Prečo sa mi nedarí odsávať mlieko?

ali27
16. sep 2009

ahojte mamicky. viete mi povedat preco sa mi nedari mliecko odsat? myslim v nejakom normalnom mnozstve. bezne odsajem maximalne 20 ml. rekord bol 50ml z jedneho prsnika. pricom mliecka mam asi dost, kedze malu dojcim uz vyse pol roka. moze to byt odsavackou? mam obycajnu pakovu odsavacku od Chicca.

iinuska
16. sep 2009

ali, a musis si ho odsavat ?

ali27
autor
16. sep 2009

no nemusim, ale chcem... do kasi pre malu a tak podobne, kedze zaciname s prikrmami.

rimmel
16. sep 2009

mne tiez nejde..a do prikrmov davam UM sak aj tak vela do toho nejde a maleho stale kojim plne takze nevidim problem..

zbytocne odsavat, viac sa ti potom bude tvorit a maly to nebude papat a budes musiet nadalej len koli tomu odsavat..zbytocne mylit prsia...

nikollette
16. sep 2009

Ali hm, to je zaujímavé...
môže to byť odsávačkou, ale nemusí...

katkaking
16. sep 2009

Suhlasim s rimmel...ja som bola nutena odsavat, ked mala bambulka asi 3 mesiace, niekedy bolo aj vyse litra denne. Ale teraz uz neodsavam takmer vobec. Kolko mala chce, tolko si potiahne.
A kase robim mliecne, ktore obsahuju materske mlieko. Do prikrmov nedavam mlieko, nech si mala zvyka na normalnu stravu, nie vsetko len s mliekom.

ali27
autor
16. sep 2009

a nezacne sa mliecko postupne stracat ked dietatko zacne vynechavat niektore davky, ktore budu nahradene tuhou stravou? moje telo je dost citlive na pravidelne vyprazdnovanie prsnikov... ked mala nema chut papat, tak hned citim, ze mliecka je menej. preto som myslela, ze ked povedzme na obed spapa celu davku, tak ja by som si asi mala prsia odsat a mliecko pouzit povedzme do tej kase vecer.... ci ako to riesite?

nikollette
16. sep 2009

Je pravda, že dôležitý je dopyt mliečka... ked chce, mliečko sa tvorí, ked prestane vyžadovať a papať, bude ho menej..
ja som iba odsávala, malý sa nevedel vôbec prisať, odsala som aj liter denne, a čím menej som odsávala, tým sa mliečko viac strácalo...

katkaking
16. sep 2009

Nikollette, to je pravda.

Ali, ja som tuto otazku neriesila. Zo zaciatku mala nespapala celu davku, len par lyziciek a po nejakej polhodinke az hodinke som ju dokrmila mlieckom. Ked mala pije viac, viac sa tvori. Ked menej, menej sa tvori. To vsetci vieme. Ale neviem ci je az take riziko, ze mozem teraz, napr. po 8 mesiacoch kojenia len tak zrazu stratit mliecko???

rimmel
16. sep 2009

ano, znizi sa tvorba mliecka..k potrebam maleho..vzdy bude mat dostatok nalkolko -kolko maly vypije, tolko sa aj potom vytvori naspat cize nemas sancu mliecko stratit.

rimmel
16. sep 2009

ja robim tak, ze stale kojim na poziadanie a k tomu mu varim kasicky vseliake ktore dam do mrazaku a vytiahnem davku ked potrebujem a kolko potrebujem..mlieckovu ryzu ked robim napr tak robim z UM

katkaking
16. sep 2009

Rimmel, mozes mi prosim poslat na IP - som to nepatri, ako varis ryzovu kasu...mozem ju dat aj 8 mesacnej dcerke? Ak mas aj ine recepty, nech jej stale nedavam vsetko podobne. Dakujem krasne.

sunea
16. sep 2009

Mozno je to tym, ze sa ti jednoducho nespusti spustaci reflex - niektore maminky su na to citlive a reflex sa im spusta napr. uz pri placi svojho babatka, alebo aj ineho babatka, pri prilozeni sa spusta automaticky, ked babatko potiahne. Ale odsavacka nie je zivy tvor, tak naco by sa telo vysilovalo 😉 Ja si tiez parkrat za den odsavam - ked sa spusti reflex (citim to ako pichanie v podpazusi), tak odsajem aj 100 ml, ale ked sa nespusti, tak sa mozem "dojit" aj pol hodiny a odsajem 10-20 ml...

rimmel
16. sep 2009

katkaking napisane 🙂

katkaking
16. sep 2009

Dakujem

janinad
16. sep 2009

Ahojte, ja by som sa tiez rada spytala na to odsavanie. Ako to robite, ze tak vela odsajete? Ja mam pakovu odsavacku a tiez odsajem obcas 20 ml, ked je lepsi den 50ml. Zvyknem obcas odsavat v noci a ked maly sa napapa, lebo neviem preco, ale vecer uz mavam menej mliecka a riesim to tak, ze maleho dokrmim odsatym. A tiez som dufala, ze si tak zvysim tvorbu, ale asi sa nejako nedari.

rimmel
16. sep 2009

janinad to ze malo odsajes, nema nic spolocne s tym ci mas dostatok ci nedostatok mliecka..tvoje prsia su asi citlive a odsavacka nevie poriadne napodobnit pohyby dietata, jeho pusinky atd takze asi preto..😉 nic si s tym nerob.....poradim neodsavat ale prikladat babatko k prsniku castejsie..tiez sa skuste obaja do naha vyzliect a vtedy si ho priloz 😉

ali27
autor
16. sep 2009

rimmel, prosim ta posles aj mne ten recept na ryzovu kasu? vopred vdaka.

ali27
autor
16. sep 2009

janinad... sme na to uplne rovnako 🙂
mozno by ti pomohlo pit teply napoj popri odsavani, vtedy sa rychlejsie spusta mlieko alebo pred odsavanim prsniky nahriat.
ja som skusala aj ten teply napoj, mlieko sa spustilo, ale po chvili odsavania sa zastavilo a uz to neslo tak rychlo... dodnes nechapem ako sa mala z toho "mnozstva" mlieka dokaze najest 🙂

sunea, to mas pravdu. mne sa velmi tazko spusta mlieko. niekedy mala musi aj minutu tahat naprazdno...

sunea
16. sep 2009

Ali, hlavne ze si mala vytiahne, kolko potrebuje. Deti maju saci vykon ako 5 odsavaciek spolocne... a btw. elektricke odsavacky su lepsie, ale aj drahsie, ze (my mame tiez pakovu). Ak mas niekde nablizku pobocku Laktacnej ligy, skus sa na elektricku odsavacku spytat tam - u nas v Brne ju aj poziciavaju, ked si niekto potrebuje vyskusat. Niekedy je taka sluzba aj v porodniciach.

janinad
17. sep 2009

Dakujem za odpovede. No snad sa to zlepsi. Maly zatial pribera v norme, tak on to vie urcite lepsie ako ja. Tie videa su zaujimave. Skusim sa trosku potrapit a uvidime.

ali27
autor
17. sep 2009

annag dakujem za linky... vyzera to na nich zaujimavo... tak mozno to vylepsim 🙂

katkaking
17. sep 2009

Janinad, ja som tiez mala vecer menej mliecka a dokrmila som odsatym. Chce to cas. Zo zaciatku som tiez odsala len nejakych 20-50. Ale postupne sa to zvysovalo...a poradim, ja som vzdy najviac odsala rano, ked sa mala napapala alebo som ju nakojila z jedneho prsnika a z druheho som odsala...maximum z jedneho bolo okolo 200.

ali27
autor
17. sep 2009

katkaking... ze 200... tak to sa mi ani nechce verit 🙂 ale suhlasim, ze to chce asi cas aj vytrvalost. mna ta vytrvalost opustala hned na zaciatku, ked som videla, ze sa mi nedari..

katkaking
17. sep 2009

fakt, ani mamina mi to nechcela veriť kým som jej neukázala flašu plnú mllieka 🙂 niekedy som sa cítila ako dojka, lebo som mala popraskané bradavky tak som len odsávala kým sa to zahojilo...trvalo to asi mesiac...a ešte aj dnes mám zásoby mliečka v mrazničke.

katkaking
17. sep 2009

a ešte...možno vela záleží od odsávačky. Ja mám "mam" a je fakt super. Prvú som musela síce reklamovať, lebo sa zasekávala, ale táto druhá je super. Nedala by som ju za nič. Známa má chicco, ale nejde jej skoro vôbec. Ďalšia známa má avent, a tiež ju chváli.

geegee
17. sep 2009

ali, pakovu Chicco som mala aj ja a az ked som si kupila Aventku elektricku, tak som zistila aky mam smejd doma. Aventka vytiahla mliecko paradne. Odporucam inu odsavacku a Chicco pakovu ani nepredavat dalej 😉

ali27
autor
18. sep 2009

diky baby... mam aspon dovod si kupit novu odsavacku 🙂 uz davno som chcela. myslim, ze ju este vyuzijem.

mneme
18. sep 2009

ali, uspesnost odsavania je urcite aj o kvalitnej odsavacke, ale z vlastnej skusenosti ti viem povedat, ze ani s kvalitnou odsavackou sa mi nepodari odsat viac ako chabych 20-40 ml. pokial neodsavam pravidelne, t.j. pokial nevytvaram dopyt navyse. je to totiz presne tym, o com pisala sunea - neaktivuje sa ti spustaci reflex bez sania babatka. mne pomaha dat si teplu sprchu, vypit tak horuci caj, ako len vladzem a premasirovat prsia. 😉

ali27
autor
19. sep 2009

ja som zvykla odsavat pravidelne vecer... to som si bola ista, ze sa mi mala zobudi na papanie az o druhej v noci. ale teraz je to tak nepravidelne, ze uz sa bojim. vtedy sa mi aj celkom darilo... ale teraz uz ani neskusam. mala je celkom kvalitna odsavacka, pretoze papa dost casto, aj kazdu 1,5 hodinu 🙂 ale chcela by som neskor odsavat do kasi tu davku co mala vynecha povedzme na obed. ale to bude este trvat, kedze odmieta zeleninove prikrmy uz 3 tyzdne... takze sme stale na mlieku 😎