Prerušenie dojčenia

lala123
8. feb 2016

Ahojte potrebovala by som poradit. Mam dieta 2 roky stare dojcene uz len raz, dva krat do dna.od soboty som malu nedojcila nakolko zvracala a mala dva krat hnacku.ked mam migrenu a dam si novalgin tak 24 hodin nedojcim a potom pokracujem. Chcem sa opytat ci mozem pokracovat v dojceni aj po 4 dnoch prerusenia. Mlieko si nemusim odsavat ani necitim, ze by sa prsia nalievali. Viem, ze uz by sme mohli skoncit aj uplne ale dcera kravske aj susene mlieko odmieta a papa len syry a jogurty takze koli tomu som este dojcila.dakujem za odpoved

luba41
8. feb 2016

@lala123 ale určite..a kludne možeš aj pri liekoch...a mala si ju dojčiť aj počas choroby, ved prsník je na ukludnenie..a nemusí vobec jesť žiadne mlieko a mliečne výrobky aj po skončení dojčenia.. k liekom napr. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

katrinka8
8. feb 2016

@lala123 - pri hnačke a zvracaní dojčiť môžeš, nedoporučuje sa práve kravské mlieko (a ani UM) . Dojčenie by akurát pomohlo aj na doplnenie tekutín 😉
Čo sa týka toho, že Ti dcérka odmiea piť iné mlieko - to by vadiť nemalo, pokiaľ papá iné mliečne výrobky, ideálne kyslo-mliečne 😉 - čiže tie syry a jogurty by mali byť v pohode + počíta sa aj mlieko, ak používaš do varenia alebo aj smotanu či kyslú smotanu. A neskúšala si Acidko jej dať?