Prečo 4 mesačná dcéra po nadojčení vždy plače?

stanusa999
20. nov 2011

Plne dojcim 4 mesacnu dceru. Po kazdom nadojceni vsak place, no ked ju dam do zvislej polohy akoby na odgrgnutie, pomojkam ju, alebo dam cumel, utisi sa aj si obcas odgrgne a je potom spokojna aj dve hodinky.Ked prsnik stlacim, mliecko este tecie. Znamena to , ze sa dobre napapala?Preco potom vzdy pocas kojenia, po takych 3 minutach papania place?Staci jej papat 3 minutky?dostane sa za ten cas k zadnemu mlieku?

anjelicek26
20. nov 2011

@estterka - ale ano mala, pri dcerke si chodili po mliecko z mliecnej banky, vyse litra denne. Mne je jasne, ze odsavat co najmenej, ale ked to sa neda, maly sa par krat prisal viac krat za sebou a miesto toho, aby moje prsia spravili "trosku" viac mlieka, spravia o pol litra liter -denne viac 🙄 🙄 Niekedy bol v noci hore 2x - inokedy ani raz. Ked som sa nezobudila - prsia ako kamene - neodsala vcas, uz boli zatvrdliny :( My sme mali cely cas problemy s privela mlieckom, premacanymi prsnymi vlozkami, na bruchu spat ani nahodou, no proste zazitok 🙄

Pila som aj caje na znizenie produkcie, ani to nepomahalo, z mäty ho bolo dokonca viac 🤐

estterka
20. nov 2011

@anjelicek26 no aspon mozes nmat zo seba dobry pocit,ze si pomohla inym babatkam 😉 vobec nikdy si to s niekym neriesila? len zo zvedavosti,tema nie je o nasom dojceni,ale o 4 mesacnom babatku. ja si stale hovorim,ze uz nebudem radit k dojceniu na tomto fore,pretoze vzdy to dopadne zle. len vzdy mi je luto,ked sa nejaka mamicka trapi a potom obcas tu vidim skutocne rady,ktore jej mozu viac uskodit ako pomoct,pripadne skoncit az predcasnym dostavenim babatka a potom sa neovladnem a napisem a som za blbca. no nic,uz to fakt necham tak. ja praveze nejaky extremista nie som,nikdy som ziadnu zenu neodsudzovala za to,ze dava UM. len je mi luto zien,ktore keby sa dostanu k spravnej info vcas,mohli dojcit uplne v pohode. dojcila si dlho aj ty a iste v tom,okrem neprijemnosti vidis aj pozitiva. vies na tomto fore je taktiez moda fukat si rany a ked niekto da radu k veci,tak je hned bombardovany ]- 🙄

gabika84
20. nov 2011

@stanusa999 ahoj, necitala som vsetky prispevky, vedz, ze je to normalne, urcite ziaden dovod na UM a pod. jedovanie sa na prsniku, pitie po 3-4 minutky, plac atd.... robi to moja mala (3 a pol) robi to kamoskina mala (ten isty vek), na laktacnej poradni som to spominala laktacnej poradkyni, ostatne kocky sa len smiali, ze akoby sa vratili do cias, ked mali ich mimina 3-4 mesiace.... samozrejme pricinou moze byt aj slaby tok mliecka, naopak prilis rychly tok mlieka atd.... ale tym je to podla mna malokedy. skus ju nechat vydychnut, potom prilozit opat, menit polohy, pripadne vymenit prsnik. niekey sa napr. jeduje na lavom, dam na pravy a pije dalsich 5 minut. podla mna lepsie predne mliecko ako ziadne. u nas je dovodom takehoto kratkeho pitia a jedovania sa na 99% brusko. trapili nas slabsie koliky, este stale to nie je 100%ne. davam odgrgnut, espumisan kvapky, masirujeme atd... ale ked ma v brusku vzduch, aj by strasne chcela pit, ale po cca 3 minutkach ju kazde prehltnutie uz boli/ resp tlaci... nenutim ju. neboj, ono sa to ustali, prejde to zarucene same (tak ako novorodenecke koliky atd., najneskor s prvymi prikrmami) vela stastia 😉

gabika84
20. nov 2011

a este som chcela dodat, ze ked sa bojis, ci nebude hladne,ked pije iba predne mliecko atd... pokial babo prosperuje a pribera, uplne vsetko je v poriadku. ak by zacalo "chudnut", resp, by sa zastavil rast, vtedy treba riesit...

stanusa999
autor
21. nov 2011

Dakujem vsetkym za rady...ja som si pri nej uz tiez presla vselicim, no vsetko sme nejak zvladli...co sa tyka priberania, je skor taka drobnejsia, porodna vaha bola 3490 a v 3 mesiacoch mala 5250 🙂 ale aj starsia dcera mala presne tolko ako ona, a to bola na UM...takze pribera sice pomalicky po nejakch 500 g mesacne, ale tak staci..Inak od malinka papala kratko, mozno max 7 minut, tak mozno jej to teraz za tie 3 minutky staci...len to jedovanie mi ubera sil 😒 A skusala som uz rozne polohy, aj ju davam pomedzi to odgrgnut, no ked ju dam spat na prsnik, tak znova sa odtahuje, pritahuje...no az kym nespusti plac...a ked jej stlacim prsnik, pocujem velke preglganie, tak to reve este viac...

strapco13
21. nov 2011

@stanusa999 necitala som vsetko len poslednu odpoved tvoju....kedze place po tom ako jej stlacis prsko..zrejme chce sapt a len tak si dulat nenutritivne na prse a ty stlacenim zvysis tok mliecka, tak sa na to hneva...skus nestlacat a zvolit antigravitacnu polohu..cize babatko bude nad prsnikom lezis na chrbte a dietatko na teba..proste sa prevalis do tejto polohy a nechaj ju tak zaspat

stanusa999
autor
22. nov 2011

@strapco13 No ona praveze nevie na prsniku zaspat, lebo papka len zo 3 minutky a spusti plac, odtahuje sa, pritahuje a to aj ked vymenim prsnik, proste neviem, ci jej stacia tie 3 minuty papania, ci sa vobec dostava k zadnemu mlieku....ale asi to nie je v poriadku, ked place, keby jedla tri minuty a dost a je dobre, tak som spokojna, ale ona spusti plac 😢 neviem cim to je, jedine kazdy den doobeda papa pekne, ze vypije oba prsniky a je dobre, je spokojna...a to ich nemam naliate, lebo v noci kojim aj 3 krat, vacsinou ale 2 krat

strapco13
22. nov 2011

@stanusa999 ked sa odtiahne streka mlieko alebo nie?
stalcanie prsnika pouzivas?
ak po vypiti jedneho prsnika este dava najavo hlad stlac prsnik..tak sa tok mliecka znovu zvysi a vypije viac mlieka ak potom este chce, tak preloz na druhy prsnik a zopakuj..takto mozes prsniky pocas jedneho dojcenia vymenit aj viackrat
naliate resp nenaliatie prsnikov nehovori o nicom

stanusa999
autor
23. nov 2011

@strapco13 ked sa odtiahne, nestrieka mlieko...ona nechce njako, ani ked stlacam, ani ked nestlacam, len z nicoho nic spusti strasny plac 😒 A chcem sa opytat, je normalne, ze stale citim spustanie mliecka?a ze este ked z jedneho kojim, z druheho mliecko vyteka?kojim uz 4 mes

strapco13
23. nov 2011

@stanusa999 je to uplne normalne...oxytocin co sa vyluci pri sani neucinkuje len na jeden prsnik ale na vsetky ..teda obe 😅
nema skor reflux? ten moze palit
pouzivate dudel?

stanusa999
autor
23. nov 2011

@strapco13 dudel mame 😕 a reflux? ja neviem, ale nezvracia, teda obcas nieco vygrcne, ale to mi rpide skor, ze ked sa naje, tak ked ju nosime narukach, tak ze jej tlacime na brusko, alebo sa namaha, tak vtedy...ale nie ze by zvracala, len kus vygrcne....tak neviem, fakt pije pekne a zrazu plac, a pritom sa mi nezda, ze by bola najedena, ale fakt akoby ju nieco skor bolelo...uz som bola aj pri dr, nech jej pozrie pusu, ci ju tam nieco neboli, ale nic, vraj vsetko ok...

strapco13
23. nov 2011

@stanusa999 dudel moze sposobit to ze sa dieta nedokaze sanim na prsniku ukludnit, lebo z prska pri sani nejake to mlie vytecie a navyse sa dieta nastavi na male mnozstva mliecka iba
reflux moze byt aj tichy..cize len pali zaha, cize nemusi grckat
a mozu to byt a prdiky..pomasirovat brusko trochu
zuby?

stanusa999
autor
23. nov 2011

@strapco13 Teraz papala, som to aj stopovala, takze prvych 50 sekund pekne papa,pocut krasne prehltanie, potom citim spustanie mlieka, dalej papa, po 3 minutach uz len dudka, kedy - tedy pehltne, po minute dudkania plac, odtahovanie...davam na druhy prsnik, nechce, tak dam odgrgnut, grgne 3 krat 😅 a davam opat na druhy prsnik, nehce, prehyna sa, place, tak ju dam lezkat a spokojne lezi...
brusko jej zvyknem masirovat, aj pijem feniklovy caj, s prdikmi problem nema, poprdkava 🙂
Zuby?no hryzie ma ako besna 😅 ,to uz ked neviem co s nou, tak jej necham moju ruku na hryzenie, lebo ine nic nepomaha,aj to poriadne boli, no na dasienkach nic nevidno, v sobotu ide mat 4 mesiace.. 🙂

strapco13
23. nov 2011

@stanusa999 skus ju po odgrgnuti vratit na prvy prsnik..nestriedaj..zrejme jej vadi tok mliecka, lebo ten druhy je plny a mlieko tecie..zrejme si potrebuje nenutritivne sat, je naucena na dudel a vadi jej ked jej tecie mlieko

stanusa999
autor
23. nov 2011

@strapco13 nechce ani na prvy, ani na druhy...zrejme jej fakt vadi, ze mliecko tecie a len tak by dudkala naprazdno.i ked najest sa za 3 minuty sa mi tiez zda kratko 😒

strapco13
23. nov 2011

@stanusa999 niektore deti to dokazu....ak saju efektivne /napr aj moja mala/
ake ma vahove prirastky, cika a kaka dost?

stanusa999
autor
23. nov 2011

Vahove prirastky su 500 g mesacne, aj moja starsia dcera len tolko priberala a to bola na UM, takze asi geny nepsutia 🙂 porodna vaha 3490 a v 3 mesiacoch 5250
Cika dost, tu su asi tak 4 plienky denne poriadne pocikanych 😅 a kaka kazdy den, potom da 1 pauzu a tak...a obcas sice trosku do zelena, ale vacsinou je stolica zltsia....

strapco13
23. nov 2011

@stanusa999 vyzera to na problem s dudlom...ako som pisala..bud ho zrusis alebo vydrzis 😅 a najdete si nejaky system aby ste boli obe spokojne...len prve riesenie pinukaj prsnik..lebo dudel moze znizit laktaciu...pokial bude nadalej priberat tych 500g tyzdenne tak dobre..ale nech to neklesne

stanusa999
autor
23. nov 2011

@strapco13 No to asi skor vydrzim ako teraz zrusit dudel 😅 a prsnik ponukam cez den stale, ved inak ani neviem, ci by pytala, nie je daky jedak 😀 12.12 idem do poradne, tak sama som zvedava, kolko vazime.....dakujem velmi pekne za poradenstvo 😵

tanina724
24. nov 2011

Ahojte,pridavam sa trochu oneskorene.My sme na tom rovnako.Mala ma 4 mesiace a nepije dlhsie,ako 5 minut.Tiez byva casto mrzuta.Ale viac ju neprinutim.Najprv som sa kvoli tomu trapila.Ale na kazdej poradni mi dr.tvrdila,ze pribera statocne.Je pravda,ze je dost baculata.Len keby nebola taka umrncana.Uz som chcela prejst na umele,ale bolo by mi to luto.Svojho mam pomerne dost.

strapco13
24. nov 2011

@tanina724 kedy je umrncana?
dudlik pouzivas?

tanina724
26. nov 2011

Dudlik pouzivam.Viem,ze by som nemala,ale bez toho by som sa zblaznila.Niekedy reve hned po kojeni,aj ked si odgrgne,inokedy trochu neskor.Nas rekord nerevania je 1 hodina.Neviem,kolko ma byt take dieta hore,ale ona vydrzi malo.Niekedy zacne revat,len co si ju prilozim k prsu.

strapco13
26. nov 2011

@tanina724 ked reve po kojeni..skus ju prilozit znovu na prsnik..mozno este chce..ci papat alebo len tak si nenutritivne sat
a moze mat tichy reflux...teda ju pali zaha..daj ju na prsnik, nech si splachne to palenie
no a dudel..viez co s nim by simala robit, ze..do kosa s nim 😉

ywapetko
2. jan 2012

Ahojte .. urcite vam pomoze tento clanok ....http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con... vela stastia