Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

nice202
28. mar 2011

@majdula 😲 😲 😲 to asi pisala nejaka pubertacka.

majdula
28. mar 2011

@nice202 Ani ne, v pase ma 4leteho chlapecka a je v 37tt zaroven... 🤐

Ja to neresim, ani se me to nejak zvlast nedotklo, vyslechla jsem si v okoli mnohem horsi veci na adresu "dlouheho" kojeni a to bylo od me detske dr. nebo od pribuznych, to je horsi nez od nejake cizi baby na netu 😉

@bobocka Vidis a muj gynekolog mi prave rekl, ze kojit prestavat nemam, ze me v tom moc podporuje a ze to rozhodne neskodi ani jednomu ani druhemu diteti... jeste ze aspon nekdo 😵

nice202
28. mar 2011

@majdula Tak potom nechapem zmyslanie celkom. este som tu raz citala nazor, ze to je pedofilne 😀 a mamka si nechce znicit prsia, lebo to je sexualny symbol 😖. ale tak nevysvetlis, ani keby 1000 doktorov sa zhodlo, ze je to prospesne kojit aj nadalej, stale budu niektore tvrdit opak. na mna sa uz moja mama pozera divne, ze dokedy chcem kojit, ale u nej sa to da pochopit, kedze ma kojila 6 tyzdnov....

apollo11
28. mar 2011

Ach jo, baby, já vám závidím.. to moje šídlo se snad definitivně odstaví, už nevím, jak ji přesvědčit ☹ Podle mě není v normě, že by se v tomhle věku dítě chtělo odstavit, ale určitý procento třeba jo 😕 Začalo to bojkotem, který pak jakože zlehka přešel, ale zase se vrací - od počátku ale žádný vztek nebo pláč, prostě jen nezájem a házení šibalských úsměvů.. Jedině v noci se 1x napije - myslíte, že nám stačí aspoň to noční kojení, má to význam? Sice jsem chtěla noční kojení pomalu odbourat, ale v zájmu zachování ho teď rozhodně rušit nechci.. akorát nevím, jak dlouho mi při téhle frekvenci může MM vydržet..

majdula
28. mar 2011

@apollo11 Nech ji zit, nepresvedcuj 😉 jestli uz nechce, tak vi sama nejlip, proc... Kdyz bude chtit v noci, dej v noci, kdyz ne, tak ne, zas to ber tak, ze nebudes pak treba muset odstavovat s placem triletacku 😉
Fakt je, ze kolem roku u nas bylo stejne obdobi, taky kojeni uz jen v noci, pres den nezajem, doslova se prsu vysmival 😀 tak jsem ho nechala byt, smirila se s tim, ze jsme skoncili... a prcek ale zase pit zacal...

apollo11
28. mar 2011

@majdula Fakt začal? 🙂 Jako beru to taky celkem v pohodě, žádný násilí, ale mrzí mě to, s tím nic nenadělám 😔 Budu teda dál kojit v noci a jestli to vyšumí, tak to vyšumí.. a přesně to vysmívání 😀 - takový mimino a už mi to takhle natírá, kam se hrabe nepochopení okolí 😀

bobocka
28. mar 2011

@majdula no vsak jasne,ze to neskodi.to ten moj je trosku mimo,ale uz som si volala inemu doktorovi a zmena bude v nedohladnej dobe,tak sa veeelmi tesim 🙂.akoze ten moj uz viacero kiksov porobil, ale akonahle zapilil takuto hlupost ohladom dojcenia ( a ja som na toto strasne citliva,lebo dojciacich matiek je malo a ked sa potom dozvedia taketo sprostosti,tak prestavaju kojit a uuuplne zbytocne) no proste to bola posledna kvapka a povedala som si stacilo a uz som ten presun k inemu zacala riesit 🙂 mas stastie,ze mas tak super gynekologa 😉

sussanah
29. mar 2011

@apollo11 taky si myslim,z e neres. Frekvence 1x denne na udrzeni bude stacit, pokud mala bude mit zajem. A pokud ne, tak se proste sama odstavi a ty vis, ze to byla jeji volba a bude to bez slzicky 😉

@majdula Holka teda o tech poslednich "vyzkumech" nema moc prehled, pokud tvrdi takove hlouposti 😉 Ale jak je nekdo presvedceny, tak s tim nic neudelas.. Tak snad ten tvuj "chudacek" miminko zvladne a dostane v tom MM alespon neco vyzivneho 😉 😀

U nas teda zatim odstaveni nehrozi, maly pije jak duha. POzitivni ale je, ze uz k tomu nemam takovou averzi, takze v pohode. Spis me ale zacinaji docela dooost bolet bradavky, jak maly zatahne 😖
JInak jsem nekde cetla, ze byla Iva Kubelkova zvolena za zenu s nejkrasnejsim dekoltem. A pak se k tomu vyjadrila tak, ze ji to docela prekvapuje, protoze uz 4roky v kuse kojila a teprve nedavno prestala kojit svou 2letou dceru. Tak me to potesilo 🙂

apollo11
29. mar 2011

@sussanah No co už 🙂 taky myslím, že i to jedno má smysl, tak to ještě nechám dojet. Občas jí ještě dám odstříkané, to pije v pohodě, ale mě už to neba - s odsávačkou jsem strávila fakt hodně času a už jsem ji měla uklizenou hluboko ve skříni 🙄 Docela by mě zajímalo, jak by se tvářila, kdybych jí odstřihla i to noční, to by slzičky byly 😀

reruna
29. mar 2011

@apollo11 podívej se na kojeni.net, je tam celkem dost příběhů, že kolem toho 9-10 m se dítě samo odstaví, tak si přečti, co tam třeba těm maminkám radí paní Jiřinka, je to v sekci otázky a odpovědi, možná znáš. A být tebou, tak bych to nějak taky moc neřešila, nabídni a když nechce, tak nechce, přece násilím ji nebudeš nutit. Starší byl něco podobného, taky přes den kojení moc nechtěl, od 9 m chtěl už jen jedno prso, tak jsem pak kojila už jen z jednoho a pak už jen večer a ráno a před 1. narozeninama odmítl úplně, vím, že to hodně mrzí, nabízela jsem, ale nechtěl, tak co nadělám... Mladší mi to pak vynahradil bohatě

reruna
29. mar 2011

@sussanah jo o Kubelkové jsem to věděla, ale teda do jejího dekoltu mám hooooooodně daleko!!! 😀 😀

apollo11
29. mar 2011

@reruna Díky, koukala jsem na to, ale vesměs na to asi není rada.. ono se to v jeden moment zlepšilo a už to vypadalo, že se to vrátí do normálu, ale moc dlouho to nevydrželo. Určitě jí to nenutím, naopak jsem se stáhla a čekám, jestli sama projeví zájem.. Já jsem ráda, že jsem kojila v podstatě bez problémů celou dobu, od začátku to bylo hrozně fajn, tak to neberu tragicky, kdyby to mělo skončit - pozitivní přínos to mělo pro nás pro obě 🙂 a naopak budu jen ráda, když se to finální odstavení obejde bez slz, ale to se ještě ukáže 😉

sussanah
29. mar 2011

@reruna jj taky si o takovem dekoltu muzu leda tak nechat zdat a to kojim teprve prvni dite.. U druheho je uz budu mit u pasu 😀

jaa
29. mar 2011

Holky....nějak se mi nedaří toho závisláka odstavit...☹((((

majdula
29. mar 2011

@jaa A vadi ti to? Na druhou stranu to ber tak, ze je to zrejme posledni dite, ktery kojis, tak je treba si to uzit 😀 (nebo planujete dalsi?)
S odstavovanim neporadim, ja doted resila spis naopak, jak neprestat kojit 😎

firstbaby
30. mar 2011

@bobocka Hej Dee, jasne, ze zmena gynekologa...mne moj povedal, ze dojcenie bolo, je a vzdy bude vylucne matkinou zalezitostou...a takisto nasa pediatricka povedala, ze do roka je to fajn a potom je to na mamine, ale ze pri zubkoch a inych neprijemnostiach je to len vyhodou...my sa uz za tyzden cickame uz rok...jeeeej 😀

jaa
30. mar 2011

@majdula už docela jo...Nemá totiž zábrany před nikým a kor,když je unavená,tak to je celkem síla... 😅 Já si kojení užila až,až..čyři děti a kojím už skoro 6let...S přestávkami.. 😀 😀 😀

zuzkat1
30. mar 2011

baby mam taky maly problem... mala sa uz v noci budi len 2 maximalne 3x...obcas len raz... a mna to trapi lebo sa bojim aby som mala dost mlieka... este aspon rok a pol... no doteraz som kojila aj 6-7x a teraz len priemerne 2x a prislo to hrozne nahle... vzdy mam v noci naliaty prsnik (kojim len z jedneho) a teda neviem ...rozmyslam ze ho budem aspon tesne pred spanim odsavat...

zuzkat1
30. mar 2011

@majdula tak ja neviem ako by som tej dotycnej babe z netu reagovala ale moc pekne by to asi nebolo, normalne mi stupol tlak teraz ked to citam...

olifcek
30. mar 2011

@zuzkat1 neboj nic, my tiez v noci 2-3x uz len, mm mame dost, neboj nic 😉

reruna
30. mar 2011

@olifcek buď ráááááááda! mllíko se ti určitě neztratí

leelo
30. mar 2011

@zuzkat1 urcite neodsavaj. ved produkujes pre svoje dieta a nie pre odsavacku. ked ma taky rytmus spanku, prsniky sa coskoro prisposobia. moj maly sa cca v 9.mesiaci prestal v noci budt uplne, mala som vzdy mokre nielen pyzamo, ale aj celu postel, ale do tyzdna sa to dalo doporiadku.
bud rada, lepsie sa vyspis. ono by bolo naivne ocakavat, ze sa budu dojcit stale v tom istom tempe az do 3 rokov. ak pocas dna prsniky aktivne ponukas, nemas sa coho bat 🙂

olifcek
30. mar 2011

@reruna ja viem, ze nestratiii, my dost mm papame i pocas dna a posl tri dni opat i v noci, zuuubky nas trapia...

reruna
30. mar 2011

@olifcek jé, to mělo být vlastně pro @zuzkat1, a´t je ráda, že se konečně trochu více vyspí, vždy´t 6-7X za noc, to se pak nevyspí ani jeden, to znám, taky jsem si to zažila asi do roka, ale pak se nám to taky zredukovalo na ty 2-3 kojení za noc, a prsa se brzo srovnala a bez odsávání. No a před měsícem jsme noční kojení zrušili úplně, protože starší byl hodně nemocný a já jsem spala 2 týdny s ním v pokojíčku, mladší s mm v ložnici a ze začátku pro mě mm chodil na kojení, ale pak se malej přestal budit, on se mm asi možná kolikrát na nějaké mrčení nevzbudil, tak to malýho asi přestalo bavit a po týdnu už prospal celou noc, tak nám zůstalo kojení jen ráno a večer.

bobocka
30. mar 2011

@firstbaby uz mame spolocneho gynekologa 😉 ododnes 😉

bertica.h
30. mar 2011

ja vám len chcem napísat,že aj pri kojení velkých detí sa dá vyspat..nám posledné týždne anetka krásne spí,budí sa iba 1,maximálne 2x..vždy ju síce musím nakojit,ale nedá sa to porvnat s tým,ked sa mu budila aj 0x..je to užasný pocit 😵 😵 konečne sa vyspat a íst sa sprchovat bez toho,že ma manžel príde zavolat,že sa zobudila 😀

stvura
30. mar 2011

@bertica.h Jasne ze sa da...moj starsi spaval od roka a pol s jednym budenim, od dvoch rokov spi celu noc (ale uz sa dojcime len rano a vecer kvoli narokom dcerky, niekedy len vecer)...ale zasa sa nevyspim ☹ , lebo dcerka je 6-8x v noci hore...

zuzkagonos
30. mar 2011

kojí ten kto chce kojiť 🙂 Prvú dcérku som kojila 21 mesiacov - hodinové večerné zaspávanie som už nezvládla a povedala som si dosť 🙂 a druhá dcérka má 13 mesiacov - kojíme sa, v noci spí oveľa lepšie ako prvá - zobudí sa 1 - 3x ako kedy, pohoda - dám jej a spíme ďalej 😉
Je to vymyslené geniálne 😀 😀 😀

firstbaby
30. mar 2011

@bobocka najsamlepsie si urobila... 😉 he´s the best by far in this crappy town 😎

firstbaby
30. mar 2011

@leelo suhlasim s tebou...my sa cickame max 2-krat v noci a asi 3-krat za den...a mliecko je a dufam, ze tak skoro neodide... 😉