Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

dana3262
12. nov 2010

@leelo prave ze ho asi bude i uspavat, pokud zas nebude mit dalsi ze svych podarenych veceru, kdy usina az o pulnoci. Coz posledni dobou neni vyjimka. Myslis, ze muze jit spat bez mlika uplne? On moc ty tekutiny nepije. Da se rict, par kapek. Jinak vcera probihalo dalsi z hroznych uspavani. Asi na 4x, i moje mama zkousela, mame obe vyrvany pulku vlasu a ja jsem jeste pokopana. 3x jsem kojila a stejne se asi po hodine probudil. Hrozne plakal. I po kojeni, tak me partner premluvil, abychom mu dali UM. Vypil 200ml a spokojene usnul. Udelala jsem mu takovou redinu. Jen 4 odmerky misto 6. Se partner zlobil, ze jsem hrozna. Kazdopadne nevim, co si o tom mam myslet. Ale stejne se probudil asi po 2h a pak se budil snad po hodine. Uf.. Posledni 2 dny si pripadam jak zhulena, potrebovala bych se vyspat. Zacnu asi s nejakym prikrmem. Chtela jsem az aspon v tech 10.m ale zacinam byt fakt vystavena. I kdyz takovahle faze uz 2x probehla a zas jsem to ustala.. Ja nevim.. A s tim odstrikavanim-me se to mlicko jako vubec neudela. Driv to slo vyprovokovat tou odsavackou, ale ted uz ani to nejde. Vzdycky jsem zacka odsavackou a kdyz se mlicko zaclo delat, tak jsem odstrikala rucne, ale mela jsem taky modriny a sedrenou kuzi (mam hrozne citlivou-ekzem) a taky to nici prsa(rikala mama).

@zuzkat1 ja bych nedala.

zuzkat1
12. nov 2010

@dana3262 kvoli comu? nieco z toho nesmie?

zuzkat1
12. nov 2010

@dana3262 osobne si myslim ze vo vasom veku bude ovela ovela lepsie davat prikrmy ako UM...

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Skus davat rooibois caj natur.Mne ho maly pije už 2 mesiace.Ma zloženie podobne mlieku,plus je to prirodne antihistaminikum.Je vhodny pre tehotne aj pre kojencov,pozitivne tiež vplyva na imunitu.Ja ho trochu sladim javorovym sirupom a davam don trochu praškoveho C vit. z DM ka.Fakt to malemu chuti a viem že pije niečo zdrave.Samozrejme ochucovat nemusiš.

anjelicek26
12. nov 2010

9 mesacnemu dietatu materske mlieko - cisto len kojenie - nemoze stacit. Kto ti vravel, ze neprikrmovat tak dlho??? V tomto veku uz ma mat tri prikrmy denne... ked zacnete uvidis, ze uz vecer nebude mat taky hlad... UM je blbost...

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 to uz mozu rooibos? tentoje detsky od 6mesiacov.. tak som myslela.. povodne som mala v ruke leros ovocny od 9mesiacov ale tam bol rooibos a myslela som ze take male deti este nesmu

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Ano možu.Moj je alergik,tak sa pohybujem na fore o alergii na BKM a tam je jedna super baba,vzdelana v odbore a ja sa riadim jej radami.Zatiel mi vždy dobre poradila a tento čaj vyslovene odporuča aj tymto alergickym detom. 😉

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 a to je aj detsky?alebo normalne kupis rooibos?

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Normalny rooibois, ale len natur.Ja ho kupujem v Lidli.

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 mam doma teekane rooibos...to moze?

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Pozri si zloženie,ak obsahuje len rooibois,tak ano,ja mam Lord nelson.Myslim, že na značke nezaleži,podstatne je zloženie,aby to bol 100 percentny rooibois.Luhujem ho 3-4 min,nie tych 6 ako odporučaju,ale pomaly už začnem robit normalny vyluh.

bebel
12. nov 2010

@anjelicek26 Ahoj, mne Biba takmer vôbec nechce jesť príkrmy(začala som skúšať ponúkať jej od 5,5 mesiaca).Už by som jej dala čokoľvek, len ona len cecku visí. 😖
Ale mám kamošky, čo dojčili výlučne do 1 roka...1 kvôli masívnemu atopickému ekzému a 2. pretože jej dieťa odmietalo príkrmy.
Ona je strašne výberavá a zje toho minimum. Proste zatne zuby a otáča sa, vyhýba lyžičke a keď jej nasilu niečo narvem do pusy, tak to vyflusne. Snažím sa jej už dávať aj z môjho normálneho jedla...čo je asi najochotnejšia ochutnať.teda jej sa páči ak môže celé kusy mágať a rozotierať a potom možno aj ochutnať, ale zje len symbolicky.
najväčší úspech bol s pečeným kuraťom. 1x zjedla asi pol nožičky stehna.
Lekárka to nerieši až do roka.

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 ja ani sebe nerobim taky ten 5minutovy🙂moc je to potom silne🙂 inak milujem rooibos...dakujem za rady... tak jej mozno kupim tem leros s rooibosom tam bolo uz len ovocie okrem neho alebo skusim ten cisty... dakujem🙂

zuzkat1
12. nov 2010

@bebel pecene kura? to normalne?alebo ako si robila pre malu?..moja tiez nechce nic jest... zje max. 50-60ml a to je akoze uz dost podla mna

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Inak sa napr. odporuča davat ten čaj intenzivne cca 3 dni pred očkovanim a aj 3 dni po nom.Vraj to znižuje nežiaduce reakcie na to očkovanie. 🙂

anjelicek26
12. nov 2010

@bebel - no asi jej mliecko staci a tie trosky to doplnia... deticky toho vela nepojedia a su plne... hlavne ze jej ponukas 🙂 Ale urcite sa ti uz nebudi po hodine v noci od hladu ako dietatko vyssie... tam je jasne, ze mu to nestaci.. ak sa po kazdy raz skriabe na prsnik...

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 intenzivne🙂 to je sice fajn ale moja este nic nebola ochotna vypit okrem mm tak stale len skusame ze co by asi tak vypila...

inak baby kedy ste zacali jest citrusy?ja mam uz taku chut na pomaranc ale este som citrusy nejedla odkedy kojim..

bebel
12. nov 2010

@zuzkat1 hej, to bol môj obed s ryžou....a ona sa mi vrhala do taniera- čo sa vôbec inak nedeje, keď jej ponúkam jedlo(maximálne suchý rohlík ožužle).Tak som jej nakrájala čisté mäso, položila pred ňu na podnos na stoličke, ona si to chytila do ruky a sama si dávala do pusy. 😅
to bol jediný úspech. Zo všetkých detských výživ, mala aspoň chabý úspech mročacina s kukuricou a zemiakmi.
Tú malú pikslu zjedla za 2 dni. 🙄 Inak ani doma varené, ani s mojím mliekom pripravené detské príkrmy...0 bodov.

juli71
12. nov 2010

@anjelicek26 pravda

bebel
12. nov 2010

@anjelicek26 nebudí..chvalabohu v tomto je Biba perfektná, v noci sa budí max 2 x....a tučná je dosť. 😎

zuzkat1
12. nov 2010

@bebel moja tu pixlu tu 125g ma na 2dni a este vyhadzujem🙂

zuzkat1
12. nov 2010

@bebel co je to tucna?🙂 moja sa zobudi aj 6x

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 ja z neho robim napr aj kaše,použivam len tie,čo sa zarabaju do vody,tak si spravim vyluh a potom zarabam do toho a tiež ho primiešavam malemu po troške do obeda.

bebel
12. nov 2010

@zuzkat1 hmmm, že už má cca 10 kg , tvoja Hanka zhruba rovnako stará ma o 2 kg menej 😀
@kaja73 kaše u nás bodov- ja len nakupujem a vyhadzujem potom celé balenia.... teda chvalabohu už máme psa, tak ten dostáva bonus do žrádla.

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 moja papa este len obed, olovrant a desiatu..ziadna kasa🙂
inak dr mi dala manual na papanie a tam je ze na desiatu puding...to ako robite puding?respektive aky takym malym detom?

zuzkat1
12. nov 2010

@bebel no tak asi hladna naozaj nie je🙂 my este nedavama kase... ved to este mame cas... to ja asi az po roku zacnem na veceru kase davat..

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 my kaše musime už asi 3 mesiace,konkretne Sinlac pre alergicke deti kvoli mineralom ,vapniku.,pretože maly može len specialne mlieko,ktore stoji plechovka 78 euro a na mesiac mame len 5, takže to je necele 4 deci na den ☹ takže kašu mame ako nahradu.Inak to je uplne riedka kaša,ktoru bud musi pit z flašky ,alebo ju treba zahustit napr.pšenovou,či špaldovou obilnou nemliečnou kašou.kojit žialbohu už nekojim.Maly to razne odmietol v 7 mesiacoch.

zuzkat1
12. nov 2010

@kaja73 to nie je preklep ze 78eur? lebo ak je to fakt ze cena tak to niekto poriadne prehnal!

kaja73
12. nov 2010

@zuzkat1 Nie nie je.Je to uplne rozštiepena bielkovina na aminokyseliny.Chuti a smrdi to ako uherak.Naštasie je maly za tym ako divy.Pre neho to ma lepšiu chut ako moje mlieko 😝

anjelicek26
12. nov 2010

@bebel - aj Max sa budi len 1-2x, niekedy prespi celu noc... ale to uz od narodenia 🙂 Snad sa na tom nic nezmeni... my by sme chceli teraz zacat s prikrmami... lebo nejako prestal priberat... stagnuje na vahe a je spokojnucky, takze nejake kriticke to nie je, ale asi s tym treba nieco robit...