Pôrod bez kontrakcií v intervaloch

limetka69
13. feb 2016

Ahojte, uz od polnoci ma boli brucho akoby som mala dostat menstruaciu, podbrusko, krize, najradsej by som vzala tabletku, ale na druhej strane da sa to vydrzat, no dost ma to obmedzuje. Ide o to, ze to nie su ziadne intervaly, ziadne prestavky, je to sustavna bolest, neprechadza, nesilneje, neslabne, je doslova konstantna. Doteraz neviem co su poslickovia, alebo nejake tvrdnutie brucha. Mam 14 dni do terminu porodu. A neviem co si mam o tom mysliet. Bola som ah v sprche, nic sa nezmenilo, ani nezosilnelo, ani nezoslablo. Menstruacie som mala vzdy bolestive, ze som sa po stenach skrabala, takze sa bojim, ze budem cakat vacsiu bolest a nakoniec nestihnem dojst do porodnice. Mam ju 40 km od domu. A hlavna vec,,,,,,, su tu nejake zeny, ktore rodili napriek tomu, ze nemali bolesti v intervaloch? Ze na tom boli tak ako ja a uz to bol porod? Nic take som tu nenasla. Za odpovede vopred dakujem. 🙂

zabina27
13. feb 2016

@limetka69 pozri, ono stale, ak mas moznost (mas odvoz, neplacu ti doma dalsie deti), mozes ist do porodnice a oni ti uz povedia co a ako, ci si ta tam uz nechaju, skontroluju, ci je vsetko ok, ak by ta aj pustili domov, aspon by si vedela, ze je vsetko v poriadku. pripadne tam aspon zavolaj, popis a mozno ti poradia...
ja som pri prvom tiez nevedela, ze kedy ist, tiez som nepoznala tvrdnutie, ani poslickov, kontrakcie boli, ale nie velmi pravidelne. nakoniec som vecer isla, vsetci mi hovorili, ze radsej tam a kontrolovana ako doma neista... pri prijme mi povedali, ze to bude rychlo a prdlajz, porodila som az v dalsiu noc, cize som tam stvrdla vyse celeho dna bez nejakeho diania, sice trochu otvorena, ale poobede sa mi uz aj kontrakcie od jedu zastavili 😀 vsetky, ktore prisli po mne, porodili, islo ma porazit 😀 na druhej strane mi to bolo jedno, sice ma tam mrle zrali, ale doma som kvoli nicomu byt nemusela. teraz pri druhom budem sakra rozmyslat, kedy ist, asi az po odteceni vody, ale zase 1.krat som chvilu po odteceni porodila, tak bohvie, tiez budem asi vahat, ale budem chciet byt s malym doma co najdlhsie 🙂

limetka69
autor
13. feb 2016

@zabina27 tak ja som chcela ten zaciatok byt doma, kamoska sa splasila a tiez tam bola 24 h na porodnom stole sama,ale jej odtiekla voda tak sla. Mne neodisla ani zatka, ani voda, ani pravidelne kontrakcie nemam, tak cakam co bude dalej. Nechcem ist zbytocne taku cestu, ani plasit muza z roboty. Jedine, ze sa zacne daco diat. Zatial mam pocit, ze dostanem kramy. Tak cakam. 🙂

mmoni89
13. feb 2016

@limetka69 ja by som čakala na bolest pravidelnú ktorú treba predychat 😊podľa mňa je to len príprava ktorá môže trvať aj niekoľko dní. Mňa takto boleli krize a podbrusko vždy večer asi dva týždne pred pôrodom. Ale zase môžem sa mýliť takže hlavne sama dôveruj svojmu telu, len ja som vždy mala bolesti ktoré neboli síce vôbec pravidelné ale prišla, vystupnovala sa a odišla. Držím palce

uhnakova
13. feb 2016

Ja som na zaciatku oboch porodov pocitovala akoby menstruacne bolesti. Pri prvom porode to trvalo asi tri hodiny, potom sa rozbehli kontrakcie. Pri druhom to trvalo len 15-20 minut. Takze moze to byt porod. Ale aj nemusi, uvidis, ci to prejde alebo zosilnie. Drzim palce s porodom 🙂

limetka69
autor
13. feb 2016

Asi to bude na par dni este, kedze od polnoci sa nic nemeni.... No cakam na akukolvek zmenu. 🙂

lucianka222
13. feb 2016

@limetka69 Ahoj, v každom prípade prajem všetko dobré do ďalších dní. Lebo podľa opisu mi to pripomína takú prípravnú fázu. Možno Ti čoskoro odtečie hlienová zátka. Neboj sa, ak sa ozaj rozbehne pôrod, zistíš to... A ako prvorodička určite neprídeš neskoro... Bolesť kontrakcii je taká, že jednoducho vieš, že rodíš. A sú v intervaloch. Ja som ich pociťovala ako tlaky zo spodu. Ani nie tak kríže alebo brucho... Može byť, že momentálne na mimčo takú polohu, že viac tlačí, možno už postupne dilatuje krčok a všetko sa rozbehne tak ako má... Možno aj kaźdú chvíľu... Tak ešte raz všetko dobré prajem, veľa síl do finále, no v každom prípade nezabúdaj, že pôrod bol a takto má byť... Každou kontrakciou si bližšie v cieli... Ale koniec koncov, je to ten najkrajší zážitok v živote...

lucianka222
13. feb 2016

@limetka69 Ahoj, v každom prípade prajem všetko dobré do ďalších dní. Lebo podľa opisu mi to pripomína takú prípravnú fázu. Možno Ti čoskoro odtečie hlienová zátka. Neboj sa, ak sa ozaj rozbehne pôrod, zistíš to... A ako prvorodička určite neprídeš neskoro... Bolesť kontrakcii je taká, že jednoducho vieš, že rodíš. A sú v intervaloch. Ja som ich pociťovala ako tlaky zo spodu. Ani nie tak kríže alebo brucho... Može byť, že momentálne na mimčo takú polohu, že viac tlačí, možno už postupne dilatuje krčok a všetko sa rozbehne tak ako má... Možno aj kaźdú chvíľu... Tak ešte raz všetko dobré prajem, veľa síl do finále, no v každom prípade nezabúdaj, že pôrod bolí a takto má byť... Každou kontrakciou si bližšie v cieli... Ale koniec koncov, je to ten najkrajší zážitok v živote...

limetka69
autor
13. feb 2016

@lucianka222 velmi pekne dakujem 🙂

lulu369
13. feb 2016

@limetka69 nie nadarmo sa hovorí, že každý pôrod je iný 😉 Ako prvorodička som nevedela, čo sú to poslíčkovia, ani tvrdnutie brucha pred pôrodom. No keď som čakala synčeka, tak bolo iné. V deň pôrodu som sa ráno okolo 5.30 zobudila na veeeeľmi slabú bolesť v podbrušku, takú menštruačnú bolesť. Počas dňa ma nebolelo nič, len sem tam ma zabolelo slabučko podbruško. Tak som si všetko upratala, poprala, požehlila, navarila pre každý prípad 😉 O 18.00 keď som okúpala dcérku mi začali dosť silné kontrakcie (oveľa silnejšie ako pri prvom), ktoré hneď od začiatku boli dosť pravidelné a aj zátka začala odchádzať. A 0.05 hod. už bol synátor na svete 🙂 Pri mladšej dcérke sa tiež porôd začala dosť silnou bolesťou v podbrušku, začalo to okolo 2.00 v noci a začala pomali odchádzať zátka. Bolesť znova sa znova sem tam objavila, no len oveľa silnejšia. Od 9.30 mi začali kontrakcie, ešte silnejšie ako pri synčekovi. Dcérka sa narodila 16.50 😉
A aj keď si len prvorodička to, že rodíš rozpoznáš, držím palce aby si mala rýchli pôrod

misel0806
13. feb 2016

@limetka69 ahoj mozno ze sa uz blizi tvoj cas. Ja som mala nieco podobne. Bolo to v nedelu cely den pokojny isla som sa k veceru poprechadzat bolo to v juni. Ak som dosla domov z prechadzky zacalo ma ako si boliet brucho. Tie bolesti sa dali vydrat ale neustupovali uz ma chytala panika termin porodu som mala mat o tyzden. Potom som isla na wc ak som sa utierala na papiery bola krv a pritom brucho ma stale bolelo . Tak som isla do porodnice cestou tam uz bolest bola onieco silnejsia. Prisla som tam povedala som doktorke co je vo veci vysetrila ma a povedala mi ze este tak skoro rodit nebudem poslala ma domov aj ked som mala bolesti ona trvala na tom ze ku koncu tehu to je normalne. Dosla som domov celu noc som nespala co ma to bolelo tak rano ma tam muz viezol zasa to uz si ma tam nechali. To bol pondelok. V ten den som bola na infuzkach a natom co to monitoruju tie ozvy. Nic sa nemenilo brucho ma stale bolelo. Lenze doktory co ma pozerali hovorily ze sa este neotvaram ale ze uz to bude cochvila. Na dalsi den utorok to iste ale k veceru uz bolesti boli neunosne uz som kusala do podusky doktor povedal ze uz som otvorena na dva prsty kym som dosla na vzdycharen uz som bola na pet rychlo my odpustili vodu a dalej cakala s bolestami nasledoval klistyr atd.. Ked doktory zacinali s porodom zistili ze malí sa mi nezosuva do porodnych ciest ani tlacenie na brucho nepomahalo a to doktor do mna vopchal uz celu ruku. Nakolko som nemala v sebe plod.vodu urgentne nasledoval cisarak lebo hrozilo ze sa mi malinky v brusku zadusi. Mne to bolo reku jedno nech je mali v poriadku. Narodil sa mi krasny stvorkilovy chlapcek bola sim stastna lebo som ho pocula zaplakat nebola som v celkovej anesteze takze som sa nebala. Drzim ti palce nech stastne porodis a nech je babenko zdrave ahooj😀😁

jankali
13. feb 2016

rozťahovanie panvových kostí? Je tam taká spojka "symphysis", možno to je na vine🙂 také nepríjemné pocity budú ešte, všetko sa musí na pôrod pripraviť😉

limetka69
autor
13. feb 2016

Dakujem 🙂 bolo by super kebt sa to v najblizsich dnoch rozbehlo, dnes bolesti po 14 hodinach ustali, tak uvidim co sa bude diat 🙂
@misel0806

limetka69
autor
13. feb 2016

@jankali kosti sa mi roztahuju uz cele tyzdne, to nie je ono....

misel0806
13. feb 2016

@limetka69 nemas za co. A kedy mas termin presne??? Ci prenasas??

limetka69
autor
13. feb 2016

@misel0806 dnes som zacala 39 tt, mam 14 dni do terminu porodu.

misel0806
13. feb 2016

@limetka69 aha no to mas dva tyzdne casu ale moze to byt aj skor ked uz ta to brusko bolelo. Uz hlavne oddychuj drzim palce ahoj

simaaprilova
13. feb 2016

Ja som prvorodicka a vsetci mi vraveli ze ked zacnem rodit tak to zistim ze to su INE bolesti.tri mesiace pred porodom mi zacali take bolesti krizkv,panvy,bruska,stehien jak keby ma na slopci roztahovali a tie bolesti mi zostali nemenne az do porodu(uz som ich brala normalne).v den ked som porodila tak som sa zobudila okolo 02:00 ze zas neviem spat od bolesti.vsetko som si porobila doma,lustila krizovky a o 5:00 mi odisla krvava zatka tak sme sli do nemocnice s tym ze ma asj poslu domov(nemocnica vzdialena 35km).ked sme prisli bolo 6:30 a doktor na mna nechapavo pozera ze som otvorena na 7cm🙂 rychlo voda,klystyr,sprcha a malicka bola na svete o 10:05:-) tie bolesti som mala stale rovnake az do poslednej hodiny.v poslednej hodine boli o trosku silnejsie,nic hrozne.prajem aj vam taky rychly a bezbolestny porod🙂

hamca
13. feb 2016

@limetka69 ja som nemala vobec pravidelne kontrakcie, ale ja som uz lezala v nemocnici s odtecenou plodovou vodou, takze som bola pod kontrolou. Asi sa mi to len pomaly rozbiehalo, tie bolesti boli znesitelne, ale lekarka sa rozjodla urychlit porod, tak mi dali oxytocin a to bolo hrozne, kontrakcie boli ovela silnejsoe a hlavne ziadne intervaly, ja som mala pocit, ze mam jednu niekolkohodinovu kontrakciu, ktora nepolavuje. Pri druhom porode to bolo uplne ine.
Ja odporucam co najviac chodit, alebo si poskakat doma na fitlopte a mozno sa to prirodzene rozbehne. Ale zatial to vyzera len na pripravnu fazu, lebo silne kontrakcie urcite rozpoznas, ked pridu 😉
Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre