Prejdú hormóny z injekčnej antikoncepcie do mlieka?

peepka
6. mar 2011

Mamicky, kamoska sa pyta, ma dvojmesacne dieta, ktore koji a boji sa ci hormony z antikoncepcie, kontkretne ze injekcie kazde tri mesiace, neviem presne nazov, niesme na svk, jej doktor tu v uk hovori ze je to bezpecne a do mlieka sa to nedostane, v litve, odkial pochadza, sa na forach hvoori ze to prejde do mliecka..vy si co myslite? ake mate skusnosti? znalosti, dakujem.

ps. viem ze su tabletky tkore su bezpecne pri kojeni ale ona chce prave tuto injekciu lebo je strasne zabudliva a uz koli tomu dvakrat otehotnela a tretie dieta uz nechcu :D

dik.

bosoriak
6. mar 2011

@peepka No ja by som viac verila doktorovi v UK ako litovskym foram. 😉 Ak sa velmi boji, nech to neberie a pouziva kondom alebo chemicku antikoncepciu.

peepka
autor
6. mar 2011

@bosoriak no problem je v tom ze v uk im ide hlavne o to, aby zeny nechcene neotehotneli nakolko s tym maju problem, ale asi mas pravdu, hadam by jej neklamal 😕

peepka
autor
6. mar 2011

no a ona nato ze ona si nemysli ze vsetci doktori musia byt pravdomluvni 😀 😀

ps. kondom nechcu a chem.neveri moc, necitila by sa bezpecne..no ale ak tie injekcie ozaj idu do mliecka tak budu musiet kondomovat no.

bosoriak
7. mar 2011

Takze: tabletky nechce, lebo zabuda. Chemickej antikoncepcii a kondomu neveri. Injekcie brat nechce, lebo sa boji, ze idu do mlieka. Tak jej ostava len celibat 🙂
Este ma napadlo vnutromaternicove teliesko, su aj take moderne teraz. To, co obsahuje len med, takze zabija spermie, ale nevylucuje ziadne hormony. Ale netusim ako dlho po porode sa da zaviest. Nech sa informuje u lekara.

lenkabuckova
7. mar 2011

@bosoriak kamoška si dala po pôrode vnutromaternicové teliesko a všetko bolo v pohode, to by mala asi najlepšie. Prajem všetko dobre a nech sa spravne rozhodne.

peepka
autor
7. mar 2011

to ona nechce 😅 akoze nejaku "cudziu vec" v tele ..no ale vcera sa rozhodla nakoniec teda ze tabletky..ze si da 10 pripominacov 😀 😀