Používame cookies. Viac informácií tu. OK
andreja13
30. júl 2019

@tatapipka aj z toho prejavu a prispevku citit aka si unavena :/ To ma mrzi, no my sme mali nieco podobne, ja som potom prestala kojit a davala som bezlaktozove mlieko pre deti a potom sme nabehli aj na prikrmy, tie som davala vsetky okrem bananovych 🙂

diewcatqoo
30. júl 2019

@tatapipka ahoj, viem, ako sa citis.. aj ked teda, ja som mala len jedno dieta, ktore sa v noci budilo kazdu hodinu. Keby som mala mat este druhe, pre ktoreho treba normalne fungovat, asi by som si to vtedy hned hodila. U nas za to ciastocne mohli aj potravinove alergie.
Ak ho boli brusko, mozno mu robi zle nieco v strave. Davas uz prikrmy? Ak kojis, nepozorujes zhorsenie stavu po nejakom jedle, ktore si zjedla? Stolicu ma ok? Nema ekzem? Neskusala si ho davat spinkat na brusko?

xxxkatka
30. júl 2019

@tatapipka okamzite k dr a ziadat vysetrenia na gastre. Nie, nie je to normalne. Tiez sme takto boli a bola z toho vrodena intolerancia laktozy. Ale mozu to byt aj ine intolerancie, alergie...Ak nezabrali bezne probiotika a kvapky na bolest bruska je potrebne trvat na vysetreniach.

arcticcode
30. júl 2019

Pol roka to už je dosť dlho na to, aby ho bolievalo bruško. :-/ Keď o tak čítam, napokon to ešte nemáme až také zle

tatapipka
autor
30. júl 2019

@xxxkatka ahoj prosím ťa ako prebieha také vyšetrenie u bábätka? nie je to dúfam len také že mu prehmatá bruško a všetko je OK.lebo ja mám asi len takúto skúsenosť s nemocnicou...díky

topasitta
30. júl 2019

Celu rurku? Nema ublizene z nej v crevach?

jana_eyre_2
30. júl 2019

no to ma mrzi, moj treti bol taky, nedokazal dobre spat v noci ani cez den.. neviem uz do akeho veku to trvalo, ale bolo to velmi narocne, hlavne teda to, ze stale a stale plakal (nervozna povaha mu ostala dodnes a ovplyvnuje to vsetkych doma).. cez den bol v nosici, doslova som nesedela niekolko mesiacov, lebo vtedy plakal este viac.. tazke to bolo..

asi jedina rada ktoru mam je, aby ta v case volna uplne zastupil manzel a ty si sa poriadne vyspala.. na bolest bruska napr.prvemu synovi nepomohlo absolutne nic, len vek, takze z toho musel vyrast..
z nedostatku spanku byva velka nervozita a treba to dohnat.. drzim palce..

len doplnim - jasne je na mieste aby bolo vylucene, ze mu nie je zle zo zdravotneho hladiska..

queen_mary
30. júl 2019

Skusila by som popri cakani na gastro vysetrenie Shantala baby spa. Indicke masaze pre deti. Kamaratkam velmi pomohli s bolestami bruska u ich deti, bez pouzitia liekov.

tatapipka
autor
30. júl 2019

@diewcatqoo ahoj, no príkrmy som začala ale aj prestala, lebo nestíham a čakala som na sezonnu zeleninu, ale očividne mu stačí moje MM lebo je dosť veľký takže si to ospravedlnujem tým, že nestráda tak to nemusím siliť a aj Dr. ma upokojila že stačí od polroka (ten má tento týždeň). snažila som sa aj vykukať že či to je mojou szravou ale na nič som neprišla, včera som jedla úplne diétne jedlá a dnes jedna z najhorších nocí. nemala som ani bublinkový nápoj ani čokoládu (jednu tabličku vlastne) ani kávu..strukovin samozrejme nejem ani kapustu

tatapipka
autor
30. júl 2019

@topasitta to dúfam že nie. Dr. sa ma vždy pýta či som ju tam dala celú a či som ju tam aj dlhšie držala a robím to tak, samozrejme netlačím ak nejde, väčšinou pred spaním posledná tretina nejde , tam to má zaseknuté.

ave17
30. júl 2019

Vykaslala by som sa na kojenie, zjavne mu tvoje mlieko nerobí dobre a siahla by som po umelom, za pokus to stoji, známa to tak vyskúšala a nastal svätý pokoj, asi v tom mlieku mu niečo vadí

mmoni89
30. júl 2019

@tatapipka pytaj sa na gastro.Tiez robili synovi laktozovy test ked mal 7mesiacov.Dali mu vypit a potom brali krvicku v intervaloch asi 3x.Neviem ci sa stale tak robi babatkam lebo teraz sa pouziva uz dychovy test

katkattf
30. júl 2019

@tatapipka ahoj, tiež ma napadla intolerancia na laktózu, piješ a papas mliečne výrobky? ak áno, skúsila by som ich načas vysadiť a uvidíš, či príde zlepšenie, kamarátka riešila to isté, čo Ty, syn nonstop v noci mrnkal a mal prdiky, mal ešte aj reflux, tak to dr neriešila, uzatvorila to tým, že nemá vyvinutú traviacu sústavu a vekom to prejde samé a že je to normálne, ako prešla na bezlaktozove potraviny, prešlo to samé, tak skús (mlieko pila len do kávy, ale jogurty, syry...)

xxxkatka
30. júl 2019

@tatapipka samozrejme dr. aj prehmata brusko, ale robia sa vysetrenia (uzv, alergie + laktozovy test). Neviem ako je to bezne s laktozovym testom, nam ho robili po "zauzleni" crievok v nemocke. Predpokladam, ze vydychovy test este neda taketo babulko, tak asi tiez z krvi ako nam. Moj mal vtedy 8 mesiacov a inteloranciu ma vrodenu.

nada89
30. júl 2019

Prestaň kojiť aspoň na týždeň, vôbec mu svoje mlieko nedávaj ani v noci ani cez deň, ale odsávaj si aby si o neho neprišla pokiaľ by si sa chcela k tomu vratit.. skús zaviesť len jeden druh UM buď bebu alebo hipp, to sa mne veľmi osvedčilo, do toho môžeš kvapkať coliprew, ale nekojiť nech sa mu to mlieko nemieša, davaj mu 6 - 7 odmeriek kazde 3 hodiny.. mozno coliprew nepomohol do tvojho mlieka ale do UM zaberie.. najskor by som skúsila toto a az potom by som dieťa trápila vyšetreniami.. píšem ti z vlastnej skúsenosti, kamarátky, suseda a ja sama som to toto zažívala z kojenia..

xxxkatka
30. júl 2019

@katkattf pri laktozovej intolerancii nestaci ak mamicka vyluci mliecne potraviny, lebo materske mlieko tak ci tak obsahuje najviac laktozy zo vsetkych zivocisnych mliek.

corney
30. júl 2019

Ahoj. Ja len, ze poznam deticky, ktore mali alergiu na materske mlieko...

biela_sova
30. júl 2019

@tatapipka Ahoj, nas maly maval koliky prve styri mesiace, potom sa to chvilku upokojilo ale ulava prisla az pri prikrmoch. Mam mixerik na prikrmy a davam mu do kazdeho prikrmu aj jemne ovsene vlocky. A aj cerstvy salat. Zazracne odvtedy nema problem s kakanim, stolicu ma makku, prestal prdiet. Nepapa okrem materskeho mlieka ziadne mlieko, ani mliecne produkty. Na vysetreni sme neboli, sle ja som ako dieta bola alerticka na laktozu, tak sme to s pediatrickou vydedukovali. A este ejdna rada, co mi dala ona, ked este nemal prikrmy, ked ho velmi boli brusko, tak masaz nema byt v smere hodin ruciciek, ale pozdlzne polozit ruku na brusko a prstami klipkat po spodnom brusku, akoby si hrala na klavir. Celou plochou prstov. Aj to pomohlo.
My nepapame banan, cucoriedku, mrkvy pomenej, staleu davam nejake ovocie bohate na vlakninu, pije vela vody (treba najst zabavnu formu, niekto ma rad flasky so slamkou, iny s naustkom, iny zase rad pije z hrubostenneho pohara). Dufam, ze mu coskoro pomozes! Pevne nervy zelam

tatapipka
autor
30. júl 2019

@xxxkatka dakujem

miruschkar
30. júl 2019

@tatapipka ahoj niečo podobne som prežívala aj ja bolo dobre až keď sme prešli na um a boli sme nás gastro kde ho vyšetrili a zobrali krv... naša doktorka stále tvrdila, že je to normálne .. no mne sa nezdalo normálne aby som bola hore za noc aj 30 x a tie jeho bolesti bruško ani nehovorím .. nakoniec nám zistili alergiu na bkm a nadstavili sme mlieko a už je pokoj malým nám prespí aj celu noc niekedy .. keď mu nejdú zuby 😀

zuba1987
30. júl 2019

@tatapipka ahoj, viem ako sa citis... moj ma 5m a teda nie taky extrem ako ty, ale brusko trapi stale... v noci sme hore a masirujem, pritlacam nozky... ked konecne prdne musim ho poprezliekat ako sa spoti vzdy... a o dve hodky opat... cez den ked kope nozkami je to trosku lepsie... pomaha ked je viac na brusku, len on to neznasa, vzdy sa po chvilke jeduje... vyskusali sme vsetky kvapky sveta, a teda nic ... trochu pomohli probiotika Probiomaxik ale iba 2kvapky denne, pri plnej davke to bolo este horsie a tiez trochu caju/vody denne
ja neviem, ja by som kojit neprestavala, je to podla mna zdravsie pre babo ako umele, ale to je na tebe..
stale mam nadej ze pomozu prikrmy, chcem zacat skor... s nejakou zeleninou sa to snad pohne a nebude to v tych crievkach stat a kvasit
drzim palce, to dame nejak

lala123
30. júl 2019

@tatapipka odporúčam vyšetrenie na gastro a dovtedy by som vylúčila mliečne výrobky v tvojej strave.dcera nemala až take prejavy ako tvoj maly ani testy nepotvrdili alergiu na laktóza (mala ale stopy krvi v stolici)ale už po 3 týždňoch som videla rozdiel.ale určite gastro

lula313
30. júl 2019

My sme mali niečo podobne, dieťa len celé dni revalo, aj keď v noci spalo ako drevo, lebo už nemalo energiu byt hore. Tiež doktorka, že je to normálne, ak toto zadre doktorka a neriesi, tak ju treba hneď vymenit. U nás to bol niekoľkomesačný slabinovy pruh a probiotiká biogaia jej tiež nerobili dobre a vyvolávali v nej kŕča. Dobrá sprava je, že v cca polroku sa tie bolesti brucha začali zlepsovat

lujza123
30. júl 2019

@tatapipka vylúč mliečne vyrobky !!!
Kolké prevreštané hodiny som mohla sebe a dcére ušetriť keby ma to napadne skôr. Nie strukoviny, kapusta či chleba ale práve mlieko je častý pôvodca detských kolík, tak skús.... Ja som pri kojeni nemohla absolutne nič mliečne ani surove ovocie či zeleninu, zato jemnejších strukovin ako šošovica som mohla jest do sytosti

Myslim ze alergia na laktozu je rozsirena hlavne v dnesnej dobe, kopu starsich pediatrov toto ani nenapadne, kedysi bola takato alergia/intolerancia asi vzacnejsia

janage
30. júl 2019

@tatapipka ahoj toto iste pri prvej. Ako baby poradili nedaj sa odbit sup gastro, imuno. Ja ako prvorodicka som sa nechala odbit, ze vsetky deti placu. Uz by som to neurobila. Aj keby nic nezistili vies ze je ok. Vycerpanie bolo sialene, s dietatom nikto nechcel ostat vsak revalo ako pavian, na ceste sa za mnou cudzi ludia otacali, ze co tak reve. Mna mama velmi tlacila do dojcenia. Ak by som mala este raz toto absolvovat urcite by som skusila UM. Nebola by som prva ani posledna. Nepomohlo nic u nas, doteraz zle je. Akurat s nastupom puberty sa prudko zvysila potreba vyspavania doobeda😂 Mozno to umele mlieko nepomoze a mozno ano. Vyskusala by som. Masaze super vyber certifikovanu maserku, fyzioterapeutku. Pri druhej som bola na kurz a knizku sme dostali mozem ti poslat foto. A rozhodne koho mozes zapoj do starostlivosti. Spi vzdy ked mozes, aj ked predpokladam ze uz mas poriadnu spankovu poruchu. Ja som nedokazala zaspat uz potom alebo sa prebudit a fyzicky vstat. Strasne obdobie to bolo.

salome123
30. júl 2019

prestan kojit a vyskusat nejake hypoalergenne umele mlieko, pripadne take z radu Allergy care... zjavne ma problem s travenim.

akecheta
30. júl 2019

@tatapipka Môže mať plesne v žalúdku, no treba ísť na vyšetrenia, trápi sa chudáčik malý aj ty. A keď ťa odbijú na jednom mieste, pýtaj sa k inému lekárovi.

jerryjanka
30. júl 2019

neviem či davaš Vigantol no aj ten vie robiť presne tieto problemy, skusila by som ho vysadiť ak ho davaš a radšej kupiť iny vitamin D, napriklad Swanson

diewcatqoo
30. júl 2019

Takto, alergia na laktozu neexistuje - existuje intolerancia na laktozu a alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.
Pri intolerancii laktozy telo znesie bezlaktozove vyrobky, niekedy aj kyslomliecne vyrobky. Zaroven ale aj materske mlieko prirodzene obsahuje laktozu, takze tam je asi najlepsie prestat kojit a nasadit bezlaktozove umele mlieko.
V pripade alergie na mliecnu bielkovinu nemoze ani bezlaktozove vyrobky, pretoze ta bielkovina je aj v bezlaktozovych veciach. Takze vyradit zo stravy vsetkp mliecne, citat poriadne zlozenia vyrobkov, nekupovat nic, co obsahuje kazein, syrovatku a pod. V tomto pripade mozes aj kojit, ale musis dodrziavat prisnu bezmliecnu dietu.
Ja som si s revanim maleho tiez uzila svoje, kazdu noc bol co hodinu hore. V nasom pripade sa potvrdila alergia na kravsku bielkovinu, alergia na vajecny bielok a histaminova intolerancia. Vobec nie je pravidlo, ze deti musi boliet brusko zo strukovin, cokolady a pod. Najcastejsie taketo male deticky reaguju prave na kravske mlieko.
Pytaj sa na nejake odborne vysetrenia, vobec nie je normalne, ze decko boli uz pol roka brucho, ako ti tvrdi pediatricka. Pytaj sa na gastro a na alergo. Mne tiez nechcela dat vymenny listok, ze takto male deti na alergologii nevysetruju, ale ja som vedela, ze nieco so synom nie je v poriadku a ze reaguje na urcite potraviny. Synovi robili testy, ked mal 8 mesiacov a lutujem, ze sme tam nesli skor. Dnes bezne testuju aj uplne malinke babatka.
Drzim palce, nenechaj sa odbit, ked vidis, ze s dietatom ocividne nie je nieco ok. Zapriahni do starostlivosti aj zvysok rodiny, pretoze takto dlhodobo nemozes fungovat. Ak mas pocit, ze sa potrebujes porozpravat, ze mas z toho aj poporodnu depku, chod obcas von sama bez deti, prip ak citis, ze je to vaznejsie, nehanbi sa zajst k psychologovi.

lulu19
30. júl 2019

Ahoj velmi dobre ta chapem ja som si s tym presla zo synom potom aj s malou .pri synovi bolo rste horsie lebo mal slab pruh a ked plakal vydul sa .pptom mi piradili kvapky tieto do kazdeho papabie kojeniq 15 kv a bol pokoj a vysadit vigantol skus mozno to aj vam zaberie uz prve naznaky ze je lepsie bolo po 2 dni .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli