Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

abbey1
24. aug 2011

@drzubok Tu nejde len o gramatiku,ale často mám problém prečítať,čo chceš povedať.A ako si zasa dovoluješ súdiť môj prístu p k chrupu?Si v kontakte s mojou ošetrujúcou zubárku,či máš k našim záznamom,alebo máš web kameru v našej kúpelni?
Schválne už nechodím do témy o zúbkoch,ale ty si ma najdeš.

bambi2
24. aug 2011

@abbey1 on ma doma krystalovu gulu 😀 😀 😀

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 sudit si dovolujem na základe toho co tu z teba vychádza. btw- fotka... ze nemas sestky mozno sedmicky hore dole-. a to nemusim byt sensibil

abbey1
24. aug 2011

Už dosť.Téma je o dojčení.Dojčím,som spokojná ja i moje deti.Kto s tým má problém-jeho problém.

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 o.k. dost. a typni si odkial to viem 🙂

lucy1990
24. aug 2011

@drzubok ty co riesis? Dalsi rypalko co nema po nociach co na robote 😖

abbey1
24. aug 2011

Ešte ako odborník na plastickú chirurgiu zabudol podotknúť ako dojčenie škodí našim prsiam. 😉

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 proti tomu nemam nic ani proti tebe,skodazesi z tohoneberies nic a vsetko beries ako provokaciu

estterka
24. aug 2011

@drzubok poviem ti jednu vec,k zubarke chodim na slovensku,lebo som nasla vynikajucu profesionalku a odbornicku a neviem si ju predstavit,ze by robila to,co robis ty tu. a uz vobec by sa nebavila s niekym kto o to nema zaujem a o nicom ho nepresviedcala. 😉

drzubok
24. aug 2011

@estterka no v tom je problem. vambuln.je vsetko treba robit s citom. a nesud moju kvalitu. tie prispevkysu skor ako provokacia aby sa prítomné zamysleli.... a dookola neomielali pokazene zubky...........................................

estterka
24. aug 2011

@drzubok nevsimol si si,ze pises dost nezrozumitelne? co je to vambuln???

drzubok
24. aug 2011

@estterka v ambulancii

drzubok
24. aug 2011

@estterka nevsimol

bobocka
24. aug 2011

@drzubok a teraz uprimne..o co tebe vlastne teraz ide? ja fakt nechapem 😕 fakt neutocim,len som sa v tom celom stratila.dost dobre nechapem pointu tohoto natahovania sa tu 😕

abbey1
24. aug 2011

Mňa mrzí,že som sa do toho dala zatiahnuť.Ospravedlňujem sa adminom,keď budú mazať.
V dobrej viere som prispela do témy o dojčení.

bobocka
24. aug 2011

@abbey1 a co by tak mazat mali? 😀 😀 😀 vsak nic strasne zas povedane nebolo 😉 len stale nechapem pointu 😕 mozno sa zajtra dozviem 🙂

abbey1
25. aug 2011

@bobocka Len sme boli riadne mimo témy.Pointu som nepochopila ani ja.len som napísala príspevok o dojčení a Dr zúbok si ma našiel a vyjadril svoj názor na dojčenie.Ak nájdeš poitu,prosím daj vedieť aj mne: 😉

baranovadanka
25. aug 2011

ja som kojila dcerku do 26 mesiacov nakoniec sa odstavila sama teraz si vystaci s kakavkom :D a jednoznacne to bol super zazitok ked za mnou pribehla ze mami daj mi mlieco :D este aj teraz sa chodi mojkat a je taka pritulna. syna som kojila kratko po prvej sekcii som nemala mlieko a ked sa na to spätne pozriem chyba mi to ...

bibap
25. aug 2011

@baranovadanka ako Ti to chyba? vidis, ze je menej pritulnejsi?

baranovadanka
25. aug 2011

@bibap aj to sice sa tiez sem tam pride pomojkat ale je to podstatne menej ako dcerka a nebude to tym ze je starsi ani ked bol v jej veku nebol "mojkaci typ"

zuzkat1
31. aug 2011

jej baby, ja posledne dni odpadavam od unavy... druhe tehu je milionkrat horsie ako prve... nemam si kedy oddychnut a nonstop je mi na vracanie.. mala ta sa chce kojit snad este castejsie ako predtym a aj ked sa snazim ze nedam, ona zacne ze mama mama objima ma a pusinkuje a ked ani to nezaberie zacne sialene plakat ... ☹ v noci je stale tak 3-4x hore ale to sa celkom da... ovela viac ma vycerpavaju dni...

majdula
31. aug 2011

@zuzkat1 Je, ty cekas druhe miminko 😵 Moc gratuluju! A preju hodne stesti... a pevne nervy 🙂

Ja kojim porad oba... 😅 a jak je starsi uz "velikej", tak uz se me na to ani nikdo nepta (nikoho uz to nenapadne, ze by mohl byt kojenej), takze se nemusim obhajovat 😎 Nejhorsi to bylo kolem roku - roku a pul, kdy mel kazdy potrebu mi do toho kecat 🙄

sussanah
31. aug 2011

@zuzkat1 taky se pridavam ke gratulacim 🙂 Uplne si vzpominam na ty zacatky, bylo to fakt fuj fuj. Asi to ty deti vyciti, ze se neco s mamou deje a mozna o to vic chteji kojit. Na me se maly taky uplne prisal ekdy koncem toho prvniho trim, ale pak se to zlepsilo. Ale zas byl mladsi tou dobou a nikdy jsme tak moc nekojili jako vy. Ale vydrz, bude lepe 🙂

Jinak my uz teda opravdu nekojime, maly se odstavil (s mou lehkou dopomoci) cca v 21m. Sice jeste porad ma nekdy tendence se prisat, zvlast kdyz me vidi nahou (spime bez pyzama), ale ma z toho spis uz jen srandu. A hlavne mliko uz neni, zacina mi jit mlezivo, takze akorat se mlady zkusi chytnou (spis uz jen jako) a ukaze ze mlicko neni a jde si po svych 😀 Kazdopadne jde videt, ze na kojeni bude asi jeste dlouho vzpominat 🙂

kaja73
31. aug 2011

@zuzkat1 Co to citam? 🙂 😕 Tak gratuljem k druhemu tehu. 😵 Prajem pevne nerviky a nech ti to rychlo uleti-nie ako mne-nemalo to konca kraja a same problemy boli/myslim tym v 2 tehu/ Držte sa.

zuzkat1
2. sep 2011

@majdula ahoj🙂 dakujem🙂 no snad to dotiahnem do konca kedze sme este len v zaciatkoch😅 no hanka ta je ako cucaci stroj😅 nonstop by pila... a presne dnes som bola v robote za babami a tam vsetky v soku ze este kohim ked uz ma takmer 20 mesiacov a ze budem musite prestat kedze som tehu - ked som im oznamila ze budem kojit do konca a potom obe deti naraz tak z toho normalne odpadavali ze to su za napady😀

@sussanah dakujem🙂 snad sa to zmierni najhorsie je ze mi je nonstop zle... stale ma napina a na rozdiel od prveho tehu aj vraciam a proste mi je stale zle - unavena, vycerpana a uplne na pokraji kolapsu☹

@kaja73 dakujem🙂 no ani toto tehu nie je prechadzka ruzovou zahradou☹ stale mi je zle☹

makak21
2. sep 2011

Ahojky...koukám, že patřím mezi vás 😀 😀 Synovi byli v červenci 3 a stále je kojený 😉 Na jaře se mi relativně nenásilně podařilo odbourat kojení "kdykoliv" během dne a zůstalo jen na usnutí a po probuzení 😀 Teď jsme odbourala to před usnutím, tak konečně po 3 letech usíná jen s pohádkou, otočí se a spí a zbylo nám jen to po probuzení...Musím říct, že s jeho povahou bylo snad do toho jara nemožné ho odstříhnout, tak jsem ráda, že to jde takhle, i když pomalu, ale jistě 🙂

A na lidi já dost kašlu 😉 Rodina se dost divila, měly i nějaký řeči, ale je to můj život, můj syn a oni rychle pochopili, že si do toho kecat nenechám a je klid 🙂 A od cizích, kteří do toho nevidí, je to jen výkřik, který ani neberu v potaz 🙂

stvura
2. sep 2011

@zuzkat1 gruatulujem, hlavne sa nenamahaj a s dojcenim to urcite zvladnes...super! To cim prechadzas mi je dokonale zname, no nastastie ja som to mala ako prve tehotenstvo, ak by to bolo pri druhom rovnako zle, tak neviem, neviem....Sranda, ze niektori ludia sa pozastavuju nad dojcenim len 20 mesacneho dietatka... 😎 . Mi sme obcasnym cucnutim uz prekonali milnik 3 roky a pohoda, dzez... 😀

kaja73
2. sep 2011

@zuzkat1 Aj ja som si tykala v veckom-presne 15 tyždnov.Potom už len obcasne napinania boli.No tie problemy neskor boli horšie-od 19tt mi hrozilo prasknutie maternice po 1 cisaraku-mala som zuženu jazvu- a posledne 3m som len ležala a krvacala.Jaj,nikdy viac. 😖 -ten strach bol hrozny.

sussanah
2. sep 2011

@zuzkat1 neboj, bude lip 🙂 Sice znam i ty, ktere poctive blijou az do konce, ale to jsou fakt vyjimky. Uvidis, ze do mesice ti bude o stopro lepe. I kdyz, kdyz si na to vzpomenu, tak normalne nevim, jestli ten prvni trim nebyl pro me horsi nez ted tech poslednich par tydnu. Sice ted uz se sotva vlecu a taky pada na hubu unavou, ale ten prvni trim byl podle me fakt horsi, to jsem myslela, ze proste padnu uprostred dne a at si mlady dela co chce 😀

majdula
2. sep 2011

@sussanah Covece ty uz to mas za par! To je neskutecny. To tak leti 🤐 Drzim palce, at je porod i vsechno potom prima 😵