Pri kojení je nepokojný. Má mliečko počas menštruácie inú chuť?

sivocka
19. mar 2008

Ahojte maminy, prosim, mate skusenost so zmenou spravania sa dietatka pri dojceni pocas menstruacie? Ja som dostala menstruaciu 11 tyzdnov po porode O:((((. Maleho stale plne dojcim ale pocas tohoto tyzdna sa velmi pohorsil v papani, odtrhava sa od bradavky, ale nasledne sa pricucava a to robi aj 20X, ked ho zdvihnem, ze uz ma dost, tak sa rozplace a cuca si rucicku, tak ho zasa prilozim, ale nepapa poriadne....bradavky mam vytahane....ked stlacim prsnik, mliecko strieka...takze malo by mu nemalo byt.....napadlo ma, ci to nemoze mat nejaku inu chut...aj je maly taky nervoznejsi a papal by aj po hodine.....

zuzanocka
12. nov 2008

no..nasa krpata sa mi pri MS strasne krutila na prse... revala jak tur 😅 kym som prisla na to, ze z coho to je... teraz poslednu mrchu zvladla dobre, ale to sa kojime uz len "pro forma" 😉

radka.m.
12. nov 2008

no,menstruace může taky ovlivnit množství mlíčka,někomu se laktace v tu dobu snižuje,tak proto se taky můžou děti u kojení vztekat,ale pak se to zase samo srovná.

amarelka
9. jan 2009

ahojte, menštr. som po porode dostala len minulý mesiac, malý papal mliečko normálne-kojím, tento krát však nechce papať, už od rána nepil mlieko, može to s tým súvisieť, že preto nechce?dala som mu aspon čajík, čo mi poradíte? može byť tolko bez mlieka?: na obed mal príkrm 😖

fifinna
9. jan 2009

amarelka, myslim, ze menstruacia neovplyvnuje to, ze maly nechce mliecko. Hlavne ze jedol prikrm, to znamena, ze neni chory. Skusaj ho nadalej prikladat, aby si o mliecko neprisla a ked tak mu daj na veceru biely jogurt, alebo nejaku kasu. To mu nahradi mlieko.

amarelka
9. jan 2009

fifina, už som prečítala celú diskusiu, myslím, že to bude predsa len kvoli ms..dakujem za radu, ale jogurt ešte nepapáme, to až po roku

misaela
18. jan 2009

Ahojte, mne sa menstruacia vratila v siedmom mesiaci ale cvrcek papal mlieko dalej ako vzdy. ale dalsi mesiac som ju uz nedostala. nehovoriac o tom ze som bola presvedcena ze kym kojim menstruovat nebudem. tak ako je to? ked ste vy zacali, mate ju uz pravidelne kazdy mesiac ci nie?

berunka
19. jan 2009

ahojky ja ve stredu koncim sestinedeli,plne kojim a dostala jsem MS ted o vikendu.takze to asi neni uplne stopro kdyz kojis ze to nedostanes.a kdyz mate MS mlicko nemusi prckovi chutnat,ma pry nahorklou prichut.doporucuje se snist pred kojenim neco sladkeho 😉

eppik.m
19. jan 2009

ahojky, rodila jsem 27.2.2008 a menzes jsem dostala 15.1.2009, pořád kojím bez problémů 😉

simonka99
19. jan 2009

ahojte,ja som rodila 14.2.2008,stale kojim a menstruaciu stale nemam 🙂

akejka
19. jan 2009

U mňa menštruácia veľmi vplývala na kojenie. Malej vtedy mliečko moc nechutilo, menej papala, častejšie som ju musela ponúkať, všelijak sa mi krútila...

lienockaa
19. jan 2009

nas maly si to ani nevsimne, normalne papa, nijaka nervozita, ani menej mlieka..

berunka
19. jan 2009

akejka: kroutila se ti pri jidle nebo i po nem?myslis ze by v dobe MS mohla mit vic boleni briska?

akejka
19. jan 2009

berunka:

krútila sa pri jedle, akoby jej nechutilo...a počas menštruácie sala len 6-7 minút, keď mi cyklus skončil, papala už vyše 10 min.
Nezdalo sa mi, že by ju bolelo bruško, len že jej nechutilo. Menej papala...

denisocka
19. jan 2009

baby poradte,maly je jak čert,vobec ho nespoznávam,večer nechce prsnik,a v noci plače,ale bruško ho neboli.Už som si dnes myslela,že začíname to obdobie vzdoru,teda netvrdím že nie-ale teraz som bola na vecku a kukám,ja po 13mes krvacam,teda skoro po 2.rokoch mám krámy 😕 ani neviem či sa tešiť či plakať

chcem sa opýtať,či taka zmes hormonov ,čo sa vo mne naukladala za ten čas,sa može prejaviť tak,že moje inak hyperaktívne dieťa je 2x take urevane???? včera sme prvy krát uspavali jeden a pol hodiny,ručal jak čert ,cicku ani za fras, už som myslela že na mna susedia zavolaju socialku

daluri
19. jan 2009

Deni, určitě složení mléka je jiné, dítě může odmítat, hlavně to nevzdávej a nepřestávej kojit, tedy pokud by jsi nechtěla. Však menses skončí a mlíčko zase bude chutnat 😉
Já právě taky menses ještě nedostala, u dr jsem byla po 6ti nedělí a zrovna dnes jsem si říkala,kdy pak zas k dr jít. Kdysi jsem dostávala injekce ať to dostanu, ale mi to teď vyhovuje, navíc kojím x krát za den, tak asi hned tak to nedostanu. Vidím, že u Tebe po 13měs.. A že je uplakané, možná je pak v další fázi vývoje, ale může to být tou jinou chutí, než je zvyklý..

Zajímalo by mě, jestli u někoho i později, tak když tak písněte.

siminks
19. jan 2009

Ahojte ja som toto ani nevedela a vlastne teraz mi to došlo,ako som dostala menzes malej prestalo chutiť vôbec ztie dni nejedla,mysleli sme že strácam mlieko a tak sme prešli na umelú výživu a potom už ani nechcela vôbec z flaštičky išl asi lahšie,takže som kojila asi do 4mesiacov....... 😒

denisocka
19. jan 2009

daluri,ja som tiež b ola u dr.po 6nedelí, a práve som sa objednala teraz na piatok,ešte mi aj vravela že mám prisť až po menzese,že vezme cyto,a ja som sa jej zasmiala,že furt nemám menzes,že kojim odušu a proste som ju uprosila,že by som aj tak rada prišla,že ma tam dole svrbí 😀 a kukaj tu,asi som si privolala tie kramy sama

ale inač,tiež som dostavala kramy len s inekciu,keby nie Agolutinu,ta mám kramy raz za 4mesiace

daluri
19. jan 2009

Deni.Ty injekce jsi ale asi dostávala normál,ne? Já to myslela po porodu...
Mi teď taky říkali, že mám dojít po mens.ale ono to klidně může být za dva roky 😀 😀 , ale asi pak někdy na jaře zajdu na kontrolu..

smardik
19. jan 2009

deni mám menstruaci už podruhé od porodu a to bude mít malý v neděli 3měsíce a od prsa se oddahuje, pláče u něj a nechce ale nezvávám to a přikládám až pochopí že nic jiného nezbude a dá si trošku ale fakt málo, takže to vypadá tak že moje dětátko které mi spalo celou noc ted chce po hodinu - až hodině a půl, trošku cucne ale je to s pláčem, usne a za hodku zas

denisocka
19. jan 2009

smardik /jojskoro som napísala smradik 😀 ) tak uvidime,či sa moj syn polepší ked skonči kramy,potom napíšem,teda ak nebudem už z neho na psychiatrii 😅

titulienka
19. jan 2009

...moja skusenost.....ja ked som prvy krat dostala mrchu tak po 10 mes....a Melanii to nijak neprekazalo...vobec nevidim rozdiel je na mne stale prisata.......ale horsie je to ze ju mam teraz tak po 35-40-43 dnoch asi je to tym ze sa stale kojime.......a su dni ked je na mne doslova pricucnuta cely den 🙂

emjee
23. jan 2009

casy30 • 1d • Včera o 13:02
Dievčatá, čo robíte, keď počas menštruácie dieťatko odmieta vaše mliečko? trošku cucne a koniec...hysterický záchvat a viac ho nedonútim....neviem čo mám robiť...poraďte, prosím. ďakujem.

dari226 • Včera o 20:46
a to len vtedy to robi?

amarelka • 1d • Včera o 20:49
ahoj casy mne to moj robil, bol aj práve chorý a nervozny tak teraz neviem presne z čoho, ale cici vypluval. Len vydrž a kled nechce papať odsávaj, aby sa ti neznížila tvorba mlieka. Mne v tom čase aj ubudlo mlieka, teraz je to už OK a malý má opať mlieko..

hm, no len mne sa to stalo nedávno a my už papáme príkrmy, takže až taký hladný nebol, pozerám, že vy asi ešte nepapáte nič iné..
zhruba na druhý, tretí den už pil normálne a nič mu nevadilo

dzej
23. jan 2009

ahojky, já jsem to dostala až teď, skoro po 10měsících a malé to vůbec nevadilo. Tak si říkám, že možná těm malým mimkám to vadí a těm větším ne?