Pomohla vám laktačná poradkyňa?

mirkava
7. apr 2014

Caute mamičky, pomohla niektorej z vás laktačná poradkyňa pri kojení? Strácam mlieko a mám na jednu kontakt, ale nejako neverím že to pomôže.

sharlotta
7. apr 2014

@mirkava mne velmi pomohla, aj povzbudila, vdaka nej som uspesne dojcila. Za skusku aj tak nic nedas.

marcelatje
7. apr 2014

@mirkava ak si skeptická nevolaj. Ak si odhodlaná nechať si poradiť a radami sa aj riadiť volaj čím skôr. My sme z pôrodnice prišli s fľašou na UM. Po pár týždňoch som už iba dojčila a dojčím ešte stále. Takže za mňa áno.

jul11
7. apr 2014

@mirkava ano,pomohla mi. tiez som mala problem s nedostatkom mlieka. nezabralo to uplne,musela som dokrmovat,ale nepresli sme uplne na UM a praveze som znizovala davku UM a kojila com 16mesiacov,co som po 2tyzdnoch myslela,ze skoncim.samozrejme si musite sadnut aj ludsky. skus a uvidis.chod na ich stranku mamila.sk a si pozri aj viac kontaktov

bublinka711
7. apr 2014

áno, áno, áno, áno 😀 a ešte 100x áno. Ale nezostali sme iba pri jednorázovom kontakte. Prvýkrát u nás bola hneď po narodení, lebo dcérka sa mi už po fľaškách v pôrodnici a na obojstranný zápal prsníka nechcela prisať a potom sme začali chodiť na laktačné poradne, ktoré u nás bývajú raz do týždňa, lebo sme tiež bojovali s poklesom mliečka (laktačná kríza spôsobená prvotným dávaním fľaše). Chodili sme pravidelne asi do 5 mesiacov, keď sa všetko krásne ustálilo a odvtedy sa dojčíme bez problémov. Laktačné poradne dali veľa mne aj dcérke, ja som sa odreagovala, porozprávala, poradila s inými maminkami, ktoré už toho mali viac za sebou a Laura si užívala kontakt s inými detičkami, mladšími aj staršími a malo to nesmierne pozitívny vplyv na jej celkový vývin... Takže ja môžem len odporučiť, na druhej strane, veď aspoň za skúšku nič nedáš (aspoň od nás laktačná nepýtala nič, dali sme jej z vlastnej vôle). Keď to nejde, tak to nejde, ale oplatí sa zabojovať, aby si potom nebola nešťastná, že si nevyskúšala...

dasiacik
7. apr 2014

Mne nepomohla a dodnes sme nezistili kde bol problém.Ale,za vyskúšanie nič nedáš,takže smelo do toho 🙂

pribinak
7. apr 2014

Ahoj, mne pomohla a tak davam kontakt dalej, snad to admin nevymaze, pozri www.pronatal.sk a sekcia aktivity po narodeni, baba - laktacna pise, mailuje, pride domov

wendy62
7. apr 2014

Ak uprimne chces kojit a si ochotna mozno aj radikalne zmenit svoj pristup ku babatku, zabudnut na rozne stare myty a rady od babiek, robit veci ktore ti mozno okolie okritizuje, tak mas velku sancu ze ti laktacna pomoze. Ak cakas zazraky na pockanie a vlastne uz teraz "vies", ze ti nic nepomoze, tak ti bude zbytocna 😉

gabikkas
7. apr 2014

@mirkava
ahoj pomohla pri prvej dcere 2x, prvy krat to bola laktacna kriza v 2 mesiaci a potom v 8 mesiaci, ked sme boli obe chore, s horuckami, mala nechcela vobec jest...
...a pri druhej dcere som hned za nou isla na druhy den, co sme sa vratili z nemocnice, lebo som vedela, ze sa prisava zle, cmukala mi, laktacna zistila, ze ma prirastenu uzdicku, isli sme na orl a problem sa vyriesil. Ja mam vybornu skusenost, vzdy pomohla.

margaretka85
7. apr 2014

Aj ja vravím ano mne pomohla hlavne psychicky má podporila že všetko robím správne a potom to už šlo musíš si veriť . Dôkaz že to funguje som aj ja s dcérkou má rok je plné dojcena a práve teraz kojim a číta MK cez mobil .B 😎 držím palce

mirkava
autor
7. apr 2014

Ja som ale od začiatku nekojila, stále som čakala že príde viac mliečka, lebo malý ked potiahol tak mu islo po kvapkách a nechcel cucať a iesto toho mliečko strácam. No uvidíme čo to prinesie.

adagoa
7. apr 2014

Ano, mne pomohla a pronatal vrelo odporucam.Ale treba byt naozaj presvedcena ze chces dojcit nadalej. Psychika tam hra nesmiernu ulohu. Nasa mala dosla z porodnice s flasou, po navsteve lakt.poradkyne som vela veci pochopila...pomohlo to dost psychicky a ale poradkyne vedia poradit najma v praktickych veciach, technikach...My sme si presli z flase, cez cievku, dokrmovanie az po plne dojcenie (od 6tyzdnov)..dojcila som 11 mesiacov.

sharlotta
17. apr 2014

@mirkava tak ako, podarilo sa?

mirkava
autor
23. apr 2014

@sharlotta podarilo by sa mozno ak by som nedostala zimnicu a teplotu a hned na to sme isli s malým do nemocnice takze nase snazenie bolo nanič

sharlotta
24. apr 2014

@mirkava och, tak to mi je luto ☹ Ale hlavne, ked ste zdravi.