Pri kojení sa zlostí, vyťahá iba predné mlieko

apna
19. mar 2009

baby prosim vas,mala mala vcera styri mesiace,zatial iba kojime.pribera vraj krasne.teraz mala7:25kg.pri narodeni 3.75.lenze pri kojeni sa strasne zlosti,vytaha iba predne mlieko a ked jej doslova neide samo,nechce tahat a viem,ze je hladna.zatial stale pribera necele kilo mesacne,naposledy850g.co je vraj super,lenze viem ze je hladna.krici,ked jej nic neide a niekedy sa mi dokonca nespusti mlieko a je zlostna.neviem ci vydrzat,ci prikrmovat UM,ale skusit nejaku kasu od 4.mes.co si myslite?

nikollette
19. mar 2009

Apna skus v teme dakujeme annag.. 😉
tuto temu ti urcite zatvoria...

annag
19. mar 2009

apna, načo prikrmovať dieťatko, ktoré priberá 850 g mesačne 😕 . Len pekne dojči aj naďalej. A prečo si myslíš, že vyťahá len predné mliečko? AKo dlho papá? Po akom čase sa začne na prsníku hnevať? Keď je po prvom prsníku ponúkneš druhý, začne ho ochotne piť a tiež sa potom po istej dobe rozhnevá? Alebo jej dávaš vždy len jeden prsník? Hnevá sa tak vždy? AKú má stolicu, skús ju podrobne opísať. Máš pocit plných pŕs alebo sa už príliš nenalievajú? Ako často ju dojčíš? Ako pije v noci?

annag
19. mar 2009

áno, určite ju zatvoria, môžeš mi aj do IP napísať. sú tu podbné témy o hnevaní sa na prsníku

apna
autor
19. mar 2009

ved by som chcela nadalej,lenze strasne je zlostna.mozno 2min.potaha jeden aj druhy a ked jej neide tak ako by chcela strasne krici.potom ju zabavim,ale ho hodinku,hodinku a pol by chcela zas,ale mne sa tak skoro nespusti mlieko a je zla,krici,vsetko tlaci do ust.v noci niekedy spi aj 5hod. a niekedy sa budi aj po dvoch.ja mam pocit,ze nemam tolko mlieka,tak neviem.kakala predtym kazdy druhy den a teraz aj niekolko krat za den,vacsinou ked sa naje.ale aj hnackovala zo sirupu.taj ja uz neviem,stale si myslim,ze je hladna.dakujem za odpoved

kili
19. mar 2009

apna, možno skús pri kojení si mierne stlačiť prsník, potom by malo ísť ľahšie. aké veľké máš prsia?

fifinna
19. mar 2009

apna, ved koj aj kazdu 1,5 hod., mlieko sa ti takemu casu prispôsobi a bude sa ti tvorit castejsie.

kili
19. mar 2009

a začala to robiť až teraz alebo od narodenia?

apna
autor
19. mar 2009

az teraz posled.dva tyzdne asi.prsia mam velmi velke,az patky.ked ju prilozi. a neide mi,tak nebude tahat

kili
19. mar 2009

no presne, pri veľkých to ide horšie, asi že tam je tuk a ten bráni mlieku, v tom sa presne nevyznám, že čím to je.
ja som odsávala, keby som používala len čisto odsávačku, tak netečie skoro nič, prsia som si vždy musela stláčať, aby mlieko striekalo, takže určite skús takto.
no a tiež to môže byť laktačná kríza, treba to len vydržať, dieťatko začalo mať vyššie požiadavky a chvíľku trvá, než sa prsia priskpôsobia. častejšie prikladaj.

annag
19. mar 2009

apna, upokoj sa, skús si dojčenia a ich dĺžky jeden deň zapisovať, možno sa medzi nimi nájde pár dlhších dojčení. Tvoja malá môže byť pre čosi podráždená, skontroluj jej pusinku, či je v poriadku - zúbky, hrdielko, ušká ... Kaká často, nenapísala si, ako tá stolica vyzerá, plienočky má dobre precikané? koľko ich je? Ak si bábo nechce mliečko spustiť, tak si ho nespustí - ak nie je hladné, ak je choré, ak je len unavené. Ešte raz skús posúdiť, či je to ozaj pri každom dojčení 😉

sisqa19
7. mar 2011

zúfalstvo, prosím, viete mi poradiť, čo robiť, ked môj syn pri kojení a po nom začne prišerne vrieskať? podla mna má koliky a problem bude asi v tom, že papá strašne hltavo, normálne mu zabieha, neviem, ako ho prinútiť papať pomaly, lebo potom sa nahltá vzduxu a je problem ani odgrgnúť sa mu nedarí v poslednej dobe. a ten plač čo potom dáva, ani sa nenaje poriadne, ked reve ☹
kojenie by vraj mala byť radosť, ale pre mna je to boj, peklo na zemi ☹ ☹

julienka
7. mar 2011

@sisqa19 a nemas nadprodukciu mliecka? ze mu tecie straasne rychlo a nestiha pit?

sisqa19
7. mar 2011

@julienka no môže byť, podla popisu na annaginej stránke, to tak vyzerá. len neviem, čo s tým? ☹

julienka
7. mar 2011

@sisqa19 takisto najdes odpoved na jej stranke...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

my sme prechadzali tym istym...

sisqa19
7. mar 2011

@julienka jeeejda a čo vám najviac pomohlo?? ja ho kojím po ležiačky, inak sa to ani nedá, aj ho dávam odgrgnúť po každom papaní, aj ked teraz sa mu to velmi nedarí. inak on nie vždy, resp. velmi málo kedy xce papať z toho istého prsníka na viac krát. teda ak mu dám papať napr. z pravej strany, tak sa naje, začne plakať, dám ho odgrgnúť, ale už znova z tej istej strany nexce, neprisaje sa ☹

julienka
7. mar 2011

no my sme sli metodou 2x za sebou z jedneho prsnika a tak za tyzden, dva sa to upravilo.... 😉 a kojili sme sa len po leziacky. Od zaciatku 😉

sisqa19
7. mar 2011

@julienka aj ja tak robím od začiatku. strašný boj to je, normálne sa toho kojenia bojím ☹ skúsim mu aj ja tak teda dávať, bože daj, nex to zaberie ☹ je to inak hrozne, ked sa pri papaní mlátime spolu 😒 on furt to prso hladá, ale ked ho nájde, tak nie a nie piť 😒

julienka
7. mar 2011

@sisqa19 hm... poznám... a ako často papá?

sisqa19
7. mar 2011

@julienka papáva tak cca každé tri hodinky sa zvykne budiť a tak raz za den potiahne aj dlhšie, ked ideme von, potom spí aj niekedy aj 5-6hodín. ale inak tak každe 2,5-3hodinky

julienka
7. mar 2011

tak drzim palceky! urcite sa to spravi. Ak by nie, urcite kontaktuj laktacnu poradkynu, tie ti poradia isto a dobre 😉

sisqa19
7. mar 2011

@julienka vyskúšam, dakujem za rady. snád sa to upraví a konečne si kojenie užijem a nebudem sa ho báť

julienka
7. mar 2011

@sisqa19 ja som si ho užívala, až keď malá mala 3 mesiace... 😉