Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo 4,5 mesačná dcérka odmieta piť?

radusko01
30. jan 2013

ahojte som tu nový a potrebujeme poradit.máme 4 a pol mesačnu dcérku(p.hmotnost bola 3270g,teraz má 5520g.myslím že priberá dost pomaly!!).Je krmená len odstriékaným MM.asi pred mesiacom skočila zo 110 na 140ml,ale to trvalo asi len dva týždne. no a od vtedy sa pasujeme len so 120ml,vela x skončíme aj pri 80tke.aj to papá na etapy.ešte jej len dávame podbradník a už spustí plač!!!!no a to mliéčko pijeme asi na 5x.vždy pri papaní robí mostíky.domniévame sa že má zrejme reflux (lebo skoro vždy zvrackala,nié vo velkom množstve,ale letelo to z pleca až na zem)....je možné ,že by ju pálila záha???Nevieme či má alergiu,ale nié je ani osypaná,ani krv v stolici,stolicu má skôr takú vláčnu a redšiu.Vie my,nám,niékto poradit ako to zmenit?Nechceme prechádzat na UM,už sme to raz skúsily ,a myslím že to bolo ešte horšié.Dakujeme za radu. Rado.

kattrin5
30. jan 2013

A ak sa smiem spytat preco nekojis? Skus kontaktovat laktacnu poradkynu alebo krm malu laktacnymi pomockamI, mozno sa jej nepaci pitie s flasky. Ja mam 4 mesacnu dcerku a ma 7, 6 kg. Ja sice kojim takze neviem presne kolko toho spapa ale myslim ze dost ona je macko riadny. Alebo skus krmit v inej polohe. Urcite sa mrkni na mamila.sk tam je kopec rad a tiez zoznam laktacnych poradkyn. Taktiez je mozne ze jej idu zubky skontroluj ustocka, moja ma 4 m a uz sa nam prediera zubok vtedy je mozne ze babatko ma mensiu chut na jedlo a pod.

zuzi0110
30. jan 2013

Dobry večer, ja som kojila tak si myslím, že pokial jej dávate materské mlieko tak nemusí vypiť veľa naraz a nemusíte dodržiavať časový harmonogram. Môžte jej ponúknuť mliečko zas aj po hodinke. Môže piť menej a častejšie.

katren
30. jan 2013

@radusko01 😀 nasa mala 3 mesiace a nema ani 4kg.....porodna vaha 2830, reflux nas trapil 2 mesiace, potom zo dna na den nic....
mostiky su znakomm palenia zahy, nasa tiez papa na viac krat mensie porcie...akonahle sa zacne mrvit, mrncat, tak viem, ze treba oddych, odgrgnut a potom pokracujeme 😉
a ak mas pochybnosti, treba to riesit najskor s pediatrom, spis si zoznam otazok a hor sa k dr. 😉

zuzana76
30. jan 2013

@radusko01 moze mat aj koliku, aj te reflux, alebo alergiu na laktozu, ale to by mal vysetrit lekar, najskor by som na vasom mieste asi kontaktovala tiez tu laktacnu poradkynu, hoci manzelka nedojci ale odstriekava, mozno by jej poradila ako sa vratit k dojceniu z prsnika a problem by sa vyriesil. Ak by to nezabralo, potom ti lekari - asi gastroenterologia, kde by uobili sono, ci sa nejedna o reflux, odbery, ci sa nejedna o nejaku alergiu. Taktiez treba skontrolovat usta, ci nema afty, alebo mykozu - soor.

radusko01
autor
30. jan 2013

@zuzana76 dakujem za radu.a ako zistím ,či má afty a mykozu?čím sa to prejavuje?díky

zuzana76
30. jan 2013

@radusko01 ta mykoza - soor alebo ludovo zabka je take biele v pusinke, moze to byt na jazyku, alebo aj zvnutra pusinky na sliznici, afty su bolave pupaciky, mozu byt na jazyku, zvnutra ust na sliznici, alebo aj v hrdielku, to by mal skontrolovat pediater, tu zabu zbadate asi aj vy, ale do hrdielka asi nedovidite bez tej drevenej palicky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli