Poraďte mi, prosím s úlohou do školy

jaaaaana45
20. sep 2018

prosím pomôžte mi pri vypracovaní tejto úlohy =)
1. Vymyslite odporúčania (motivačné činitele) ako zvýšiť záujem žiakov o návštevu v mimoškolských zariadeniach.
2. Čo by ste transformovali do škôl z voľnočasových zariadení, aby sa žiaci cítili v škole vítaní, boli aktívni, mali záujem, boli zvedaví?
3. Ako ovplyvňujú hodnoty žiakov ich voľ. aktivity?
4. Ako by bolo možné eliminovať nevhodné prejavy správania žiakov prostredníctvom záujmových aktivít?
Každá položka má obsahovať 10 výrokov!

simsalabim
20. sep 2018

No neviem, ja by som ti odporucala zvysit svoje vlastne motivacne cinitele a svoj zaujem os tudium transformovat do vyriesenia tvojej ulohy. Tiez by som sa zamyslela nad svojimi hodnotami, ked ocakavas, ze ini budu riesit tvoje ulohy za teba. A odporucam eliminovat ocakavania, ze tvoju robotu niekto urobi za teba! 😈

jumama
20. sep 2018

Podla mna zalezi aj od veku ziakov. Malinke suliny este vselico radi robia, do vsetkeho idu s nadsenim. Zaujat pubertiakov a mat u nich autoritu je tazsie. Napriklad by som v skolach zaviedla kruzky zamerane na prakticke veci - financna gramotnost spolu s navodmi ako co vybavit. Podporovala by som ich v podnikani - aby skola pred vianocami, velkou nocou vymyslela skolske trhy a ziaci by si vyrobili vyrobky, plagatiky, naplanovali predaj... u nas take trhy su aj dielnicky, ale predava sa leda punc a kolace nejakeho sikovneho rodica, nie od deti. Spravila by som detom ovela vic besied, nielen s policajtmi a hasicmi, ale z kazdeho povolania, staci aby kazdy rodic mal zaujem a malakom porozpraval kde pracuje, ako prebieha jeho den, lebo kazde povolanie je dolezite. Alebo aj exkurcze - vselikde do vyroby ale aj napriklad do lekarne, do nemocnice, na postu, do skladu... kamkolvek, nech to vidia deti nazivo. V malom veku ich zaujima vsetko. Povolila by som detom volnu tvorivost na vytvarnej - teraz musia vsetci malovat vsetko rovnako, kazdy tah im ucka nadiktuje aj farbu, tym sa nici ich fantazia. Ovela viac by som presadzovala ucenie v skupinkach, zadat detom ulohu, nech sami rozmyslaju, sami si zadelia ulohy, spolupracuju na rieseni. A zakazala by som rodicom vypracovavat projekty za deti - ved ucitel to vidi, ze to nerobilo decko. Nejde o dokonaly prejav, ale o ten proces, aby si ho dieta zazilo. A s pubertakmi by som robila vseliake treningy zamerane na komunikaciu, pracu v time, soft skills, ba dokonca aj cosi ako partnersku a rodicovsku vychovu. Hej, hanbenie, poznamky, kto by sa na to podujal... musel by to byt oaradne na nich naladeny a myslou slobodny tvor! Ale vsakovake krizove situacie by som s nimi debatovala...

dskjhfdlkdjhl
20. sep 2018

@jaaaaana45 ako toto suvisi s laktacnou poradnou? A presne ako pise @simsalabim treba najskor seba motivovat, inak to radsej zabal.

deti95060810
20. sep 2018

radšej týždeň rátať matiku ako takéto úlohy... nepomôžem, lebo nemám ani potuchy...

trpasliiiik
10. nov 2020

Ahojte baby potrebovala by som poradiť ohľadom úlohy z mat.pre 5rocnik