Pribrali ste po ukončení dojčenia?

winki.w
18. mar 2009

pretože vplyvom tvorby mlieka je väčší výdaj energie, tak ma to zaujíma, čo ma čaká 😉 aké máte skúsenosti? dik

lujzik
18. mar 2009

ahoj,
ja mám problém,ž e nedokážem schudnúť počas dojčenia...ostalo mi 9kg po pôrode,kojím 15mesiacov a je to ako prilepené...ani upravená strava nezaberá.... 😖

winki.w
autor
18. mar 2009

je to individuálne, kamoška mi hovorila, že niektoré ženy neschudnú kým dojčia...

veroduan
18. mar 2009

no presne! kým som kojila, tak som nechudla, ostalo mi 10 kíl po pôrode 😒
potom keď sa malý odstavil, kojila som 17,5 mesiaca, pomaličky to ide dolu, už išli preč 4 kilá 🙂 🙂 tak hádam sa to postupne stratí...
ale je pravda, že som aj viac jedla keď som kojila... ale myslím si, že je to dosť hormonálna záležitosť...

trixi
18. mar 2009

ja som počas kojenia este pribrala 6 kg a to mi zostalo po porode 9 kg od povodnej vahy. ☹
Teraz sa snazim vela nejest, cvicit, schudla som 3 kg ale dalej to nejde ☹ . Este stale kojim, hoci uz len rano a vecer.

alon111
18. mar 2009

v to ja tajne dufam ze priberiem.ja som od porodu schudla 13 kg a som ako vytrasena detva

alami
18. mar 2009

lujzik - ja som nemohla schudnúť počas dojčenia, ani cvičením, ani dietou...ako som prestala kojiť, kg išli dole samé od seba 😉

xxmargaretka
18. mar 2009

ahojte..
ako vidim kazda to mame ine..
ja som v porodnici nechala 10kg a behom prveho mesiaca zisli 4 zostavajuce a potom slo este zopar dole,ale ako som prestala kojit tak behom cca 1,5mes ani neviem ako bo som sa neprejedala sa na mna nalepilo nazad 8kg a nejdu dole..teda behom 3 umornych mesiacov co som denne cvicila a pila herbalife kokteil to zislo,ale behom 5dni co som necvicila a jedla normalne sa to vratilo ☹

bihan
18. mar 2009

Nepribrala. Mám pocit, že dojčenie na mňa nemalo absolúten žiadny vplyv, čo sa týka energetickej spotreby 😅

adulik23
18. mar 2009

kym som dojcila, tak som chudla ako diva az som sa dostala pod predtehu vahu. 😎 odkedy som prestala, tak priberam a priberam a priberam .... uz aj cvicim, ale o co viac cvicim o to viac sa vecer napchavam, takze 😝

veronikazm
18. mar 2009

no ja som počas tehotenstva pribrala 18kg a všetko som zhodila, bez cvičení, diet a pod...aj som kojila malého do 10 mesiaca...išlo to potupne všetko dole, ale určite tomu podla mna dopomohlo to kojenie, no a po kojení som nepribrala max tak 2kg.. 🙂
veru u každého je to iné...

zitaje
18. mar 2009

Ja mam rocnu dceru a nemam ovela menej kil, ako tesne pred porodom. 😅 😠
No, trochu prehanam, ale ja som teda dost pribrala. Kojim este dost vela (tak 5x za 24 hodin), a strasne by som si chcela dat nejaku detoxikacnu kuru a intenzivnu dietu, ale samozrejme az ked dokojim.
Pri prvej dcere som po skonceni kojenia schudla, ale potom som zas pribrala. ☹

titkovamiriam
19. mar 2009

ja som za dva mesiace pribrala potichucky 8kg ked som prestala kojit,ako som perfektne zhodila po porode tak sa mi to nalepilo pekne krasne naspat.teraz som ale za 5m schudla 11kil-upravou stravy a cvicenia,lebo roky sa navysuju......

lienka55
19. mar 2009

Mne po porode ostalo dost kil,este kojim maleho ale len vecer,no a co sa tyka kil tak nie a nie ist dolu,dufam,ze ked sa odstavime uplne tak to pojde.

lujzik
19. mar 2009

😕 No baby moc optimizmu ste mi nedodali 😀 predstava,že po kojení ešte priberiem,mi stavá dupkom moje 40cm vlasy 😝

wali
19. mar 2009

ja som pocas kojenia nedala dole snad ani kilo, ale ako sme skoncili, tak sa mi vaha vratila na povodnu predtehotensku. a zavidela som zenam, ktore chudli popri kojeni 🙂

lujzik
19. mar 2009

No veď to ,každá rozpráva ako chudne,lebo kojí, a ja ani dkg..ale ani nepriberám.. 🙂

ankam
19. mar 2009

ani ja som neschudla pri kojeni aj ked mi to vraveli-ale vaha bola stale ta ista
aj po ukonceni kojenia som ani nepribrala ani neschudla 🙂

iliria
19. mar 2009

Ja som pol roka po porode dala dole 10 kg, mala som dokonca menej ako pred tehotenstvom, a ked som dokojila (13 mesiacov) tak som bleskovo pribrala 10 kg a nechcu ist dole, pricom nemam pocit ze by som viacej jedla, slak ma ide trafit.... 😎

kasis
19. mar 2009

Ja som pocas dojcenia prve 2 mesiace chudla a potom 8 mesiacov priberala. Po skonceni dojcenia som schudla bez problemov 12 kg na nizsiu vahu ako som mala pred tehu. A zase som to pribrala, ale mam dovod 😀 😉

lujzik
19. mar 2009

kasis: zvládaš to so šatníkom? 😀

kasis
19. mar 2009

Ale hej, toto tehu som taka velka ako prve tehu 😀 😉 a teplaky su vacsinou viacvelkostne 😀

dadis
19. mar 2009

ja som tiez prve 2 mesiace chudla a potom dalsich 13mesiacov dojcenia postupne priberala, aj ked som si davala pozor na stravu a chodila 2x tyzdenne cvicit 😠 ...dojcit som prestala, az ked som zostala tehotna, takze som ani nestihla zistit, ci pojdu kila dole same...a to som mala +8kg mojej predtehotenskej hmotnosti. No a teraz uz vazim tolko ako pri prvom na konci tehu a to mam za sebou len prvu polovicu. Dufam, ze po porode a druhom dojceni sa mi podari nieco zo sebou urobit.

lujzik
19. mar 2009

No aj ja rozmýšľam nad druhým bábom,ale ešte ma trápi táto s kojením a čakám,že sa trošku osamostatní a že schudnem a a a ... 😀 😀 😝

susik77
19. mar 2009

ja som nepribrala ani nechudla. ked som prestala kojit, schudla som 19 kg, kedze som konecne mohla normalne cvicit a spestrit jedalnicek 😵 s malou to neslo, mala hrozne koliky ☹

laura73
19. mar 2009

ja som schudla, ked mala mala 5 mesiacov - mala sa mi v noci budila 2-3x asi 3 tyzdne, takze som lutovala, ze som nepribrala este viac, ako som pribrala - 16kg. no a teraz vdaka alergiam, ked sa mi mala zacala opat budit a ja som uz nastupila do prace, som schudla este viac, ako predtym 🙂 170/52kg.

michaelar
19. mar 2009

ja som kojila 15,5mesiaca- neschudla som ani gram. zostalo mi 12kg. ale od kedy nekojim- za 2 mesiace islo 6 kg dolu. a to necvicim ani nedrzim dietu. dufam ze to pojde takto dalej 🙂

dididi30
19. mar 2009

ja stale kojim, chudnem ale pomalicky...ja som po kojeni straasne hladna a kebyze nejem nemam mliecko, mam to odskusane, ale zas niesom na tom az tak zle, da sa a chcem kojit co najdlshie 🙂

maruskak
19. mar 2009

ahojte, aj ja ešte stále kojím, no musím povedať, po pol roku kojenia som krasne schudla na vahu 56 kg (počas tehotenstva som pribrala 20 kg navyše) a teraz som na 60 kg, no vidim, že to ešte nie je ono,ale momentalne to neriešim,lebo ešte kojím maleho no pomalicky ho asi zacnem odstavovať,uvidim ako to bude dalej,stale sa mi tvori mliecko 🙂

digysa
20. mar 2009

Ja ked som porodila, tak som mala asi 8 kilov menej ako povodnu vahu pred tehotenstvom. To bolo koli tomu, ze som schudla 10 kil vracanim a nic nejedenim dobrych 6 mesiacov. Zacala som kojit, este som schudla si 1-2 kila ale jedla som ako "prasa"....uplne vazne, jedla som vsetko (to co sa pri kojeni moze) vo velkych mnozstvach a nepribrala som absolutne nic... Velke prsia, stihla postava...no uplny sen.

Prestala som kojit a teraz som to prasa 😔 Aby som nebola az taka drasticka, tak na vysvetlenie: tych 10-11 kg ktore som pocas tehotenstva a kojenia zhodila som pribrala na povodnu vahu.
A teraz sa ju pomalicky do leta pokusam zhodit....

eliska7
20. mar 2009

ja som pribrala počas tehu 26kg 😝 ,kojila som 26mes 😀 ,neschudla som ani deko,d porodu až ked som odstavila kila začali miznuť,sice malo ale aspon niečo 😖 ,počas kojenia som sa neprepchavala,boli dni ked som takmer nejedla a inač som držala dietu koli dcerke,je fakt individi 😉