Predčasne narodené deti, branie vitamínov a železa. Čo myslíte?

rimmel
9. sep 2009

ahojte tie co mate predcasne narodene babatka a doktori vam predpisali denne brat vitaminy a zelezo...moj doktor nam povedal ze to mame brat po dobu jedneho roka no stretla som sa s nazorom ze staci do 6 mesiacov..co si myslite vy?

mne to dava zmysel nakolko normalnemu babatku sa v 6.mesiaci zasoby vitaminov aj tak opotrebuvaju a ked uz aj zacinas s tuhou stravou tam vsetky potrebne vit. ma....

rimmel
autor
9. sep 2009

oh a druhy nazor bol od ineho doktora...a este musim povedat ze jedna babica mi hovorila ze nooo mozno uz v 9 mesiaci mozes prestat davat vitaminy! ze vyber si....:D

nikollette
9. sep 2009

Rimmel, skús v témach predčasne narodených detí, nedonoseniatok...
načo otvárať novú tému? 😕
Nejak ťa to zabavilo, otvárať nové témy? 😅

rimmel
autor
9. sep 2009

vadi ti to?

nikollette
9. sep 2009

Nie, mne nie, ale adminky ti podľa mňa tému aj tak zatvoria .....

rimmel
autor
9. sep 2009

a dik idem skusit no nejak je tam ticho, uz predtym som tam daco pisala.

rimmel
autor
9. sep 2009

nech zatvoria 😀 ja som si najprv tu predtym temu o predcasne nar.nevsimla a podla mna neuskodi tato, aspon sa to bude lahsie vyhladavat pre ludi, ktorych toto zaujima 🙂

nikollette
9. sep 2009

Teraz sa tam tuším aj bavili o želeže a maltofere... 😉
len neviem do ktorej témy patríš..
nedonoseniatka, alebo extrémni nedonosenci...

rimmel
autor
9. sep 2009

nedonoseniatka 🙂

nikollette
9. sep 2009

Vsak skús tam napísať, maminy ti tam určite odpíšu 😉

manika77
9. sep 2009

ahoj my mame tiez malo zeleza niesme sice predcasne porodnu hmotnost sme mali nadhernu 4300 gramov 😀 ale aj napriek tomu mame malo zeleza 😒 nasa doktorka nam nasadila maltofer ale az po siestich mesiacoch a ked sme boli v nemocke tak nam povedali ze nam ho mala nasadit skor ako mal maly pol roka..lebo ze do pol roka si babo nevie tovrit zelezo mal by mat zasobu od matky asi ho mam sama malo neviem 😒 a tak ze keby ho bral skor ako mal pol roka by sa mu to napravilo teraz mame pomaly devat mesiacov a trapime sa stale lebo furt ho je maloo ☹ tak kolko doktorov tolko nazorov 😉

rimmel
autor
10. sep 2009

prepac mozno blba otazka ale to ako zistili ze ma malo zeleza?

mia81
10. sep 2009

rimmel moj maly uziva vitaminy do teraz a ma 1rok na kont. do nem. pre nedonosene deti ideme v okt. zoberu nam krvicku a potom uvidime ci ich budeme uzivat alebo nie

maatkka
10. sep 2009

rimmel vacsinou sa chudikrvnost zisti z krvnych testov a tie sa u predcasniatok vacsinou robia pravidelne u normalne narodenych deti asi len ak su nejake priznaky napr. ze je mimco blede rychlo sa unavi malo papa alebo tak. inak podla mna tie vitaminky a zelezo ak vam ich dali by ste mali brat kym sa krvny obraz neupravi co moze byt rozne u niektorych deti skor u inych to trva dlhsie - my sme napr. extremny nedonosenci a maltofer(zelezo) vigantol acidum folicum pyridoxin a cebion c-cko berieme od narodenia a to uz mame vyse roka a este v nemocnici sme mali kvoli chudokrvnosti 2 transfuzie krvy. podla mna by vam mali tiez zobrat krv a ak vam bude nadalej nieco chybat budete v uzivani pokracovat ak bude vsetko o.k. vysadia vam to. asi sa neda u kazdeho babatka povedat ze bude zelezo uzivat od vtedy do vtedy - zalezi kedy sa anemia upravi

rimmel
autor
10. sep 2009

hmm nam krvne testy od porodu nerobili..moj mal 2165 pri porode..ok spytam sa nato doktory..teda na tie testy..ja by som urcite chcela uz coskoro vysadit..aspon tie vitaminy

manika77
10. sep 2009

rimmel brali mu krvicku lebo je chudokrvny..teda zacalo to tak ze sa zdal doktorke bledy

rimmel
autor
10. sep 2009

aha dakujem za odpoved manika 🙂

manika77
10. sep 2009

rimmel 😉