Priberanie bábätka počas kŕmenia Nutrilonom

mariakajelova
23. nov 2011

Dobrý deň milé mamičky! Potrebovala by som sa poradiť. Moja malá je od narodenia na Nutrilone. Po sekcii som nemohla kojiť, takže mi papala len Nutrilon. Keďže sa narodila o dva týždne skôr s nižšou pôrodnou váhou (2620 g), tak mi papala takpovediac ako malý nenažranec 🙂. Teraz bude mať štyri mesiace a detská lekárka mi tvrdí, že malá priberá ešte stále veľa, že jej dávam veľa papať, hoci jej ešte stále dávam tú menšiu dávku (150 ml vody a 5 odmerok Nutrilonu). Pritom by to už malo byť 180 ml vody a 6 odmerok Nutrilonu. No keďže pri prechode na väčšiu dávku máme problémy s kakaním, tak jej stále dávam zvýšenú dávku mliečka až po dvoch týždňoch a aj to len postupne ako sa má. Včera ju merala lekárka a už má 6380 g. Jej dĺžku mi teraz zabudli napísať. Malá ináč nie je bucľatá. Má dlhé rúčky aj nôžky, takže mi nezdá, že by bola tučná aj keď mi to tvrdí lekárka. Som zvedavá na Vaše skúsenosti. Snáď bola niektorá z Vás tiež v podobnej situácii.

hoogy
23. nov 2011

nerozumiem tomu zvysovaniu davky. ja som zvysovala ked maly zjedol celu flasu a videla som ze este by chcel. 150 jej musi stacit. nepises ako casto mala papa. ked mal moj 4 mesiace tak jedol kazde 2 hodiny tych 90 a 3 davky nutrilonu. ale on jedol dost casto. a povedala ti doktorka cim mas dosiahnut aby tolko nepriberala ?aj ked podla mna to nie je az taka strasna vaha

mamabiba
23. nov 2011

@mariakajelova ja síce plne kojím, ale moje 3,5 mesačné dievčatko dosahuje váhu 6720g, pôrodná hmotnosť bola 3 kg. U nás je doktor spokojný ako pekne priberáme a to iba pri plnom kojení. Myslím, že tvoja dr. to trošku preháňa. Aj keď papáte UM, mali by ste asi papať iba toľko, čo Vám vyhovuje a nie čo vyhovuje doktorke alebo krabici. A keď píšeš, že sa ti nevzdá tučnučká, tak to nerieš.

alabama0011
23. nov 2011

@mariakajelova doktorku neries vobec.. Mna tak tiez vystresovali a teraz medzi 6 a 7 mesiacom pribrala minimalne.. Cize, ked sa zacne viac pohybovat a papat prikrmy, tak sa to upravi.. Tiez mi dokina povedala, ze teraz uz tak nebude priberat.. Do 5 mesiacov som kojila a prikrmovala kvoli refluxu (ona totiz prve tri tyzdne nepriberala skoro vobec kvoli neustalemu vracaniu mojho mlieka.) ked mala 4,5 mesiaca mala 8 kil, cize vasa vaha je uplne v poriadku 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariakajelova
autor
23. nov 2011

zatiaľ som to papanie neriešila, lebo ak som jej nedala papať, tak naozaj ziapala kvôli hladu. a vie to robiť poriadne 😀. chcela som vedieť názor iných mamičiek, lebo lekárka ma už začala s tým štvať. na jednej strane mi hovorí, že malá je veľa, na druhej strane mi hovorí, že jesť jej musím dať. je to na nervy.

katren
23. nov 2011

My sme tiez na Nutrilone, Misko sa narodil s vahou 2550g a dokonca musime mat AntiRefluxny, bo moje mliecko vracal aj nosom a to doslova....my mame teraz vahu 6100g ale vobec by som sa tym netrapila, ved zacne chodit a hned budu kilecka dolu....Dominicka ma onedlho 2 rocky a ma 12kg....a este som zabudla napisat, my nevypijeme viac ako 120ml mliecka...ked 150ml, tak to usi byt fakt ze vyhladovany po dlhom spanku....inak nehrozi 😀

mariakajelova
autor
23. nov 2011

@hoogy mne lekárka povedala, že mám zvyšovať dávky bábu podľa krabice Nutrilonu. lenže ja som jej nedodržovala tie dávky, lebo sa narodila o dva týždne skôr a mala problémy po zvýšení dávky mliečka so zápchou, takže som jej dávala stále ešte dva týždne starú dávku mliečka napriek tomu, že to už mala byť vyššia dávka. a vyššiu dávku mliečka som jej začala dávať tiež postupne. cez deň mi papá každé tri hodiny. večer však zaspáva v rozmedzí 22:00 až 24:00 hod. a spí celú noc bez zobudenia, alebo sa zobúdza okolo pol piatej ráno, takže v noci nepapá niekedy vôbec.

kazka
23. nov 2011

Ahoj moja, v prvom rade by som ťa chcela ubezpečiť, že ak sa aj lekárke zdá, že malá priberá viac ako by mala, je to úplne v poriadku...ja som síce do troch mesiacov kojila, ale potom sme tiež museli prejsť na UM, lebo som mala zdravotné problémy...náš malý je tiež poriadny dlháň ( má 7 mesiacov a každý si myslí, že má 1. rôčik)....od začiatku papal pomerne dosť a aj v súčastnosti priberá aj kilo za dva mesiace, ked mal 4 mesiace pribral pol kila za dva týždne...no naša panio doktorka z toho nerobí žiadnu vedu, malý je zdravý (až na problémy s kakaním, ale to ho zapekalo už od narodenia aj ked som ho kojila), aj po motorickej stránke je v poriadku a čo je podstatné, je z neho šťastné dieťa, bez ohľadu na to koľko mliečka vypije...raz mu dám väčšiu dávku, raz menšiu a v podtate si to už reguluje sám (vždy mu radšej urobím viac a ked má dosť, jednoducho mi fľašu rúčkou odtlačí)...takže si myslím, že sa nemáš čoho obávať, hlavne nech má malá spokojné bruško 🙂 tak vám držím palčeky

mandragora22
23. nov 2011

davaj ako uznas za vhodne + tak, aby dieta neutrpelo ujmu. zvysovat by som nezvysovala, pokial si vyslovene nepyta. pokial nevyzera ako maly tucniacik, tiez nevidim problem v tom, aby si davala plne davky. lebo su deti, ktore z UM neumerne vela priberu a je to na nich aj vidiet, pricom uz od utleho detstva je mozne tymto dat zaklad obezite, tak tam by som to riesila, ale urcite je to OK, ked ako pises, ze je "sama ruka sama noha" 😀 😀 ale ak mas predsa len obavy, mozes pocet odmeriek znizit, a teda dieta bude mat potrebne mnozstvo tekutin, ale trosku menej tych gebuzin, z ktorych je tendencia priberat. tak napr. pri 180 ml vody daj 5 odmeriek 😉 ja som davala pri 180 ml napr. len 3-4 odmerky, ale to v lete, ako nahradu za vodu, lebo nasa absolutne odmietala aj vodu, aj caj a vonku bolo 35 stupnov, tak som to riesila znizenim davok, lebo jedine nutrilon mi pila po cele dni... to som uviedla iba ako priklad, tym ti samozrejme nepisem to, aby si toto davala teraz svojmu dietatu, len som tym chcela naznacit, ze ak mas obavy z nadmerneho priberania, tak ked das o 1 odmerku pri tomto mnozstve menej, urcite tym nic nepokazis 😉 😉

seminkads
23. nov 2011

@mariakajelova pribera uplne v pohode, moja mala 6kil ked mala 2 a pol mesiaca a papa stale ako nenazrancek 😀 ono sa to casom spomali samo tak ako ma, dr vobec neries a malej davaj kolko si pyta, o chvilu sa zacne viec hybat a potom pojde vaha hore pomalsie, teraz ma mala skoro 10 kil a 10 mesiacov 😀

graceful9
23. nov 2011

@mariakajelova ahoj, ja som síce nepapala nutrilon, ale inú UM čo bola vtedy. ja som mala 2,5kg a za vyše mesiac som pribrala skoro 4 kg a nič mi ani nebolo ani neni, takže to ozaj nebude nič zlé si myslím,,,

evka4
24. nov 2011

@mariakajelova ahoj, doktorku vobec neries. davaj malej jest tolko, kolko pyta. ja toto nechapem, ked je dieta plne kojene a pribera vela, tak doktori vacsinou vobec neriesia ich hmotnost, ale akonahle je dieta na UM a pribera mimo ich tabuliek, tak hovoria o tom, ze je dieta prekrmovane a treba mu dat menej jest... takemu malemu babatku treba dat tolko mlieka, kolko potrebuje a nie tolko, kolko je uvedene v nejakych tabulkach.
co sa priberania tyka, ono sa to casom spomali, resp. zastavi. moja dcera mala ako 4.5 mesacna 6700g a teraz ma 14 mesiacov a 9200g. po polroku pribera uz uplne minimalne, cize som v konecnom dosledku aj rada, ze ako babatko si urobila nejake zasoby a teraz je taka akurat.

mamabiba
24. nov 2011

@evka4 súhlasím, presne ako som písala. Ja síce plne kojím, ale malá má 3,5 mesiaca a váži 6700g. Pôrodná váha bola 3120g, čiže za 3,5 mesiaca svoju váhu zdvojnásobila. A doktorko je nadšený ako dobre papká a prospieva. Hovorí jej "malý Budha". Preto nechápem, prečo by dieťa na UM malo prospievať horšie? Dcérka kamarátky tiež bola iba na UM a bol to riadny cvaldo. Nikto to neriešil, však ke´d sa začne hýbať, tak to dá dole a tak aj bolo. Skôr si myslím, či doktorka nemá obavy z niečoho iného, keďže sa narodila z nižšou pôrodnou hmotnosťou...dajaké problémy a tak, ale to už by si mala zistiť maminka. Držím Vám palčeky..všetkým..nech Vám deťúrence iba rastú do krásy a je jedno či na MM alebo na UM 😀 😀 😀

hoogy
24. nov 2011

@mariakajelova tak jej zvysuj podla dopitu a kasli na krabicu 😉 ja som to vzdy tak robila.

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@katren s tým vracaním aj cez nos mám aj ja skúsenosti, ale pri Nutrilone Comfort. Potom sme museli prejsť na Nutrilon AR. A s tým je pohoda. Sem sa jej aj tak stane, že také dva hlty jej vytečú z pusinky po grckaní, ale to je vraj normálne.

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@mamabiba naklonujem Vášho doktora 🙂. jeho by som mala rada, lebo by sa tešil so mnou, že pekne priberá 🙂

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@hoogy už nebudem pozerať ani krabicu. stačí jej tých 150 ml bohate.

hoogy
24. nov 2011

@mariakajelova uvidis zachvilu zacnete prikrmy zacne sa hybat nebude tolko priberat. 😉aj ked podla mna je v pohode

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@mandragora22 moja v lete vypila popri mliečku aj dosť veľa čajíku, ale keďže je augustová, vtedy boli veľké horúčavy. čajík pije aj teraz, ale najviac jej chutí čerstvo urobený a vtedy je pohoda 🙂. ja jej dávam feniklový HIPP čaj, ale na ten čaj mi tiež povedala doktorka, že jej ho nemám dávať lebo je vraj plný umelýn. Každý lekár tvrdí niečo iné

mamabiba
24. nov 2011

@mariakajelova povedz pani doktorke, že existuje aj feniklový bio čaj..tiež je od HIPP. ja ho mám pekne zabalený a čaká na moju drahú dcérku, kedy jej už nebude robiť tak zle. Ona a ani ja totiž nemôžeme žiadne čaje bilinkové, kde sa nachádza fenikel, rasca alebo harmanček. Máme potom bruškabôľ

helsinka
24. nov 2011

@mariakajelova Ahoj, tak moja malá má 4 mesiace, papá Bebu a má približne rovnakú váhu ako tvoja . . .a moja lekárka na to povedala len toľko, že v poriadku. Tiež nie je bucľatá, normálne šikovné bábätko. A tiež jej dávam 150 ml vody a 5 odmeriek Beby, viac nechce . .nerozumiem o čo tej lekárke ide, veď keď je malá spokojná a šťastná . . .

martina2001
24. nov 2011

@mariakajelova naša malá má 4mesiace má necelých 7kíl a 68cm, už asi 3mesiace sme stále na 90ml ale papá Hami extra a už ju aj dokrmujem, zelenina, ovocie a kaša

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@helsinka no veď hej. ona je teraz v pohode, plná energie 🙂

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@martina2001 moja papá rada. snáď jej to už vtedy bude stačiť. ale teraz ešte nehrozí, že by zjedla len toľko 🙂

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@mamabiba môžem sa spýtať? ten bio feniklový čaj Hipp ten je v nálevových vreckách, však? ja sa jej bojím dávať harmančekový čaj, lebo som alergička.

evkasto
24. nov 2011

@mariakajelova ahoj, no my sme tiež od narodenia na nutrilone, malý mal pri narodení 3910 g a 52 cm, a vo veku 4 mesiacov mal 7060 g a 65 cm a doktorka nemala nič proti. nemyslím si, že je to problém, náš drobec je dosť dlhý na svoj vek, takže na ˇˇnom váhu vôbec nie je vidno 🙂

mariakajelova
autor
24. nov 2011

@evkasto ani na našej 🙂. poriadne mi narástla v poslednom čase

evkasto
24. nov 2011

a ešte, ja som tiež neriešila krabicu, proste malý papal, koľko mu chutilo, od 4,5 mesiaca sme dávali príkrmy, stále priberá pribl 400 g mesačne a to už pomaly behá sám. doktorku nerieš a ani krabicu, kým je malá spokojná, tak je všetko v poriadku

mamabiba
25. nov 2011

@mariakajelova áno, ten bio feniklový od Hipp je v nálevoch. Ja síce alergička niesom, ale mávali sme bruškabôľ a výborná laktačná poradkyňa, tu na koníku, mi poradila, aby som čaje úplne vynechala. Tak som tak spravila, ani ja som nepila žiadne bylinkové a za 2 dni to prešlo 😀 😀 , takže my sme to mali z toho. Teraz je pekne odložený v komore.

mariakajelova
autor
25. nov 2011

@mamabiba ja dávam malej teraz čajík len kvôli tomu, že jej nie vždy bucká po jedle. keď jej pred mliečkom dám pár ml čajíku, je to ok. zatiaľ sme našťastie nemali problémy s bolesťami bruška.