Pri kojení sa smeje a nechce piť

martina46
8. mar 2008

tanicka posledne dni pri kojeni strasne vyvadza.nieco pocuca a po chvilke zacne s prsom v puse vykrucat hlavicku, pozerat sa kade tade a najlepsie je, ze nakoniec zabodne pohlad do mna a caka. je strasne zlata, tak sa na nu usmejem. a to je koniec. bud s prsom v puse alebo bez neho, strasne sa vyskiera a potom na chvilu prestane a znova. a ani za svet nechce pit. uz som jej skusala dat pred oci ruku, ale potom hlada nieco zaujimave inym smerom. takze chodim s rukou pred jej ocami, kade ona vykruca hlavku. no nezabera to. je to strasne vesele a zaroven ma to jeduje. no neviem, co mam s nou robit??? 😒 😖 😅

veronika13
8. mar 2008

asi už neni hladná, tak to robí, keď je hladná isto ťahá ako o život 🙂

martina46
autor
8. mar 2008

prave ze nie!!! ona sa z par hltov nemoz predsa najest. uz beztak podla mna velmi mali saje, preto aj casto papa skoro hodinu, musim ju budit a tym sa to natahuje. to je zas opacny extre, ze zaspava, ale stale lepsie ako toto...

hedunecka
8. mar 2008

a ked ju ides kojit place predtym ze je hladna??nexaj ju xvilku kym si sama vypyta..mozno nie je ozaj tak hladna..mne robi heidi to iste ale ked sa zasyti a uz len tak cucka tak zacne sa otacat, smiat a ja uz viem ze uz je napapana..a preco ju v noci budis?

alami
8. mar 2008

martina - aj mne začal malý nedávno toto robiť. Cucne a posadí sa, cucne a zasmeje sa, cucne a posadí sa...Aj je zlatý, aj ma to rozčuluje. Ale ak je poriadne hladný, tak cucá o dušu. - ako píše veronika. Treba nechať dlhšie pauzy v jedení(aj keď niekedy treba nakŕmiť napr pred odchodom z domu a keď sa človek najviac ponáhľa a začne toto..nepoteší, čo? ☹

bubba
8. mar 2008

ked som videla nazov tejto temy,tak som sa rozosmiala aj ja... 😀

martina46
autor
8. mar 2008

bubba 😀

julova
8. mar 2008

no musim sa priznat ze to rozosmialo ak mna 🤐 😀 ...si to totiz viem zivo predstavit...mne sa to parkrat stalo, ale nie je to pravidlo...ale skor ked uz bola Terezka nacucana a uz len tak spokojne dudlala a s prsom v puse sem tam hodi siroky usmev 😀

martina46
autor
8. mar 2008

hedunecka, nie je mozne,aby nebola hladna, ked papa o pol3 rano a potom az o pol8 rano, to predsa nejde 😖 a v noci ju budim ,lebo chcem aspon raz kojit a nechcem prist o mlieko. bez tak mam velmi slaby spustaci reflex a to je dalsia z pricin toho dlheho papania. ale tie rehoty, to je sila 🙄

bubba
8. mar 2008

martina porad sa s detskou dr.ta ti najlepsie poradi 😉

bubba
8. mar 2008

niekedy uz 3 mesacne deti dokazu prespat celu noc,mozno ste ten pripad 😎 precitaj si prirucku"deti sa naucia spat ci ako sa to vola"tam je to pisane
ale zase na druhej strane moja ked bola mala dr.sa ma stale pytala ci sa budi na papanie ci ju nemusim ja budit,ci nahodou vela nespava,lebo moja bola pridusena,aby nahodou nenastali nejake komplikacie

martina46
autor
8. mar 2008

tanicka je tiez velmi spava, na drhej strane vie papat kazde 2 hodky, potom zas 5 hodin nic, no a pre mna to nie je moc dobre.

smary
8. mar 2008

martina aj my sme sa takto kojili vo "vasom" veku 😉 kazdu chvilu sa obzeral,usmieval,rehotal a tahat ho bavilo tak 2min,cize my sme jedli nie ze kazde 2-3h,ale aj kazdu hodinu,lebo sa poriadne nenajedol...a skoncilo to az po polroku s prvymi prikrmami,sice aj teraz sa naje do 3min (myslim kojenie) ale taha o dusu a pusti az ked je najedeny,ale aj tal musime jest v klude,nik nesmie rozpravat,nic sa hybat,ziadna telka...

letuskah
8. mar 2008

martina aj Kubko toto robil ked mal cca tie tri mesiace, cucol a vyskieral sa ako o dusu ale potom ho to nejako preslo. ale ako pise smary tiez teraz papame v uplnom klude lebo by sa len otacal a vyskieral a nepapal by. tiez sme kojili skoro hodinu a teraz je napapany do 5 minut

martina46
autor
8. mar 2008

Ďakujem vám. Rozmýšľala som, či to nie je vekom, lebo teraz je taká veľmi všímavá, všetko obzerá a tak. Skúsim nastoliť povinný kľud pri jedle a uvidíme.
Knižku každé dieťa sa vie naučiť spať mám, aj som urobila podľa nej už jeden zákrok.

hedunecka
8. mar 2008

martinka nexapem ved ked kojis uz tak dlho uz by sa nemalo nic stat ja som tiez heidi kojila na zaciatku v noci 2-3x ale to si vypytala teraz kojim iba 1x a uz aj prikrmujem a mliecko stale mam a dost mohla by som stale plne kojit...no ked neplace tak asi neni hladna asi jej to staci...mne hajka niekedy aj 6hod.nepapa..a hlavne v noci ked tvrdo babatko spi nepotrebuje.
neboj keby bola hladna jak vlk tak ti aj cecik zje 😉 pokial si babo same nevypyta urcite by som jej nedavala stale cecat lebo ona to bere potom ako zabavu a nechce jest

martina46
autor
8. mar 2008

hedunecka, aj my sme v noci hore iba raz. ale to je takto od 6.tyzdna. a prave, ze toho mloieka mam len tak tak. casto bolo, ze bola aj hladna a snazila sa sat, ale dlho nic neslo, potom sa aj jedovala. to je to, ze kym sa mi to mlieko spusti, trva to. preto sa o to tak bojim.

veverca
8. mar 2008

Aj naša Tánička spáva celú noc od dvoch mesiacov. akurát keď jej išli zúbky budila sa každé 2-3 hodiny 😒 . Ale keď spala, nikdy som ju nebudila. Mám takého istého smejka 🙂 . napapá sa rýchlejšie ako predtým a potom si už iba tak ležérne pocuckáva a vyškiera sa.

bihan
9. mar 2008

Od troch mesiacov Sára prespí celú noc a stalo sa aj to, že jedla len 3x denne (síce po očkovaní, ale predsa) a pri tom doma nemáme žiadneho slabého jedáka. Podľa mňa dieťa vie, kedy má dosť... s tým otáčaním je problém aj u nás (a už poriade dlho), ale keď je hladná, jediné, čo ju zaujíma, je mlieko, nie okolie 😉
Skús sa presťahovať do izby (ak dojčíš napr. v obývačke), občas zaberá prehodiť dieťaťu plienku cez hlavu a tebe cez plece, aby sa nerozptyľovala okolím.

denisocka
9. mar 2008

martina,ty už nezaklaDAJ TEMY,PýTAJ SA MNA 😀 , aj náš to robí 😀 😀 😀 😀 😀

chceš vedieť prečo asi? pošlem ti do IP

andy.a
9. mar 2008

kočky,detičky tak cca okolo 3 mes.začínajú "vymýšľať" 😅 už to nie sú tie malinké miminká,ale všímavé a zvedavé bytosti.. 🙂
mne malá tiež asi tak po 2.mesiaci sa začala menej kojiť-teda kratšie papala,obzerala sa ,smiala.. 🙂 ale priberala dobre,takže sme to nejako neriešili.. 😉 kojila sa stále často,v noci aj po hodine,takže vypila asi dosť.. 🙂

horšie je to teraz.. ☹ od 6.mes.sme začali podávať príkrmy,papá dosť biedne..ale najhoršie je,že začala odmietať kojenie cez deń,kojíme sal en v noci,ako kedy,väčšinou tak 3-5x..a cez deň takemr nič nepije..kojenie odmieta,UM alebo aj odsaté MM z fľaše alebo pohára s náustkom detto.. ☹ trošinka čaku za celý deň mi vypije.. 😒

pritom ciká myslím dosť,dehydrovaná by nemala byť.. ☹ aspoň dúfam.. 😒 nemá žiadne známky dehydratácie.. ☹

poraďte.. 🙂 😉 ako donútiť dieťa piť tekutiny ?? ☹

bubba
9. mar 2008

tekutinky-o tom sa tu dost diskutovalo kade tade po celom fore s tym ma vela deti problemy...ja som najprv davala tie hnusne presladene jňhipp caje,potom slabsie az som uplne presla len na vodu.cely den som za nou chodila s flasou kazdu pol hodinu si cvrkla,popripade treba skusit lyzickou,alebo striekacku ked je to uz moc nutne...moja snaha s tym ze som ju nahanala cely den s flasou sa odrazila v tom,ze teraz sa uz pekne napije(i ked sama nikdy nepyta nema pocit smadu)ale snazim sa aj ja pit pred nou vela(upravila som moj pitny rezim,bo tiez toho vela nenapijem)a vzdycky komentujem napoj co pijem(vodu caj)mnam aky je dobry a potom ona pyta ze chce z maminkinho aj z maminkinej sialky...
je to narocne,ale da sa to 😉