Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

kl2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jenovefa
18. nov 2010

@veronika81 jo jo, píše, že "přečetla", ale až po datazu, zda není alice.cer!!!

berenika39
18. nov 2010

super. co z toho ty ženský mají? tak at vám tu diskuse hezky v klídku plyne dál, já vás čtu 😉

veronika81
18. nov 2010

@mmmk ďakujeme za včasné zabránenie nikam nevedúcej "diskusie" a z toho plynúcich zbytočných hádok a urážok..

veronika81
18. nov 2010

@sussanah ako sa máte? Teplota klesla? Dávaj veľa tekutín, veľa mliečka 😉

My sme mali takto vysoké horúčky do 40, nič iné mu nebolo, žiadny soplík, kašel nič.. bola som už v minulosti poučená od doktorky, že pri takýchto vysokých teplotách mám doniesť automaticky moč a zisťuje sa, či to nie je začínajúci zápal močových ciest (nechcem strašiť samozrejme, ale vždy som bola rada, že sa to vylúčilo), už dvakrát sme takto bez príznakov horúčkovali. Prvýkrát to boli asi ozaj zuby, lebo to prešlo za 3 dni a druhýkrát po 5 dňoch teploty z ničoho nič klesli a na 6. deň sa mi vyhádzal po hrudníku, chrbátiku a tváričke, takže šiesta choroba 😉
Držím palce, nech to nie je nič vážne, sleduj teplotu, striedaj nurofen paralen po troch hodinách, prípadne aj tie vlažné sprchy sú dobrá vec 🙂

sussanah
18. nov 2010

@veronika81 no trochu klesla, takze mel uz "jen" 39.1 😅 Zabralo prave to stridani paralenu a nurofenu (ten mu teda ctu na silu).. S tou infekci mocovych cest me prosim te ani nestras, zda se mi, ze dneska strasne moc a casto cura 😔 Zabal ani sprchu jsme ted uz nedavali, protoze nez sel spat, tak mel uplne ledove ruce a nohy, takze cekam, ze teplota zase poroste v noci ☹ Taky prave ctu o te pate a seste nemoci a pevne doufam, ze to bude sesta a ne pata (i kdyz ta je vetsinou u starsich deti), protoze ta pata napada erytrocyty a to by mohl byt prusvih, protoze maly je anemicky, ma nizky hemoglobin 😔 No uvidime, jaka bude noc, rano asi skocim k dr, kdyz tak mu udela crp, z toho by se to melo poznat. Diky za podporu 🙂

sussanah
18. nov 2010

@veronika81 no a za mliko jsem ted vylozene vdecna, nic jineho nechce. No a me se opet nalivaji prsa, to jsem zazila naposledy tak pred 7-8m 😀

majdula
18. nov 2010

Ja mam dneska aktualne neco k tematu ☹

Moje mamka, ktera na svoji dobu kojila nas tri docela dlouho a nikdy ani nenaznacila, ze bych "uz mela prestat", me dnes rozbila. Kdyz jsem ji dnes rikala, ze Rada v noci poprve v zivote spal bez preruseni (nevidano, doted jsem min. 1-2x kojila) a ze jsem mu tedy dala aspon rano a v poledne po probuzeni, abych o mlicko neprisla, tak mi rekla, ze uz bych ho mela odstavit, ale takovym tonem jakoze "prosimte tak uz ho KONECNE odstav" 😢 a kdyz jsem se ptala, jak to asimam udelat, tak prej se mam obvazat... 😲 To me dostala, zrovna od ni jsem to necekala...

A vcera me dostal manzel, kterej me vzdycky v kojeni podporoval. Podle me slysel neco od tchyne, ktera nikdy nekojila, pac z vlastni hlavy takovou blbost nema, na to ho moc dobre znam. Zeptal se opatrne, jestli uz nechci prestat, ze uz Radovi to kojeni nic nedava. Ja na to prekvapene - jaktoze nedava? Dava! Manzel: A co? Ja: Prece mliko 😎
A byl klid.

veronika81
18. nov 2010

@sussanah nechcela som strašiť, často cikať môže aj z toho, že ho veľa a často dojčíš, ako si písala 😉 Ja len pre istotu ten moč nesiem, aby som si bola istá, že to nie sú močové cesty!
Piata nemoc ani neviem čo je.. počula som že existuje, ale neštudovala som o čo konkrétne ide.

majdula
18. nov 2010

No a jak jsem tu psala o te silene bolesti bradavek, tak jak jsem vcera v noci nekojila, tak si prsa asi odpocinula nebo co, ale ranni a poledni kojeni me vubec nebolelo 🙂 Mozna to bylo i tim, ze se prcos tentokrat nezakousl a byl neznej. Dokonce jsem uvazovala, ze bych si troufla na odsavacku, pokud nebudu kojit ani dnes v noci (na coz jsem moooc zvedava).

jenovefa
18. nov 2010

@sussanah Tomík měl nesraziterlné horečky při zánětu ledvin - z toho plyne moje rada - určitě mít s sebou moč, aby co nejdříve udělali kultivaci. Držím palec, přesně si pamutuju na zničující pocit, když úplně "sálal"... ☹

sussanah
18. nov 2010

@veronika81 no kazdopadne je to dobra poznamka, moc muzu s sebou pro jistotu k dr vzit, vylit to muzu vzdycky ze ano 😀 Diky, jdu si k malemu lehnout, at se moc nebudi. Dobrou

veronika81
18. nov 2010

@majdula ono je to ťažké, keď blízke okolie je proti tebe a všemožne ťa snaží presvedčiť o svojej pravde. Hlavne manžel (nepoznám vás, nepoznám jeho, ale tiež si myslím, že to má od svokry 😀 )
Ja radím to isté ako nedávno už ani neviem komu.. pozbieraj články, noviny, internet a daj prečítať, prípadne prečítaj im nahlas 😉

U nás takto prišiel muž úplne na začiatku, že malému treba dať čajík, veď mlieko je akože "jedlo" a potrebuje aj tekutiny piť. Opýtala som sa ho, odkiaľ to má, prečo si to myslí..no že mama mu to povedala 😅 Tak som ho posadila pred pc a dala mu čo-to prečítať a bol kľud. Vysvetlil to dokonca aj svokre, ale tej som takisto dala veľa vecí prečítať, nie len o tých čajíkoch..

U nás má jediný problém s mojím dojčením moja stará mama (teda jediná, ktorá mi to povie nahlas 😀 ) a odôvodňuje to tým, že nemôžem od malého nikam odísť.. Darmo jej vysvetľujem, že ja odídem aj na celý deň (do školy na prednášky) a nie je problém.. a na viac dní odísť od neho ma neláka, aj tak si nedá povedať.

zuzkat1
19. nov 2010

@kl2 no neznamena to automaticky ze to bude castejsie...napriklad moja vo veku 2-3mesiace prespala celu noc potom sa zacala budit raz a potom 2x a tak dalej od 5teho mesiaca vstava asi 5-6x niekedy len raz a niekedy aj 8x... ale poznam aj deti co prespia noc uz od narodenia alebo prespia noc od pol roka...je to velmi individualne...mozno tebe casom bude spat viec a menej sa budit... este je to malinke mimi....

@veronika81 ja ju branit nechcem,ale nenapisala ze precitala celu diskusiu len ze tych par stran dozadu co ste jej spominali alice.cer a podla mna to tiez stihla rychlo ale myslim ze sa to stihnut da za tych 10minut co to stihala... druha vec je ze naozaj jej rakcia bola neadekvatna a to som jej aj ja pisala takze tak🙂

veronika81
19. nov 2010

@zuzkat1 pozri si jej úplne prvý príspevok včera o 16.40, citujem: "ahoj. tak jsem si se zájmem přečetla tuto diskuzi. a nedá mi nereagovat." 😉 Ja som na to narážala.. Keď idem do novej témy, určite nebude čítať celú 54 stranovú diskusiu, teda neviem ako vy.. ale nestrávim tu predsa celý deň nad tým 😀 Prečítam úvodný a možno pár posledných strán. Ale veď dobre, neriešme už! Vieme o čo šlo, vieme že to BOLA "alice.cer" a znova chcela len vyrývať 😖 aj keď začala relatívne slušne, predsa len jej ušla krásna reakcia na bereniku 😝

@sussanah tak aká bola noc a ako sa máte?

zuzkat1
19. nov 2010

@veronika81 ten som necitala🙂 myslim ten prispevok🙂 inak citam tu o moci ze pre istotu zobrat k dr... to sa da ze pre istotu.. ved neviete ktory a ako atak podobne...

veronika81
19. nov 2010

@zuzkat1 no mne to tak povedali na pohotovosti a potom som to rozoberala aj s pediatričkou, že ak má malý 2 dni vysoké teploty (bez iných príznakov, lebo jasné ak by kašlal a bol evidentne chorý, malátny, tak idem s ním hneď k doktorke), tak na tretí mám ráno doniesť moč. Raz nám to vyšlo tak, že bola nedeľa, niesli sme ráno malého aj moč na pohotovosť, doktorka ma pochválila, že super že mám moč 😉 Skontrolovali to tam na mieste a bolo. Takže ja by som vždy brala ten ranný.

zuzkat1
19. nov 2010

@veronika81 aha no budem vediet keby nieco... moja este chvalabohu nebola chora...

sussanah
19. nov 2010

@veronika81 tak noc byla vesela, zase to vylezlo na 40, celou jsem ji prokojila, maly profnukal, ale dneska se teplota drzi kolem 38, takze dobry. Horsi je, ze vubec nechce jist ani pit, prso si vezme, ale zadny super zajem to taky neni, trosku si cucne, spis ale dudla, nez aby pil ☹ Takze cural jen rano (hodne) a pak kolem 11, jinak nema asi ani co. Dr rikala, ze mame vydrzet jeste do zitrka, pokud by to nepreslo, tak na pohotovost do Brna.
@majdula ted to ctu, no to potesi 😒 U nas to je ted tak, ze mi vsichni rikaji, ze je to hrozne fajn, ze kojim, ze ma maly alepson nejake tekutiny. Dokonce i tchyne rikala, ze je to obrovska vyhoda 🙂 Ale krasne jsi uzemnila manzela, s tim ze mu to dava mliko 😀 A souhlas s veronikou, proste jim dej precist par veci, at nemaji jen tak jednostrany pohled na vec 😉

margotg
19. nov 2010

@sussanah tak je vidět, že to bude lepší. A pokud čurá, tak je vidět, že voda zbývá, že se napije. Moje Klárka je teplotová, a u chřipek měla vždy horečky poctivě pět dnů mezi 38,5 - 40. Čtvrtej den už jsem vždy propadala panice.
Jestli je to šestá nemoc, tak by už dneska měl být max. do 39. My měli teplotu 2 dny a jak spadla tak se osypaly.

sussanah
19. nov 2010

@margotg taky prave vyhlizime vyrazku. Jsem z toho holt takova vyplasena, on jeste nijak nemocny nebyl, tak si to holt odbyvam poprve 😅 Podruhe uz budu snad klidnejsi 🙂

margotg
19. nov 2010

@sussanah ty první nemoci bejvaj bouřlivější. Jestli tě uklidním, tak virovej cyklus trvá 5 dnů a pokud je to nějaká nekomplikovaná viróza tak teplota přejde do těch pěti dnů. My jsme to měli přesně - 5 dní a šestej jako když utne. Ikdyž to vím, tak jsem stejně čtvrtej den nervozní. U šesté nemoci vyrážka vyskočí až když teplota klesne ke 37. Jinak to nemá naprosto žádné jiné příznaky jen horečka a horečka.

veronika81
19. nov 2010

@sussanah ja tipujem tiež 6. nemoc 😉 Ale my sme teplotovali 5 dní a potom sa vyhádzal (s tým, že už teplota nebola), na ďalší deň to už všetko zmizlo. Ak nemá žiadne iné príznaky, soplík, kašeľ, neomdlieva, nedýcha ťažko..tak kľud 🙂
Môj malý je tiež teplotový, po prvých dvoch očkovaniach mal aj 40,5, aj vtedy sme boli na pohotovosti, strašný pohľad..predstavte si 5-mesačné dieťa, úplne horúce a bol ako handrová bábika... ach ☹

sussanah
19. nov 2010

@margotg @veronika81 jj kazdy si to holt musi poprve odbyt, pak uz alespon vi co a jak 🙂 Jine priznaky nema, snad jen to, ze se mi zda, ze ma nabehlou pusu, nechce ji oc otevirat, ani na lzicku, ani na piskot, ani zuby nesly vycistit, takze rust zubu jeste porad uplne nezavrhuju 😉 Porad mu kontroluju kuzi, stale nic, ale jak pisete, ze to prijde az po skonceni teplot, tak uvidime. Nevite, jestli je to prenosne? Cekame navstevu v nedeli, tak uvazuju, ze ji radeji odvolam, bude tam i rocni holcicka, tak at to taky nechytne

margotg
19. nov 2010

@sussanah jako čert, sestřenka tenkrát ani nevlezla do dveří 😀 A je asi šest kmenů, takže se to může chytit víckrát 😖

sussanah
19. nov 2010

@margotg aha, diky 😕 No tak se to opet zrusi, uz jsme tu navstevu tak natrikrat odlozili, asi nam neni souzeno 😅

sussanah
19. nov 2010

a budu mit na vas jeste jednu zaludnou otazku. Pred tim, nez onemocnel, tak se kojil vzdy rano, po odpo spanku, vecer pred spanim a v noci uz vetsinou jen jednou kolem 5h rano. Ted ho teda kojim pres den tak co 3h a v noci ani nevim, myslim ze to bylo neco mezi 5-10x . Jake mate zkusenosti s tim, kdyz se dite uzdravi, vrati se samo ke svemu puvodnimu rezimu? Bojim se, ze nas zase bude cekat to nocni kojeni, ktereho jsme se konecne jakz takz zbavili 😔

margotg
19. nov 2010

@sussanah my se vždycky vrátili na nějakou rozumnou míru 🙂

leelo
19. nov 2010

@sussanah to ma mrzi. ak bude mat teploty este, skus mu vlhkym uterakom/plienkou utierat koncatiny. vysyp bude az po. my sme toto prekonali v juni, ale jemu chutilo aj papat a kojit. nechut je vsak normalna, ako pri kazdej chorobe. sleduj plienky, ale mysli aj na to, ze v horucke vela vypoti. pozri mu aj jazycek, ci je vlhky. podla mna je to skor 5. ako 6. nemoc, ked ste este toto nemali. vraj tym prejde kazde ockovane dieta 😕
vdaka bohu za kojo, ze?! 🙂