Podporuje pivo tvorbu mlieka?

janocka77
12. jún 2009

mne hovori mama, teta a vobec tieto generacie, ze pivo podporuje tvorbu mlieka. Branila som sa tomu lebo mam zvycajne vyhrady voci babskym receptom. Vcera som si ale dala pohar piva lebo som mala pocit, ze mala ma uplne vycicala. Pijem vseliake caje na podporu dojcenia, vela tekutin, zapraskove polievky no nikdy som nemala take naliate prsia ako vcera v noci. Moze za to skutocne pivo alebo to bola iba nahoda?

saska.t
12. jún 2009

janocka ano je to vitaminom B kvasnicami, ale aj tak by som to neprehanala kedze tam je aj alkohol no raz za cas si dopraj 2-decku pivka a hlavne cierneho 🙂

dada78
12. jún 2009

janocka, čítala som lekármi podložený výskum,kde toto babské tvrdenie vyvracajú. Po pive mliečko zhorkne a preto malé vypije len časť z neho a žena má pocit,že jej sa viac vytvorilo. Osobne teda pivo neodporúčam ani by som sa na to nahovoriť nedala. Ak chceš zvýšiť tvorbu mliečka, kúp si čajíky pre kojace maminky a tiež sú veľmi dobré homeopatiká Ricinus communis. Môžem oboje z vlastnej skúsenosti odporučiť. 🙂

janocka77
autor
12. jún 2009

tiez som sa tomu branila koli alkoholu. Lenze mne sa skutocne nenormalne naliali prsia este pred kojenim. Teda nedoslo k tomu, ze by malo vypila. Potom cuckala normalne. Cajiky mam tiez odskusane rozne znacky, neviem ci pomahaju lebo som bez nich vobec nebola - od porodu ich pijem 3x denne a verim tomu, ze pomahaju. Tie homeopatika som este neskusala, vyskusam. Treba ich brat pocas celeho kojenia?

masinka
12. jún 2009

mne sa najlepsie osvedcila Vinea - len ju treba nechat trosku odstat aby odisli bublinky
kojila som 23 mesiacov a teraz uz dalsich 5 😀

janocka77
autor
12. jún 2009

no ja osm mimo SK kde vineu nemaju...ake latka v nej je na podporu mlieka?

masinka
12. jún 2009

primar na pediatrii na Antolskej hovoril, ze robili vyskum a ze ta Vinea fakt pomaha, ale nevedia vlastne preco ...
kazdopadne ani pitim hroznovej stavy nic nepokazis - doplnis tekutiny potebne na tvorbu mliecka a hrozno nie je alergen

sirinka
12. jún 2009

nie 😉

vanish1
12. jún 2009

nie

stvura
12. jún 2009

Jasne podporuje 😝 ...v tom ze dieta ti dlhsie spi a tym padom mas vacsiu medzeru medzi dojcenim a mas viac naliate prsia....radsej daj vineu alebo jablkovu stavu, cmulaj hroznovy cukor. Inac dojciaca matka by nemala jest kvasnice...su to zive mikroorganizmy...

mamutka
12. jún 2009

vinea a melta hej, ale pivo....fakt asi len babatko menej vypije lebo je to nanic ☹

lenka_da
13. jún 2009

janocka77: a nemyslis, ze sa by sa ti naliali prsia aj z inych tekutin, keby si ich vypila za kratky cas vo vacsom mnozstve, ako to pivo? nechap ma zle, nemam ziadne namietky voci pivu, lebo som neskusala, ja len, ze mne pomahalo pit vela a naraz, kolko sa da 😕

ninimimi
13. jún 2009

Pivo a hlavne čierne vraj podporuje mliečko , horúce kakao a vinea alebo akýkoľvek hroznový nápoj to mi hovorili sestričky v porodnici.No skúšala som vineu a s tej som pohužial pribrala 10kg, takže nevim či ju pri druhom budem chlípať 😀

trixi
13. jún 2009

s pivom opatrne, pretoze ma bublinky a tie mozu u maleho dietatka zhorsovat koliku. A ked pivo, tak urcite to bez alkoholu a prirodne, bez konzervantov.
Ja som pila pivo nealko pocas tehotenstva, maly mal skoro 5 kg (asi vdaka pivu) a prve nealko som si dovolila az ked mal maly 6 mesiacov, prave kvoli prdikom.
Vplyv na mnozstvo mlieka ma prijem tekutin, takze treba dodrzovat pitny rezim.

sirinka
13. jún 2009

vplyv na tvorbu mliecka ma hlavne caste a spravne prikladanie...africke zeny nemaju moc co pit a koja jedno dieta za druhym... 😉
ale samozrejme vyvazene stravovanie a pitny rezim to nasmu telu ulahcuju...

vanish1
13. jún 2009

ninimimi, dôležité je to slovvo "vraj", pretože je to blbosť a kakao je druhá blbosť, to, či piješ mlieko alebo nie, to nemá vôbec vplyv na tvorbu mlieka, ale jedine tým alergizuješ dieťa, ide o to, aby telo príjímalo tekutiny a určite nie alkohol (ktorý sa v pive nachádza) 😖 to isté zapražená polievka, slúži tak akurát na pribratie... sestričky toho nahovoria... tam, kde som rodila ja ani nevedeli pomôcť s priložením dieťaťa....nedostali ste počas tehotenstva od gynekológa takú knižku o výžive? tam je to pekne napísané

briketa
13. jún 2009

Trixi, Tvoj maly asi nemal 5 kg koli pivu, lebo ja som mala pocas prveho tehu na cierne pivo uplne sialenu chut, aj som ho obcas mala a maly sa narodil po termine s 2.8kg... 😅
Na podporenie kojenia je najlepsie 2.5 l vody denne, nie naraz, po duskoch chlipat cely den.

janocka77
autor
13. jún 2009

lenka_da, tekutin pijem vela denne ako som uz pisala,hlvne vodu aj caje na dojcenie. Piva som si dala iba raz 2dcl o 21h po kojeni, dalsie kojenei som mala o 24h a za tie 3h sa mi naliali prsia ako nikdy predtym - az ma boleli. Praveze sa mi nepacila myslienka pit alkohol pocas kojenia ale ak pivo skutocne pomaha tak existuje aj nealko.

vinifera
13. jún 2009

Žiadne čaje ani homeopatiká na podporu tvorby mlieka som nikdy nepila a nebrala. Malý nemá ani 4 mesiace a už má 7,30 kg. Skúšala som čierne pivo - žiadny efekt. Melta nič - tú pijem iba ako náhradu kávy - lebo keby som tú pila tak ako som bola za netehu zvyknutá - malý by toho asi moc nenaspal 😀 Dokonca ked som si teraz na chate uhla a dala som si dve pivá malý bol nejaký nervný.Takže pivo už určite nie. Prsia sa mi extra viac naliali iba po hrozne. To mám teraz za tie tri mesiace odsledované. A žerem fakt všetko čo mi príde pod ruku 😀 Takže ja odporúčam HROZNO.

pinco
14. jún 2009

tak tak, vinea je tak mozno na pribratie, nie na mlieko. Staci dostatok tekutin, ale hlavne caste prikladanie. Pivo urcite nie, ak tak nealko (popripade obcas jedno alko, ale lepsie az po polroku, kedy uz babo papa aj ine ako mlieko). Mne po pive lepsie spala, ale som mala drsne vycitky, ci som ju chudatko neopila a neublizila jej, takze uz nehrozi.

marosko08
16. júl 2009

ahoj.som Katarina.na toto som sa pytala lekarky a dostala som odpoved,ze pivo a vajickov a polievka su len mity.ide hlavne o tekutiny.mala by si denne vypit aspon3litre.1l vody,1l caju a 1l dzusu.papa

mumtobe
18. júl 2009

pivo aj mne pomohlo s mliekom,dala som si cierne pivo(male ) a mlieka som mala habadej 🙂 ked to neprezenes s tym pitim tak urcite si mozes dat 3x do tyzdna nejake to pivko 😉 to je moj nazor 😉 ja zijem v UK a sestricky v nemke a aj doctori nam vraveli ze mozme si dat 3unit alkoholu na tyzden a to by nemalo nijako ublizit babatku 😉 urcite to neublizi,inak by si ziadny doctor nevzal na hlavu nieco take povedat az by to mohlo nejako ublizit,a ked to pomoze pri tvorbe mlieka tak preco nie 😀

sofik
19. júl 2009

ja si myslím že je to len výmysel - vela vody pit a bude aj mliečka 😉

annag
19. júl 2009

pivo sa odporúča pre chmeľ - ktorý môže trošku produkciu zvyšovať, no alkohol v pive obsiahnutý to neguje

funilieta
20. júl 2009

ja som si tiez myslela ze pivo je na tvorbu mlieka, ale u mna to neplatilo. kojila som rok. mlieka som mala tak akurat, nic extra. teraz sa za to nenavidim, lebo som pribralA AKO SVINA, sory za vyraz, ale som presvedcena ze to k tomu prispelo. teraz som tehotna a chcem tiez dlho dojcit, ale uz len s cistou vodou, ziadne srackoviny typu vtacie mlieko, pivo, zaprazena polievka, sladke napoje...atd.... potom sa ozvem ci schudnem alebo nie...telo tak krasne spaluje, ked sa tvori mlieko, a ja sprosta som kalorie doplnala az velmi. A len kvoli babskym reciam. Jani, ked mas dost mlieka aj bez toho piva, tak ho nepi..zbytocne len priberies...

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

nie je to pravda a to pisem z vlastnej skusenosti. skusala som viackrat a nepomahalo.

vierka85
8. dec 2009

ja si myslim, ze vsetko je to aj tak o genetike.. mne sa mliecko tvori, ale malo a tak skusam co sa len da a efekt je akurat na vahe...

spevacka
8. dec 2009

aj ja som o čiernom pive počula, ale mne tiež nezabralo, som skúsila 😉 to bude asi indy-vindy. Chcem sa ale opýtať, lebo mám rada sýtené vody(nie ochutené,len "brblavé") či je správna moja domnienka, že bezbublinkové nápoje treba pri dojčení uprednostňovať kvôli kolikám? Malá mi dosť poprdkáva 😀 aj keď si dávam na stravu pozor. Takže to majú na svedomí tie bublinky?

jelencek
8. dec 2009

Ahojte, podľa mňa funguje v podstate čokoľvek, čomu veríte že funguje. Ono na tom dosť robí psychika...
ale to pivo by som radšej vynechala 😉

egyptanka
8. dec 2009

spevacka, ano bublinky v napojoch mozu sposobovat koliky.

btw. pivo ... mne zo zaciatku zaberalo na tvorbu, ale dala som max. tretinkove nealkoholicke pivko a to mi stacilo, ale ako som pisala tak to zabralo tak max. do 3-4 mesiaca. Teraz uz nie.

mneme
8. dec 2009

mne tmave pivo odporucila jedna renomovana pediatricka a musim povedat, ze celkom zabralo. ale samozrejme jedine v kombinacii s castym prikladanim, efektivnym dojcenim a pravidelnym odsavanim 😉