Pri kojení som začala chorlavieť. Stalo sa to aj vám?

sabka
8. feb 2007

Ahojte Baby. Moj maly ma nieco vyse pol roka a prave zaciname s prikrmami. Som rada ze do teraz som mu nemusela davat umele mlieko ani ziadne cajiky a rada by som kojila minimalne do roka. Problem je v tom, ze som z toho kojenia velmi vychudla a citim sa zoslabnuta. Chytim takmer kazdu chorobu co sa okolo mna obtrie a to som vzdy bola zdrava ako repa. Mate s tym niekto skusenosti?

magg
8. feb 2007

Ahoj sabka, skus si dat spravit krvne testy, mne napr. chybalo zelezo a tiez som sa citila mizerne, mozno si koli kojeniu obmedzila iste potraviny a teraz ti to chyba, ale podla mna by si mala ist k lekarovi

wladka
8. feb 2007

sabka, tak to sme dve.. a uz mam menej ako pred tehu.. 😀 ma to jednu vyhodu, to hej..ale zase ta unava, spavost, choroba.. 😒 ..asi by sme mali fakt k lekarovi

riusik
8. feb 2007

ahoj, sabka a wladka, ja mam takisto menej ako pred tehu, napriek tomu, ze vela, velmi vela jem. ale ziadne choroby sa ma nechytaju, tak si myslim, ze by ste naozaj mali zajst k lekarovi na nejake testy. neprospieva to ani vam ani detickam 😒

alenka.a
9. feb 2007

ahojte baby 🙂
tak ja mam 2,5 mesiaca po porode (stale kojim) a uz mam o 2kg menej ako pred tehotenstvom 😅 ...ani neviem ako 😀 a to som pocas tehu pribrala +15kg a z porodnice prisla este s +6kg. a tak ako riusik, stale nieco do seba tlacim 😀 ...aj ked mam jedalnicek dost obmedzeny kvoli olinkovej alergii.
ALE, sabka a wladka, zatial nemam zdravotne problemy a citim sa pomerne dobre. az na moje hrozivo vypadavajuce vlasy 😅 ..urcite skocte k lekarovi. som zvedava, ako casom dopadnem ja 😒

hanka274
9. feb 2007

ahoooojte bambulky, tak sa dohodnime, ze pojdeme k dr, pojdem aj ja si spravit KO, ok?
Lebo sa k vasmu teamu hlasim, mam o 2 kila tusim menej ako pred tehu, co presne znamena, ze mam 42 kil....niekde tolko niekde tolko, ale tusim 42. Je to hrozne, ja viem, citim sa mizerne hlavne psychicky, viete manzelovi sa nelubim a tak (teda podla mna....), lebo som taka chuda. Aj ked on mi "lichoti" ze nie som chuda, ale stihla, jemna, mala, zlata....no neviem....v noci vydrzim aj do 2 hej byt hore, a cez den to natahujem aj do 11-tej. Je to strasne, predtym som sa taaak rada zdrzovala v kuchyni (a veci s tym spojene), no a dnes ju mam zamknutu na kod, a nie a nie si spomenut ten 1-miestny kod.... 😀 😀

tak co pojdeme, a potom sa tu zase stretneme a povieme si co komu chyba a tak?

4a
9. feb 2007

to nadměrné hubnutí může být také způsobené poruchou činnosti štítné žlázy, jako důsledek hormonálních změn v těhotenství ☹ . To ale musíte jít na endokrinologii, z normálních krevňáků to myslím nezjistí. Ale myslím, že jen dvě kila dole, není nic tragického. Horší by to bylo, kdyby se váha ztrácela dál.

sabka
autor
9. feb 2007

Tak dnes som bola u lekara. Povedal ze to bude asi dlhodoba vycerpanost. Krvne testy mi robili 2 mes po porode a potom o mesiac zas ( u gynekologa) a boli OK. V podstate som len o cca 5 kg chudsia ako pred tehotenstvom tak to asi nebude nic vazne. Maly ma uz 6 mesiacou tak dufam ze popri prikmoch uz nebude potrebovat tolko mlieka a zlepsi sa to. Som rada ze nie som sama.

hanka274
9. feb 2007

4a- 2 kila neni nic tragickeho, ale vobec moja vaha 42 kil je tragicka, toto ma stve....nie tie 2 kg, chapes....

sabka, tak je dobre, ze si zdrava, dufam, ze aj ja budem mat krv.obraz v poho....len tam este musim ist.....

riusik
9. feb 2007

sabka, super, ze si OK 😀

melory
9. feb 2007

hanka moja kamoska bola tiez na tom takto, ale predpisali jej B12 VELMI JEJ TO POMOHLO.

hanka274
9. feb 2007

hej, ale ja kojim....a popravde nechcem aj keby to bol len vit. ked dokojim, uvidim, potom mozno. Ale teraz urcite nie.
Carovny prutik tu nema nik?

melory
9. feb 2007

hanka aj ona kojila a predpisal jej to lekar, lebo tam uz nemala v sebe ani poriadne ziviny. je to na priberanie.

magg
9. feb 2007

no babenky ja som brala b komplex ale smrdelo mi z toho mliecko a mala nechcela papat tak som ho vasadila, ale chlieb a drozdie je na to dobre, alebo si kupte pangamin, to je super

ramzesa
9. feb 2007

mamulky tak aj ja som po prvom porode dost rychlo a vela schudla a ked som este otehotnela, tak som isla este viac pod vahu 😕 . Ale casom som dobehla, ibaze som uz tolko pocas tehu nepribrala ako pri prvom (ale malicka bola a je v pohodicke, to je hlavne 🙂 ). Teraz to uz ide trosku pomalsie, kedze nemam velmi co schudnut 😅 . Tiez sa citim mizerne. Ked som na tom bola najhorsie, kupila som si Calibrum a citim sa ovela lepsie. Ani zuby nemam take citlive, ako predtym. A k psychyckej sviezosti mi pomaha magnezium. Pri kojeni vitaminy nevadia, skor su vitane 😉 tak sup do lekarne. A aj do potravin, na nejaku mnam kaloricku bombu 😅

4a
9. feb 2007

hanka,
tak to asi je nepříjemný. Ale proti vitamínům se bránit? Také existuje komples vitamínů pro kojící maminky, anebo vždy můžeš jíst těhotenské vitamíny, tím nic nezkazíš. Taky je možné, že se nesprávně stravuješ, zkus si o tom něco přečíst a dodržovat to. Chce to čas. Jestli ale máš vážně problémy s návštěvou neotálej. Moje švagrová byla po druhém porodu taky unavená a pak se jí zdálo, že to trvá až moc dlouho. Byla prostě strašně rychle unavená. Po krevních testech jí zjistili akutní leukémii... ☹ Takže hupky dupky k doktorovi. 😉

ramzesa
9. feb 2007

magg alebo pivko 😀 . Jedna mbabicka mi poradila pit na super mliecko a aby ho nebolo malo pivo a mlieko 😀 . mlieko pijem na litre a pivo som myslim este vobec nepila 🙂 .

4a
9. feb 2007

ramzesa, magg
to pivo vážně funguje. Já ho docela ráda, ale nemohla jsem moc, protože mi pak mlíko úplně stříkalo 😀 . Doslova. A to nám říkala jak doktorka, tak i kojící sestra v nemocnici. Jestli máte obavu, tak pivo nealkoholický.

melory
9. feb 2007

hanka vazne je ten B12 vitamin ako keby si si dala C-cko, ved ja ho berem teraz v tehu na predpis od lekara, a tehu a kojenie je to iste co sa tyka liekov a vitaminov, len s tym rozdielom pre nas, ze ja ho musim brat a nechcem priberat a ty ho nechces brat a chces priberat! 😵 😵 😵 pekne som to napisala... 😉

hanka274
9. feb 2007

hej pekne, len sa bojim, ze nahodou skoncim s kojenim,ze mala to zaciti a tak.
Ale pifko pijem, cierne je na mlieko vraj dobre. Tak cierne Saris, mnam, vzdy mam v chladnicke....

ramzesa
9. feb 2007

hanka- tak si kup tie vitaminy pre tehu z tych sa ti urcite neodstavi aspon z Calibrum a Femibion nie, tie som brala pri syncekovi aj dcerke. Moj sa odstavil ked mal 18 mesiacov, ale to kvoly tehu hormonom. Radsej ochutene mliecko ako maminu v nemocnici...

katikum
9. feb 2007

ramzesa,melory a ostatne babenky mate pravdu,vitaminy treba brať,ked sa citime zle, niekedy nestači ovocie a zeleninka, hlavne,ked tie vitaminky idu do tela nám a ešte aj babetku. lekári, ktorí to predpisujú predsa vedia, čo sa može a čo neuškodí. presne ako píše Ramzesa, lepšie ako byť vážne chorá a kojenie je hlavne psychická záležitosť a práve vtedy to mliečko mozme stratiť, pri chorobe, trápení sa. určitie nie z vitamínov.ja tiež kojím, cítim sa stále slabá,okrem šalatikov si dávam ráno železo-sorbifer, lebo ked mame málo my, aj detičkám chýba a tiež si dám občas b-komplex. a ten sorbifer mi odporučila detska lekarka

hanka274
9. feb 2007

dobre baby, tak ja si vezmem kartu od mojej dr-truby, pojdem k dokimu, nech mi spravi KO, a vypytam nieco extra.... 🙂

mario
9. feb 2007

Konečne aj iná téma ako chudnutie, myslela som že som sama. Každý čo ma uvidí zalomí rukami ako som schudla, mám problémy nosiť malú na rukách. Beriem vit C a pre natal vit od Jamiesonu, štítnu žľazu mám vyšetrenú a je v poriadku, tiež chytím každý bacil, čo letí okolo. Aké ovocie a zeleninu jete ak kojíte?

danii
9. feb 2007

hmm, tak ja kojim, beriem vitaminiky, najma sa snazim v prirodnej forme, ale nie som vas pripad. ja akosi nechudnem.....ale rada by som. a to sa snazim jest v ramci normy, len co je nutne.... ale musi to byt hrozne, citit sa taka zoslabnuta. najma by som sa bala ze stratim mliecko.
urcite chodte k lekarovi, nie je to v poriadku. tento tyzden o tomto prave hovorili na stv, tehotenstvo moze spustit zmenami a vykyvmi hormonov ochorenie stitnej zlazy a pod 😉

katikum
9. feb 2007

mario,zovocia jem len jablčka a banany, a zeleninu myslim,že všetku

hanka274
9. feb 2007

no tak ste ma postrasili, pekne ja pojdem aj zajtra k dokimu.....

jana20
9. feb 2007

danii - to niesi sama..ja tiez nechudnem..lenze ja ked chcem aby sa moj maly dobre napapal tak sa musim aj dobre sa najest.....mam takeslabe mlieko,a skusala som aj nutrilon a aj bebu,ale a ni jedno mi nechce papkat...tak usim ja ladovat doseba aby sa maly napapal...

mario
10. feb 2007

Nám vraveli v poradni že slabé a silné mlieko neexistuje, že je to vec apetítu a trávenia bábatka.

hanka274
12. feb 2007

mario, aj ja viem take nieco. Kazda mamina ma vraj najlepsie mliecko prave pre to svoje babo....

sabka
autor
13. feb 2007

Mate pravdu. Slabe ani silne mlieko neexistuje. Kazda mamicka ma idealne mlieko pre jej babatko. Samozrejme ak travia spolu cas a koji ho priamo z prsnika. 😀