Prespal celú noc bez dojčenia

casy30
13. okt 2008

Kočky, mám chlapčeka 10 týždňového.Je normálne, že mi dnes prespinkal 8 hodín bez kojenia?Som z toho trochu zmatená, lebo doteraz som ho v noci 2 x kojila....Aké máte s týmto skúsenosti? dakujem

annag
13. okt 2008

casy, pokiaľ cez deň pije dostatočne veľa a máš laktáciu dobre rozbehnutú, tak by to už nemuselo vadiť, za nočné dojčenie sa považuje čas medzi cca 22.00 až 4.00. Len v noci je produkcia mliečka vynikajúca, a preto počas noci aj bábetka lepšie priberajú. Ak bude spať, nechaj ho, ale pre istotu si udrž laktáciu tak, že si uprostred noci mliečko odsaješ, aby sa Ti objem mliečka prudko neznížil, malý sa ešte len dostane k trom mesiacom, teda do obdobia zvyčajného rastového špurtu. Ak by sa ten čas ešte viac predĺžil, tak mu v noci daj prsíčko aspoň raz. Dnes to mohla byť len výnimka, možno sa iba zabudol zobudiť. 🙂

petulienka
13. okt 2008

casy30
moj maly od narodenia spaval 8 - 9 hodin v noci a doktor mi povedal ze mozem byt rada a v ziadnom pripade nebudit. Priberal "tabulkovo". Dieta sa na hlad zobudi a tak ako hovori annag mliecko si v noci odsaj. 😉

casy30
autor
13. okt 2008

Ďakujem Vám moc. Budem odsávať...ale pravdupovediac nič mi tak nelezie na nervy ako odsávanie 😝

dididi30
13. okt 2008

casy, ja mam tiez ten problem ja odsavanie neznasam a mam potom nenormalne bolave prsia, tak to nechavam tak a robim to rukami, len tak trocha si odsajem, ale ak chces mliecko zamrazit tak si odsavaj 😉

petulienka
13. okt 2008

no ja som odsavanie neznasala zo vsetkoho na svete najviac 😉 😀

domulienka
14. okt 2008

Moja mala spava od narodenia cele noci bez papkania ,mliecko som si neodsavala,rano sice obcas nievzdy som mala prsniky naliate ale hned sa mi ulavilo ako sa mala prisala,dr. mi tiez povedala nebudit,priberala tabulkovo,kojim doteraz aj ked uz len rano a vecer,cez den ma uz prikrmy.Odsavat .No neviem kedy by som to robila.

zuzka1.
14. okt 2008

ahoj, nas malinky od malinka prespava cleu noc, aj ked sme sa kojiíli a to bolo dovodom, preoc sme museli zacal prikrmovat, lebo malo proberal, ale pokial pekne pribera, je to len dobre, aspon sa vyspite aj vy

majcik
14. okt 2008

Joooj, co by som za to dala, aby moj maly uz konecne prespal celu noc 🙂

katullka
14. okt 2008

Aj mne dcera prespavala celu noc uz od nejakeho mesiaca a tiez bola kojena, no nebudila som ju, nechala som ju spinkat. No co by som teraz za to dala, keby prespala noc, zhruba od 5mesiaca sa vsetko zmenilo.

petulienka
14. okt 2008

ako som pisala aj nas spal cele noci cca do 3 mesiaca, ked sa nam zacali prerezavat zubky 😉

certica
14. okt 2008

tak mne moj krpec za celeho pol roka prespal celu noc (cca od 21.15 - 4.00h) 1x a ja som bola z toho taka unavena a vykolajena, ze az 😀 . takze dakujem, zatial neprosim. uplne mi vyhovuju nase 4 nocne sosacie prestavky. ani o nic rano velmi neviem 🙂

certica
14. okt 2008

ani o nich rano neviem... malo byt

katka76
15. okt 2008

jooooj, to sa niekomu zije, ked dieta prespi v kuse 8 hod. ja o takom dacom snivam uz 16 mesiacov a stale nic. ide spat cca o 20.00, flasu vyloga okolo 22.30 a kojime sa okolo 4.00. no a nepocitam, ze zly sen, vypadnuty cumel, spanie po sirke v postielke, nohy pomedzi tycky....

dididi30
15. okt 2008

katka 😀 😀 😀 😀 dobre som sa nasmiala, ako keby si opisala moju dceru, ale ona logala caj 😒

dajte recept na prespanie celej noci, lebo moj syn to nevie 😒 dcera vedela od 3 mesiacov, ale ju som nekojila 😒 🙂

wali
15. okt 2008

holky, mne presne na vas problem (aby potomok prespal celu noc) pomohla az ta kniha: ako naucit dieta spat celu noc. nejak tak sa vola, je tu aj taka tema. do 5. mesiaca to boli doslova galeje, v noci sa budil 7x na kojenie! uz som bola ako zombie. tak som sa potom nastvala, nastudovala si tu knihu a drzala som sa jej - do 2 tyzdnov bolo po probleme a od 5. mesiacov spime celu noc. takze mne to naozaj pomohlo a ak ste to este neskusali, tak skuste, snad to pomoze aj vam!

wali
15. okt 2008
dididi30
15. okt 2008

wali,tam vacsinou pisu o tom,ze im nechcu same zaspat, je nema problem, on mi zaspi sam , praveze hupanie na rukach mu vadi.....ale to kojienie nie a nie zmenit, furt sa musi ako keby napit.....mam ho v posteli a kojime po leziacky, vlastne on si len vypyta potiahne a spi, ale je chcem aby nepotiahol a spal 😒 no ale to je asi udel kojenych deti , ale zas ked nepapa mam take naliate prsia,ze az ☹

janca704
15. okt 2008

Casy30, moja skusenost je taka, ze mne drobec presne den pred dovrsenim 2.mesiaca zacal spavat celu noc. Ukladala som ho okolo pol osmej - osmej a prvyrkrat vstaval okolo piatej a neskor. Cele to trvalo PRESNE do ukonceneho 3.mesiaca - dva dni pred dovrsenim sa zacal dvakrat za noc budit. Ale poviem ti, ze takto je to lepsie, pretoze sa mi v tom case, kedy spaval celu noc, prudko znizila tvorba mlieka ja napriek tomu, ze som si okolo polnoci odsavala. Teraz je to fajn, mliecka je urcite aj vdaka 2-3nocnym kojeniam dostatok 😉

No a este, ked sme po tom mesiaci, co spal celu noc isli k pediatricke, zistili sme, ze za ten cas pribral len 330g, co bolo malo. Po dvoch tyzdnoch (vtedy uz sa budil 2krat na papanie) sme isli na prevazenie a za tie dva tyzde pribral 400g, takze, to, co pise Annag je mnou overene v praxi 😉

wali
16. okt 2008

dididi - no mozno v tom linku pisu holky len o tom, ale viem, ze v knihe riesia aj takyto problem, ked sa babo budi casto v noci - ja som vdaka tej knihe vyriesila nielen zaspavanie, s ktorym sme teda tiez mali problem, ale hned na to som sa vrhla aj na eliminovanie precasteho kojenia v noci. 7x za noc, to bolo vazne hodne a robil mi maly presne to, co ty pises - len cucol a viac nic. lenze kazdu hodinu vstavat kvoli tomu, to bolo vazne na nervy. uz neviem, ktora kap. to bola, ale ta kniha nie je zas nejaka velka, da sa to citat. ja som ju citala po veceroch a za par dni som to mala nastudovane. ale tvoj malicky je este ozaj malicky (tak ma pravo na mamine prso, kedy chce on 😀 ), tak to skus vydrzat napr. do pol roka a potom by som to vyskusala 😉

dididi30
16. okt 2008

wali, ja to viem,ze je este skoro ale po roka a na cice celu noc je uz neskoro, cize cim skor tym lepsie, som pocula o nahrade cice tym,ze plienocku nastriekam svojim mlieckom, alebo mu dam svoje pyzamo k tvaricke...lenze ono je to fajn na zaspanie, to fakt pomala ale na caste budenie, to neviem...
ako sa vola ta kniha a kolko stoji? maju ju vsade v knihkupecstve? dakujem za odpoved 😉

wali
16. okt 2008

dididi - kniha je len prelozena, maminy si ju tu posielaju na mail, cize kupovat nic nemusis. ak chces, napis mi mail do IP a hned ti ju odoslem. ja som ju uz davala aj dvom svojim kamoskam a obom pomohla, kazda vyriesila, co potrebovala. zas netvrdim, ze pomoze na 100% v kazdom pripade, ale preco to neskusit? 😉

dididi30
16. okt 2008

jeeeeeej dakujem pekne 😀 co som dlzna? 😉 😀
jasne skusim 😵

sasiki
16. okt 2008

záááááávidím zakladateľke témy aj tie dva razy 😔

katka76
18. okt 2008

wali, knihu mam doma a tiez nastudovanu. ked mala mala 11 mesiacov a jej nocne krmenie/cuckanie sa stupnovalo, sla som spat do deckej izby a po 4 dnoch sme ostali pri 1 kojeni. tyzden nato dostala zapal spojiviek a boli sme opat na zaciatku. v 13m sme to opat zredukovali na 1x a teraz sa sem tam podari, ze vypije flasu okolo tej 22.30 a spi az do 7.00. ale povacsine ju este 1x v noci kojim. zial tie kratke prebudenia, ked vsak musim vstat sa mi nedari odburat ☹

sonulik1
18. okt 2008

casy30 - moja mala spala 7 hodin vkuse uz od narodenia, v podstate neviem co je nocne vstavanie. teraz ma 13. mesiacov a este stale kojim - tak sa nemusis bat ze by bol nejaky problem s laktaciou

maca793
18. okt 2008

je to normálne, že dieťa prespí celú noc. poznám ženy, ktoré kojili 2,5 roka a nevyspali sa vôbec, lebo si dieťa pýtalo prsník aj v noci. mne deti spávali celú noc od 5 mesiaca a to som ich nekojila.

stresmenka
18. okt 2008

No môj syn spí celú noc od 2 týždňov klop klop zaspal okolo 20,00 - 20,30 a vstal okolo 5,00 - 5,30 a takto spí do teraz akurát sa nebudí o 5,00 ale o 7,00 som zvedavá do kedy mu to vydrží. Starší spal takto až do možno 11 rokov. Teraz je už starší tak chodí spať neskôr ale vstáva o dvanástej. Takže to sú obaja riadny spachtoši

wali
20. okt 2008

katka, verim, ze sa da zbavit aj toho nocneho vstavania, asi to bude chciet pevnejsie nervy a dlhsy cas, ale podla tej knihy by to malo ist. ja som to v noci riesila tak, ze ked maly sa prebudil a plakal, vstala som, ale nedostal prso, len som ho pohladila, ze mama je pri nom a potom si sla lahnut. samozrejme, ze plakal dalej, ale po chvili som to zase zopakovala. trvalo to tyzden a boli sme z toho vonku, proste pochopil, ze teda nic nebude a odvtedy sa to stale len lepsilo az teraz prespi celu noc. tak skus aj ty proste odmietnut dat prso (kojila som do 13. mes., ale v noci uz nie). a skusila by som vypustit aj flasu. v knihe to vysvetluju tym, ze je to nauceny hlad, ze dietatko v skutocnosti nepotrebuje pit v noci. takze ona ju podvedome caka a preto sa budi. tak som si vtedy povedala, ze ved hadam neumrie od hladu, zvlast ked to bolo aj v tej knihe tak napisane a vysvetlene a zahrala som sa na zlu mamu 😉 bolo to tazke, ale oplatilo sa. ja viem, ze ti to ako mame neda a je to tvoje dietatko, ale terezka je uz naozaj velka, tak to zvladne aj bez nocneho kojenia aj bez flasky. hlavne to nevzdavaj niekde uprostred, ale skus to vydrzat do konca! drzim palce 😉

casy30
autor
21. okt 2008

No, babulky, tak to bolo iba raz...asi sa nu ozaj nieco pekne snivalo 😉 ale ako tak citam tie vase prispevky, tak to mam aj tak fantastické. včera sme sa nakojili o desiatej a prvykrat som skusila taku fintu, že som ho nedala hnedspinkat, ale tatino sa s nim hodinku "rozpraval". po hodinke zacal mrnkotat, tak som ho vzala do narucia, hopla na fitloptu, prehodila plienku cez ocka/to mi poradila laktacna poradkyna, aby ho nerusil pohlad na mna/4 krat som hopla a mlady muz stvrdol az do stvrtej rano...potom sa zobudil o pol siedmej...takze super... 🙂

jeana
21. okt 2008

ahojte, nasa Lili v poslednej dobe spava nonstop celu noc cca od 22.30 do rana, dnes do 8.00 bez kojenia 🙂