Poraďte doplnky na tvorbu mlieka

1simuska01
16. aug 2019

Dobrý deň chcem sa spýtať,vie mi niekto poradiť nejaké výživové doplnky, čaje, čokoľvek na podporu tvorby mlieka po pôrode,pripadne ak sa nieco účinné má už pred pôrodom začať brať. Som v 31 tt. Ďakujem

marion09
16. aug 2019

@1simuska01 ja som pila čaje z DM drogérie na podporu dojčenia,hneď po pôrode som začala piť veeeela vody a jesť veľakrát na deň menšie porcie.

marion09
16. aug 2019

@1simuska01 a najhlavnejšie je zo začiatku vytrvalo bábo prikladať a prikladať k prsníku.my sme takto dojčenie dotiahli do 1,5r dieťaťa.

1simuska01
autor
16. aug 2019

@marion09 to znamená ako často???

marion09
16. aug 2019

@1simuska01 každé 2-3h.cim viac mlieka bábo vytiahne tým viac mlieka sa vytvorí.

ukulela
16. aug 2019

@1simuska01 pred porodom nic zbytocne neber. po porode - vela pit. neodporuca sa sytene napoje (teda ani vinea, ale vsak ty uvidis ...), skor vodu/caje/polievky. pozor - nepit salviovy ani matovy caj, tie tvorbu mlieka utlmuju. kazda lekaren ma svoju znacku caju pre dojciace pomaly 🙂 zlozenim su podobne, lisia sa len mierne ... ja som ich striedala. a ked som mala krizu a mala som pocit, ze prsia su prazdne a dieta hladne, vzdy mi pomohol hipp pre dojciace matky granulovany - taky rozpustny. mierne sladky, chutmy - a prsia mi z neho nahucali hned po vypite 🙂
ale ako pisali vyssie - dolezite je najma prikladat. nie ako dakedy, ze kazde tri hodiny, ale v pohode aj castejsie. ked babo zaplace - skontroluj, ci nie je mokre, pokakane a sup na prso. ono to funguje tak, ze ak je dopyt (teda babo chce pit) tak bdue aj ponuka (telo bude tvorit) ...
ja mam druhe, prveho som kojila do dvoch rokov. ale na zaciatku par tyzdnov som o pol noci davala flasku - najprv s nutrilonom, potom s odsatym mliekom, lebo maly pil velmi nepravidelne a nejako mi vecer uz mlieko ani netieklo ... ale casom sme to zastabiliozovali a flasu som zdrusila a bol potom plne dojceny. tym chcem povedat, aby si sa neupinala len na mantru dojcit/dojcit/dojcit - ak treba, pomoz si flaskou/mliekom, lebo ak budes na nervy, babo bude na nervy a pojde to do kytek ....

nika3136
16. aug 2019

Pred pôrodom nič.
Po pôrode môžeš skúsiť čaje, homeopatiu Ricinus communis 5Ch 3xdenne 5gra; Benedikt lekársky a Senovku grécku v tbl alebo priamo tbl Materské mlieko od Organiky