Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

siska33
12. feb 2013

@luciauk ved ja ho nechcem odstavit len ze ako ho uspat bez kojenia 🙂 zatial mi to skor vyhovuje takto praveze. ved uvidime 🙂

luciauk
12. feb 2013

@siska33 ani ti ho nekážem odstaviť, nieeeee, môj zaspáva bez kojenia už 4 roky, ide to. len som ťa chcela ukľudniť, že s iným človekom si dieťa nájde iný ukľudňujúci rituál 🙂

lusy82
28. feb 2013

Ahoj, měla bych dotaz, jestli tu dokážete poradit. Malému budou 3 roky a kojím ho už jen 1 - 2x denně a uvažuju že bych zkusila tak na 1 - 2 dny v rámci detoxu držet půst. To znamná že bych nejedla a jen pila ovocné šťávy. Myslíte že to nějak uškodí mlíčku, jestli se ty vyloučené látky nedostanou do mlíčka? Četla jsem totiž, že při prudkém hubnutí se to stává. Počítám že něco zhubnu, tak mám strach. Samozřejmě to nedělám kvůli hubnutí, ale kvůli pročištění. Díky moc za rady. 🙂

cacika
28. feb 2013

@lusy82 podla mna v pohode... ale je to len moj osobny pocit, nemam to niekde overené, no aj tak by som sa nebála. uz to nie je malé bábo a ty predsa budes v tých sťavách prijímať dosť živín aj cukrov tak ja problém nevidím, ak to budes teda fyzicky zvládať, lebo ja pri kojení nedokážem držať pôst lebo to hned citim, motá sa mi hlava a nic nevládzem...

lusy82
28. feb 2013

@cacika Díky za odpověď. Ono to jsou asi normální stavy při půstu. Proto ty šťávy, které mi trochu zvýší hladinu cukru v krvi. No a právě když už kojím jen max 2x denně tak jsem si říkala že bych to mohla zvládnout. Spíš mám strach jestli to nebude škodit tomu mlíčku.

cacika
1. mar 2013

@lusy82 ano asi je to normalne, ale ked nekojim tak mam take stavy druhy-treti den, pri kojeni uz po 8 hodinách... to ten cukor... a aj ked kojis len 2 krat denne, to mlieko sa ti tvori nepretrzite, pocas celeho dna, takze tie cukry idu do mlieka tiez nepretrzite. a skor by som sa obávala ze sa ti mlieko prestane tvoriť v dosledku nedostatočnej stravy ako tých toxínov. ak by sa aj vylučovali nejake do mlieka, tak to bude len mikro-mnozstvo. sak vyskusaj 1 den a uvidis... ale ako som uz napisala, skor by som mala strach ze pridem o mlieko...

lusy82
1. mar 2013

@cacika No to mě taky napadlo, abych o mlíčko nepřišla. Ale zase když budu stále kojit, tak by se laktace úplně neměla zastavit, ne? Nevím možná zkusím nějakou LP.

majka1981
4. mar 2013

@lusy82 aj ja som uz o tom rozmyslala a rozhodla som sa, ze pokial kojim tak nebudem robit neaku extra detoxikaciu, kedze tie vylucene latky idu aj do mlieka. Ty ich vylucis a dieta ich dostane 😒 . To je moja mienka. 🙂

lusy82
4. mar 2013

@majka1981 A je to tedy pravda, že to jde do mlíka? O to mi právě hlavně šlo.

majka1981
4. mar 2013

@lusy82 ano je to ravda, ze vylucene latky idu aj do mlieka. jedine co neviem je, ci sa to stane uz aj pri 1-2 dnoch. fakt neviem, pretoze aj ked si chora a postujes, lebo na priklad by si vyvracala, tak tiez kojis normalne dalej ...

lusy82
5. mar 2013

@majka1981 A neznáš třeba nějaký způsob detoxikace vhodný pro mě? Mám pocit, že mé tělo i psychyka už to potřebuje 🙂 Nepročišťovala jsem se u od doby co jsem otěhotněla a docela mi to chybí. A takový tn způsob kdy jím jen Bio potrviny, bezchemie a tak, nejen že o to se snažím pořád ale bohužel v naší republice a při našich finančních podmínkách to moc nejde.A na druhou stránku si říkám,že jestli jsem zanešená tak musí být i to mlíko. Tak při tom půstu už to nemůže být o moc horší.

majka1981
6. mar 2013

@lusy82 nenapada manic. len pockat...

zdenka99
6. mar 2013

@lusy82 ja by som na tvojom mieste s pôstom určite počkala. Ak si zanesená, tak pri pôste sa "bordel" z tvojho tela uvoľní a vo väčšom množstve prejde do mlieka.

motylek17
6. mar 2013

my mame skoro 19 mesiacov a tiez sa este stale kojime... chcela by som sa vsak spytat ci vase deticky, ked su kojene papaju normalne alebo vam odmietaju nieco dat do ust.... som z toho zufala a neviem co robit... prosim vas o vase skusenosti... dakujem

sinala
6. mar 2013

@motylek17 An. jí pořádně, tak 2x denně jinak se kojí 😉 . Ráno kousne 3x do chleba, pak někdy dopolední svačina. Oběd sní normálně, odpoledne trochu jogurtu nebo suchého rohlíku a večer záleží jak moc odpoledne svačil. Pokud málo svačil, tak se navečeří, jinak sní opět maličko. Ale nevypadá, že by nejedl 🙂 🙂 🙂

motylek17
6. mar 2013

@sinala u nas je to tak nejako podobne.... ale mne sa zda, ze papa malo.... vsetko potrebuje zapit mliekom... obcas som z toho zufala na druhej strane nechcem prestat kojit... ☹ ... je malicky, zatial nebol chory, ale podvyziveny nie je... tak mu to asi staci a ja sa musim cez to preniest....

sinala
6. mar 2013

@motylek17 mladší dcera jedla ještě méně, jen pila mléko, ale kravské.

motylek17
6. mar 2013

@sinala no mne maly odmieta pit mlieko a papat jogurty, prestal... je mu z toho navracanie... ☹ doteraz mu to nevadilo...

sinala
6. mar 2013

@motylek17 Andrej mléko pije pouze moje....a jogurty jen někdy

motylek17
6. mar 2013

@sinala strasne si ma potesila... mooooooooc dakujem🙂

zdenka99
6. mar 2013

@motylek17 moja má tiež skoro 19 mesiacov a tiež sa mi zdá, že papá málo, zo všetkého si zobne a zapije mliekom. Ale má už 14 kíl - rozhodne nevyzerá, že by jej niečo chýbalo 😀

motylek17
7. mar 2013

@zdenka99 tak vy aspon mate kila, ale nas sa len nedavno prekonal hranicu 10 kg 😀 😀 ... ale zasa mi mame len 80-81 cm.. tak hadam sa ked budu vacsi rozpapaju, chce to len pevne nervy 😉

majka1981
7. mar 2013

@motylek17 aj moj syn je slabsi jedak, ked som s nim a kojim ho, tak vela krat je len par lyziciek alebo chce len mlieko a musim ponuknut jedlo neskor. ked je v jasliach alebo s ockom alebo starkou, tak je velmi dobre.

lundenburg
13. mar 2013

@motylek17 Ahoj, můj malý je ten samý případ. Ráda "pokecám" i soukromě ve zprávě. Kojím i v jeho 18 měsících a on hrozně málo jí už od začátku příkrmů. V životě nesnědl ani nevypil denní dávku co by měl. Nepije skoro vůbec, vždy pár loků. Ale co se týče jídla, nejenže jí málo, ale mám pocit, že snad jíst přestává. Posledních pár dnů mi sní třeba jen nadvakrát masozel.skleničku 190 g a kousíček rohlíku. Dřív snědl k tomu i pribinák a jogurt a banán (za celý den) a ted už jen tak málo. Co s ním? Má 10,3 kg, za měsíc přibral tak 10 dkg, zubů má 16.

lundenburg
13. mar 2013

@motylek17 ¨Jako bych psala já - malý má malinko přes 10 kg a 80cm a přes 18 měsíců...

motylek17
13. mar 2013

@lundenburg no ja som sa uz nastvala a od vcera mu davam mlieko len vecer, rano a na obed... a na obed len vtedy ked sa napapa.... musim ho niecim zamestnat, aby nieco spapal... ale myslim, ze ked obmedzi mlieko, tak sa rozpapa.... dufam.... uvidim ako budeme pokracovat.. ani v noci som mu uz nedala cucnut a zvladli sme to... 🙂 sice bol 100x hore, ale bolo to uspesne... 😀 😀 uvidime tuto noc

lundenburg
14. mar 2013

@motylek17 Já malého nechala třeba i přespat u babičky,aby líp jedl, ale moc to teda nepomáhá.

michaela80
14. mar 2013

@motylek17 malusom kojila 2,5 roka jedla starsne slabo... v 2,5 roku v januari vazila 10 kg teraz po 2,5 mesiaci mame 11,5 kg.... akrasne papa...sice didku pyta stale ...

motylek17
14. mar 2013

@michaela80 ja mu od vcera davam iba rano, obed a na noc... a musim povedat, ze ako tak papa lebo si je vedomy, ze nic insie nedostane... ale ziadna slava to nie je... ale tak dufam, ze sa to zmeni casom...

michaela80
14. mar 2013

@motylek17 no noc asi nebude lahka...mne zaspavala na prsniku cize teraz nam chodi spat okolo 11 tej vecer kym doslova odkvecne....hadzana ..ale prespi celu noc co sa zvykla este v decembri aj 10 x kojit cez noc