si správne vybrať klobúčiky na dojčenie. Určite ich budem potrebovať, ale ako si správne vybrať?Našla som že okrem silikónových sú aj také hnedé asi latexové, no a tvar-sú podlhovasté, okrúhle, tvar polmesiačika...ďalej rôzne veľkosti...takže v tom mám úplný chaos emoticon
poradíte mi prosím, kto má aké skúsenosti, alebo podľa čoho ste si vyberali? Ďakujem vám za vaše rady emoticon

jul11
23. okt 2014

@tamdia ahoj,odporucam sa nakontaktovat na laktacnu poradkynu z mamila.sk. klobiciky sa neodporucaju,vznikaju pri nich kvasinkove infekcie a babtko sa nenauci spravne sat.laktacna ti poradi polohy na dojcenie,skontroluje prisatie a da tipy a triky ako na to.aj zeny s vpadnutymi bradavkami mozu normalne dojcit.kamoska ma asi naozaj nulky prsia a vydojcila dvojicky.drzim palce

tamdia
autor
23. okt 2014

@jul11 OK, ďakujem, skúsim

rybka1985
23. okt 2014

Tiez ma v porodnici doplasili ze mam ploche bradavky mm zhanal pohotovost lekaren,teraz kojim bez nich uz 4 mesiace a ploche isto nie su...podla mna nekupuj,zbytocne vyhodis peniaze

slavaf
23. okt 2014

Aj mňa v pôrodnici naplašili, že mám vpadnuté bradavky, a že treba klobúčiky, manžela som ani neposielala zháňať, chodila som na kurzy Mamily a bola som presvedčená, že to pôjde aj bez toho a šlo. Stačí naozaj kvalitná laktačná poradkyňa, ktorá vie pomôcť a žiadne klobúčiky netreba. Staršiu som kojila nejakých 14 mesiacov a mladšiu ešte stále kojím, bude mať 15 mesiacov.

jamabe
23. okt 2014

Ja mam vyslovene vpadnute bradavky, sestricky v porodnici mi okamzite kazali kupit klobuciky, ale malicka sa cez to zle prisavala, raz sa prisala bez a uz mi klobucik nechcela.. V pohode som potom kojila 15 mesiacov 🙂

lucianka222
23. okt 2014

@tamdia Ahoj. V prípade, že naozaj budeš potrebovať klobúčiky. Ja som pri synovi potrebovala, používala do 9 mesiacov úplne bez problémov, potom zrazu nechcel, tak sme kojili ďalej bez problémov bez klobúčika do 18mes.. Používala som MAM, super držali, len sa mi zdali byť veľké, tak sme potom mali Avent, tie boli super, len nedržali tak dobre ako MAM.
Teraz dcéru kojím bez, ale cítim, teda aj vidím, že bradavky sú úplne iné ako pri prvom. Teda, ak budeš musieť mať ich, nevešaj hlavu, dá sa to v pohode aj s nimi dlho vydržať.

dollynkaa
23. okt 2014

@tamdia ja pouzivam tie stredne silikonove medela.super odporucam.uz 7mesiacov a nic su jak nove.a pritom moje bradavky su mini ale nemali vtedy najmensiu velkost tak doteraz pouzivame tie

tamdia
autor
23. okt 2014

@rybka1985, @slavaf, @jamabe, @lucianka222, @dollynkaa kočky všetkým vám pekne ďakujem za vaše pripomienky, našla som na mamila.sk laktačnú poradkyňu tu u nás v meste, tak sa s ňou skúsim skontaktovať, a som zvedavá čo mi ona povie resp. poradí...