Prestávam dojčiť. Čo s mliekom?

amelias
28. sep 2008

ahojte,
mam velky problem.moj maly ma 9 mesiacov a odmieta prsnik uz druhy den.plne som ho kojila do 6 mesiaca,potom som zacala s prikrmami.uz asi mesiac mame problem,ze nechce prsnik.Stale place pri tom,ale vzdy som ho nejako presvedcila a papal (sice iba v noci).Neviem co mam teraz robit,ci mi mliecko odide same alebo mam ist k lekarovi.Starse som z toho smutna ,lebo som ho chcela kojit aspon rok.Ani neviem ci malemu mam teraz kupit umele mliecko alebo mu staci jogurt a kase?Prosim vas poradte nam. ☹

geegee
28. sep 2008

jedna moznost je MM si odsavat a davat ho z flase.
Druha, skoncit s MM - su na to vraj aj nejake homeopatika, ale da sa aj normalne - ja som poslednykrat maleho nakojila, a odstriekala si MM vzdy len natolko, aby to prestalo boliet. To sa stalo 3x za tyzden, potom uz MM nebolo 🙂

valka
28. sep 2008

amelias, skus si mliecko odsavat a davat to do kasi...postupne sa mliecko strati, ale aspon zo zaciatku treba odsavat - nei do uplneho vyprazdnenia, ale len aby prsia neboli naliate. ak ich vyprazdnis uplne, mliecko sa bude tvorit nadalej...po tabletkach skonci tvorba mlieka ovela rychlejsie

amelias
autor
28. sep 2008

dakujem.potom si malemu davala este nejake mlieko.Asi dva krat som mu skusila dat nutrilon z flase a povracal sa mi.Tak neviem ci existuje aj nejake ine co ma lepsiu chut.som z toho na nervy ☹

winifred
28. sep 2008

Já bych skusila dát miminku pár dní klid , ale mlíko odsávát 🙂 aby jsi oněho nepřišla a nebo neměla zánět.A po pár dnech bych to znova skusila jestli nezmění názor.A nemohla jsi něco sníst co by změnilo chut mléka!Já bych ti osobně poradila vydržet.A ono se to určitě zlepší.Přeji hodně úspěchu 😉

jankax
28. sep 2008

ahoj,ja bych jeste pockala nez prestanes uplne s kojenim, treba se prcek umoudri...maly uz ted taky moc prso nechce, zajima ho vsechno ostatni,hraje si u toho, porad si seda a snazi se mi vykroutit...no ale jakz takz ho 3x za den nakojim (jednou v noci, to ji hezky, pak rano po probuzeni a vecer pred spanim).
Urcite aspon jeste v noci koj, dokud to chce, a pres den to zkus ale nenut ho. Kdyz bude mit jogurt a kase tak z toho taky ma hodne mlicka...
ja bych to urcite zatim nevzdavala, ale pokud chces prestat tak jak radi geegee - odstrikat jenom trosku aby se ti ulevilo 😉
Drzim pesti 🙂

amelias
autor
28. sep 2008

nic som take nezjedla,ako vzdy.on uz mesiac bol taky ze nechcel a nechcel.

bambusko
28. sep 2008

amelias, skusala si zmenit polohu?
ak nebudes kojit urcite treba mm nahradit, dieta do 3 rokov potrebuje 500ml mlieka denne aelbo adekvatne mnozstvo mliecnych vyrobkov.

amelias
autor
28. sep 2008

no mi sme to mali tiez tak,ze vecer som ho nakojila aj v noci a cely den nic.urcite to nechcem vzdat len som z toho hrozne nestastna,lebo maly ked uz zbada prsnik tak zacne plakat,otacat sa a ani ho nechyti.dufam,ze za tieto dva dni mu nebude chybat mliecko

amelias
autor
28. sep 2008

uz som skusala vsetko.no len neviem ake mliecko mu mam dat,ked nutrilon mi odmietal.neviem ci existuje nejake ine ktore ma lepsiu chut ako nutrilon.z nutrilonu sa povracal

radka.m.
28. sep 2008

PLNĚ SOUHLASÍM S WINIFRED,POKUD CHCEŠ KOJIT,TAK ALESPON RUČNĚ ODSTŘÍKÁVEJ,POKUD NEMÁŠ ODSÁVAČKU A MALÉMU NABÍZEJ PRSA V NOCI,TO DĚTI NEJLÍP SAJÍ A S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ TĚ NEODMÍTNOU A JE NEJVĚTŠÍ TVORBA MLÉKA.i kdyby jsi ho kojila jenom v noci,tak je to pořád lepší než vůbec,když mléko máš.dnes je od půlnoci otevřena poradna na www.kojeni.net,tam můžeš napsat do on-line poradny a laktační poradkyně ti zodpoví tvůj dotaz,jsou to super stránky,mně už taky hodně pomohly.kolem 9 měsíce se děti málokdy sami odstaví,tak tam zkus napsat dotaz.

zuzana76
28. sep 2008

dobrej chuti je sunar, alebo este francuzske mlieko, sunar je dost podobnej chuti ako MM

angua27
28. sep 2008

ahoj amelias,
ja som podobný problém mala s malým tiež, asi v tom veku, ako je Tvoj bambuľko. ale bojkotoval mi iba jeden prsník. pár dní som ho kojila iba s jedného a ten druhý som odsávala a dávala z neho iba v noci, keď bol rozospatý a nevnímal, ktoré prso dostal. cca. každý druhý deň, som mu ten prsník ponúkla, ale keď sa otočil, že nie, tak nie. asi po 3 týždňoch to prešlo a zase začal papať s oboch prsníkov. viem, že to nie je úplne presne to čo máš Ty, ale možno Ťa to aspoň trošku povzbudí.
ja by som na Tvojom mieste, pár dní odsávala, skúsila dať s flašky Tvoje mliečko a občas skúsila ponúknuť prso. ak to nebude fungovať, tak prejsť na UM. dieťatko jeho veku by malo dostať denne 500ml mlieka, alebo mliečnych výrobkov. skús mu Tvoje mliečko dávať aj do príkrmov, ak ho máš teda dosť. ak by si chcela prejsť na UM, tak odporúčam skúsiť aj iné značky, každé dieťa má iné chute a každé UM je trošku iné, niektoré sú horkejšie, iné príliš voňavé, vždy sa však odporúča jednu značku skúsiť aspoň 3 dni, možno tiež cez pridania do príkrmov. držím palce. a keby to aj nevyšlo, spravila si preto maximu, niektorým mamičkám nie je dopriané kojiť ani toľko, koľko si kojila Ty. hlavu hore. 😉

amelias
autor
28. sep 2008

dakujem skusim sa na tu stranku pozriet.minulu noc som mu dala asi 5 krat prsnik a vzdy zacal strasne plakat.

amelias
autor
28. sep 2008

angua 27 dakujem za radu.skusim to este tuto noc zmenit poradie prsnikov a uvidim.mliecka nema az tak vela,kedze maly uz pil len v noci.strasne si zelam ho kojit dalej

annag
28. sep 2008

amelias, treba nájsť príčinu odmietania prsníka. Kým nevie piť iné mliečko, tak je to ozaj problém a treba ho riešiť. Časté striedanie UM tiež nie je vhodné. Bábetká majú najradšej tie najobyčajnejšie mliečka - Sunar, Beba. Veľmi ľahko sa však môže stať, že bude odmietať dojčenie aj akékoľvek UM. Takže:

V prvom rade zisti - či odmieta prsník, alebo odmieta MM. Odsaj si ho a daj ho malému vypiť, či ho bude chcieť. Potom budeme múdrejšie.

Niekoľko dní bez mliečka mu nepoškodí, neboj sa. Len treba zistiť, kde je pes zakopaný 😉 🙂

amelias
autor
28. sep 2008

super hned to skusim.pojdem si odstriekat mliecko a v noci mu ho ponuknem.kolko mozem nechat mm bez spotrebovania vonku.zatial som si neodstriekavala mliecko tak neviem co ako

amelias
autor
28. sep 2008

radka.m.
pozrela som sa na tu stranku ale neviem ako to tam funguje.v tej online poradni mam poslat e-mail alebo ako?

annag
28. sep 2008

amelias, čím skôr je v chlade, tým lepšie, v chladničke vydrží 24 hodín. Odsaj, daj do chladničky a potom zohrej vodu max do 37 - 40 stupňov a fľašku s mliečkom do nej vlož. Tak sa ohreje najšetrnejšie. Alebo len daj pod tečúcu teplú vodu, kým sa neohreje. Určite nezohrievaj v mikrovlnke. Iná robota, než dojčenie, však? 😉 🙂

angua27
28. sep 2008

amelias, mliečko, keď si odsaješ, tak ho treba nechať vychladiť na izbovú teplotu a potom šup s ním do chladničky, tam môžeš do jednej nádoby zbierať mliečko počas 24 hodín, ale vždy iba vychladené k vychladenému. a keď ho do 24 hodín neminieš, daj ho do mrazáku, tam môže byť max. myslím 3 mesiace, aspoň ja som tak nechávala. a ohrievať vo vodnom kúpeli, nie vo vriacej vode. ak vyberieš z mrazáku, nechať rozmraziť v chladničke a potom vodný kúpeľ. niektoré detičky, ale premrazené mliečko odmietajú, lebo trošku inak vonia.

angua27
28. sep 2008

som si nevšimla, že annag už odpísala. tak to máš 2x. 😉

amelias
autor
28. sep 2008

fu tak to teda hej.maly ten sa naplace kym toto vsetko spravim.ale keby to malo takto fungovat tak to s radostou zvladneme 🙂

amelias
autor
28. sep 2008

dakujem ste zlate.zajtra napisem co nove,ako sa mi darilo tuto noc 😢

radka.m.
29. sep 2008

ahojda,čtu to až ted,tak se omlouvám,že jsem to nestihla včera.najedeš na net kojeni,tam je on-line poradna,tak najedeš na ní,a na hoře je bud přidej dotaz,tak tam napíšeš,pokud je poradna už plná,tak je znovu otevřená ve středu a v sobotu,ale určitě ti to stojí za to tam napsat,protože my jsme opravdu laici,tam ti poradí přímo laktační.

tamarka
29. sep 2008

amelias, viem, ako sa cítiš. Je to už síce dávno, ale tento istý problém som mala so staršou dcérou. Keď mala Emka 13 mesiacov, začala odmietať prsník, skúšali sme všetko možné a nepodarilo sa, tiež som z toho bola na nervy. Vtedy som ešte o Modrom koníkovi nevedela, takže mi nemal kto poradiť. Ale vidím, že sú tu kočky, ktoré ti poradia, tak držím palčeky 😉

angua27
29. sep 2008

amelias, ako si dopadla v noci?

amelias
autor
29. sep 2008

ahojte,no dopadla som tak ako predtym.maly vobec nechcel.az rano si trosku potiahol ale hned zacal plakat a zlostil sa.tak teraz neviem co robit ☹

kasis
29. sep 2008

Amelias,mali sme rovnaky problem, zo dna na den zacal Matko odmietat MM v 10 mes, tak som odsavala a z flase mu chutilo, cize problem bol prsnik,mozno mi uz slabo tieklo a nervoval sa. Lenze odsavat som niekedy nemala cas,bo som odsavala aj 5-6xdenne po 10_20 min aby som odsala aspon 300ml denne,lebo maly mi pil mliecko uz iba rano a vecer a postupne mi mliecka ubudalo az sa uplne stratilo. Este pocas doby krmenia odsatym mlieckom sme skusali rozne UM,najviac zabral Sunar. No nie na dlho,od 14 mes sme uplne bez mlieka ☹ . Este treba aj rozne flase a cumliky vyskusat 😉

lubecka
29. sep 2008

presne tuto temu som hladala 😉
amelias, ja som na tom rovnako od minuleho tyzdna... od stredy mi nechcela prsnik, proste ked ho zbadala, zacala revat, vzdy sa mi prehla, nijako som ju nedonutila pit, kricala, kopala, vzdy to skonci hroznym revom.. potom zo stvrtka na piatok v noci dostala horucky, isli sme k dr. a mala zapalene hrdlo aj pluzgieriky na nom, tak preto nechcela, bolelo ju preglganie.. od piatku berie antibiotika a ja som nestastna lebo stale odmieta prsnik.. a pritom UM vypije... chcela osm tiez kojit aspon do roku, a aj to tak vypadalo, lebo mlieko mam.. lenze teraz.. 😒 este ju kojim aspon v noci.. lenze ona by uz prespala aj celu noc, ale ja sa zobudim a 2x jej davam, niekedy chce niekedy nechce.. no a cez den, ked pride manzel z roboty, odsava mi on, pretoze mne sa odsavackou neda.. chcem si este chvilu udrzat tvorbu mlieka, mozno sa mala umudry a znova zacne pit z prsnika.. kojila som rano, na olovrant a vecer.. no teraz iba 1-2x v noci.. uz som to prakticky aj vzdala, nic nenarobim, ked sa sama odstavila, ale z druhej strany este dufam, ze sa to napravi.. a mozno sa mi odstavial aj preto ze vypila malo mlieka, ale ked prestala tahat a ponukla som jej druhe prso, tak nechcela, tak sa musela asi dost napit.. ja neviem, uz sa sanzim nad tym nerozmyslat, ale aj tak ma to stve a hrozne.. ine deti by chceli MM ale matky nemaju, a tato moja potvorka ma ale ona radsej bude UM, no moze ma slak trafit.. no uz neostava nic ine iba sa s tym zmierit.. moja mama ma utesuje ze to som dost kojila, 8,5 mesiaca.. ale ked si pomyslim ze som mohla este viac 😠 .. ale co uz.. 😖

lubecka
29. sep 2008

a este som sa zabudla opytat... ako dlho mi vydrzi kojenie v noci? bude sa mi tvorit mlieko len ked bude papat v noci? ked cez den si ich necham tak, nebude mi ich muz odsavat? ved aj to sa rata za kojenie, aspon v noci, ked nie cez den, no nie? ale zacina vymyslat aj v noci, presne to iste ako cez den, len v spanku.. proste otvri v spanku usta na krmenie, ale ked zaciti prsnik, zacen sa zvyjat a stacat, no hroza.. ale v tom spanku ju este ako tak dokazem spacifikovat, ze zacne tahat, ale ked sa neda, tak to skusim ohodinu, ked je hladnejsia a vtedy sa uz prisaje..

amelias, to mas super, ze sa ti da odsavat.. kiez by sa dalo aj mne, tak si tiez odsavam a davam jej moje.. lenze ja si odsavackou vysajem max. 30 ml, trava mi to aj pol hodinu kym tolko odsajem, vytrapim sa pritom, hrozne ma to boli, nejde to, skusala som aj rozne odsavacky, ale nejde to..a ked skusa muz, tak jemu ide hrozne vela mlieka.

kingstonka
29. sep 2008

tu sa pise ze dieta moze jednoducho par dni strajkovat
http://www.breast-feeding-information.com/breas... takze este nic nie je stratene.... drzim prsty aby sa to zlepsilo a ak nie tak aj tak blahozelam, ze sa ti podarilo dojcit 9 mesiacov ( niekomu sa nepodari ani to)