Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

zuzkat1
8. nov 2010

@veronika81 ja sa bojim toho aby to aj u mna nebolo viac ako tri roky... presne podla toho ako pises ze este tyzden dva a mesiac a hups...uz sme na ZS 😀 😀 ale to uz budem musiet ukorigovat nejak s rozumom okolo tych troch rokov🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@alice.cer a co je na tom divne?🙂 moja prave teraz spadla a nic nezabralo tak som jej ho supla do pusy a je dobre🙂 ved ked kojis tak sa babo zaroven aj upokojuje, preto mnohe babatka aj zaspia na prsniku,lebo je to nielen jedlo aj hrozne dobry pocit pre ne, su blizko maminy a maju tam istotu pocuju jej srdce, ved to pocuvali 9 mesiacov🙂

bezaz
8. nov 2010

@alice.cer a pouzivat dudel ako ukludnovadlo ti pride normalne?? 😀

zuzkat1
8. nov 2010

@alice.cer k tomu budeniu moja sa budi aj 6x a co? mne to nevadi tak co je na tom zle... a nebudi sa kvoli kojeniu, budi sa lebo cestuje po postielke a vzdy narazi do postielky hlavou a to ju zobudi... a keby sa aj na kojenie budila (ja ju kojim vzdy ked vstane) tak ani to mi nevadi ako mozeme vediet ze to dieta fakt nie je smadne? ja sa tiez v noci hocikedy napijem🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@bezaz suhlasim s tym dudlom... normalne nechapem ked vidim 2 ci trojrocne dieta s dudlom v puse... mne to pride divnejsie ako kojenie v tom veku ked uvazim ze by som musela UM davat keby som nekojila lebo KM je alergen...

leelo
8. nov 2010

baby, mate pravdu s tym dudlom. mna to vobec nenapadlo ako argument. vseobecne sa velakrat nezmozem na slovo, ked tu citam napr. o asexualnosti dojciacej zeny a pod. 🙂

sussanah
8. nov 2010

Tak jsme vcera meli s malym nas prvni vyjezd na pohotovost. Chudak si skripl horni ret a retni uzdicku mezi rezaky, no vypadalo to hrozne, ale v podstate je v poradku, zadna tragedie a pujdeme uzdicku strihat. A vis co @alice.cer ? Ani netusis, jak jsem byla v tu chvili vdecna za to, ze kojim, protoze to jedine ho uklidnilo, i kdyz mu slo velmi spatne sat, alespon neplakal bolesti a zklidnil se tak, ze na neho mohl alespon Dr sahnout a pomoct mu 😔 Takze za sebe rikam, ze kojeni a prso je na uklidneni vyborna vec a vubec nic divneho mi na tom neprijde 🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@leelo asexualnost? no to mi ani nenapadlo... a ani moj mm sa nestazuje ked kojim pred nim 😉 podla neho je to uplne prirodzene a tiez mu nevadi ked kojim aj vonku, len to uz ma vseliako prikryva a ukryva a hlada daky tmavy kut ze nas neobkukavaju😀

alice.cer
8. nov 2010

ano, dudel pro dvouleté a starší dítě je zlozvyk, stejně jako kojení staršího dítěte. řekla bych, že do roku a půl je to běžné, ale čím je starší, tím je to prostě divnější. nebo vám přijde zcela normální, pokud dítě na hřišti matce odhrne tričko, a sápe se do podprsenky? co z toho ty starší děti mají? živiny, vitamíny? mami, dostal jsem pětku z chemie, dej mi cucnout, ať je mi líp 😀 😀 😀

bezaz
8. nov 2010

@zuzkat1 aj dojcenie vonku sa da elegantne vyriesit, napr trika od www.premamu.sk 😉

andrejka1983
8. nov 2010

ach ženy....zavidim vam že kojite tak dlho, ja som kojila 3 mesiace,mala si potom zacala pýtat mlieko čoraz častejsie plkala a tak a kedže byvame u svokry,furt som počuvala: mas asi zle mlieko, preto place, dame sunar alebo niečo, to ho len trapiš, uvidiš že ked dame poriadne mlieko, hned prestane. a tak som z toho bola na nervy,a možno som tým padom stracala aj mlieko ja neviem,už ked revala fakt často tak som povolila a dali sme sunar a bol pokoj.Mala neplace, prespi celu noc, ma 5 mesiacov je krasna a zdrava....ale mne je strašne luto za tým pocitom ked papala moje mliečko.co už, možno pri druhom babatku budem silnejšia 🙂)))držim palce

bezaz
8. nov 2010

@alice.cer bohuzial pomer dvojrocnych dojcenych deti a dvojrocnych deti s dudlom je neporovnatelny.. a tipni si pre ktoru skupinu 🙄

zuzkat1
8. nov 2010

@alice.cer a tebe nejak ublizuje to dieta na ihrisku,ktore strhava z matky tricko? lebo mne nie... a co ma z toho to dieta mozno je smadne🙂 a ked to matke nevadi tak preco nie? a ma z toho este aj to ze mu mama nemusi dat UM lebo kravske je este pre 2rocne nie moc vhodne...

zuzkat1
8. nov 2010

@bezaz ja nosim take tricka s velkym vystrihom a teda len stiahnem dole a je to a zvyknme (zvykla som plienku cez plece dat ale to uz daaavno nefunguje lebo mala musi vsetko vidiet... a najhorsie je za on aked na nieco pozera hned sa pusrti a to sa potom tazko maskuje😝

anjelicek26
8. nov 2010

Inak mam pocit, ze tu panuje nazor, ze starsie kojene deti sa sapu na prsnik a vyzaduju kojenie aj vonku a bohvie co este... a to predsa pravda nie je... ja som od roka malu vonku vobec nekojila... len doma, v posteli, dobre to vedela, a ani ju nenapadlo pytat inde... vonku dostala vodu ci nejake ovocie... vobec s tym nebol problem... preco by aj mal byt?

sussanah
8. nov 2010

@alice.cer ne, me osobne neprijde normalni, kdyz se dite sape matce na hristi do vystrihu pripradne si to revem a vztekanim vynuti, ale to nema nic spolecneho s dlouhodobym kojenim, je to spis o vychove a nastaveni hranic 🙄
A ano, predstav si, ze i starsi deti v tom mlece maji ziviny a vitaminy 😝

zuzkat1
8. nov 2010

@andrejka1983 hlavne ze je spokojna a zdrava, a svokru netreba pocuvat🙂 len sa usmej prikyvni a urob si po svojom ved je to tvoje dieta🙂

alice.cer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
8. nov 2010

inak este dodam, ze ja iste nebudem patrit medzi matky kojace 2rocne deti na ihrisku..uz len preto lebo vtedy uz mozem dat vodu ... ale ked to nejaka matka robi tak mi to nevadi... zatial kojim aj ja vonku,lebo mala sa len teraz uci pit vodu...asi 2 tyzdne skusame ale moc nechce, takze pije v podstate len mm🙂

leelo
8. nov 2010

@sussanah to ma mrzi, ze ste mali taky "uraz". a som rada, ze ste to zvladli... presne za toto som aj ja dojceniu vdacna 😉

zuzkat1
8. nov 2010

@alice.cer vsak to je super🙂 aspon ti to zlepsi naladu sa zasmejes a vsetci budu spokojni 😉

bezaz
8. nov 2010

@alice.cer k tomu sapaniu, moje dieta sa na mna nikdy na ihrisku nesapalo, ani som to nikdy nezazila, takze neviem, ci si to vobec niekde videla 😉 ak si vypytalo "meme" a boli sme v situacii, ze sa nedalo alebo som ja nechcela, pekne som vysvetlila a bolo.. bez revu a sapania.. pride ti normalnejsie, ked sa dietatu pri akejkolvek prilezitosti, ked zacne len mrncat, narve dudel do ust??

@zuzkat1 take odhalovanie nemusim, tieto trika mi zakryli aj vrch hrudnika a prsa, malej to nevadilo a ak sa aj zo zvedavosti odpojila, tak ta latka sklzla tak, ze nebolo nic vidiet 🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@sussanah jaj chuda male 😔 ale dobre to dopadlo... ja bonznem na moju malu ze ma odrazene zo zubka,ale netusim kedy sa to stalo,lebo ona ani nezaplakala... len pozeram a tam kusok zubka fuc...uz aj peru mala rozrazenu ale len trosku a je sama modrina na nozickach... ona je ako zly chlapec🙂 neviem po kom to dieta je😀

leelo
8. nov 2010

@zuzkat1 par stran do zadu tu niekto zatrel o asexualnosti dlho dojciacej mamy, pripadne tandemoveho dojcenia 😅
to som si uz zvykla, ze ludia viania dojcenie za vsetko, ale ze za svoje sexualne problemy - to ma nenapadlo 😝
s tou vodou sme podobne na tom, maly sa ale pred par mesiacmi naucil pit z pohara, tak uz beriem pohar aj von. prenho vsak je moje mliecko ajtak nenahraditelne, cize ma vzdy prednost

zuzkat1
8. nov 2010

@bezaz no ja som preto davala este tu plienku... tak nebolo nic vidiet, lenze ona tu plienku strhavala... a ked som mala napriklad ze tricko a nad tym svetrik teda ze nieco este zakryvalo cast prsnika tak ona to tahala na vsetky strany a aj zabudla ze sa ma kojit...proste ju to rozptyluje... ja inak ani neozem kojit ked je vala ludi, ani ked ide radio ci telka ani manzel tam nemoze byt,lebo ju vsetko rozptyluje...

zuzkat1
8. nov 2010

@leelo ja este cakam na to aby sa naucila pit...zatial sa s tym len hra a vsade je voda len v nej nie... uz som aj skusila tie detske dzusiky co sa riedia vodou,ale ani to nechce a ona je taka zaneprazdnena ze nie vzdy sa chce kojit cez den... preto skusam aspon po obede nech ho zapije ale ani to nechce... vlastne ani jest nechce... ona len lozit chce🙂 a teraz uz chodit skusa🙂

leelo
8. nov 2010

@bezaz super tricka, idem hned nieco poriesit, sak do 7 rokov ked chcem kojit, tak to perfektne vynosim 😉

carodejnica
8. nov 2010

@andrejka1983 ach jo, smutný príbeh... ☹ nesmieš sa dať odradiť, ale to je ťažko, keď si takto pod tlakom... držím moc palčeky aby to nabudúce vyšlo a svokre daj prečítať občas nejaké tie "kojo" články v Mama a ja, nech sa poučí... 😒

andrejka1983
8. nov 2010

@zuzkat1 ahoj zuzi, hej mas pravdu, tak sa aj snažim robit...vieš, svokra nekojila svoje deti od narodenia, že vraj nemala mlieko,ani jej dcera nekojila, že iba v nemocnici a doma hned nabehli na sunar...tak asi preto nie su zastancom kojenia, nepoznau ten krasny pocit ked tak usilovne taha z prsnika a pozera sa do oci, usmieva sa a jazýček beha kade tade🙂

lucinka1104
8. nov 2010

môjho syna kojím 2 roky a 6 mesiacov a malú 6a pol a čoskor už mliečko nebudem mať vôbec jemi to staršne ľuto ale ona ani veľmi nechce nie ako luky