Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

zdenka99
6. jún 2012

@majka1981 ☹ no mne to ide, možno ti chýbajú nejaké zásuvné moduly. Aký máš prehliadač? Mne to napr. na Mozille nejde, ale Internet explorer mi to v pohode pustí.

Inak sa mi to veľmi páčilo, toľko info🙂 Super!

majka1981
6. jún 2012

@zdenka99 skusala som aj internet explorer aj mozilla, tak pockam na mm, ten sa na to kukne 🙂

pajinaa
6. jún 2012

@zdenka99 ahojky, no mě to též nejde, ale já jsem z ČR, tak nevím, zda to vůbec může jít.

zdenka99
6. jún 2012

@pajinaa , @majka1981 - máte dobre zabezpečený internet🙂 V exploreri hore na obrazovke pod info riadkom zvykne vyskočiť taký riadok, že je zablokovaná aplikácia a ak ju chcete povoliť, tak že kliknite sem... píšem ako hotentot, ale hádam sa chápeme🙂

zdenka99
6. jún 2012

Kočky, skúšal to otvoriť aj niekto iný? Ozvite sa ak to niekomu ide, vďaka... Hádam som dala dobrý link.

zfidorka
6. jún 2012

@zdenka99 mne ten link funguje, uz som prave dopozerala 🙂
@vavrenka pekne si rozpravala 🙂

luciauk
6. jún 2012

nejde mi to ☹

lilly2711
6. jún 2012

Ahojte žienky, pozerám že máte peknú tému. Ja som tiež dlhodobá dojčiaca mamina 😀 😀 (aj keď moja mamina mi hovorí, že dojná kravička 😀 😀 😀 )
Prvého synka som dojčila 26mesiacov odstavila som ja, lebo som bola tehotná s dcérkou a bolo mi zle. Dcérku som dojčila rok, odstavila sa sama, viac nechcela. Tretie dieťa- syna som dojčila 2 roky 8 mesiacov a tiež sme končili s dojčením, keď už som bola tehu a odstavil sa pekne sám, povedal, že už má dosť. 😉
Teraz kojím, ale máme s dcérkou za sebou neskutočne ťažké chvíle a musím skonštatovať, že sme prekonali také prekážky, že by to už asi väčšina dávno vzdala.( mám to vo fotobloku)

romcovaklarka
6. jún 2012

@zdenka99 Mně to funguje, i když apřed mi dole v IE9 vyskočila ta hláška, jak píšeš, že jestli chci povolit nějaké něco. Tak jsem dala, že chci, a pak už se to normálně načetlo a fungovalo.

lilly2711
6. jún 2012

a pripájam ešte osobnú skúsenosť- moja sesternica prvé dieťa nedojčila- nedalo sa, druhé- chlapca dojčila do 5 rokov. Odstaviť sa nechcel, ona ho nechcela trápiť, tak ho nechala tak. Skončil to nakoniec on, keď uznal, že už je fakt veľký 😀

romcovaklarka
6. jún 2012

@lilly2711 Koukala jsem na tvůj blog a moc držím palce tobě a tvojí maličké bojovnici. Je to neuvěřitelné, co všechno si musí takový malinký uzlíček v životě "užít" 😕 Snad už bude jen a jen líp a hlavně ta další operace ať pomůže.

lilly2711
6. jún 2012

@romcovaklarka ďakujem veľmi pekne. 🙂

luciauk
6. jún 2012

@lilly2711 držím malej nellie palce xxx pozerám, že ty rodíš každé tri roky, ja každé 4 a pol 😀

luciauk
6. jún 2012

dievčatá, mne to nijako nejde, pritom mi to vypisuje prehrávač, ktorý v compe mám. môžete to dať niektorá na youtube? prosím prosím x

strapco13
6. jún 2012

ak mate zaujem relacia na tv lux o dojceni ..odkaz cez mamilacku stranku
http://www.mamila.sk/post/televizna-relacia-o-d...

zajaciq
6. jún 2012

jej zmenil sa nazov temy, teraz som si vsimla 🙂

@lilly2711 ty si zivy priklad prevencie proti rakovine prsnika. neviem sice kto to presne dokazal ,ale keby kazda zena/matka za cely svoj zivot dojcila aspon 7 rokov dokopy, tak by nebolo tejto rakoviny... ;)

sussanah
6. jún 2012

Ahoj holky. Chci se jen rozloučit, protože končím na MK jako soukromý uživatel. Budu už na MK působit pod loginem PRO Bamboolik, ale asi už tím pádem nezavítám tady do této diskuze, budu se držet jen profilu firmy, tj. látkovky.
Každopádně chci ale říct, že mi místní podpora bude chybět 😢

A jedna poslední zkušenost. U našeho dr jsem se teď potkala s maminkou, která svého 4letého kluka stále kojí. Hezky jsme si popovídaly a moc mě potěšilo, že náš společný dr to nejen že ví, ale navíc ji podporuje v tom, že je to pouze věc její a jejího syna a že mu tím určitě neubližuje 🙂 Jen víc takových dr 🙂

vavrenka
6. jún 2012

@sussanah tomu nerozumiem, preco uz sem nemozes prispievat?

romcovaklarka
7. jún 2012

Ahoj holky, tak malej se mi "odstavuje" od příkrmů, nejradši by se jen kojil, máte někdo taky takovou zkušenost?

@sussanah To už tu pak nemůžeš diskutovat o jiných tématech jako soukromá osoba? 😕 Škoda... Jinak máte fajn doktora, to je prima 🙂

luciauk
7. jún 2012

@romcovaklarka samozrejme, aj tri dni nejedol nič, len MM. nič si z toho nerob. ponúkaj mu jedlo, ale nenúť, zasa sa rozpapá. on vie, čo je najlepšie 🙂 často, po takomto odmietaní jedla, bol potom chorý. deti sa už cítia občas zle, alebo majú len prepracovaný žalúdoček, je im teplo, skrátka oni vedia, prečo 🙂

majka1981
7. jún 2012

@romcovaklarka mali sme to uz par krat, väcsinou potom vykukol neaky novy zub, alebo dva naraz alebo styri za kratku dobu... alebo bol chory... dieta same vie, co mu najlepsie robi - ponukaj jedlo, nenut do nicoho, mozes skusit zase viacej mixovane - moj syn jedneho casu ked mu isli dvojky, tak odmietal totalne lyzicku. ked som to zistila a dala sa mu napit zo salky viacej mixovanu polievku, tak sa najedol... drzim palce, aby ste to prekonali rychlo.

romcovaklarka
7. jún 2012

@luciauk @majka1981 Dík holky. Zuby by to mohly být. Já ho samo do jídla nenutím, ale zkouším všechno možné, někdy si dá jídlo, které si může vzít sám do ruky, jindy zas odmítá jíst lžičkou, ale když si do toho namočím prst a dám mu ho oblíznout, tak to jí 😀 takže chutí toho jídla to nebude... anebo mě jen zkouší... anebo má radši mlíko... No hlady asi neuře, co. Jen jsem si říkala, pokud by to trvalo dýl, aby mu nechyběly nějaké živiny, ale snad ne. Však jsou děti, co se plně kojí do roka.

lilly2711
7. jún 2012

@luciauk dakujem, hej, tak to nejak vyslo, každe tri roky.
@zajaciq to dufam, ale skor som dojciaci maniak 😀 😀 😀 este ze v Uk neriesia tabulkove deti, inak by to take lahke nebolo.

majka1981
8. jún 2012

@romcovaklarka neboj, ziviny ma vsetky - s istotou 🙂 . to budu urcite zuby, kedze je "sam" alebo oblizne prst... to budu isto zuby, takto to bolo aj u nas. kukni na tuto fotku, ako vyzeral syn ked par dni nejedol - kym som zistila, ze on nechce lyzicku lebo ho bolela - a dala som do salky namixovanu zeleninu aby ju mohol vypit a takto sa napapal, zjedol vsetko 🙂

strapco13
8. jún 2012

@sussanah pokial viem tak pokial nebudes prezentovat svoj obchodik tak pod tym nickom pro mozes normalne debatit dalej 😉

strapco13
8. jún 2012

teda uz som to mala adresovat @bamboolik 😉 kludne mozes prispievat, len by si nemala prezentovat svoj obchodik, cize bez reklamy
vela PRO chodi normalne do diskusii

ajkuska
8. jún 2012

ahojte, tak aspoň takto virtuálne sa k vám pridám, ja dojčím zatiaľ 16 mesiacov a pripadám si ako marťan - nikto v mojom okolí nedojčí a dokonca mi posledne naša pediatrička povedala, nech už dojčenie ukončím z čoho som bola dosť sklamaná, že ma na to takýto názor. synček zaostáva motoricky, ešte nechodí, ale pomaly to dobieha, poctivo cvičíme, tak aj na to si vypočujem, že dojčenie mu nepomohlo, ale inak si myslím že mu pomáha až teraz bol prvykrát chorý.

jakelina
8. jún 2012

@ajkuska s tím jsem se ještě nesetkala, že by lékařka odrazovala od kojení. Já kojím nejmladšího a je mu 27 měsíců. Doktorka se na to teda naposledy ani neptala, asi už nepředpokládá, že bych ho kojila, ale je to jenom moje věc a vyhovuje nám to.

vavrenka
8. jún 2012

@ajkuska si super, je uplne uzasne, ze kojis aj napriek tomu, ze okolie na teba tlaci, aby si prestala. nedaj si vziat, to co intuitivne citis 😉 , ja mam sice este malu slecnu - o 10 dni rocnu, ale uz som si aj ja vypocula. a hlavne od lekarov!!!!- mam zdravotne tazkosti, ja planujem dojcit do prirodzeneho odstavenia. nech si hovori kto co chce 😉

stvura
8. jún 2012

@lilly2711 tak to mas fajn...ja som zmenila pediatricku, nakolko mi ta stara riesila vzdy deti - obe su mensie a utlejsie na svoj vek, takze obe tesne na hranici, mala troska pod hranicou...uvidime ako treti, no vyzera to ze je detto ako dvaja pred nim 😉
@ajkuska nedaj sa, je to zrejme preto ze vela pediatrov je platenych vyrobcami UM (ved v kazdej cakarni visi minimalne 5 odkazov na UM, no ani jeden na laktacnu poradkynu)
@vavrenka ja mam paradentozu 2st, momentalne zakonzervovanu a tiez sa mojej paradentologicke nepacilo ze dojcim bez prestavky uz pomaly 4r 😉