Pri kojení som začala chorlavieť. Stalo sa to aj vám?

sabka
8. feb 2007

Ahojte Baby. Moj maly ma nieco vyse pol roka a prave zaciname s prikrmami. Som rada ze do teraz som mu nemusela davat umele mlieko ani ziadne cajiky a rada by som kojila minimalne do roka. Problem je v tom, ze som z toho kojenia velmi vychudla a citim sa zoslabnuta. Chytim takmer kazdu chorobu co sa okolo mna obtrie a to som vzdy bola zdrava ako repa. Mate s tym niekto skusenosti?

melory
20. feb 2007

myslite si, ze kludne mozem drzat dietu a len vela pit ked budem kojit?

melory
20. feb 2007

prosim o radu 😉

hanka274
20. feb 2007

ahoj melory, ten prispevok, priznam sa, citala som asi kazdy druhy riadok....no ale problem mas taky, ze by si rada schudla?

sabka
autor
22. feb 2007

Melori. Pocas kojenia by si v ziadnom pripade dietu drzat nemala. Ochudobnila by si tym svoje dietatko o dolezite vitaminy a ziviny.

ivushka
22. feb 2007

Ahojte, precitala som si vasu debatu a mam tiez jeden problem, ktory som tu nenasla.. mna totiz strasne (ale fakt strasne) bolia klby... zacalo to koncom tehotenstva, kedy som kazde rano bolestivo rozhybavala hanky na prstoch.. no a teraz to nechce prestat, skor naopak, uz ma bolia aj zapastia, ramena, kolena, no proste citim kazdy klbik na tele... ☹
mam 3,5 mesacne dvojicky a stale kojim, aj ked potrebujem aj nutrilon, lebo proste tolko mliecka pre tych jedakov nevyprodukujem.. ale to uz ma tak netrapi, uz som sa s tym zmierila.. no aj to, co kojim, ma obera o sily, aj ked "zeriem ako kyselina".. v tehotenstve som pribrala len 12kg, deti mali 2,6 a 2,8kg. schudla som dost, ale uz citim, ze zacinam priberat.. (vaha sa nam pokazila, takze to nekontrolujem) no je mi jasne, ze kym budem kojit, nema zmysel sa trapit a chudnut, to asi vybeham hned ako sa mi zacnu dvojicky viac hybat 😀
..len tie klllllllby... beriem Prenatal vitaminy, pol tbl.denne, ale nejak moc mi to nepomaha.. mate niekto podobny problem? a riesenie? 😵

tretulka
22. feb 2007

ivushka - mam ten isty problem...bude to odvapnovanim, skus homeopatika, mne to poradila jedna sestricka, osteocynesine, zacala som ich brat len teraz, tak neviem este posudit, ale hadam zaberu... a hlavne nie je to chemia, ale len bylinky

melory
22. feb 2007

sabka, este co som si zistovala o diete pocas kojenia... da sadrzat, ale nie, ze dieta, ale napriklad oddelena strava, s tym, ze si nalozi zena na tanier kolko vladze, nie ze malo. potom jest polievky bez zaprazok a zahustovadiel. miesto sladkosti - zeleninu, cize sa zdravo stravovat a telo ma dost vitaminov. proste treba sa vyhnut tucnym jedlam, a dodrzat ako taky odstup medzi jedlami.

ivushka
23. feb 2007

tretulka, dik za tip, dnes skocim do lekarne 🙂
tak si drzme palce, hadam to pomoze 😉

mimakro
25. feb 2007

Baby. Uprimne vam zavidim. Moja dcera super pribera,ale ja vobec nechudnem. Menej jem,ak sa da cvicim a tie kila sa ma stale drzia-pred tehotenstvomsoma 66kg,teraz mam 71kg a citim sa strasne. Je hrozne,ked cloveku pri pohybe vadi vlastne telo. Prave ma volal manzel. Nasa trojmesacna dcera sa prave prvykrat pretocila z chrbta na brusko. 😲

sirinka
24. jún 2008

ahojte...tak ja mam rovnaky problem...mam uz o 7 kil menej ako pred tehu a byvam hrozne unavena, vela soferujem a o to je to horsie, lebo sa neviem potom ani dobre skoncentrovat...
tak by som bola rada, keby ste sa niektora ozvali a dali vediet, ako pokracujete, ci uz ste pribrali a co vam pomohlo

funilieta
24. jún 2008

jooooooooooooj, tak to ja mam presne opacny problem, priberam jak svinaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

emfi
24. jún 2008

Ahojte. No nie že by som vám závidela problémy spojené s chudnutím, ale ja mám opačný problém. Malá má 6 mesiacov a ja síce kojím, ale vôbec nechudnem. Stále mám o 8 -9 kg viac ako pred tehotenstvom. Takže neviem, čo je väčšia výhra. A to sa nejako neprejedám. Jasné, že papať musím, lebo chcem čo najdlhšie kojiť, ale tak v norme.
Ale myslím, že Pangamin je v pohode, aj čo sa týka vitamínov, a tiež sa z neho priberie.....

funilieta
24. jún 2008

ja pijem na mlieko tmave pivko , a asi z toho sa na mna lepia kilaaaaaaaa, tak skuste pivo, od toho sa fakt pribera

sirinka
24. jún 2008

funilienta ja pijem aj pivo, aj balik chipsov kazdy vecer, teraz cakam na mcdonald... a nic, pokial budem dojcit, asi nepriberiem...ale nechcem uz ani viac schudnut, lebo uz len kosti chodia po dome, to tiez nie je dvakrat pritazlive...a chceli by sme aj dalsie babo a mam trosku obavy s touto podvyzivou
emfi pangamin sa da volne kupit?

lila794
24. jún 2008

Ahoj Sirinka! Ja tiez poriadne chudnem, nik mi nechce verit, ze nedrzim ziadnu dietu. Akurat si davam pozor, aby maly nemal az take koliky. Lebo je dost kolikavy. V tehu som pribrala 20kg, uz som schudla 25. A maly ma len 2 a pol mesiaca. Furt sa napchavam sladkym a nic. Tiez citim unavu a toci sa mi casto hlava. Ktovie, ked prestaneme kojit, kamoska potom pribrala a pocas kojenia tiez extremne schudla.

Ozaj a alkohol v pive babu nevadi? Lebo mam na pivko strasnu chut, ale bojim sa kvoli malemu. A tmave nealko som nenasla.

sirinka
24. jún 2008

lila ja som pocas tehu nabrala 18 a doteraz schudla 25, teda ty si fakt extremistka 😉 ja som pivo zacala az neskor, ked mi mala prespala celu noc tak som si dala vecer aby to do rana vyprchalo...inac by som s tym radsej pockala

tanja61
24. jún 2008

no baby chcela by som extremne chudnut moj maly ma 11mesiacov a na mne sa to stale lepi ani o kilo menej a to sa hovori ze ked zeny koja tak chudnu.. 😉 no zase priznaky slabosti atd.treba riesit s doktorom drzi prsty 🙂

emfi
25. jún 2008

Ano, pangamin kúpiš normálnka v lekárni

cicushka
25. jún 2008

mne na slabots a oslabenu imunitu doporucili tabletky BIOGAIA (tusim tak sa to pise)

Upravuje to hladinu prospesnych bakterii v creve, v ktorom je schovana vsetka imunita tela. Pomohlo

sirinka
25. jún 2008

ten pangamin by som mohla skusit, este zistim nejake info o tom v lekvarni a dam vediet...inac imunitu mam ok, chora nie som, len som malatna, lebo mam v tele malo tuku... 😒 inac mam dalsie kilo dole 😠 a moje dieta uz takmer 12 a tuk sa jej len tak prelieva cez gatusky

cicushka
25. jún 2008

sirinka) a co zelezo..nemas malo zeleza? nemyslim si, ze nedostatok tuku by sposoboval malatnost. Skor ti nieco dolezite v tele chyba.

sirinka
25. jún 2008

cicushka no to neviem, asi by som mala zistit

cicushka
25. jún 2008

najlepsie je dat si spravit krvny rozbor..to vela prezradi. 😉

zrzulka
25. jún 2008

mne poradila jedna tetuska horky caj pit. zemezlc sa vola ta bylina. ale este som neskusla. tiez som extremne chuda:((( aj pred porodom som bola ale toto uz je extrem. vazim 43kg:((( asi tiez skocim k lekarke. ja viem ze zelezo mam ok tak neviem cim by to mohlo byt este sposobene.

gangulienka
25. jún 2008

ahojte...no ja tiez vazim nejakych 47 kg...a pritom zjem tony sladkeho denne...tak ale si vravim ze ked budem ma 50 rokov a na bruchu pneumatiku tak si spomeniem na tieto krasne casy 😀

lila794
25. jún 2008

Sirinka, ja tiez dalsie kilo dole. S tym pivom urcite pockam, nechcem malemu ublizit. Mlieka mam zatial az-az. Moj je tiez taka tukova pneumatika. Uz ma skoro 8kg a len skoro tri mesiace. To asi z nas vycucavaju tuk a nie mlieko 😀 😀
Inak tiez by som stavila na to zelezo, lebo ked som bola po sekcii, kazali mi ho jest, nech sa pozbieram.

sirinka
28. jún 2008

lila no to mas krasne babatko 😀 ja sa objednam u dr...ale az po dovolenke, ja si tiez myslim, ze to vsetko ide do mlieka, ked mala z neho tak rychlo priberala, moja starka sa smiala, ze mi odtial tecie smotana

tinad
22. apr 2010

mamulky, ja kojim uz 4 a pol mesiaca a stale chudnem, mam 43kg a je mi az do placu.. Stravujem sa normalne, vela sladkeho zjem, ale stale ide vaha dole.. v porodnici mi povedali,ze som chudokrvna..viete nejako poradit?

daducha
22. apr 2010

Ahoj,
tak na chudokrvnost odporucam sirup FerroforteB.Je to na prirodnej baze, nasmu malemu uz hrozila tranzfuzia,nezaberali ziadne klasicke chemicke pripravky zeleza, az sme vymenili doktorku a do 3 mesiacov bol maly super.netusim ci sa to da bezne kupit, nam to doktorka homeopatka objednavala.
Na pribratie sa odporuca komplex B vitaminov - Pangamin je super.
Co sa tyka sladkosti, tak z tych este nikto chudy nepribral.je to prazdny cukor, ktory telo aby sparacovalo potrebuje hromadu vitaminov,mineralov, medzi inym aj vapnik.Takze si telo nechtiac vyrazne o mineraly ochudobnujete.
Zamerala by som sa hlavne na bielkoviny,z tych sa buduje svalova hmota.Inak aj ja pri kojeni chudnem, no mne sa to zastavilo na vahe ako som mala pred tehu.Ale akonahle mam trosku viac stresu, hned idu kila dole.

Tinad, neviem aku mas vysku no 43 kg je podla mna strasne malo.Ja mam 170, 53 kg a to na mne vsetko visi a muz hundre ze ma doma kostricku.CHudokrvnost pravdepodobne vznikla pocas tehotenstva a teraz ked si babo od teba berie zelezo.Skus to FeroforteB a hadam pomôze.