Prečo 4 mesačná dcéra po nadojčení vždy plače?

stanusa999
20. nov 2011

Plne dojcim 4 mesacnu dceru. Po kazdom nadojceni vsak place, no ked ju dam do zvislej polohy akoby na odgrgnutie, pomojkam ju, alebo dam cumel, utisi sa aj si obcas odgrgne a je potom spokojna aj dve hodinky.Ked prsnik stlacim, mliecko este tecie. Znamena to , ze sa dobre napapala?Preco potom vzdy pocas kojenia, po takych 3 minutach papania place?Staci jej papat 3 minutky?dostane sa za ten cas k zadnemu mlieku?

katy1979
20. nov 2011

@stanusa999 skus sa opytat v kategorii laktacnych poradkyn. mlieko ti moze kludne tiect po napapani tvori sa ti ho teda viac ako vypije. moj mladsi pil tak pat minut starsi aj pol hodinu.

xlucia
20. nov 2011

@stanusa999 tri minuty jej urcite nestacia. ked zacne plakat, daj ju hned odgrgnut, ma tazobu, asi hltavo pije. potom ked si grgne pokracuj v kojeni a na koniec tiez riadne odgrgnut., kludne ju ponos aj 15 min.

akika722
20. nov 2011

@stanusa999 myslíš že za 3min.sa stihne napapať? 😕

janka196
20. nov 2011

no to by aj mna zaujimalo. sice moj syncek to nerobi po kazdom kojeni ale dost casto to robi poslednu dobu. a tiez saje tak 3-5 minut. proste bleskovka. ked tak place ponuknem mu aj druhy prsnik takisto rychlo vypije a potom vacsinou pri odgrgnuti aj trosku vyzvracka ako keby uz mal az vela.

bahara
20. nov 2011

@stanusa999 Ahoj podla mňa je to tým,že keď bábätko začne ťahať z prsníka najprv ide redšie mliečko od smädu až potom nastupuje to ktoré zasýti....aj moja malá keď je hladná poťahá a mrnčí..poťahá a mrnčí..toto sa chvíľu opakuje a potom už len ťahá a je dobre robí mi to od mala aj keď teraz už menej lebo už prikrmujeme 🙂 a ešte skús aj tak kojiť (ja som to tak robila) aby som sa uistila,že sa dobre napapkala..ak pustí cicík nechaj ju odgrgnúť..počkaj trocha a ešte skús či sa prisaje..moja si ešte druhý chod prevažne dala..ale to už len tak aby sa nepovedalo..a odpadla mi z prsa haha ako najedený kliešť che che keď hladná nebude cicík si nezoberie..😀 😀 aj z grganím..treba čakať niekedy si aj po pol hodine odgrgnú 😉 pomáha aj keď ju akože ideš položiť a hneď ju zase daj do zvislej polohy...

ajca123
20. nov 2011

@stanusa999 tri minutky na to aby sa napapkala nestaci skus si trocha mlieka odsat aby sa dostala az k tomu zadnemu mliecku 🙂

janka196
20. nov 2011

@ajca123
@akika722 ja si myslim ze ked je dietatko dobre prisate a saje intenzivne tak sa dostane k zadnemu mliecku aj za 3 minuty 🙂

ajca123
20. nov 2011

@janka196 nie,nie ked ma uplne plne prsa mlieka 🙂

janka196
20. nov 2011

@ajca123 neviem, no. mne sa uz az tak prsia nenalievaju a maly saje super od prveho prisatia v porodnici. a myslim ze keby sa jej dcerka napila len predneho mliecka tak by spokojna nevydrzala 2 hodinky ale mozno sa mylim. kazde babo je ine. moj maly prosto tak rychlo vycucka a spinka aj 2-3 hodinky 🙂

stanusa999
autor
20. nov 2011

Ja uz fakt neviem, co s nou, ona sa prisaje,pocucka, odtrhne sa a toto robi dookola...a to jej aj stlacam prsnik, pocujem ako preglga, ale ja neviem, pride mi to, ako keby jej moje mlieko nechutilo 🙄 a to nejem nic take, z coho by malo zlu chut...Ked citim, ze sa spusta mliecko, vtedy pije pekne, potom este mozno nejaku minutku a potom plac...prsia nemam velmi naliate, skor makksie, ale mliecka mam dost....

janka196
20. nov 2011

@stanusa999 presne taku istu situaciu mame aj my doma. mozno mame toho mliecka malo, ale zas na druhej strane ked mu dam aj druhy prsnik tak vo vacsine pri odgrgnuti kusok vyvracia. cize si myslim ze potom uz je prejedeny

stanusa999
autor
20. nov 2011

@janka196 Tiez dam aj druhy prsnik, aj odgrgnut, aj ponosim ju, a znova sa prisaje, a odtahuje sa, pricom ma prsnik v ustach, takze bradavku mi natiahne na kilometer 😀 , zas pocucka a stale dookola...az nakoniec prsnik pusti, place a uz ani nechyti...proste nic nepomaha...ja som ale nespokojna, myslim si, ze pije kratko, nie je ziaden jedak, prsnik jej ja ponukam aj kazde dve hodiny, lebo inak by hadam ani nejedla...ach to dojcenie 😅

janka196
20. nov 2011

@stanusa999 sakra taky dlhy prispevok a dajaka chyba 😠 tak znova
taku situaciu ako teraz opisujes sme my mali ked bol nachladeny a budil sa fakt kazdu hodinu a pol. prosto prsia som mala vytahane po pupok a mliecko sa mi nejako nestihalo tvorit. vtedy sal sal neslo nic tak sa zlostil a odtahoval sa presne tak aj s bradavkou v ustach. vtedy pomohlo len silne zovretie a potom sa mliecko spustilo aspon trosku. to som pocula ako preglga a zas plac a pomohol len cumel ☹

anitab
20. nov 2011

@stanusa999 robi to od narodenia? alebo ako dlho ti to robi?
davaj ju casto odgrgnut, pocaj kojenia, aj hoc kedy pocas dna...moze jej to dlhsie trvat...
tiez je mozne, ze mliecko tecie prilis silno, prudko, ale s tym mavaju tazkost skor novorodenci, nie 4 mesacne babatka...
cim su babatka vacsie, tym papaju kratsie, lebo rychlejsie dokazu sat...moj 5,5mesacny syn taka cca 5-7min a konci, ale je spokojny a usmiaty, neplace...pokial place po papani, nieco nie je v poriadku...ci papa dost zistis na vahe, pokial pribera primerane k veku, tak je jedno ako dlho saje...

janka196
20. nov 2011

@anitab nas doktorka chvali stale ze pribera ukazkovo. narodil sa s vahou 3550 a teraz pred cca dvoma tyzdnami mal 7300 g. a takto plackat po kojeni zacal nedavno. ale pozerala som a vyzera to tak ze mu idu zubky. neviem teda ci to nejako suvisi.

anjelicek26
20. nov 2011

Podla mna ju musis dat pocas kojenia odgrgnut, potom znova prilozit. Ak zacne plackat, ma tlak v brusku, lebo je tam vzduch. Nas maly sa tiez dokazal rychlo najest - za 5 minut - lenze ja viem, ze mne mliecko slo strasne rychlo (odsavacka za tych 5 minut 230-260ml 🤐 Takze si myslim, ze hladny nebol.

Mozno jej musis medzi kojeniami spravit väcsie rozostupy, kazde dve hodiny ma mozno len "polovicny" hlad a staci jej aj nejakych 80-100ml co sa za tie 3 minuty vypit da.

@stanusa999

svetlankat
20. nov 2011

@stanusa999 tri minuty intenzivneho sania uplne stacia, nepises ako casto sa kojite? Moja mala pravidelne pila tri minuty a tiez po kazdom kojeni plakala, jednoducho bola placliva, travenie, vylucovanie, vsetky tieto procesy u babatiek idu cez bolest. To nam este doktorka na prvej poradni vysvetlovala. Plac je styl komunikacie, kedze babatka nevedia rozpravat. Ja som si v tom case myslela ze to nikdy neprejde a prelo. Dokonca ked som si myslela, ze to uz konecne prechadza, tak nam v styroch mesiacoch vysiel aj prvy zubok a boli sme spat pri placi. Inac v tom case som sa tiez radila s laktacnymi poradkynami, ci tri minuty satia stacia a ubezpecili ma ze urcite ano. Pokial si babo pyta papat do dvoch hodim od posledneho kojenia treba dat ten isty prsnik, ked neskor tak dat ten druhy.

anitab
20. nov 2011

@janka196 nie som si ista ci to suvisi so zubkami, pokial to robi kazde kojenie, tak asi tazko...podla mna je to skor otazka nadmerneho vzduchu, alebo palenia zahy....skus zmenit polohu pri kojeni, davat csto odrgnut a tiez aspon 2,5h odstupy medzi jedlami, 4-5m babatko vydrzi cez den 3h, v noci aj viac, pokial dostava papat castejsie ako kazde 2,5h, tak moze potiahnut menej a pyta castejsie ako pise @anjelicek26 taketo papanie zatazuje viac zaludok a travenie...chce to trpezlivost a sledovat dieta, nebojte sa zmeny, ak treba

janka196
20. nov 2011

@svetlankat a plakavala ti len po napapani ale stale? lebo moj place prave len hned po dopapani. potom ako si odgrgne tak je spokojny a usmiaty. a este ked je unaveny 🙂

janka196
20. nov 2011

@anitab fuha neviem si predstavit zeby som mu prsnik vybrala asi by ma zjedol :D on je strasny hlados. to ako ho davam do polohy ze ideme papat tak az sa trasie akokeby nejedol tri dni . inak medzi kojeniami mame bezne odstup tak 2-3 hodinky. a noci sme mali ukazkove. popri chorobe to bol des to bol vkuse hore a teraz sa to zase lepsi. minulu noc som ho kojila 4x

svetlankat
20. nov 2011

@janka196 pokial sa po odgrnuti ukludni, tak je problem v tom, traviaci trakt si na to musi zvyknut, deticky to pocituju ako nieco neprijemne, tento pocit nepoznali, vsetko je pre ne nove, cize sa napapa, place lebo ho nieco tazi a ked ho prestane tazit tak sa ukludni, urcite to nie je od hladu neboj.

Moja plakavala dost casto

janka196
20. nov 2011

@janka196 jaaaj este som zabudla napisat prave ze to nerobi kazde kojenie.

janka196
20. nov 2011

@svetlankat no ja som prave myslela ze je hladny a nakoniec som mu dala dlhsie otvoreny sunar a seginatko sa mi riadne dogrcal :(

svetlankat
20. nov 2011

@janka196 urcite nedavaj umele mlieko, je to zbytocne, aj ked papa tri minuty a potom ti vydrzi dve tri hodiny, tak ten plac nie je od hladu, tomu ver. A ubezpecujem ta, ze intenzivne satie tri minuty uplne staci. Hlavne sa ty musis dostat do psychickej pohody a ani sa nezdas a plac prestane. na umele mlieko zabudni. to je moja rada

anjelicek26
20. nov 2011

@janka196 - sa ti prejedol 😉

janka196
20. nov 2011

@anjelicek26 no veru mojo krasne :( sunar isiel do kosa

@svetlankat ono moze to byt aj s tou pohodou ako vravis. nie vzdy je to ruzove. sem tam aj mala pozlosti takze mozno mam potom "nervozne mlliecko" 😀

estterka
20. nov 2011

laktacna poradkyna je clovek,ktory ti spravne poradi.

problem moze byt prave cumel,ktory jej davas dieta ,ktore pozna dudel chodi an rpsnik neskor,je prilis hladne a chce okamzite jest. dieta ktore nepozna dudel ide na prsnik vcas a nema problem chvilku nenutritivne sat,kym sa spusti mlieko. mozes mat nadprodukciu,ktora jej vadi,mozes mat naopak slabi tok mlieka. tuto situaciu zhodnoti jedine laktacna proadkyna. pretoze takto mzoes dostat zavadzajuce rady,ktore situaciu este skomplikuju. drzim palce!

@anjelicek26 prepac,ale dieta sa ma v kazdom pripade dojcit tak casto ako potrebuje a to na poziadanie. male dieta ma maly zaludok a vypije presne tolko mlieka,kolko potrebuje-ak mu "neroztiahli" brusko v porodnici a neprejeda sa. preto sa dojci na poziadanie,ze staci vypit trocha,materske mlieko je lahko a rychlo stravitelne. nie je dovod nechat dieta vyhladovat a potom by sa akurat nahltalorychlo a malo problemy travit.

svetlankat
20. nov 2011

@janka196 😀 😀 😀 neboj ani sa nenazdas a prejde to, mliecka mas urcite dost a pokial maly pribera tak toto vobec neries.

svetlankat
20. nov 2011

@janka196 uplne sa stotoznujem s @janka196 akurat s tym dudlom nesuhlasim. Ale dietatko urcite treba kojit na poziadanie. Ja ti pisem z vlastnej skusenosti a nasa cesta za kojenim vobec nebola ruzova. Kojime sa dodnes a mala neochutnala umele mlieko

anjelicek26
20. nov 2011

@estterka - lenze toto nie je novorodenec, ale 4 mesacne dieta. Tu uz platia trosku ine pravidla. Mamina sama vidi, ze pije kratko/malo, potom place - co moze znamenat aj PREJEDENIE. Vypit trocha znamena bohuzial casto vypit len predne mlieko, co je zase nie tak zasycujuce ako mliecko zadne, takze hlad prijde skor. A toto je bludny kruh.

Ja som tiez zastancom dojcenia na poziadanie, ale da sa to trochu regulovat.