Pri kojení je nepokojný. Má mliečko počas menštruácie inú chuť?

sivocka
19. mar 2008

Ahojte maminy, prosim, mate skusenost so zmenou spravania sa dietatka pri dojceni pocas menstruacie? Ja som dostala menstruaciu 11 tyzdnov po porode O:((((. Maleho stale plne dojcim ale pocas tohoto tyzdna sa velmi pohorsil v papani, odtrhava sa od bradavky, ale nasledne sa pricucava a to robi aj 20X, ked ho zdvihnem, ze uz ma dost, tak sa rozplace a cuca si rucicku, tak ho zasa prilozim, ale nepapa poriadne....bradavky mam vytahane....ked stlacim prsnik, mliecko strieka...takze malo by mu nemalo byt.....napadlo ma, ci to nemoze mat nejaku inu chut...aj je maly taky nervoznejsi a papal by aj po hodine.....

kacenka83
19. mar 2008

ahoj sivocka, ano, ja mam skusenost, ked mal kubko asi tri mesiace ja som mala mat vraj v tom case menstruaciu a tym som mala hladinu hormonov inu a tak aj chut mliecka bola ina a nechcel pit. Bola som aj u detskeho doktora a laktacnej poradkyne a povedali mi, ze je to tymi hormonmi a ono to prejde. Trvalo to tyzden, ale to bol najhorsi tyzden a potom zrazu uz papal pekne. Poradili mi len vydrzat, treba dat najavo, ze ine mliecko nedostane...
Ja som do neho "natlacila" mliecko takym sposobom, ze som ho trochu uspala a v takom polospanku som mu vymenila cumlik za prsnik a vtedy papal pekne...
drzim palce, hlavne to vydrzte obaja 😉

kachnik
19. mar 2008

sivocka, taky jsem to řešila minulý týden, tedy od čtvrtka do neděle jsem MS měla i když plně kojím a ještě beru Cerazette, taky to malému asimoc nechutnalo, taky se často odtrhával, tedy nejvíc večer. MS skončila a malej už se neodtrhává, takže asi to má jinou chuť. Mlíčko mi taky krásně vytékalo.

frog
19. mar 2008

ahojky..jj menstr. ovlivňuje kvalitu MM,je hořčí,takže jim zas tak nejede 😉

andrea73
19. mar 2008

Frog tak to je divné, já teda dostala menzes po 13 měsících, stále kojím a řekla bych, že mu šmakovalo víc než jindy 😀 😀 😀

sivocka
autor
19. mar 2008

Andrea73, tak to ti teda gratulujem, ze po 13 mesiacoch.....ja som dostala po 11 tyzdnoch od porodu.....tesila som sa ze budem mat dlhsie pokoj. 😢 ...hmmm....co uz.

Inak dievcata, dakujem za odpovede, ste ma trosku ukludnili. 😉 ...musime to vydrzat

elise
19. mar 2008

menštruácia ovplyvňuje iba chuť mliečka el všetky detičky na to reagujú rôzne🙂 mliečko má kvalitu (obsah zloženie ) podľa potrieb dieťaťa to znamená že zo začiatku je husté a obsahuje viac bielkovín....a potom je redšie aj chuť sa mení.ja som dostala menštuáriu 4 mesiace po pôrode ale kojím doteraz a bez zmien🙂

mimakro
19. mar 2008

Ja som menzes dostala, keď mala Hanka 11 mesiacov. Rapídne sa mi znížila tvorba mlieka. 4 týždne sme sa ešte ako-tak trápili a potom som už nemala vôbec ☹

la100vicka
19. mar 2008

ahojte maminy...ja som dostala menstruaciu 3 mesiace po porode a mala sa spravala preste tak, ako to opisuje sivocka.
teraz ma malinka 8 mesiacov, menstruaciu uz mam odvtedy pravidelne, ale kazdy mesiac sa to zlepsovalo...taketo utrapy s dojcenim pocas menzesu sme mali mozno dva - tri mesiace, potom uz mala mliecko "neodmietala". Vzdy vsak u nej zbadam zmenu v spravani...je nervoznejsia a placlivejsia ako inokedy.

jabber
19. mar 2008

asi ovlivňuje, ale u nás se to nijak neprojevuje, malá dlabe s chutí pořád stejně 🙂

olivz
19. mar 2008

Ahojky,MS chuť mléka ovliňuje,jak psala Frog,mléko hořkne po tu dobu co jsou měsíčky. Dceři to naštěstí nevadilo,ale doktorka říkala,že hodně dětem to vadí.Chce to vydržet. 😉

rinuska
19. mar 2008

presne to sa stalo aj nám , malý týždeň nič nechcel , cucol si odtiahol sa , pozrel na mna , že to to mám byť , ešte raz to skúsil a to isté - nechcel

dandinda
19. mar 2008

ja som dostala 8 mesiacov po porode, no nastastie malemu to nevadilo, ale udajne nas tatino takto zacal odmietat mliecko, ked bol babo, hovorila nasa starka 😉

ingrid78
19. mar 2008

Ahojte, ja som dostala po 7 mesiacoch dojcenia a mala to vobec nepostrehla, Ale ze vraj ja som v 13 mes. podmietala prsnik, ked mama dostala menko, tak ma koli tomu prestala dojcit, momentalne stale papame MM. 🙂
Tak baby len vydrzat.

frog
19. mar 2008

Andrea73-já mluvím ze své zkušenosti.Normálně jsem měla mlíčko takový jakoby nasláslý,ale při mestr. bylo hořčí.Vím to proto,protože jsem ho ochutnala abych věděla proč se malá cuká..

emjee
6. nov 2008

chila • 48tt • Včera o 21:23
Ahoj holky poradte mi dostala jsem menzes a a bojím že miminku nebude chutnat mléko akorát mi zkončilo šestinedělí nemáte některá zkušenosti prý se říká že zhořkne

dididi30 • 2d • Včera o 21:33
ja som mala take nieco ako mendzes a malemu tiez nejako divne chutilo ale jedol a to je hlavne 😀

terreza • 1d • Včera o 21:35
ja sem to dostala ve tretim mesici matyskova zivota a nijak to mlicko neovlivnilo,teda aspon jeho apetit ne;)hlavne bud v klidu a nestresuj se s tim,to bude ok a kdyz ne tak to prejde..neni to naporad 😉 🙂

petronilla • 2d • Včera o 21:35
ahojky,taky jsem dostala menzes hned po šstinedělí-jen jednou,ale malá pila úplně v pohodě,tak nevím.Ale slyšela jsem,že někdy mimčo to mílčko nechce.Pak jsem brala ATB a taky bez problémů. 🙂
držím pěsti,ať malému chutná 😉

mucha • 1d • Včera o 21:42
ahoj, ja som krvacala skoro cele sestinedelie a potom som pokracovala pekne uz s menzesom, takze u mna sa ziadne kojenie bez menzesu nekonalo... musis byt len v pohode a nemysliet na to, ze by babu nechutilo a vsetko bude ok....uvidis, ze bude papat ako predtym 😉

kubaka • 2d • Včera o 23:46
Já to měla taky od4 měsíce , ale na mléko vliv nemělo. Ono jim nic jiného nezbyde, než pít co je 😀 Takže klídek, hlady neumře. Já to své mléko chutnala, jestli je nějaký rozdíl a přišlo mi stejně sladké a nechutné jako dřív 😅 , Experiment ověřil ještě manžel a výsledek našeho výzkumu byl, že zas tak výrazná změna to nejspíš není, páč cvalda pil jako duha a tloustl a tloustl... 😀

radka.m.
6. nov 2008

emjee-menstruace při kojení může opravdu změnit chut mlíčka a snížit tvorbu mléka.většinou jde jen o první dny menstruace-2-4 dny,pak se vše ustálí a vrátí do normy.některá miminka jsou paličatá,tak můžou mlíko odmítat v tuhle dobu úplně.pro tebe je důležité,aby jsi po psychické stránce zachovala klid,protože pak by se ti zase mohl omezit spouštěcí reflex a hlavně prckovi mlíčko neustále nabízej,i když bude odmítat.ale není to vždy pravidlem,že děti při ms odmítají.některé děti odmítají např v době ovulace,protože to se hladina hormonů taky dost mění.

mywiel
6. nov 2008

Mne to robi tiez a MS som este nedostala, to mi robi ked ma koliku a boli ju brusko zaroven chce pit ale neda sa jej, je nervozna kvoli tomu brusku.

blau
6. nov 2008

ano po 8a pol mesiaca som dostala MS a maly po celu tu dobu nechcel pit tak ako mal, MS skoncila a on sa prestal odtahovat. Nebola som vobec v pohode bola som z toho hotova. Aj prsia som mala splasknute a nie take ako predtym, Ak to bude takto kazdy mesiac, tak 🙄 🙄

zajo510
6. nov 2008

asi kvalitu aj chuť ovúlyvnuje, ale či to bábo zaregistruje, to je individuálne. ja som s tým problém vôbec nemala, dostala som MS, ked mala Alžbetka 4 mesiace a kojila som ju furt až do dnes. ani mi nenaznačila, že pocítila nejakú zmenu. 🙂

eros
6. nov 2008

Ja som kojila 3roky,ale malemu chutilo vzdy aj ked som mala MS.je to idnividualne. zevraj inu chut ma mliecko ked je zena tehotna.ale to tiez neviem posudit iba mamina mi hovorila,ze je troska horkle.
takze nebat sa kojit i pocas MS 😉

majcik
6. nov 2008

Ja som dostala prvu MS presne 5 mesiacov po porode a citila som, ze mam o dost menej mliecka... tak som zacala prikrmovat umelym mliekom. Nastastie, pri dalsej MS to uz bolo OK a necitila som, ze by bolo mlieka menej ...
Viem, ze niektorym zenam sa stane, ze pri prvej MS po porode pridu uplne o mlieko ...

denduska
7. nov 2008

chi, ja som dostala ms este na konci sestonedelia 😠 ...a odvtedy priblizne kazdy mesiac....malinka zatial dobre papa, asi je na to zvyknuta 😀

horallka
7. nov 2008

sivocka, bohuzial, ja mam taku skusenost, ze ako som tri mesiace po porode dostala menz- maly sa rapidne zhorsil v v kojeni. Tak sme sa trapili, ze ked mal styri mesiace, som musela zacat dokrmovat. Teraz aj dojcim aj dokrmujem a maly paradne prospeiva. Vzdy okolo ovulacie a menzesu ale pozorujem ako "strajkuje" s kojenim. V ostatnych dnoch v pohode- ale hlavne rano a vecer.
Najlepsie je, ked zena pocas dojecenia menzes nema vobec.- vtedy ma dieta z jej mlieka najlepsiu vyzivu aku moze mat.

xyxy
7. nov 2008

Ahojte.Tento problem mam aj ja uz od min.tyzdna.Maly chce papat ,ale ked mu dam tak trocha cucne a potom reve.Min tyzden som dostala menzes,po 2. mesiacoch.Predvcerom cely den reval od hladu.Ja som nevedela co mu je.Myslela som ze to je brusko,tak som ho liecila a masirovala.Vecer som si isla odsat mlieko a ledva som vytiahla 60ml(po 2,5hod. od kojenia).Takze som ho chudaka tyrala hladom cely den(((((.Vecer som mu dala ako vzdy umele mlieko a bolo dobre.Vcera som vecer vytiahla len 30ml.Cez den je to celkom fajn ale strasne strajkuje pri jedeni a to mi uz vcera skoncil menzes.Uz som z toho zufala.Konecne to zacalo byt fajn a teraz toto.No ale vydrzim.Dufam ze bude lepsie. ☹

denduska
7. nov 2008

ja viem tak ze sa vajecniky dostavaju mimo vplyv prolaktinu, ktory by mal zastavit menstruaciu a podporuje mliecko...cize je to indivindi ci ju niekto dostane a niekto nie. kazda sme na tom hormonalne inak..
a ja ju mam fakt od sestonedelia, a mala je taky baculko a tak pribera ze neverim ze jej nechuti..aspon zatial a dufam, ze to tak ostane.
a hlavne baby, co mate kramy si nevsugerujte ze babatkam mliecko nechuti, lebo im fakt nebude chutit.

radka.m.
7. nov 2008

xyxy-podle toho,co píšeš,bych neřekla,že se ten problém týká ms,ale spíše mi to přijde jako bojkot kojení,ze strany tvého prcka,když odsaješ 60ml,tak neznamená,že víc mlíka nemáš a že malýho trápíš hlady,jsou maminy,které úspěšně kojí třeba rok a neodsají vůbec nic.mlíčko se totiž tvoří během sání miminka.s tím um si myslím,že jsi na nejlepší cestě přestat s kojením úplně,ale pokud chceš dál kojit,tak určitě um nenabízej.večer děti dost při kojení brečí,protože jsou za celý den unavený,pokud prcek uvidí,že mu nabízíš flašku,tak si brzy zvykne a bude seš jí dožadovat stále častěji,až bude prso odmítat úplně.pokud chceš ještě kojit a budeš chtít s něčím poradit,tak klidně písni a když budu vědět,tak ti ráda poradím.

xyxy
7. nov 2008

Dik.Ja mu to UM davam len vecer,aby som sa vyspala aspon tie 4 hod.Potom sa uz kojime.Aj kazde 2 hod.do rana.Cez den mu UM nedavam. Strajkuje hlavne v noci.Teraz cez den je uz fajn.A ozaj v noci sa mi zda ze si malo vytiahne parkrat potiahne a spi. cez den papa dlhsie. no uvidime co z toho bude.

radka.m.
7. nov 2008

taky záleží na tom,kolik je malýmu měsíců.od 5-6měsíce pokud v noci takhle často vyžadují kojení,tak se už jedná jen o závislost a zkouší,jestli dáš,nebo ne.od toho 6měsíce by se mělo noční kojení odbourat,jinak se později toho špatně zbavíš.jinak pokud mu jsou třeba 3měsíce,tak se může jednat o růstový spurt a to opravdu častěji v noci jedí.ale pokud jde o spurt,tak by se to mělo do týdne urovnat,maximálně do dvou týdnů.

emjee
12. nov 2008

hanuky • Dnes o 15:32
Ahojta dojčiace maminy.
Chcem sa spytať, ako je to s dojčením počas menštruácie, lebo mi nakolo tvrdia, ze deti sú nekľudné zo zmenených hormonov vyplavených do mlieka.
Ako to teda je?

radka.m.
12. nov 2008

určitě je tohle individuální,některé děti kojení při menstruaci bojkotují,protože jim změna chutě mlíčka vadí,jiné si toho ani nepovšimnou,a to samé je s tou neklidností-na někoho to vliv má a na někoho ne.