Poradíte najlepší krém na bradavky?

bielavila
25. nov 2014

dievcata nemam skusenosti, poradte nejaky uplne, ze nejlepsi krem na bradavky, dakujem

bibadlo
25. nov 2014

musim povedat, ze ja som vyskusala vseliake dostupne kremy z lekarne, drahe, lacne...aj mlieko zasusit na bradavky a nic. Jedine co zabralo pri bolavych bradavkach bola zmena polohy pri dojceni, aby sa namahala ina časť. Prehadzovala som si vzdy syna z inej strany a bolest nakoniec ustupila.

evitka83
25. nov 2014

Avent nipple cream, alebo tak nejak. Genialna vec, stoji to asi 12 eur, ale ta ulava bola na nezaplatenie. Ja som musela odsavat a kedze mi islo tazko mlieko, musela som mat ten najsilnejsi tah na odsavacke nastaveny. Strasne mi to dotrhalo bradavky. Tento krem to velmi rychlo hojil a ma aj anesteticky ucinok. Skratka ma to potom skoro vobec nebolelo ked som stale odsavala. A vydrzal mi dlho, staci iba trochu a netreba ho umyvat, ked zena dojci

heni79
25. nov 2014

V DM babylove Brustwarzen -salbe - Masť na bradavky.
Zloženie o tom istom ako Avent, účinok detto, ibaže stojí cca 2€. 😀 Áno, je to menšia gramáž (má 30ml), no garantujem, že ten avenťácky nie je šanca minúť. Čiže ho napokon aj tak vyhodíš.

jamelia
25. nov 2014

ja mam dobre skusenosti s multimam lanolin - netreba ho umyvat pred kojenim, pouzivala som ho iba zo zaciatku - mozno mesiac, potom si uz akosi bradavky na dojcenie zvykli .)

bnm
25. nov 2014

ja jednoznacne odporucam tiez multimam, i ked ja som pouzivala balm, nie lanolin

zanin
25. nov 2014

tak isto odporucam ten z DMky kojila som dvoch synov obidvoch do 23 mesiacov a ta masticka bola na zaciatku nenahraditelna. Teraz som ju odporucila sestre ma mesacne babatko a tak isto si pochvaluje.

katika55
25. nov 2014

Z DMky za 2 eura... nedala som nan dopustit. Pri prvej dcerke som mala uz neviem aky, ale stal az 16 eur. Neminula som ho, dala som ho kamaratke. Ten z DMky mi urobil rovnaku sluzbu, bol vyborny... 😉

standu
25. nov 2014

ako prevencia pri dojceni?? spravne prisatie;))))) ak uz je problem tak ho upravit a z kremikov sa mi uplne ze najviac osvedcili take obkladiky gelove Multi Mam Compresses, ked som mala zapalenu bradavku ale samozrejme vyliecit to bolo treba atb mastou. mimo toho zapalu som ziadne maste nepotrebovala- starsia dcera dojcena 2roky, mladsia este stale je.

sonka_d
25. nov 2014

Jednoznacne Avent a uz mesiac pred porodom... neda sa porovnat- ziadne trhlinky ani bolesti
... no a ked je zle, tak naplaste multimam...

zuzka1008
25. nov 2014

Bepanten je vsestranny, pre maminu aj dietatko , odporucam 😉

piskotka3008
25. nov 2014

Ja som uzivala Lansinoh, obcas este po nom siahnem. Aj od Medely je fajn🙂

fcielkaa
25. nov 2014

Ja som pouzivala Lansinoh a bol uplne super

michaela121
25. nov 2014

V Dmke maju a tak ako pise heni79 aj tak ho neskor vyhodis... a najlespie je aj tak tvoje materske mlieko ked kojis... trosku si vytlac na prst , potri prsniky a nechaj len tak na kus na volno ... ja som to tak robila a to som mala velmi zhryzane az krv mi isla

katkakovac
25. nov 2014

Bepanthen, ten co sa dava aj na zadocek. V silnej vrstve, pouzivat aj vlozky do podprsenky a hlavne sa uistit ze dieta ma v ustach bradavku aj dvorec.

jannullka1
25. nov 2014

ja som skusala najskor bepanten a nic. potom znama odporucila kupit v lekarni cisty lanolin ( lanolinova mast) a zabralo super a rychlo a to som ich mala uz dost popraskane. vzdy po kojeni som si namastila a pred kojenim len trocha utrela, aby maly nemal mastnu pusinku, umyvat sa vobec nemusi.

pips
25. nov 2014

prsia umyt,nechat uschnut na vzduchu a pouzit kvalitne vlozky do podrsenky-buretovy hodvab s vlnou...predava firma popolini....prirodny hodvab ich zahoji...3 deti odkojene a samozrejme spravna technika kojenia...cely dvorec musi mat v puse..

je vskutku dolezite si uvedomit,ze ten maly clovek tu mast konzumuje...

ichbinich
26. nov 2014

Prve tyzdne kojenia Lanolin, ja som mala od Medely, dotala som v porodnici.
Po par tyzdnoch nebolo treba nic.
Pri raste zubov, ked maju deti agresivne sliny alebo naozaj nechtiac pohryzu, ako prve zmena polohy, aby to poskodene nedrazdili este viac, a ako druhe Muti Mam obklady. Drahe, ale za dva dni je po probleme. Kupovala som si ich, ked mal syn vyse roka, ked mu sli dalsie zuby...
Mala som aj Multi Mam balzam, ale ked bolo zle, pomohli iba tie obklady.

lucinka144
26. nov 2014

mne bola odporucana homeopat. masticka Cicaderma. bola som spokojna a nic ine som uz skusat nemusela. vsetko sa v kratkom case zahojilo. poradili mi ju sestricky v porodnici..a hned som vyslala kupit. bola som spokojna. 🙂

evittam
26. nov 2014

Mne nezabral bepanthen ani ďalšie tri podobné až Calciová masť - výborné - do 24 hod som bola v pohode. 😉

mmmj
26. nov 2014

Lansinoh bol prve dni naj, potom som uz vlastne nepouzivala ziadny.

fideska
26. nov 2014

pouzivala som Calcium panthotenicum a bola som maximalne spokojna, ma vsestranne vyuzitie na podporu regeneracie pokozky

livia76
26. nov 2014

Cicaderma z lekárne... nemusí sa umývať, v bežnom živote ....ju máme stále po ruke pri akýchkoľvek poraneniach pokožky super...

ester79
26. nov 2014

Aj ja odporucam ruzovy z DM, alebo aj rozotriet MM. Pri vacsich tazkostiach alebo krvacani skus naplast na bradavky.

jankako
26. nov 2014

umňa víťaz Avent.nemusíš zmyť z prsníkov ked ideš dojčiť

mandelina
26. nov 2014

Bepanten- výborný, nemusí sa umývať pred dojčením, tiež je super na ritku-žiadne zapareniny a tiež ho používam aj na malé poranenia ako je napr. škrabnutie nie len u malej, ale aj u seba a aj pri starších deťoch 😉

zuzu_ka
27. nov 2014

Mne sa tiez osvedcil lansinoh (je to prirodny lanolin), vecer natriem, druhy den bradavky zahojene. Aj avent bol ok, ale nesedel mi vonou 🙂 mozno su aj lacnejsie vyrobky, ale nemam vyskusane

adka31
2. dec 2014

Ja kojim 10 mesiacov, s bradavkami som si uzila svoje, najskor klasicky Bephanten, Calciovka, lanolinovy, skoncila som az na koznom s antibiotickou mastou, ALE co je uplne ze 100 percentne aspon u mna, je namiesana univerzalna mast na bradavky od laktacnej poradkyne. Pre mna zazrak, do 2 dni po hociakom probleme, ci zacervenanie, suche, svrbenie, ragady.

tanyan
4. dec 2014

babylove z dm - na začiatku po každom dojčení, kým si bradavky zvykli a preventívne vždy večer po sprche.
pre prípad krízy mám pripravené kompresy od multi-mam.

adka629
4. dec 2014

tiez som pouzivala aj calciovku aj bepanten..najlepsi bol pre mna z DM babylove krem na bradavky..no pre kazdu mamicku je dobre nieco ine..ale z DM bol pre mna TOP.. 🙂

lejlla
4. dec 2014

Ja som tiez za lansinoh...