Prestala som kojiť 15 mesačnú. Čo jej dávať dalej?

gotzova
3. feb 2011

maminy chcem sa vas opytat mam 15 mesacnu sarku a pred tyzdnom som ju prestala kojit,ako mam pokracovat dalej mam ist za detskou a opytat sa jej alebo ?skusala som je dat aj plnotucne mlieko no to ani nahodou vypit ho,skusala som je dat do toho aj van.cukor no neni sanca,poradte mi,dakujem Lila

pink_lady
3. feb 2011

preco si prestala kojit, urobila si to tak "seknuto"? lepsie by bolo mozno potupne privykat na umele mliekcko alebo kravske...casom i mozno zvykne a ked nie, skus nahradit mlieko jogurtmi a mliecnymi kasami...

ela2710
3. feb 2011

ahoj, ja som prestala zo dna na den, mliecko sa pomaly stracalo ak som mala bolesti v prsnikoch odsala som si trosku a za tyzden uz nebola po mlieku ani stopa, a naozaj skus najprv umele mlieko az potom kravske 😉

zucha
3. feb 2011

po dokojeni, ak ti to financie dovolia je este dobre davat umele mlieko. Najlepsie do troch rokov. Ak nie, tak plnotucne do dvoch rokov a polotucne od dvoch.
Mne deti ale kravske mlieko tiez nechcu pit. Najstarsia ma uz viac, ako tri roky a stale si pyta UM. Rano aj vecer.

spalka
3. feb 2011

tak jej kravske nechuti, nedivim sa, ma uplne inu chut ako materske...ved skus umele, mojej malej celkom chutil nutrilon, ale teraz uz ho tiez pije pomenej...kym naskocite na nejake mliecko, ak vobec naskocite 😉 davaj jej aspon jogurtik, syr lucinu na chlebik, smotanove omacky 😉

njonja
3. feb 2011

@gotzova, ja tiez prestavam, ale ja postupne zvykam na mlieko. Formulu, rozumej, nie kravske. Kravske mlieko nebudem davat do dvoch-troch rokov pit. V umelom je viac vyzivnych latok a menej hrozi alergia. Ak mu nechuti to, co mu davas, skus zmenit znacky. my sme zatial pri Humane, chuti mu najmä, ak mu ho dam s vlockami alebo rozdrvim priskoty...skus vanilkove...

jk77
3. feb 2011

my sme presli na Nutrilon.Teraz si aj sam pyta kravske mliecko z chladnicky, tak mu ho pomalicky davam ochutnavat. Ale hlvnym mliekom ostava NUTRILON.

sampo
3. feb 2011

aj my sme presli na nutrilon, s kravskym by som pockala... Ja pockam v pohode aj do 3 rokov, sama ho tiez velmi nepijem 😕

olifcek
3. feb 2011

ja chcem kojit do troch rokov, snad to vyjde, ak by ale nie, tak do troch rokov paq budem davat urcite UM, kravske az potom...

amartina24
3. feb 2011

mozno môj pripad je iny, bohuzial, ja som vydrzala kojit len do 3 mesiacov ☹ , mala som malo mliecka,maly bol neustale hlady,tak som ho zacala prikrmovat Nutrilon. pokial sa dalo, tak som odsavala 🙂 . ked dovrsil jeden rok, tak zo dna na den som presla na kravsie mlieko,maly ho chce pit. pije ho aj niekolko krat do dna. aj doktorka nam to tak poradila. to je v tom,ze kazda doktorka rozprava nieco ine. kamartka prestala dojcit ked mala mala 1,5 roka a presla na nutrilon a bude jej ho davat az do troch rokov. podla mna rozhodnutie ostava na kazdej mamicke,ci prejde hned na kravske mlieko alebo umele. ked nie su v rodine alergeny, tak ani tomu babatku to nehrozi....dufam,ze som aspon v niecom poradila. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alias313
3. feb 2011

ja som stratila mlieko zo dňa na deň ☹ Malého som nemohla kojiť, tak som len odsávala a to mesiac. Potom jednoducho mlieko nebolo a už sa mi ani nespravilo, ani ma neboleli prsníky, no proste fuč. Malému som dávala Bebu a potom sme prešli na kravské keď mal asi rok aj 2m...V podstate jogurty,syry,pudingy obsahujú kravské mlieko a tie som mu dávala cca od pol roka, tak mi pripadalo zbytočné čakať do 3 rokov, aby som mohla dávať kravské mlieko. ale keď ti dcérka nechce kravské tak jej skús dať umelé...

arizona
3. feb 2011

ahoj, nase skusenosti... na UM sme asi od 2 - 3 mesiacoch, teraz sme na 22+ a kravske odmieta ☹ predispozicie nema, len proste kravske mlieko nechce... tak sme stale na UM, navyse sme momentalne po rotavirusoch (2 tyzdne) na bezlaktozovom, kombinujeme s KM, ale UM... dufam, ze coskoro si zvykne na kravske 😒 vsetko ostatne mliecne papa s obycajnym kravskym mliekom (jogurty, syry, pudiungy a ine mliecne vyrobky) 😒

alienka73
3. feb 2011

Nas maly pil Um skoro do 3rokov, lebo kravske odmietal tak sme nenutili. Inak na Um sa nam zdal aj zdravsi, takze teraz sme tiez kupili jeden nutrilon a sem tam mu ho davame. O kravskom mlieku nemam dobru mienku ale jogurty a acidka su fajn, inac nas odmietal kravske ale jogurty , acidko a syry mu velmi chutia aj chutili.

peepka
5. feb 2011

no bud budes davat UM alebo rovno skocis na plnotucne kravske, ja som v 19m zacala s plnotucnym kravskym, nakolko ho aj tak uz mal v strave varenej, tak som nevidela dovod davat um, i ked su ludia co sa strania mlieka, co aj chapem, vselico sa popisalo 😀 a vypit by mala 500ml mlieka denne, moj vypije iba 200 i ked to a nestresujem, sakpapa aj jogurty a syry atd, ovsene vlocky smliekom tiez... 🙂

dara76
5. feb 2011

Netrap sa, vobec nemusi pit mlieko, postacia jogurty a ine mliecne produkty (smotana, mlieko v beznom jedle - polievky, privarky) v adekvatnom mnozstve.

kacena_1
12. feb 2011

ja som prestala kojit teraz a malý uz ma 9,5 mesiaca. chutí mu beba ale tiez vypije tak okolo 300 ml denne, davam jogurty, poprípade ak varím pridam mu k jedlu kravské mlieko, alergia zatial ziadna a kedže nemame ani my, myslím že sa vyhne aj malému. asi tak od roka prejdeme úplne na kravské pokial mu bude chutiť tak budeme davat. podla mna netreba to s tým kravským mliekom až tak prehanat ale ani podcenovat, taka stredna cesta 🙂 , ale je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne. kazda vie, co je pre jej dieta najlepsie a najvhodnejsie..... 🙂

weiya
12. feb 2011

mne sa mala odstavila sama v roku a teraz pije hami mlieko,ale nedava tomu moc zabrat,vypije okolo 200ml,davam jogurty,lucinu...

jespera
13. feb 2011

ja som tiez odstavila okolo roku, odvtedy pijeme hami - rano a vecer , spolu okolo 300ml.

miika
14. feb 2011

Ja som prestala kojit druhorodeneho v 15.mesiaci kvoli tretiemu tehotenstvu. Kojenie bolo pre mna proste prilis bolestive (kusal mi bradavky) a kedze pil uz len vecer a rano, tak som s tym prestala uplne. Problem je vsak v tom, ze moj nechcel nikdy pit umele mlieko, na flasu s cumlom nie je vobec nauceny, z poharika este nepije. Vysledok je taky, ze nepije ani kravske ani umele mlieko. Zje 1-2 jogurty denne, plus mliecne jedla (polievky, privarky), syry, syrove natierky. Ale nie je toho tolko kolko by dostal do seba ak by vypil napr. 300ml UM. Pitny rezim zabezpecujeme cistou vodou, pije ju z flasiek so slamkou.

lenkaks
17. feb 2011

Ahoj,ja som kojila do dvoch rokov,odvtedy maly nechce ziadne mlieko,ani kravske,ani umele...ale dr nam povedala,ze stacia mliecne produkty...a mlieko kravske mi vypije maximalne v krupicnej kasi....